Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Miért van ennyi pajzsmirigy beteg? fórum

Miért van ennyi pajzsmirigy beteg? (beszélgetős fórum)

1 2 3
32. PöttyösPanka (válaszként erre: 31. - Syria)
2018. szept. 20. 04:52
Nem annak. Most már tényleg szeretném tudni, hogy igazából mi is a stressz, ami olyan sok betegség forrása. Ha már erre fogunk mindent csak tudni kellene, konkrétan miről beszélünk. Hátha a gyógymód is megkerülne.
31. syria (válaszként erre: 27. - PöttyösPanka)
2018. szept. 20. 00:08
Gondolom, ezt költői kérdésnek szántad. :)
30. főnix01 (válaszként erre: 29. - Unom)
2018. szept. 19. 20:14
Valahogy nàlunk nincsen meg a termèszetes szelekciò. Ez sem feltètlen jò.
29. unom (válaszként erre: 28. - Főnix01)
2018. szept. 19. 19:54
Ráadásul hozzájuk képest túl sokáig élünk, és ha bajunk van azonnal orvis, diagnózis, stb.
2018. szept. 19. 19:52

Közben itt vagyon èn is a fòrumindìtò ès figyelemmel követem az eszmecserèt.

Ahogy ti is leìrtàtok ez egy nagyon komplex dolog.

De teszem azt, szerintem a termèszeti nèpeknèl alig fellelhető ez a betegsèg a szív- ès èrrendszeri betegsègekkel együtt ès mèg lehetne sorolni. Szòval biztos, hogy valami az èletkörülmènyeinkkel (elektroszmog ès mèg ki tudja, mit lèlegzünk be) ès az èletmòdunkkal van hatalmas nagy problèma (stressz, rossz ètkezès, kimerültsèg...stb).

27. PöttyösPanka (válaszként erre: 26. - Syria)
2018. szept. 19. 14:26
Akkor nem a munka okozza a pm problémákat, hanem a rossz légkör?
26. syria (válaszként erre: 25. - PöttyösPanka)
2018. szept. 19. 12:22

Összemostad a mondandómat, de biztosan bennem van a hiba a fogalmazásért. Úgy látom, abban egyetértesz velem, hogy mindig a probléma kiváltó okát kell megszüntetni.

Ha valaki úgy érzi, hogy bírja a munkahelyi stresszt, ne feltétlenül mondjon fel, csak aztán viselje a következményeket. Én nem mondtam fel, mert nagy baromság lett volna, hanem elintéztem a távmunkát, mert megtehettem.

Igazán stresszesnek azt a munkahelyet gondolom, ahol ok nélkül b…tatják az embert, illetve ha olyan a légkör, hogy már attól ökölbe szorul az ember gyomra, ha tudja: nemsokára ott leszek.

A vizsgákra való felkészülést nem nevezném stresszes állapotnak; életem egyik legélvezetesebb, legemlékezetesebb időszaka volt. Jó, jó, volt 1-2 UV-m, így nyilván nem lettem vörösdiplomás. Tudtuk, hogy egyes vizsgáztatók „normában” nyírják a népet, s már akkor is jó érzékem volt a kakiba tenyereléshez.

25. PöttyösPanka (válaszként erre: 24. - Syria)
2018. szept. 18. 11:18

A kavicsot veszed ki, vagyis fel kell mondani? Amúgy az orvosokon nem úgy látom, hogy a kavicsot keresik. Pl ha valakinek magas a vérnyomása, vérnyomáscsökkentő gyógyszert írnak fel neki, ami nem a kiváltó okot szüntetni meg. Ha valaki pánikbeteg, akkor meg Xanaxot vagy valami hasonlót, ami szintén csak tüneti kezelés.


Attól függ, milyen az IGAZÁN stresszes munkahely. Ha az nem számít annak, hogy pár kattintással százezreket vagyok képes "eljátszani", vagy az, hogy folyton szorít a határidő, amiből ha kicsúszok, olyan megrendelőket veszítünk el, akik világszerte a legtöbb helyen piacvezetők, ha valamit elrontok, akkor megáll a termelés, közben meg napi szinten ordít valamiért a főnököm, akkor nem stresszes a munkám. Igazából az egyetemen vizsgaidőszakban többet stresszeltem.

24. syria (válaszként erre: 19. - PöttyösPanka)
2018. szept. 18. 09:36

Pont azért írtam a 3. helyre, mert nem minden varrható csupán a stressz nyakába. Első helyen a szemét kajákat említettem.

A stressz legrosszabb kezelése a nyugtató, 2 hét szanatórium hatása nem sokat ér. Az OKOT kell megszüntetni, mint minden más tünet esetében. Pl.: ha a cipőben van egy kavics, s fáj tőle a lábunk, nyilván nem fájdalomcsillapítót veszünk be, hanem a kavicsot ki a cipőből. :)

Szerintem a legtöbb stressz a munkahelyén éri az embereket. Tévedek, amikor azt gondolom, hogy neked nem volt IGAZÁN stresszes munkahelyed?

2018. szept. 18. 09:15
Mert mindenféle szemetet, műanyagot eszünk. Azt lehet venni. :(
22. Pipacs02 (válaszként erre: 1. - Főnix01)
2018. szept. 18. 09:10
Nekem túlműködött. Egyértelműen a dohányzás miatt. Letettem a cigit és 3hónap múlva a vérkémem tökéletes volt. A dohányzók körében magas a pajzsmirigy problémák száma.
21. PöttyösPanka (válaszként erre: 20. - Semleges)
2018. szept. 17. 18:27
Én is így látom :)
20. semleges (válaszként erre: 11. - PöttyösPanka)
2018. szept. 17. 18:08
Mindenre magyarázat:)
19. PöttyösPanka (válaszként erre: 18. - Syria)
2018. szept. 17. 16:05

Régen nem stresszeltek az emberek? Vajon a háborúk idején megnőtt a pm betegek száma? Ha a stressz az egyik legfőbb ok, akkor miért nem nyugtatóval vagy két hét szanatóriummal kezelik az orvosok? Nekem ez csak nem áll össze.


Mint a pcos, amire azt mondják, hogy egyik fő oka a mozgáshiány. Én összesen három embert ismerek, akinek ilyen problémája van. Ebből kettő világ életében rendszeresen sportolt, a harmadik meg egyenesen pilátes edző.

18. syria (válaszként erre: 16. - Channa*)
2018. szept. 17. 13:32

30-40 évvel ezelőtt is jódszegény helyen éltünk. Mindenki tudta, nem véletlenül volt az üzletek polcain jódozott só. Aztán jött Csernobil plusz kb. 10-15 éve az iszonytató stressz. Azon csodálkoznék, ha nem lenne annyi kórság, mint 30-40 éve.

És nem azért, mert a diagnosztika annyit fejlődött, hanem azért, mert TÉNYLEG több a beteg ember.

17. Magdalénia (válaszként erre: 16. - Channa*)
2018. szept. 17. 13:16

Így van. A menyemnél az első gyerek után jelentkezett a hormonhiány. Mire kivizsgálták, gyógyszerezték, eltelt jó néhány év, amikor a második gyermeket be merték vállalni.

A nagyobbiknál gyerekkorban jelentkeztek olyan tünetek, mint pl.székrekedés, túlsúly. Ő ma is hormonpótlást kap, mint a menyem és tünetmentes, nem túlsúlyos. Mivel nem veleszületett, nem érintette a mentális állapotát. A kisebbik nem pajzsmirigy beteg, de odafigyelünk és jó a gyerekorvos is.

2018. szept. 16. 14:15

Jódszegény helyen élünk, ami a pm. fő hajtó ereje, ezt táplálékkel sem pótoljuk, valamint Csernobil rátett egy jó nagy lapáttal.


Stressz: ha van egy adott betegségünk, pl. én tudtam, hogy nem működik mindig jól a pajzsmirigyem, így amikor nagy stressz alatt álltam beindult és túlműködött.


Még most is Basedow kornak nevezik a autoimmun pajzsmirigy túlműködést. És igen, ha nem foglalkozik vele az ember, akkor még ma is szép nagyra megnő, a szem kidülled, stb., de! manapság már az orvostudomány is sokkal többet tud erről a szervről, mint, ahogy az volt régen. Régen, csak esztétikai problémának tekintették, ma már tudják, hogy betegség.


A terhesség és a pm. működésének van összefüggése. A baba 12-16 hétig nem termel pm. hormont, így az anyja pm. hormonját használja, így ha ez a hormon amúgy is majdnem kevés, akkor ezen időszakban tuti, hogy alulműködő lesz az anya, ezért jellemzően pótolják a pm. hormont gyógyszerrel.

De ha nem figyelnek rá, akkor a baba akár lehet szellemi fogyatékos is....

15. PöttyösPanka (válaszként erre: 14. - Globus)
2018. szept. 16. 13:40
Nem kifejezetten a fogyasztói gépekre gondoltam. Azok nem a túlhajtástól, hanem az úgynevezett tervezett elavulástól mennek tönkre. De az ipari gépek nem műanyagból vannak, ott nem ilyen egyszerű a helyzet.
14. globus (válaszként erre: 13. - PöttyösPanka)
2018. szept. 16. 12:38

Legtöbb gép a túlhajtástól megy tönkre. Nem akkora terhelésre tervezték, mint pl. a nyomtatók, melyeket egész nap használnak. Ráadásul műanyagból vannak, hát az nem egy erős konstrukció...

Embernél is jelentős tényező a túlhajtás.

13. PöttyösPanka (válaszként erre: 12. - Syria)
2018. szept. 16. 11:50

Léteznek pszichoszomatikus tünetek, ez tény. De, hogy a legtöbb betegségnek ez az alapja, azt túlzásnak tartom. Valamint ha mentális oka van, azt is csak bizonyos esetekben okozza a stressz. De mivel ez olyan megfoghatatlan dolog, így könnyű bármire ráhúzni.

Ez olyan, mintha egy mérnököt arról kérdeznek, hogy mitől ment tönkre a gép, és ő erre azt feleli, hogy a korróziótól. Erre senki sem mondhatja, hogy nem igaz, mert a korrózió mindig jelen van, és egy idő után komoly károkat okoz, valamint egy bizonyos szint alatt nehéz kimutatni. Tehát akár igaz is lehet. De azért a legtöbb gép mégsem ettől megy tönkre. Viszont a felszínes tudású embereket kielégíti a válasz.

12. syria (válaszként erre: 11. - PöttyösPanka)
2018. szept. 16. 11:16
Szerinted tévedés, hogy a legtöbb betegségnek mentális oka is lehet?
11. PöttyösPanka (válaszként erre: 10. - Syria)
2018. szept. 16. 09:57
Ezt a stressz dolgot úgy bírom. Ez a modern orvostudomány jolly jokere. Ha valamiről nem tudják, mitől van, ráfogják a stresszre.
10. syria (válaszként erre: 1. - Főnix01)
2018. szept. 15. 21:18

A silány élelmiszer + Csernobil + stressz. Szerintem.

Az, hogy nálad a szülés után derült ki, lehet véletlen is. Úgy értem, nem biztos, hogy van okozati összefüggés.

9. gyöngy:) (válaszként erre: 3. - Apeeng)
2018. szept. 15. 15:29
Sajnos. Ezt nekem mondta a dokim is:/
2018. szept. 15. 15:23
Minden kornak meg vannak a maga betegségei.
7. globus (válaszként erre: 1. - Főnix01)
2018. szept. 15. 15:20
Nekem legfurcsább az, hogy huszon-harminc évesek ezrei járnak lombikra, megtermékenyítésre... nem néhány, hanem szinte minden harmadik kapcsolatban fogantatási gond lenne.
2018. szept. 15. 15:16

Régebben a pajzsmirigy betegséget (túlműködést) a "basedow-kórként diagnosztizálták. De annak látható jele volt a hatalmasra duzzadt "toka".

Gondolom azóta fejlődött úgy az orvostudomány, hogy már időben tudják kontrollálni akár túlműködés, akár alulműködés van.


[link]

5. Cepheus (válaszként erre: 3. - Apeeng)
2018. szept. 15. 14:35
Ezt nekem is mondta a doki.
4. birebora (válaszként erre: 1. - Főnix01)
2018. szept. 15. 12:43
Is-is. Régen inkább más betegségek voltak előtérben (járványok, fertőzések). Akkor is voltak pm betegek, legfeljebb nem tudták, hogy az.
2018. szept. 15. 12:35
+ Csernobil.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook