Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miről szoktak az emberek beszélgetni? fórum

Miről szoktak az emberek beszélgetni? (beszélgetős fórum)


1 2 3
68. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 67. - 845783fc97)
2022. aug. 10. 08:43
Így van. Nagyon nehezen nyitok, sok-sok alkalom kell a találkozásra valakivel, hogy tudjak beszélgetni. Nem sokan vesződnek ennyi időt velem.
67. 845783fc97 (válaszként erre: 66. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 9. 15:04
Ha gyakrabban találkoznátok, nem feszengnél ennyire. Szerintem.
2022. aug. 9. 13:41

Volt olyan ismerősöm, akivel interneten szó szerint órákig tudtam "beszélgetni" mindenről, a legmélyebb lelki témákról is. Hajnalba nyúlóan veséztük ki a lelkeket.

De amikor személyesen összefutottunk, teljes zavarban voltunk mindketten, én csak feszengtem, dadogtam összevissza.

2022. aug. 9. 10:24
Hallgatni is lehet figyelmesen, visszajelezve, hogy érdekel a téma.
2022. aug. 9. 10:23
Lehet, hogy érdemesebb lenne interneten keresztül ismerkedned, mert úgy tűnik, hogy írásban jobban megy a kommunikáció, mint szóban.
2022. aug. 9. 10:21
Ha nem figyelsz, nem vagy jelen, és ráadásul nem is érdekel a másik mondandója, akkor miért is kellene veled beszélgetni? A figyelmet lehet fejleszteni, hogy kevésbé kalandozz el. A testbeszédről is írtak jó könyveket, ha ez neked magadtól nehezen megfejthető. Arra viszont nincs orvosság, ha a mások által kedvelt témák nem érdekelnek. De akkor nem is kell erőltetni.
62. Soufflet (válaszként erre: 28. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 8. 22:38
De a beszeletesek a semmisegekbol indulnak. Ha te ajtostol rontasz a hazba, a mely,lelkizos temaidat egybol rajuk ontod, talan epp azert neznek furcsan es nem reagalnak.
2022. aug. 8. 21:04

Nézd a felhő esőt rejt, de a föld még mit sem sejt.


vagy:

Nem szólnak a húrok nagyon rég, nem szól a dal, - a tűz rég nem ég


esetleg:

Forog a Föld, s az évszakok

60. Epresturmix (válaszként erre: 58. - Kacsahercegno)
2022. aug. 8. 20:50
Persze. Simán. :)
59. Epresturmix (válaszként erre: 57. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 8. 20:50
Ha nem zárt helyen van, te nem tudsz kimenni velük levegőzni? Nálunk sokan nem cigiznek, de kiülnek velünk. Nem éri őket a füst. :)
2022. aug. 8. 19:45
Hát menj velük te is. Attól hogy nem cigizel, még kinyújtóztathatod a lábaid, vagy megihatsz egy kávét stb. Az előző munkahelyemen sokan dohányoztak, és mindig kimentünk velük mi nemdohányosok is beszélgetni.
57. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 56. - Epresturmix)
2022. aug. 8. 16:39

Van aki a munkájáért él, s még munkaidő kívül is arról cseveg.

Na igen, cigiszünet. A munkatársak 80%a dohányzik, s lemegy cigizni. Én meg nem. És ugye a jó "üzletek" nem az íróasztal mellett születnek, vagyis a jó csevegések is ott zajlanak kint.

56. Epresturmix (válaszként erre: 28. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 8. 16:36
Számomra a legrosszabb a cigiszünetben az, amikor munkáról beszélnek! Elég csinálni! Neeem, ő kijön a szünetre, lazíthatna, de nem. Beszél róla! 😳
55. 845783fc97 (válaszként erre: 52. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 8. 14:06
Szerintem sem vicces.
54. 845783fc97 (válaszként erre: 51. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 8. 14:05
Igen, van. De az, akiről én írtam, nem olyan. Nem kell őt félteni. Rajtam kívül mindenkivel közvetlen volt.
2022. aug. 8. 13:52

A furcsa az, hogy a hallgatagságom miatt sokat beképzeltnek tartanak, aki "nem ereszkedik le" a társaság tagjaihoz beszélgetni.

Miközben úgy érzem, hogy én vagyok jóval "alattuk", és nem érek fel hozzájuk. Nem a munkatársakra értem ezt, hanem pl egy olyan társaságra, ahol értelmes dolgokról is beszélgetnek.

52. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 50. - 845783fc97)
2022. aug. 8. 13:50
És nem arról van szó, hogy prűd vagy álszent vagyok, de nekem az emberi végtermékekről való viccelődés egyáltalán nem vicces. És ahogy nem részletezem a szexuális történéseket sem, talán a vc-n történtek sem tartoznak másra, max gond esetén az orvosomra. És főleg nem viccesek.
51. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 49. - 845783fc97)
2022. aug. 8. 13:48
Férfiak között is van olyan, aki hasonló gondokkal küzd mint én. Sőt, talán közöttük még több, hisz a hátukon van az elvárás, hogy hódítsanak meg teljesítsenek. Nekünk nőknek meg csak kb ki kell várni, hogy ők lépjenek, s aztán már lehet csacsogni.
50. 845783fc97 (válaszként erre: 47. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 8. 11:01
Nagyon közönségesek.
49. 845783fc97 (válaszként erre: 46. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 8. 10:57
Én is voltam már hasonló helyzetben, azért írtam azt, amit. Majdnem fél éven át csak bámult, a háttérből figyelt engem. Tétlenül nézte, ahogy nyomulnak rám. Alig szólt hozzám. Felnőtt férfi. 🤨 Éreztem, hogy van valami a levegőben, de úgy voltam vele, ha nem közeledik, az azt jelenti, hogy nem akar eléggé. Nem erőszak a disznótor. 🤷🏼‍♀️ Később felrótta, hogy összejöttem valaki mással. 😄 És miért hagyta??? Nem látta rajtam, hogy vevő vagyok rá. 🤦🏼‍♀️ Szerintem a többiek sem látták, mégis nyomultak. 🙄
2022. aug. 8. 08:51
Isten ments hogy egy fórumon keresztül diagnosztizáljalak (bár van aki direkt azért jön ide :D), de ez amit írsz eléggé tipikusan aspergernek és/vagy ADHD-nek hangzik.
47. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 21. - Epresturmix)
2022. aug. 8. 08:09

Nemnem. Nálunk úgy zajlik, hogy kimegy a "hölgy" hosszabb időre, aztán vihogva visszajön, hogy "Gyerekek! Olyan hasmenésem volt...!" A legtöbben meg szintén vihognak rá, és élcelődnek vele.

És mondom: nőkről van szó.

Engem ez kikészít komolyan.

46. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 44. - Soufflet)
2022. aug. 8. 08:07

Azért valljuk be, a legtöbb ember/férfi ahhoz van szokva, hogy egy nőnek be nem áll a szája. Általában a nők csacsognak, ha kell, ha nem.

Az én esetemben szerintem egyértelmű volt, hogy tetszik nekem a pasi, legalábbis ő tudta. Mivel sokszor kereste a társaságom, segített, bármilyen bárgyún is hangzik-szemeztünk sokat. Szóval van az, amikor az ember érzi, hogy megrezzent valami.

Lehet, hogy a férfi is "töketlen". Nem egy nagy partiarc, aki ledumálja a nőkről a bugyit. És igen, várta, hogy mondjak valamit, ha már jelét adtam annak, hogy tetszik.

45. 845783fc97 (válaszként erre: 44. - Soufflet)
2022. aug. 7. 17:12
Nem tudjuk. Sok mindenben csak találgatunk. De azért leírhatom a véleményem?
44. Soufflet (válaszként erre: 10. - 845783fc97)
2022. aug. 7. 17:08
Azt sem tudjuk, hogy az a pasi tenyleg akart-e valamit a FI-tol, akinek gondja van a kommunikacioval, es rogton letoketlenezed?
43. 845783fc97 (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 7. 16:49
Nem járnál jól vele. 😉
42. 845783fc97 (válaszként erre: 26. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 7. 16:24
Értem. Engem sem érdekelnek. Mély beszélgetés... Miért nem beszélgetsz a barátaiddal vagy az élettársaddal?
41. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Janszi)
2022. aug. 7. 16:15

Azt észrevettem sokszor, hogy "nem vagyok jelen" ami nem azt jelenti hogy nem figyelek, tudok követni egy helyzetet, beszélgetést, de néha mintha egy másik dimenzióból figyelném, vagy legalábbis nem a saját testemből.

S közben 1002 felé csapong ezer gondolatom, és nem tudom fókuszálni. Nem tudom pl figyelni az embert aki beszél, vagyis nem látom a gesztusait, a nonverb dolgait, a hátsó gondolatait, amiket sokat figyelnek s ez alapján tudjak, kivel hogyan kell kommunikálni.

Én nem tudom követni. És ahogy mondtam sokszor csak utólag értem meg, akkor meg már késő.

40. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 37. - K-né Zsóka)
2022. aug. 7. 16:11

Ez kedves ötlet, próbálom keresni azokat a helyeket, ahol hasonló erdeklődési körű emberekkel találkozhatok.

Csak az is baj lehet, hogy nincs egy veszett kanálnyi önbizalmam sem, s úgy érzem, mindegyiküktől butább vagyok, inkább meg sem szólalok.

Valóban nem vagyok egy okos ember, vagy ahogy szoktam mondani, én egy buta nő vagyok (sajnos sem nem szőke, sem nem szép), ki kíváncsi a dadogásomra?

2022. aug. 7. 14:30

A mély beszélgetéseknek megvan a maga helye és ideje. Ahogy más is írta, nem a munkahely az. A gondolata is taszít, hogy a kollégákkal lelkizzek. Pedig esküszöm kedvelem őket, de egyszerűen nem...


Plusz a mély beszélgetések sem a semmiből alakulnak ki, hanem felszínesen kezdődnek. Én is zavartan pislognék, ha egy kollégám elkezdené a lelki világát ecsetelni a semmiből.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook