Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mire számítsak a laparoszkópiás műtétnél? fórum

Mire számítsak a laparoszkópiás műtétnél? (beszélgetős fórum)


2013. aug. 16. 09:08

Sziasztok!

Tud valaki Pesten olyan kórházat, ahol laparoszkóppal végeznek nőgyógyászati műtétet? Esetleg jó nőgyógyászt hozzá?

17. 4f583edde1 (válaszként erre: 16. - Ági05)
2012. jún. 1. 22:14
Köszi a választ. Köszi a biztatást rámfér.
16. Ági05 (válaszként erre: 15. - 4f583edde1)
2012. jún. 1. 22:04

Műtét napján hajnalban beöntést kaptam,előtte este hatig ehettem,éjfélig ihattam.Sóoldatot adtak infúzióban.Altattak,2 óra 15 perces műtétem volt,de ez változó lehet.Utána fáj,de adnak fájdalomcsillapítót.Nekem rosszabb volt a bélműködés beindulása a műtét után,végül a 3 hashajtó segített,amit adtak.Van,aki hányt az altatás után.A Te esetedben nem tudom mikor jön meg,engem más miatt műtöttek,pár nap múlva mensiztem./Az egyik nővérke azt mondta,hogy legkésőbb 2 hónapon belül meg kell jönnie./De nem vagyunk egyformák,másképp reagál a szervezetünk.

Ne izgulj,minden rendben lesz!!!

2012. jún. 1. 17:32
Milyen a műtét? előkészités? Fájdalmas? Mert én már most parázok de nagyon!! És utánna fáj? Mikor jön meg?
2012. jún. 1. 17:30

Sziasztok!

Nekem sajnos pco-m van, vérzészavarom, iletve nincs peteérésem. A dokim most egy csomo vizsgálatot kért, hormon vizsgálatot, illetve mondta amint megvannak az eredmények akkor lesz egy laparoszkópiás műtét. A sok cisztámat kiszedik. Illetve azt is mondta apco-t is sikerrel kezelik így. Rajta a PCO szinte összes tünete megtalálható. Sajnos nekem a hormonháztartásom azután borult fel teljesen, hogy a régi nődoki felírt fogamzásgátlót pedig nem szedhetem ( májfunkciós problémák miatt). Össze vissza szedette velem 6 hónapig szedjem, 3 ig ne. 9 hónapig szedjem 6 hónapig ne. És most ott tartok , hogy jó ha 1 évben 3 szor megjön. Szeretném kérdezni tőletek , az orvostól elfelejtettem hogy ez a műtét nem kerül pénzbe? (hálapénzt kivéve). meg a vizsgálatokért kell fizetni szerintetek??? Előre is köszi ha válaszoltok. Szép napot nektek

13. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 12. - Esbee)
2012. ápr. 18. 20:22
Hát, nálam már kissé késő, mert kivették a méhemet. Mondjuk jobb, mintha megmaradt volna, sok gondtól megkímél a jövőben, és menszeszelni sem kell többet :)
12. Esbee (válaszként erre: 11. - 57aa4ea1e8)
2012. ápr. 18. 20:08
Erre nem tudok választ adni, de sok ismerősnek eltűnt a miómája, cisztája, polipja. Ha érdekel a dolog, akkor keress meg egy Aviva tanárt, én csak saját tapasztalatot tudok neked mondani. Segítségképpen írtam, nem csodamódszer, de sokaknak bevált.
11. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 10. - Esbee)
2012. ápr. 17. 20:39
Hát, kivi vagyok, hogy egy gyerekfejnyi mióma mennyi idő alatt tűnt volna el? Vajon kivéreztem volna addig, vagy az is két hónap lett volna?
10. Esbee (válaszként erre: 1. - Anitav)
2012. ápr. 17. 20:38
Szia! Kicsit más téma, de az Aviva tornáról azt hallottam, hogy miómát, cisztát le lehet vele tornázni. Heti 3-szor kell csinálni, és kb. 2 hónap alatt eltűntethető vele. Ha gondolod, nézz utána, hátha elkerülheted vele a műtétet. Nekem a polipban segített, volt, tornáztam, és elmúlt.
9. anitav (válaszként erre: 8. - D'moni)
2012. ápr. 17. 08:51
Nem emlékszem a gyógyszer nevére, valami gyulladáscsökkentőt kaptam + szedtem homeopátiás szereket is, de csak nem akar eltűnni, sőt még nőtt is. Azt mondta a doki, hogy 3 hónapot szoktak várni, mi adtunk neki még egyet, de négy hónap után azt mondta, hogy el kell távolítani, mert nem akar felszívódni.
8. d'moni (válaszként erre: 1. - Anitav)
2012. ápr. 16. 18:06
Feltétlenül szükség van műtétre? Nem használtak a gyulladáscsökkentők? Mit írt fel a dokid?
2012. ápr. 16. 16:15

Sziasztok!

2 hete műtöttek laparoszkóppal.Nekem a bélműködésem indult be nehezen,amiatt voltak görcseim.A kórházi bentlét alatt csak nagy hasi műtéttel eltávolított miómás betegeket láttam.Hol laktok,ahol ezt már laparoszkóppal is végzik?

2012. ápr. 16. 10:35
Köszönöm a válaszokat. Pénteken megyek a vizsgálatokra a belgyógyászatra és az aneszteziológushoz, hétfőn beszéljük meg a dokival, hogy mikor legyen a műtét.
2012. ápr. 16. 09:51
Igen, a lányomnál is a gázfeltöltés miatt volt a kellemetlenség, szerencsére egy ismerősömnek volt már ilyen és tudtam mikor itthon rosszul érezte magát, h ez attól van. Nagyon fájt neki a mellkasán a vállak irányában lévő vonal, ott feszítette a levegő, nehéz volt lélegezni, és Espumisant kellett neki bevenni, mert a beleinél is ez váltotta ki a kellemetlen érzést. De ha tudod, h ettől van és azt is, h ez nem vészes és hamar elmúlik, akkor nem lesz nehéz elviselni.
2012. ápr. 16. 09:41
Anyukámat februárban műtötték, szintén petefészek cisztával. Ő pénteken ment be a kórházba, a műtét napján. Előtte egy nappal EKG-n volt, meg az altatóorvossal konzultálni, illetve kapott ilyen bélmosó port, illetve hüvelykúpot. Műtét előtti napon csak ebédet ehetett, arra is csak levest. Az altatással nem volt gond, ő is a gázfeltöltés miatt volt rosszul, fájt mindene, és ugye ezek a gázok folyamatosan távoznak, fent is, lent is!:D Pénteken műtötték, kedden jöhetett haza, ő 6 hétig itthon volt táppénzen, mert a munkája olyan, hogy nehezet kell emelni.
2012. ápr. 16. 09:36
Szia, a lányomnak volt, myomát távolítottak el neki így. Egyik nap bement, másnap volt a beavatkozás és az ezt követő nap után jött haza azt hiszem, mert más városban volt és igy engedték el. Altatták, ott voltam mikor kihozták a műtőből, szépen ébredt, már kijövet magánál volt, csak nem 100 %-ig. A beavatkozás helye is szépen gyógyult. Volt persze kellemetlen része is, de nem volt vészes.
2. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 1. - Anitav)
2012. ápr. 16. 09:35

Nekem laparoszkópos méheltávolításom volt, gyerekfejnyi mióma volt a méhemben, plusz sok kisebb.

Hétfőn kellett bemenni, kedden műtöttek, csütörtök reggel mehettem haza, rákövetkező hétfőn már dolgoztam. Fájdalmam egyáltalán nem volt, az első felállás nem volt annyira jó, de nem a fájdalom miatt, csak kicsit szédültem. Másfél órás altatás volt amúgy, utána sem voltam rosszul.

A laparoszkópos műtéteknél feltöltik a hasüreget gázzal, na, az volt kegyetlen utána, iszonyat izomlázam volt nyakból combtőig, de az meg óráról órára jobb lett, péntek reggelre már semmi nem volt.

2012. ápr. 16. 09:28
Sziasztok! Egy 61mm x 51mm-es ciszta van a bal petefészkemen. 4 hónapon keresztül jártam dokihoz, hogy ellenőrizze, de csak nagyobb lett, úgyhogy azt mondta, hogy laparoszkópiás műtéttel kell eltávolítani. Tapasztalatokra lennék kíváncsi. Mennyit kell kórházban lenni, milyen az altatás, meddig kell otthon maradni, ki mit érzett utána. Természetesen a dokival is mindent meg fogok beszélni, csak addig kíváncsi lennék olyanok tapasztalatára, aki már túl van egy ilyenen.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook