Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mire képes egy demens beteg? fórum

Mire képes egy demens beteg? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
92. c906e7f5a1 (válaszként erre: 90. - A0c1361e44)
2012. máj. 30. 08:10

Az ilyen kérdésekre ő még tud válaszolni.De néha előfordul olyan, hogy azt mondja:"amiről az előbb beszéltünk" közben meg 3 hete volt szó arról a dologról.Ilyesmi nem valószínű hogy pont ott az orvosnál előjön.

Ráadásul a régi orvos szerint én vagyok a hibás, mert merek szólni dolgokért és Ő ettől depressziós.Ezt írta a rövid kórtörténetbe.

Ez is egy érdekes dolog volt. A költözés előtt elment a férjem és kérte a Dokit, hogy nyomtassa ki az eddigi összes ambuláns lapot, mert elköltözünk és egyébként is szeretnénk elolvasni.Tudjuk, hogy ki kell fizetni a nyomtatás költségeit, ez nem gond. A Doki azt mondta, hogy most nem ér rá ezzel foglalkozni, majd másnap leteszi a recepcióra. Másnap egy kb.4-5 soros rövid kórelőznényt kaptunk, amiben az szerepel hogy én vagyok az oka a betegségének,meg még egy megállapítás a férjemmel kapcsolatban, ami szintén nem igaz, mi ilyent soha nem mondtunk.

Írtunk levelet az osztályvezetőnek és kértük a teljes dokumentációt, de még semmi választ nem kaptunk.

91. c906e7f5a1 (válaszként erre: 89. - Ditta67)
2012. máj. 30. 07:59
Az előző orvosnál így történt, de hiába mondtam el amiről azt gondoltam hogy tudnia kall, nem foglalkozott vele, sőt volt amit el sem hitt.
2012. máj. 30. 07:39
Anyósom volt egy kivizsgáláson, ahol kérdéseket tettek fel neki, amiből egyértelműen kiderült, hogy nem emlékszik semmire szinte. Pedig tényleg csak egyszerű kérdéseket tettek fel. Pl. milyen évet írunk, mikor halt meg a férje, hány gyereke van, hány unokája, hol lakik, születési dátumát, a gyerekei születési dátumát, stb.
2012. máj. 30. 07:28

Ezért nem jó,ha egyedül megy be!Hagyd békén,az ok.De ha ilyeneket csinál 2 lehetőséged van!

1.)Vagy keresel egy orvost pszichiátert akinek előre elmondod,hogy mit tapasztaltál és utána elviszed hozzá.De akkor sem biztos,hogy együttműködő lesz a férjed!Mert ha nem beszél,csak annyit,hogy köszöni jól van,nehéz vele mit kezdeni!

Ez inkább csak maszek alapon megy!

2.)Az aktuális vizsgálatra Te is bemégy,bármit is mond a párod!És megpróbálod akkor elmondani mit tapasztaltál!

Egyik sem fog tetszeni neki!De ugye nem is ez a cél!

Ha egyik sem,az állapota romlani fog!Milyen gyorsan?Na ezt nem lehet tudni!De gyógyszer nélkül gyorsabban!

88. c906e7f5a1 (válaszként erre: 86. - Ditta67)
2012. máj. 29. 21:00

Nem ismerem a szabályokat.

Egy ideig elkísértem és be is mentem vele. Volt CT és MRI vizsgálat, az konkrét volt. Akkor azt írták, hogy nincs Alzheimer (ezt én gondoltam) és nincs epilepszia (ezt a Doki feltételezte)sem. A többi vizsgálat abból állt, hogy a doki megkérdezte hogy érzi magát és akar-e valamit elmondani.A válasz mindig:köszönöm jól, nem akarok mondani semmit.Ezután tőlem is megkérdezte hogy szeretnék-e mondani valamait és én igyekeztem pontosan elmondani azokat a történéseket amikről úgy gondoltam hogy valami rossz dolognak az előjelei.Egy ilyen után mondta azt, hogy Hagyjam békén, Ő már nem fog megváltozni.A betegségről azonban semmi felvilágosítást nem adott.

Más orvosok,akiktől tanácsot kértem,amikor elmondtam a tüneteket, kivétel nélkül mind rákérdeztek arra, hogy esetleg epilepsziás-e.

87. c906e7f5a1 (válaszként erre: 84. - Ditta67)
2012. máj. 29. 20:51
Nem,ezt még soha nem mondták.
86. Ditta67 (válaszként erre: 85. - A14deb9047)
2012. máj. 29. 20:19
Igen.Szerintem is.Olvasta az előzményeket,látta mit szed.Nem szabálytalan kórtörténet alapján kiállítani igazolást.Főleg,ha benne van minden,ami alátámasztja! Ez úgymond bevett gyakorlat.
85. a14deb9047 (válaszként erre: 82. - C906e7f5a1)
2012. máj. 29. 20:11
De biztosan olvasta az előzményeket...
2012. máj. 29. 20:09
Akkor korlátozottan cselekvőképes?
83. c906e7f5a1 (válaszként erre: 82. - C906e7f5a1)
2012. máj. 29. 20:07
Természetesen a régi pszichiáterről beszélek.
82. c906e7f5a1 (válaszként erre: 81. - Ditta67)
2012. máj. 29. 20:07

Egyet értek, de nem olyan könnyű rábeszélni. A háziorvosa írt beutalót a pszichiátriára és kért egy vizsgálatot. Valamelyik nap telefonáltam a szakrendelőbe és kértem időpontot, mert Ő mindig csak elodázta.Elég nagy hisztit csapott azért, hogy most ezt nem kellett volna, mert ő úgy gondolta hogy ha elfogy a gyógyszere, majd akkor megy. Így is majdnem akkor fog, mert csak későbbre tudtak időpontot adni.

A régi Doki szerintem csinált egy csomó szabálytalanságot. Tavasszal eladtuk a régi házunkat és az ügyletet lebonyolító ügyvéd kért egy igazolást a cselekvőképességéről. A Doki behívta, leültette és kb. 20 percig dolgozott a számítógépén, annélkül hogy hozzá szólt volna.Majd megkérdezte hogy mi is kell tulajdonképpen? Ezután magírt egy igazolást, de úgy van leírva, mintha elvégzett volna valamilyen vizsgálatot, pedig nem.

81. Ditta67 (válaszként erre: 78. - C906e7f5a1)
2012. máj. 29. 19:36
Ez megerősíti amit írtam!Másik orvos is kellene,hogy lássa!
80. c906e7f5a1 (válaszként erre: 78. - C906e7f5a1)
2012. máj. 29. 18:39
*szép lassan
2012. máj. 29. 18:38

A DOKTOR, akiről az előbbi hsz-ben írtam, azon túl hogy egy nagy tudású ember, még becsületes is.

Egyszer megjelent egy köszönő levél a helyi újságban. Egy kisnyugdíjas néni írta, hogy nagyon köszöni a DOKTOR ÚRNAK hogy olyan gyorsan kiment hozzá vasárnap, az ügyeletben és nem fogadta el a pénzt, amit akart neki adni. Ez a kis pénz, ami akkor megmaradt, neki nagyon sokat jelentett. Azt írta, ilyen vele még nem fordult elő, hogy az ügyeletes orvos nem tette el a pénzt.

78. c906e7f5a1 (válaszként erre: 76. - Ditta67)
2012. máj. 29. 18:32

Most itt az új helyen remélem lesz változás.

Én is az egészségemet féltem.

Kb.12 évvel ezelőtt az akkori háziorvosa írt fel neki enyhe nyugtatót, annak ellenére, hogy nem kérte, de úgy látszik a DOKTOR ÚR (megérdemli csupa nagybetűvel, majd megírom miért) már akkor látott rajta valamit. Azután elköltöztünk, másik orvosa lett és az azt mondta hogy ne szedje. Na ezután kezdődtek széplassan a gondok.

77. a0c1361e44 (válaszként erre: 76. - Ditta67)
2012. máj. 29. 17:47

Igen, szerintem is ez lesz a vége.

Mi ketten voltunk anyósomra, így lényegesen kevesebb hárult egy-egy emberre, de ha mindig egynek kellett volna vele foglalkozni, akkor a horror lett volna.

2012. máj. 29. 17:42

Még nem gondoltál rá,hogy más pszichiáterhez is elvidd?

Akitől aztán felvilágosítást kérhetsz arra,mi várható!

Dementia és dementia között is van különbség!

Az állapotának változására sem lehet általánosítani.

Biztos lehet ezt egy ideig még csinálni,de hosszútávon rámegy a Te egészséged!Egy idegroncs leszel!

2012. máj. 29. 16:12
Igazából azért hoztam létre ezt a fórumot, mert szerettem volna tapasztalatot cserélni másokkal,akik járatosabbak ebben a témában.
2012. máj. 29. 16:09
Néha beszéltem más orvosokkal, akik természetesen azt mondták hogy látatlanban nem lehet diagnózist felállítani és ezt én is így gondolom, de valószínűsítették az elmondott tünetek alapján, hogy többféle betegség lehet.
2012. máj. 29. 16:06
Sejtettem. Az az igazság, hogy már kezdek fáradni és már nem is tudok mindig türelmes lenni.Valószínűleg az előző orvosnak köszönhető, hogy nem tudni mi a baj igazából, mert nem adott felvilágosítást. Egyszer, amikor nehezményeztem valamit a viselkedésében, a Doki azt mondta, hogy hagyjam békén /a férjemet/ mert Ő már úgysem fog megváltozni.Akkor még nem tudtam hogy nagy a baj, azt gondoltam a megjegyzés a "rigolyásságra" vonatkozik.Ma már feltételezem, hogy visszafordíthatatlan betegség, csak nem tudom mi.
72. Ditta67 (válaszként erre: 71. - Ditta67)
2012. máj. 29. 15:59
Bocs,a 69-hez akartam!
71. Ditta67 (válaszként erre: 68. - A0c1361e44)
2012. máj. 29. 15:59
És szerinted meddig bírod ép ésszel?
2012. máj. 29. 09:54
*megzsaroltam
69. c906e7f5a1 (válaszként erre: 68. - A0c1361e44)
2012. máj. 29. 09:52

Igen, az én tapasztalatom is az, hogy ha el van foglalva, alig van vele gond. De nem tudom a nap 24 óráját vele tölteni, ahogy ő szeretné és sajnos nem tudom állandóan ellátni megoldandó feladattal.

A pszichiátrián Myrtazapint írtak fel, azt szedi már 2,5 éve, de volt kihagyás. Egyszer nem tudtam elmenni vele a rendelésre és azzal jött haza hogy nem kell többet menni és nem kell a gyógyszert szedni csak ha Ő úgy érzi, én hülye meg elhittem.

Azután pár hónap alatt olyan elviselhetetlen lett, hogy megzsalotam azzal, ha nem megy orvoshoz, elválok.Azóta ismét jár.

Most költöztünk új helyre, már nagyjából berendezkedtünk és szeretnék elmenni dolgozni, de nem tudom hogy mire jövök haza.

Mostanában gyakran nyitva hagyja a gázcsapot, az elmúlt héten 2x, előtte 3x,.

Ezt a rovarirtó fujogatást nem képes abba hagyni.12 flakon rovarirtót szedtem eddig össze, 2-ben kevés van, a többi teljesen tele. Múltkor felhánytorgatta, hogy minden normális házban van rovarirtó, én meg folyton elszedem és eldugom. Hangyákra hivatkozik, de a házban még nem láttam, az udvaron meg természetes.Idáig azt mondta, hogy csak én érzem, tehát beképzelem, de múltkor itt volt egy ismerősünk és ott ahol én gyakran éreztem a rovarirtót, Ő kohögő rohamot kapott. Azóta nem vitatja hogy van valami, de közölte hogy azt bizonyítsam be, hogy Ő csinálja.

Időnként hirtelen kipusztul 1-1 virágom, ami addig nagyon szépen virult.

A rongálásról már írtam korábban.

Előfordul, hogy eltörik valami, de idáig kizárólag

olyan dolgok, amiket én kaptam ajándékba.

68. a0c1361e44 (válaszként erre: 62. - C906e7f5a1)
2012. máj. 29. 05:53

Nem hiszem, hogy trükközik, csak amikor nem látja senki, azaz amikor csak ketten vagytok, akkor képzeli azokat, amiket, akkor ad elő.


Mondanál példákat, hogy mit tesz?


Egyébként én azt figyeltem meg, hogy anyósom, akkor volt rosszabb állapotba, amikor gyógyszereztük.

Ha rendszeresen szedte a gyógyszert (cavintont), akkor nagyon sokat "halucinált". Ez nem tudom mitől lehetett. A sógornőm kezdeményezte az otthonba helyezését (persze nem jó szándékból) és előtte egy kórházi kivizsgálás volt, ahol teletömték anyósomat mindenféle gyógyszerrel. Abban az 1 hétben nem ismert meg senkit, pelenkázni kellett, dührohamai voltak, stb. rossz volt nézni az amúgy békés embert. Szóltam is az orvosoknak, hogy ne adjanak neki gyógyszert és saját felelősségre ki is hoztuk a kórházból. Otthon csak naponta egyszer kapott cavintont, valamint este 1 szem gyenge altatót, és "semmi" gond nem volt vele. Tudta, hogy kik vagyunk, el tudta magát látni (öltözés, evés, fürdés), csak néha keresett valamit rajtunk.


Vissza térve a trükközésre: ha ott van valaki, akkor teljesen más foglalkoztatja őket, ezért nem teszi azt, amit esetleg akkor csinál, amikor kettesben vagytok.

Anyósomnak pl. amikor kórházban volt a combnyak töréssel eszébe sem jutott, hogy rajtunk keresse az ékszereit, mert nem voltunk ott, de a műtét után, amikor mentünk látogatni, akkor az egész orvositeam odasereglett és jegyzőkönyvet vetettek fel a személyes tárgyairól, mert azt mesélték, hogy anyósom a friss műtétjével egész éjjel járkált, hogy hol vannak az ékszerei:) De amikor ott voltunk, akkor már tudta, hogy hazavittük és meg vannak.

67. c906e7f5a1 (válaszként erre: 66. - 2a69f78972)
2012. máj. 28. 20:40
Köszönöm, de a volt kolléganőé a hasonlat.
66. 2a69f78972 (válaszként erre: 65. - C906e7f5a1)
2012. máj. 28. 20:13
A hasonlatod nagyon szép!...és megrendítő
65. c906e7f5a1 (válaszként erre: 63. - 2a69f78972)
2012. máj. 28. 19:16

Ez valóban érdekes.

Nagyon régen én is dolgoztam idősek otthonában és egy tapasztalt kolléganőm mondta, hogy mielőtt meghal valaki, általában látszatra jobban lesz.

Olyan ez a dolog, mint amikor a gyertya leég és egy utolsó lobban mielőtt elalszik

64. c906e7f5a1 (válaszként erre: 8. - Sziszmoly)
2012. máj. 28. 19:12
A trükközésről mik a tapasztalataid?
2012. máj. 28. 19:10

Képzeljétek, az én Apukám - írtam lentebb róla - a halála napján teljesen "megvilágosodott", szemüveg nélkül MEGFEJTETT EGY KERESZTREJTVÉNYT VÉGIG(!!!!!)

elment egyedül fürdeni és borotválkozni.

Ebédnél azt mondta, hogy "Annyira sajnálom, hogy tönkretettem az életedet!"

Délután leült teniszt nézni,...és meghalt!


De olyan normális volt, mint 12 évvel előtte!

Hihetetlen dolgok ezek.:(

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook