Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mire jók a kerámiabevonatos edények? fórum

Mire jók a kerámiabevonatos edények? (tudásbázis kérdés)


20. töprengő (válaszként erre: 19. - Szafaripók)
2014. jún. 24. 21:03

Akkor jól tudtam, teflonos edényeimmel is megcsináltam ezt.

Piacon is van " dögivel " ilyen edény. Ha több réteg a kerámiabevonat, akkor annak van némi súlya is ha jól sejtem.

Ez is lehet kiindulópont, ha netán megszáll az ihlet és veszek. Mondjuk tuti hogy olyan méretűt ami teflonosba nincs...

Nekem a wook is bejött teflonos.

19. szafaripók (válaszként erre: 14. - Töprengő)
2014. jún. 24. 11:24

Pontosan!:)

És igen, zsiradék is kell alá, csak nem annyi, mint a hagyományos edényekben. Kb. egy teáskanál, vagy bizonyos húsoknál még annyi se.

A kerámia bevonat általában fehér. Nem a színe a lényeg, hanem az eljárás, amivel a fémedényhez "rögzítik", és hogy hány réteg kerámiából van!

A gagyibbak általában azért nem "működnek" jól, mert kb. egy vékony réteg, és csak ragasztva van...

18. k_nm (válaszként erre: 17. - Gribedli***)
2014. jún. 24. 11:24
Ja, igaz, a boltban nem neztuk, de otthon ferjem rahajitotta a seggere a hutomagnest (marmint a fezekera), es raragadt. Gondolom, nem tiszta vas volt, mert ahhoz eleg konnyu is volt, hanem csak vasdarabkak vannak az aljaban, de ahhiz keves, hogy a tuzhelyet beinditsa...hat, igy jartunk, mostanaban nincs kedvem ilyet venni
17. gribedli*** (válaszként erre: 4. - K_nm)
2014. jún. 24. 10:47
Ezt mindig ugy teszteld, hogy vasarlaskor vigyel magaddal egy kis db magnest. Ha odatapad, akkor mukodik. En az indukcios tuzhely bekapcsolo gombjat szoktam elvinni, mert nem fix, hanem levehetos, ez is magneses:) de jo egy hutore valo magneses konyhai bigyo is, legyen mindig nalad!
16. gribedli*** (válaszként erre: 2. - Dd4fac34d4)
2014. jún. 24. 10:44

Nekem is van 4, szepnek szep es a teflonnal szemben ez nem kopik annyira es nem mergezo a bevonat. Ettol fuggetlenul minden nekem is odakozmalt, ha nem vigyaztam. Szerencsere az indukcios tuzhelyemen nem jo, mert aluminium az alja, ezert koltozeskor lefokoztam oket a hatso konyhamba, ahol villanytuzhelyem van es csak ritkan hasznalom. Sajnalnam kidobni mert szepek is maradtak es a mereteik pont jok nekunk, van 2 adagnyinak es 4 adagnyinak jo, de eleg is. Nem fogok venni az indukcioshoz soha, maradok az ujgeneracios teflonnal es az acel edenyeimnel.


Ja, es igen, kulonosen a palacsintanal nagy remenyeket taplaltam, es a keramia a leheto legcarabb palacsintasuto.

15. bowie (válaszként erre: 11. - Nysc)
2014. jún. 24. 10:33

delimano

interspar, vagy netes rendelés volt, nem tudom.

ahogy nézem, most akció van.


[link]

14. töprengő (válaszként erre: 7. - Szafaripók)
2014. jún. 24. 10:15

Ki kell égetni mit takar?

Én azt értem alatta, kevés zsiradékkal a tűzhelyre tenni, és felforósítani. És közben az edény egész belsejét ez a forró zsiradék átjárja. Forgatni az edényt, és vissza a tűzre... Papírtörlővel kitörölni, utána tisztítószeres vízzel elmosni.

Kerámia edényeket mindig fehér belsejűnek láttam őket... Még nincs nekem, de azt sejtem valamennyi zsiradék kell mindig alá.

13. forrest2010 (válaszként erre: 6. - Freddy36)
2014. jún. 24. 09:55
Milyen márka a tied ?
2014. jún. 24. 09:37
semmire ,odaég minden!
11. nysc
2014. jún. 24. 09:26

Akiknek bevalt, hol es milyen markat vettetek?


Nekem feher a belselye, nehez vas az egesz kivul. Nem mondanam, hogy rossz, de jonak sem hivnam.. Nem volt olcso, nagymeretu serpenyo. Gyakran hasznalom es zsiradek nelkul szinte minden leeg benne.

2014. jún. 24. 09:22

Biztos függ a márkától is.

Mi boltban vettünk,de no name-t.Kb.1 évig tökéletes volt,imádtam....aztán mostanra már odatapad a cucc benne.

Szóval ahogy előttem írták már,inkább a márkásat kell megvenni hogy sokáig jól funkcionáljon!

2014. jún. 24. 09:07

Csak a delimano jó szerintem. A többi elég vacak. A noname-ek meg pláne. Hiába drágák.

Vettem többfélét, minddel bajom volt, aztán kaptam a delimanot és az csúcsszuper.

Én nem tapasztaltam se szárazabb palacsintát, se semmi bakit velük..mármint a delimanoval.

A mosogatógépet nem szeretik, nem is javasolják, hogy mosogatógépben legyenek tisztítva.

2014. jún. 24. 09:03

Nekem két serpenyőm van, nem voltak olcsók, de ügyesen, leárazáskor vettük.

Mindegyik fehér belsejű, annyiban különböznek egymástól, hogy míg az egyiknek sima a belseje, addig a másiknál apró kis kockák vannak a serpenyő alján.

Jah és vettünk egy palacsinta sütőt is.

Eleve nagyon kevés zsiradékkal sütöm a palacsintát, főleg rámával, de azt is csak éppen megkenem az alját és megcsorgatom a nyers részét, de nagyon szépen süt, nem éget, minden rendben.


Ami igaz, kicsit lassabb, mint a teflon, de nekem abból volt elegem, hogy némelyik bizony fekete apró kis dolgokat ereget magából főzés közben.

Azokat kénytelen voltam kidobni, hiába olvastam valahol, hogy nem mérgező.

2014. jún. 24. 08:42

Baromira nem mindegy, hogy milyet veszel. És megvan a technikája, hogy kell használni - van pl. olyan, amit első használat előtt "ki kell égetni", stb.

Nem ész nélkül kell nekiesni...

2014. jún. 24. 08:32
Az enyémnek is fehér a belseje, 3 féle méretben van + wok serpenyőm is van.Én imádom! Nekem kicsusszan belőle a rántotta, tükörtojás, a gyerekem pirítva szereti a túrós tésztát, tökéletesen megpirul az edényben.A wokban pedig húsokat készítek, a paprikás krumplit is ebben készítettem, azt mondták a pasijaim, hogy mindig ebben csináljam.Szóval, neke bevált!
2014. jún. 24. 08:26
Én nagyon szeretem, apróhúst sütni, rántottát készíteni isteni, a tojás egyben kicsúszik belőle, egyáltalán nem tapad le, igaz a miénk drágább volt, nem piacos. A mienkének a belseje hófehér.
4. k_nm
2014. jún. 24. 07:52
Nekem se sok sikerelmenyem volt a keramia edenyekkel. Par honapja megleptuk magunkat egy edenykeszlettel, serpenyo, fazek, labas. Jo draga volt, de ez az, amit az ember nem ketnaponta vesz. Mikor kicsomagoltuk, kezdett gyanus lenni a lengyelpiacos szag. Aztan az egyik fazekat kioblitettem, ratettem a tuzhelyre es semmi. Indukcios tuzhelyunk van, megneztem meg egyszer, tan mi neztuk be, nem is mukodik indukcioson. Lo betukkel van a dobozon, hogy arra is jo. De megse nem...ugyhogy visszavittuk, a penzunk meg megmaradt
2014. jún. 24. 07:48
Nagy szar szerintem, nem is használom. Odaég, benne minden.
2014. jún. 24. 07:43

Azért kérdezem, mert nekem eddig nem volt jó tapasztalatom velük!

Függetlenül a márkától kérdezem, hogy egyáltalán mire jó ez a kerámia-edény divat?

Kaptam ajándékba egy jó drága változatot ilyet, palacsintasütőként. Nos, ugyanabból a tésztából sütöttem egymás mellett a már meglévő teflonos sütőben és az új kerámiabevonatos serpenyőben, és ez utóbbiban kicsit száraz lett a cucc. Nem is lelkesedett érte nálunk mindenki!

Aztán. Rokoni háztartásban készítettem császármorzsát, ami nálam a teflonos lábasban gyorsan, és remekül elkészül, ott meg csak kivettem egy fekete belső bevonatos edényt és elkezdtem a műveletet. De minden rémség történt az anyaggal: nem sűrűsödött, nem engedte ki a nedvességet, sőt elkezdett lekozmálni! Rémes volt! Majd amikor kiöntöttem a trutyit, megnéztem az edény alját, és akkor derült ki, hogy nem teflonos volt, ahogy hittem, hanem kerámia bevonatú! Na, nekem ebből elegem volt!

2014. jún. 24. 07:43
Mire jók a kerámiabevonatos edények?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook