Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mire jó magázgatni? fórum

Mire jó magázgatni? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2023. máj. 4. 03:37
semmire,mertha vki tegezi a masikat attol meg tisztelheti!
61. tumbo2 (válaszként erre: 51. - Tumbo2)
2023. ápr. 26. 11:43
mikor a szomszédasszony megkérdezte,hogy tegezhetne.e,mert majdnem annyi idős vagyok,mint a lánya.ja,csak 15 év a különbség.nem ,mondtam,aztán otthagytam.de azóta is békében magázódunk.
60. gyöngy:) (válaszként erre: 13. - Globus)
2023. ápr. 26. 09:56
Eddigi munkássága alapján nem tudom elképzelni, hogy épeszű szerelmeSS legyen belé.
59. Banános Zselé (válaszként erre: 57. - Tumbo2)
2023. ápr. 26. 09:40
érdekes
58. tumbo2 (válaszként erre: 51. - Tumbo2)
2023. ápr. 26. 09:40
ez volt a csendőrpertu is.
57. tumbo2 (válaszként erre: 54. - Lolita2112)
2023. ápr. 26. 09:39
biztos egyszerűbb lenne,de ne felejts el,itt mások a hagyományok.egy 12 éves kisfiú letegezte a 18 éves lányt.mit képzelsz,én már férjes asszony vagyok.az anyám magázta a szüleit,mi tegeztük mint engem a 40 évestól a hétévesig.mondom annak ellenére,hogy idegenekkel nem szeretek tegeződni.
56. globus (válaszként erre: 52. - Papesz)
2023. ápr. 26. 09:37
Miért vagy ilyen harcias?
55. Banános Zselé (válaszként erre: 54. - Lolita2112)
2023. ápr. 26. 09:30
az jó, de itt Magyarországon nehéz köszöni
2023. ápr. 26. 09:26
nem tudom,mert mi itt tegezodunk!
53. Channa* (válaszként erre: 50. - Papesz)
2023. ápr. 24. 17:50
Nem linkelem be az általad ki írt fórumokat. Olvasd vissza magad, hogy mennyi hülyeséget hordasz össze;)
52. Papesz (válaszként erre: 2. - Globus)
2023. ápr. 24. 17:42
Hát ez jó! Ezt még nem hallottam eddig! Akkor ezek szerint én nem vagyok bolond! Ugye? Pedig itt a hoxa.hu oldalon lévő írogatókból, jópár emberek szerint én agy-beteg vagyok! Ezek szerint mégis rendben van az agyam!? Pedig azt jósulta itt valaki hogy jön nálam az agyhalál! De akkor mégse nem jön!? Hogy van ez? Ki érti ezt? Visszanyal a fagyi valakiné! Ugye?
51. tumbo2 (válaszként erre: 47. - Lolita2112)
2023. ápr. 24. 17:31
általában magázok mindenkit,mire föl tegezném,csak azért,mert fiatalabb?
50. Papesz (válaszként erre: 20. - Channa*)
2023. ápr. 24. 17:30
Most itt másik téma van! Te vagy az érthetetlen! Ez nem biológia, én szerintem! Az illemnek nincs köze se pajzsmirigyhöz, se a sapkához, de nálad van köze hozzá, ezek szerint!? Pajzsmirigy-betegséget kitől kaptad el? Én olyant nem írtam hogy az fertőző betegség lenne! Már megint ki vannak forgatva a szövegjeim! Te beszurattad magad, ugye? Ez a mellékhatás? Az ilyen iQ.bajnokok inkább ne írjanak nekem semmit se! Mert még ragad rám valami.
49. b39c721a9b (válaszként erre: 48. - Papesz)
2023. ápr. 24. 17:20
"Mindig csak itt megy ez a tahó modor! Máshol én nem találok ilyen köcsög stílusú embereket! Hogy van ez?" - nem találsz? Akkor neked nincs FB profilod :D
48. Papesz (válaszként erre: 30. - Soufflet)
2023. ápr. 24. 17:17
Bocs, de én nem vagyok paraszt! Lehet hogy te meg 1 bunkó vagy? Ugye? Pont erről van szó hogy tegezve is lehet tahónak lenni! Nálad valami gond van az iQ.-val. Ugye? Csak beszólni 1 idegennek! Már megint ez megy itt a hoxa.hu oldalon! Mindig csak itt megy ez a tahó modor! Máshol én nem találok ilyen köcsög stílusú embereket! Hogy van ez? A magázódás családon belül furcsa dolog! A távoltartásnak a jele! Te tegézve parasztozó nekem! Pedig nem ismersz engem! Még a nevemet se nem tudod! Téged erre tanítottak a suliban, és a szüleid is hogy parasztozzad az idegen embereket, akiknek a kérdésük nem tetszik! Ugye iQ.bajnok? Az ilyen emberekkel nem szeretek foglalkozni, mint a tefélék! Nálad ezt az illemet tanították a tanárok, és a szülők is! Ugye? Visszanyal a fagyi! Ez a bumeránghatás!
2023. márc. 11. 10:37
hala ahol en elek mindenki mindenkit tegez.bajban is vagyok mikor hazamegyunk es magazodni kell!
46. csemár (válaszként erre: 44. - 068c3c8b2e)
2023. márc. 11. 04:23
"Multikulti" környezetben élek, és megtanultam, hogy elfogadjam, amikor a fiam-korú postás vagy eladó tegeződik velem. (Számára ez nem tiszteletlenség, s akkor honnan jönnék én azzal, hogy "nézd, fiacskám, ne illetlenkedjél már!" Én folytatom a magázódást, s ha van esze, előbb-utóbb rájön, hogy miért. Vagy nem jön rá... :-) Akkor se történik semmi!)
45. csemár (válaszként erre: 9. - Amaunet)
2023. márc. 11. 04:18

A FB-ismerőseim között sem tegezek mindenkit.

Akivel a való életben magázódom, azzal a fb-on is.

44. 068c3c8b2e (válaszként erre: 38. - Soufflet)
2023. márc. 8. 15:54

Igen, én is ezt mondom, általában magázással indítok, aztán majd váltunk, ha úgy alakul. Ha amúgy egyből letegeznek, mondjuk volt rá példa egy üzletben, akkor visszategezem, igazság szerint erre nem vagyok érzékeny.


Amit én inkább érdekesnek tartok, hogy ha én vagyok az üzletben az ügyintéző, és hivatalból magázom az ügyfelet, akkor ő következetesen tegez engem, tudván, hogy nem tehetem meg, hogy visszategezem. Ez mondjuk már zavar, mert abszolút tiszteletlenség, de azért álmatlan éjszakáim nincsenek miatta.

43. 068c3c8b2e (válaszként erre: 42. - Hattori)
2023. márc. 8. 15:51

Alsóban tanít egy cimborám, őt tegezik a diákok és ő kérte, hogy nyugodtan tegezzék.


Iskolában amúgy normálisnak tartom, bár így külön kiemelve valóban furcsa, hogy ez az egyetlen élethelyzet, amikor egyáltalán nem tegezheted vissza azt, aki téged letegez. Volt nekem egy tanárom, aki magázott, de ha haragudott ránk, akkor tegezett. Szerettem, fura figura volt.

42. Hattori (válaszként erre: 40. - Tumbo2)
2023. márc. 8. 10:58
Ha valaki letegez egy felnőttet, a letegezettnek felhatalmazást ad,hogy visszategezze, nincs csendőrpertu.Ez egyébkén tanároknál is fura,h ők elvárják a magázást,de ők tegeznek. Gimiben egy tanárunk magázott bennünket.
2023. márc. 8. 10:05
Mindenki maga tudja
40. tumbo2 (válaszként erre: 25. - C7e2a207e8)
2023. márc. 8. 08:53
nekem is volt olyan távoli ismerősöm,aki kb 8 évvel idősebb volt nálam. rendszert csinált abból,ha jónapotot köszöntem,sziát mondott,ha sziát ,akkor azt mondta jónapot.ezt párszor eljátszottuk,oké,mondom itt a vége.
39. tumbo2 (válaszként erre: 33. - Ikebana3)
2023. márc. 8. 08:46
talán én meg a húgom,aki boltosokat nem tegezi, miért kéne?
38. Soufflet (válaszként erre: 35. - 068c3c8b2e)
2023. márc. 8. 01:09

En soha nem vettem fel telefont ismeretlentol tegezve, amig egy uzletet csinalt.

Vissza lehet hivni, de az uzlet, az uzlet.

Ami neha jo.Engem a hangommalapjan kb. 40-nek mondtak 22 evesen.

Aki ismer, n

em valtozott a hangom.

2023. márc. 8. 00:58
Tudom, hogy engem kiemelve "S.... nem tudom a nevet" meg hasonlokkal rohogtnek rajtam, mert bebaszva ossze-vissza irogatok, de nekem nem kihivas a magazodas, ez az anyamyelvem.
36. Hattori (válaszként erre: 35. - 068c3c8b2e)
2023. márc. 7. 22:27
Szerintem ilyen átmeneti,laza kapcsolatokkor, mint telefon,bolt, felesleges erőltetni a tegeződést.
2023. márc. 7. 22:11

Alapvetően fiatalos vagyok, de az illemet betartom, tehát ha engem tegeznek, nagyon sok esetben visszategezem az illetőt, főleg, ha rangban és korosztályban egyformák vagyunk. Tehát ha valaki úgy gondolja, hogy megengedi magának a tegezést, akkor én is.


De általában ügyintézéskor, hivatalban, orvosnál, valamint a sokkal idősebbeket magázom, amíg másképp nem mondják. Anyósomat az első alkalommal a kérésére tegeztem, apósom csak nem mondta, de őt is kellett volna :D Ha telefonálok egy idegennek, mindig magázom, mert honnan tudjam, ki veszi fel? Lehet, hogy egy laza 20 éves, de én ezt előre nem tudom. Majd mondja, ha nem akar magázódni...


Hogy ennek bármi máshoz, pl korhoz úgy általánosságban mi köze, nem tudom :) Pláne a szerelmességhez.

34. Hattori (válaszként erre: 33. - Ikebana3)
2023. márc. 7. 21:18
Nekem a tegezés nem korkérdés,hanem bizalmasság kérdés.Ha nem vagyok bizalmas viszonyban valakivel, nem tegezem,akkor sem, ha velem egyidős.
2023. márc. 7. 20:02

Én megszoktam a magázódást 21 éves koromtól fogva. Kizárólag csak azzal tegeződöm, akivel ezt egyeztettem vagy családtag vagy egyébként is régen ismerem. Ha hivatalos helyre megyek és ott olyan valaki van akivel egyébként tegeződöm, akkor is magázva lépek be. Ha ő utána baráti módon köszönt, onnantól megy a tegeződés.

Nem vagyok híve a mindenki mindenkivel tegeződő, haveri stílusnak. Úgy tűnik, hogy újra tanítani kellene az illemszabályokat a kérem, köszönöm, legyen szíves kifejezéseket, a férfiak - nők viselkedési és kommunikációs szabályait, a viselkedést boltban, áruházban, megérkezéskor, távozáskor stb.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook