Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mire jó az olvasónapló? fórum

Mire jó az olvasónapló? (tudásbázis kérdés)


2009. szept. 1. 13:21
Ja és én is imádtam olvasónaplót írni, sőt az öcsémnek sem okozott különösebb gondot, pedig ő világ életében utált olvasni.
16. scorpiolady (válaszként erre: 13. - 01c8755c79)
2009. szept. 1. 13:20
Éppen az a lényeg hogy megértse hogy mit olvas, hiszen az a tanulásban is fontos. Nekem volt általánosban egy osztálytársam aki minden tárgyból nagyon gyenge volt, az egyik tanárnak eszébe jutott hogy miután elolvastuk a feladatot megkérdi tőle miről is szól, és szegénynek fogalma sem volt, igaz kiderült hatodikban hogy olvasni is alig tud.
2009. szept. 1. 11:18
Egyébként ez az olvasónaplóság alsóban kínszenvedés... most már azt hiszem röhögve megcsinálná bármelyik gyerekem, de most már nem kell. :o))
14. 01c8755c79 (válaszként erre: 10. - Bichi)
2009. szept. 1. 11:13
Nem jellemző... imádják a nyelvórákat... és győzöm még fizetni hozzá a különórákat is. Leányom jól beszél angolul (ebből van középfokúja), franciául, és hobbiszinten tanul törökül és hindiül. Fiam németet tanul, ő is szereti. Igaziból belegondolva nem is tudok olyan tantárgyat mondani, amit nem kedvelnek a suliban... de megdolgoztunk azért, hogy így legyen. ;)
13. 01c8755c79 (válaszként erre: 12. - Fiatal nő)
2009. szept. 1. 11:10

Ki így, ki úgy... Az enyémek úgy voltak, hogy azalatt inkább kiolvasnak még egy könyvet.... és amúgy is ki a fene emlékszik a könyv végére, hogy Juliskán milyen színű kötény volt, mert időnként ilyen szintű kérdések vannak az olvasónaplóban.

A mostani magyar tanár is megköveteli a kötelezők elolvasását, nagyon is megköveteli, de nem kér olvasónaplót. Egy-két kérdés, és pontosan tudja, hogy ki olvasta el és ki nem. Egy műnek hatnia kell... benne kell élni... nem kérdésekre kell választ keresgélni... szerintem. :o) De hát kinek hogy vált be. :o) Én azt hiszem ma is így csinálnám, mert irodalomszerető emberke lett mindkét gyermekem. :o)

12. Fiatal nő (válaszként erre: 5. - 01c8755c79)
2009. szept. 1. 10:54
Megutáltatni? Hát, visszaemlékezve a saját tanulmányaimra... Nekünk is volt olvasónaplónk, de én imádtam csinálni... És nem kértem segítséget, magamtól oldottam meg mindent. Nekem kifejezetten örömet okozott "görcsölni rajta".
11. a0c1361e44 (válaszként erre: 9. - Bichi)
2009. szept. 1. 10:48
Szívesen:)))
10. Bichi (válaszként erre: 5. - 01c8755c79)
2009. szept. 1. 10:46
Ami kötelező, azt úgyis mindig utálják, ahogy mi is azt tettünk annak idején. Utáltuk a nyelvórákat is, most meg felnőtt fejjel komoly pénzeket fizetünk a tanfolyamokért :o(
9. Bichi (válaszként erre: 7. - A0c1361e44)
2009. szept. 1. 10:44
Köszi, pont erre vártam :o)
2009. szept. 1. 10:43
Ez arra jó, hogy ha a gyerkőc elolvas egy könyvet, az olvasónapló kérdésekkel és egyebekkel segít feldolgozni, hogy az olvasmányt (regényt) könnyebben megértse, illetve hogy az órán átbeszéljék és a tanár segítségével feldolgozzák, megértsék. nagyjából ennyi. ezt nálunk anno házi feladat volt megcsinálni és köv órán átbeszéltük.
7. a0c1361e44 (válaszként erre: 2. - Bichi)
2009. szept. 1. 10:41

Amit lehet venni, arra jó, hogy megkönyítse a gyerek feladatát. Vannak benne kérdések, feladatok, így az olvasó napló elkészítését ebből elsajátítja a gyerek.

Később majd nem lesz mankó, akkor már önállőan kell az egészet elkészíteni, de akkor már lesz fogalma arról, hogy mit kell tartalmazni.

6. Bichi (válaszként erre: 4. - Daroki)
2009. szept. 1. 10:40
Nem tudom, a neten láttam, ezért érdeklődtem én is. Gondolom kérdések vannak benne, ami "kideríti", hogy mennyire olvasta figyelmesen. Az én fiam ha un egy könyvet, akkot lapoz vagy 10, és így ötödikben, ez már nem szerencsés, azért gondolkoztam ezen...
5. 01c8755c79 (válaszként erre: 2. - Bichi)
2009. szept. 1. 10:39

Hogy megutáltassák a gyerekkel az olvasást!


Amúgy iiiigen, a szövegértést fejlesztené biztosan, de szerintem hosszú távon jobban fejlesztené, ha a gyerek imádna olvasni, és falná a könyveket. Mi mindig gyorsan együtt csináltuk meg olvasás után az olvasónaplót, nem engedtem, hogy görcsöljenek rajt, küzdjenek vele. Most 17 és 14 évesek a gyerekeim, imád olvasni mindkettő. Aprókám 7. osztályra kapott végre olyan magyar tanárt, aki nem kért olvasónaplót a fentiek miatt.

4. daroki (válaszként erre: 2. - Bichi)
2009. szept. 1. 10:36
Ilyennel még nem találkoztam....mi ez pontosan?
2009. szept. 1. 10:35
Sztem fejleszti a szövegértést.Én örülök,ha kapnak a fiaim kötelező olvasmányt és aztán vagy írniuk kell róla maguktól vagy pedig fénymásolt papírokon ezernyi kérdés a történettel kapcsolatban.Meg kell vele dolgozni,de sztem jó dolog!Én sokszor úgy csinálnám helyettük,de ugye nem lehet:)
2009. szept. 1. 10:33
Mármint az, amit a könyvekhez könyvesboltban lehet kapni. Most éppen a Pál utcai fiúk című könyvhöz tartozót néztem a neten, de nincs leírás, hogy ez egyáltalán mire jó...
2009. szept. 1. 10:33
Mire jó az olvasónapló?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook