Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mire jó a tofu? fórum

Mire jó a tofu? (tudásbázis kérdés)


2008. szept. 16. 13:43

[link]


Még jó, hogy nem szeretem:D

2008. jan. 6. 12:17
A vegetáriánusok helyettesítik vele a hús, legalábbis a mesében mindig.:)
12. moncsi32 (válaszként erre: 10. - Mocori)
2007. okt. 11. 08:25
Köszi választ megkostolom én is csak elmegyek megvenni.Köszi
11. Mocori
2007. okt. 10. 20:57
Szeretem úgy is a tofut, hogy felszeletelem és besózom picit. Hm, finom! A 90 napos f.kúránál is lehet enni.
10. Mocori (válaszként erre: 9. - Moncsi32)
2007. okt. 10. 20:57
a sajtoknál keresd kis dobozban.
9. moncsi32 (válaszként erre: 7. - Venes)
2007. okt. 10. 08:04
segits nekem melyik osztályon találom a tofut.a tejtermékeknél?????
2007. okt. 3. 21:40

Sziasz!

Ha csíkokra vágod, fűszerekkel, kis olajon megsütve is nagyon finom, de kőrözöttbe is lehet reszelni kicsit. A fiam tej érzékeny volt, és neki a túrót ezzel helyettesítettem. Mindenféle rakott-ba is szoktam tenni. Értsd rakott burgonya. Egy sor burgi, tojás, burgi, tofu, burgi. ejföl helyett már régen növényi tejszint használok. Pld. a lasagne-ba is szoktam egy sort.

2006. dec. 13. 15:25

Mire használható?

Na majd ha hazaérek beülök ide és írok pár receptet.

Minden kínaiban lehet vala találkozni. Ahool nem, ott inkább ne kínaizzon senki sem. A tavaszi tekercsben is található.

Ez egy túró, sajt fajta. Szójababsajtnak is nevezik és a szójából készítik, ahogy lentebb írták.

Minden supermarketben kapható (Tesco, Auchan, Match) és nem is drága. Egyzser mindenkinek ki kell próbálnia.

Én az ízét leginkább a tojásfehérjéhez tudnám hasonlítani, állagát is a fehérje főtt változatához. De finomabb mint a tijás, mert azt magam sem kedvelem annyira.

6. mily
2006. nov. 12. 10:54

ja és mintha valahol olvastam volna hogy orvosi vényre is kapható!! Ennek persze érdemes utána nézni ha vki esetleg szeretné így vásárolni.

Mi csak a multiban vesszük:)))

5. mily
2006. nov. 12. 10:52

Állítólag a szójából előállítható legértékesebb élelmiszer.

Régóta ismerik a keleti konyhában, több mint 200 éve gyártják. A szójatej fehérjéjének kivonásával és összepréselésével nyer túró és sajt.ivel semleges ízű (akár csak a húsok többsége), minden konyhatechnikai műveletre alkalmassá teszi. Röviden amit a húsból csinálnál csinálhatod tofuból is. Mellesleg nem drágább mint egy nemesebb hús.

Egészségvédő és gyógyító hatását is elismerik. Fogyasztása kedvezően befolyásolja a szervezet zsír és cukor anyagcsere folyamatait, a bélműködésre és az érrendszerre is kedvezően hat.

A húsmentes táplálkozás legfontosabb fehérje forrása. Szénhidrát tartalma 1 % alatt van, teljes értékű fehérjéket tartalmaz. Gazdag ásványi anyagban és vitaminokban, koleszterin mentes. Csontritkulásban és tejalergiában szenvedőknek különösen ajánlott.

2006. nov. 8. 16:29
Rántani is lehet, csak jól meg kell előtte fűszerezni. Saláta körettel nagyon finom.
2006. nov. 6. 07:37
Igen,en is szeretem,sot fustolt izesitessel is lehet kapni,nem egy olcsosag:))))
2006. aug. 1. 11:37

A tofu szójatejből készült túró féleség. Nagyon jó fehérje forrás, és könnyen emészthető. Helyettesíthető vele a hús a vega konyhában, de önálló tofu fogások is vannak, különösen a távol-keleten népszerű (Japán, Kína).

Semleges ízű a tofu, mindig olyan íze lesz, ahogyan fűszerezed. Lehet párolt zöldséget dúsítani vele, sütni, vagy összetörve megfűszerezve gombócként párolni, vagy sütni.

1. Hoxa
2006. júl. 31. 14:10
Mire jó a tofu?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook