Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mire jó a Sumetrolim? fórum

Mire jó a Sumetrolim? (tudásbázis kérdés)

28. grizus
2014. ápr. 9. 09:07
Úristen, ennek a gyógyszernek a nevét utoljára gyerekkoromban hallottam. Tényleg, mire jó?
2014. ápr. 8. 22:39
Te kis Zseni ! Szerintem Eintsteinre hasonlítasz . de komolyan !! Ez ám a magyarázat! :-)
26. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 25. - 5146e98818)
2013. jan. 11. 15:55
Annyira okos vagy,felnézek rád.Komolyan.
25. 5146e98818 (válaszként erre: 1. - Beata21bea)
2013. jan. 11. 15:49

Antibiotikum.

Gátolja a baktérium dihidrofolát-reduktáz enzimjét, ezáltal a tetrahidrofolsav előállítását, mely esszenciális (nélkülözhetetlen) prekurzora a timidin-monofoszfát előállításának, amely viszont a timidin-trifoszfát prekurzora.

24. Várhegyi Márton (válaszként erre: 23. - Beata21bea)
2013. jan. 11. 15:33
Akkor tárolhatod nyugodtan:-)
23. beata21bea (válaszként erre: 16. - Várhegyi Márton)
2013. jan. 11. 15:32
szavatosság oké, neve olvasható, hűtőben tartottam és a tablettán elváltozás nincs... akkor még tárolom egy darabig... :-)
22. Várhegyi Márton (válaszként erre: 21. - Guruljka)
2013. jan. 11. 15:20

Most akkor mi még a kérdés?:-) Nem teljesen értem.

A Sumetrolim egy antibiotikum/antimikrobás gyógyszer, amiben két hatóanyag van.

2013. jan. 11. 15:01

Na most már rákerestem.

Másolom:

"A szulfonamidok voltak az elsô, humán terápiában alkalmazható és a staphylococcus, streptococcus infekciókban hatékony antibakteriális hatású molekulák, megjelenésük alapvetô változást hozott a terápiában. Az azóta elmúlt évtizedek során, az antibiotikumok kifejlesztése és a bakteriális rezisztencia kialakulása következtében alkalmazási területük igen nagymértékben visszaszorult és a szulfonamid származékok döntô többségét már egyáltalán nem is használjuk. A mai a klinikai gyakorlatban legtöbbet alkalmazott készítmény a sulfametoxazol és trimetoprim fix kombinációját tartalmazó cotrimoxazol."


Ki-ki döntse el... én ezt úgy értelmezem, hogy más vegyület.

20. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 19. - Andi6020)
2013. jan. 11. 14:47
Gyógyhatású készítmény :P
19. andi6020 (válaszként erre: 5. - Guruljka)
2013. jan. 11. 14:43
Nem antibiotikum? Akkor mi?
18. Várhegyi Márton (válaszként erre: 17. - Guruljka)
2013. jan. 11. 14:37

Jaj, te, azért raktam mosolygós fejet, hogy ne vedd sértésnek:-)


Nem tudom, ez milyen orvos, lehet, csak félreértetted. Az lehetett még, hogy kemoterapeutikumnak nevezte, régen ugyanis így hívták azokat az antibiotikus hatású vegyületeket, amiket teljes egészésben laborban állítottak elő, a természetben nem találhatóak meg. Ma már ezeket is antibiotikumoknak hívjuk, a kemoterapeutikum kifejezést meghagyjuk bizonyos daganatellenes szereknek.


Mikroba: baktérium, vírus, gomba és hasonlók. Az antibiotikum an antimikrobás (mikroba ellenes) szerek azon csoportja, amely a bakrtériumokra hat.


Tiszta így?:-)

17. Guruljka (válaszként erre: 11. - Várhegyi Márton)
2013. jan. 11. 14:23

Nem vagyok gyógyszerész.

Nem is tudom, mik a szulfonamidok, de volt orvos, aki megkülönböztette a szulfonamidot az antibiotikumtól.

Ez a Sumetrolim konkrétan emlékezetes, mert a pici lányomnal előszeretettel írta fel az orvos az ismétlődő torok-, sőt mandulagyulladására, és csak egy tenyésztés utánderült ki, hogy pont ez a szer az, amelyik a legkevésbé használ neki.


Másolom egy gyógyszer-oldalról:

"A Sumetrolim400 mg/80 mg tabletta szulfonamid és trimetoprim kombinációja, antimikróbás hatású készítmény."

Tehát itt sem antibiotikumnak említik.


(Az "Egy fenét" kicsit erős volt. Vagy túl érzékeny lennék? )

16. Várhegyi Márton (válaszként erre: 2. - Beata21bea)
2013. jan. 11. 14:17

Antibiotikum.


Ha:


1. nem járt le a szavatosság


ÉS


2. megfelelően tároltad (fénytől védve, nem meleg helyen, a tabletta nincs kiszedve a levélből, vagyis fölötte az alufólia ép)


ÉS


3. nincs látható elváltozás a tablettán


ÉS


4. egyértelműen megállapítható, hogy a gyógyszer valóban Sumetrolim (vagyis a levél megmaradt részén egyértelműen olvasható a gyógyszernév),


akkor tedd el, mert lehet, hogy valamikor Sumetrolimot írnak föl neked, és elképzelhető, hogy ez a pár szem is kellhet a kúrához. Legközelebb ha orvos ilyen gyógyszert írt föl, jelezd neki, hogy hány db van, ill. hogy hány mg-osak.


Ha bármelyik fenti (1., 2., 3., 4.) feltétel nem teljesül, akkor gyógyszertárban le kell adni.

2013. jan. 11. 14:17
antibiotikum
14. selena78 (válaszként erre: 10. - Bázis22)
2013. jan. 11. 14:15
Viszont ha van 2-3 napi tartaléka, legközelebb ennyivel kevesebbet kell vennie.
2013. jan. 11. 14:13
nem akarom feltétlen beszedni, csak kíváncsi voltam, mire is kaphattuk. Konkrétan 2 db. Akkor megy a gyógyszertárba... Köszönöm
12. selena78 (válaszként erre: 1. - Beata21bea)
2013. jan. 11. 14:12

A kombinációra fogékony kórokozók okozta fertőzések kezelésére szolgál, például:

- légúti fertőzések: hörghurut, arcüreggyulladás, középfülgyulladás, egyes tüdőgyulladások,

- emésztőrendszeri fertőzések: bélgyulladás, utazók hasmenése, hastífusz,

- vese-, húgyúti fertőzések: heveny hólyaghurut,

- nemi szervek fertőzései: nők kismendencei gyulladása, bizonyos húgycsőgyulladás,

- bőrfertőzések: furunkulus, tályog, sebfertőzés.

11. Várhegyi Márton (válaszként erre: 5. - Guruljka)
2013. jan. 11. 14:10

Egy fenét nem antibiotikum:-)

Ráadásul két antibiotum van benne (trimetoprim + szulfametoxazol), mert így (kombinációban) hatékonyabb.

2013. jan. 11. 14:09
Ha párszemet találtál akkor írhatnám, dobd a kukába, de veszélyes hulladék. Minden antibiotikumot általában 5 napig kell szedni, és persze vannak kivételek. Viszont egyértelmű, ha maradék, akkor egy kúrára már nem elég és akkor többet ártasz vele, mint használsz.
9. andi6020 (válaszként erre: 2. - Beata21bea)
2013. jan. 11. 14:08
Pár szemmel semmit nem érsz, és amúgy is csak orvosi javallatra érdemes beszedni.
8. mkriszti81 (válaszként erre: 5. - Guruljka)
2013. jan. 11. 14:05
Tényleg régen volt nagy sláger, én is gyerekkoromban kaptam anno, onnan volt ismerős a neve :)
2013. jan. 11. 14:03
megnézem, meddig jó! Köszi
2013. jan. 11. 14:02
Antibiotikum. Nézd meg azért a lejáratát. Főleg felőlégúti megbetegedésekre adták. 5 napnál kevesebbet beszedni nem is érdemes. Add le a patikába inkább
2013. jan. 11. 14:02

SUMETROLIM.


Egyfajta szulfonamid, azaz nem antibiotikum, de gyulladáscsökkentö. Torokgyulladásos és hasmenéses dolgokra előszeretettel írta fel régebben némelyik orvos.

2013. jan. 11. 14:02

tudtommal köhögésre, gyulladásra


de google a barátod (és M-el írják a végén)


[link]

2013. jan. 11. 14:02

Antibiotikum.

Én anno felfázáskor kaptam.

2013. jan. 11. 14:01
Találtam itthon pár szem summetrolin gyógyszert, de nem emlékszem, mire kaptuk annak idején. Tippek?
2013. jan. 11. 14:00
SUMMETROLIN - mire jó?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook