Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mire jó a diploma? fórum

Mire jó a diploma? (beszélgetős fórum)

2013. febr. 20. 15:23
Ha belevágok a mesterképzésbe, akkor nem csak az motivál, hogy lesz egy újabb diplomám, hanem az is, hogy ahhoz a szakmához amiben dolgozom, újabb ismereteket szerezzek. Mivel közeleg a jelentkezési határidő, egyre biztosabban mondom, hogy tovább fogok tanulni. Március 1 mindjárt itt van!
2013. febr. 13. 21:03
Szerintem sok mindenre, ha az ember komolyan veszi. Aki nem, annak semmi nem ér semmit. A szaktudása sem, mert nincs is neki. Azért kell olyan iskolát választani, ahol az ember megszerzi a lehető legjobb tudást és tapasztalatot. Én is mesterképzésre készülök. Mostanra találtam olyan sulit, ahová reményeim szerint érdemes lesz járni, bár idősebb vagyok és ezeket már jobban meg tudom ítélni, mint huszonévesen. Én most a KRF-et gondolom a számomra legjobbnak gyöngyösön, egyébként ott van vadgazda mérnöki, meg borász is. Bár nem tudom még hol van, de ezt konrkétan tudom, hogy ott igen. Nálam a pénzügy a nyerő. Ez a munkám, ebben tudok tovább lépni.
2013. febr. 12. 19:50
Nekem már van két diplomám, azt mondják az egyikről, hogy vicc a szak maga (tény, hogy nagyon híg a szakma is és igazán jó szakembert is nehéz találni, szemfényvesztő van elég, igen, ez a kommunikáció). A másik dimplomám szinte "kényszerszülte", vagy nem is tudom, "sorsakarta"? ez a keresekedelem és marketing. Az a téma, ami viszont most, kicsit idősebben érdekel, az mindkettőtől merőben eltér. Hát változik az ember. Az egyik a szőlész-borász, a másik a vadgazda mérnöki. Egyik sem előzmények nélküli teljesen, de úgy érzem, most belevágnék. Ja, és nem kétség, hogy a diploma az kell. Azonban a tudást használni is tudni kell. Így tehát a kérdés persze bonyolultabb...
18. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Kovikike)
2013. febr. 12. 08:12
Én manapság érzem leginkább, hogy mennyire jó lenne egy diploma. Annakidején volt jó állásom, nem éreztem szükségét. Manapság viszont szinte szóba sem állnak az emberrel diploma nélkül egy álláskeresésnél.
17. Hope2009 (válaszként erre: 8. - Aville)
2013. febr. 12. 07:03
Én nagyon remélem, hogy ma nem ér többet egy érettségi+ szakma, mint egy diploma. Az viszont igaz, hogy nem mindegy mi az a diploma. Az én lányom egyetemre jár, lassan végezni is fog. Rengeteget tanul, a követelmény is nag. Aminek örülök, hogy nagyon szereti. Ha egy embernek élete végéig olyan munkát kell végezni amit nem szeret az maga a kínszenvedés.
16. ebe5acb8e6 (válaszként erre: 15. - Michelle.r)
2013. febr. 11. 19:27
Szerintem is! Ugyanazt mondja mint én. :)
15. michelle.r (válaszként erre: 13. - Ebe5acb8e6)
2013. febr. 11. 17:14
Tényleg az. Fantasztikus egy fazon :)
2013. febr. 11. 17:00

Szerintem igenis fontos a diploma - és nem a papír miatt, hanem mert egy szakmát vagy tudományt tényleg meg akar tanulni illetve ismerni az ember.

A főiskola/egyetem segít mas nézőpontból látni a világot és tényleg sok mindenben segít később is. Sokszor nem is a megtanult anyagokat használja az ember, hanem azt tanulja meg hogyan lehet tanulni (gyorsan), összefüggéseket keresni.


DE:

Szerintem is vannak tok felesleges büfé-szakok amelyeket jobb ha el sem végez az ember mert nagyon jól lehet vele a Mekiben a konyhában állni :( sajnos a közeli is eretsegemben is van olyan aki diploma ellenére is olyan munkát végez amihez elégséges a 8 általános is...


A két nyelv ismerete pedig majdhogynem kötelező mar a most továbbtanulni vágyóknak... Angol/nemet +valami mas...

13. ebe5acb8e6 (válaszként erre: 12. - Michelle.r)
2013. febr. 11. 16:51
Bölcs ember lehet az édesapád! :)
12. michelle.r (válaszként erre: 10. - Ebe5acb8e6)
2013. febr. 11. 16:39

A fenébe, már megint egyetértek. Talán itt az ideje felhívnom, orvosomat, gyógyszerészemet? :o))


Nekem azt mondta apám, neki mindegy mi leszek, csak egy a kérése, amit választok, abban legyek nagyon profi.

2013. febr. 11. 16:35

Nyelvet tanulj,legalább 2-t:egy angol v németet,meg egy egzotikusabbat,mondjuk oroszt.

Diplomával bemehetsz ajtókon,ahol már rengetegen vannak rajtad kívül,és a nagy részüket üres kézzel kiküldik.

10. ebe5acb8e6 (válaszként erre: 1. - Kovikike)
2013. febr. 11. 16:21

Jó a felvetés.

Egyre több az olyan diploma ami nem ad használható szakmát az ember kezébe, ergo önmagában nem sokat ér.

Ha valaki egy jó szakmát kitanul, abban gyakorlatot szerez, leteszi a mestervizsgát az simán érhet annyit mint egy un. büfé-ruhatár szak a főiskolán.

A lényeg hogy szeresse, és szívvel lélekkel, profin művelje a szakmát.

2013. febr. 11. 16:19
semmire sem
2013. febr. 11. 16:15
Ma szerintem többre megy egy fiatal: érettségi + szakma. Az info és mérnökdiplomának van értelme, a többinek szerintem nincs. Jobban jár a "gyerek", ha autószerelő, gumis, víz-gázos, fodrász, kozmetikus, szakács, felszolgáló + min. 2 nyelv. Angol alap, és bármi más.
2013. febr. 11. 15:57
Nekem pl. nincsen még meg a diplomám, de ahhoz, hogy előrébb juthassak a munkámban elengedhetetlen(ezért dolgozom rajta :)), sok helyre ez egy belépő!
2013. febr. 11. 15:56
Nagyon okosan,előrelátóan kell megválasztani,milyen szakon diplomázol,és úgy esetleg lesz is értelme.Ami fontos: nyelvtudás,rátermettség,és hogy határozottan kiállj magadért.
2013. febr. 11. 15:52

Mindig az adott korszakban és lakóhelyen kell megnézni, milyen szakmára van igény, melyikből van hiány, ill. túlképzés. Magyarán melyikkel lenne esély munkát találni. És persze mennyit fizet, ez sem utolsó szempont...

Ez lehet diplomás szakma, de sima szakma is. Hogy mennyibe kerül? Ez állam bácsi aktuális döntéseitől függ, melyike szakot teszik éppen fizetőssé...


Nekem van diplomám, de nem megyek vele semmire, teljesen más téren dolgozom. Szóval adott esetben egy jó szakma ezerszer többet érhet.


AMI MINDENKÉPP KELL: nyelvvizsga, vagyis a JÓ nyelvtudás. És nemcsak a megszerzett nyelvvizsga bizonyítvány, hanem sok helyen elvárás a minél jobb szintű beszéd készség is.

És minél több nyelvet beszélsz, annál több ember vagy.


A választás alapja:

1. Mihez lenne kedved?

2. Mivel találnál munkát? - amivel meg is élnél hosszú távon is.

4. Nikk_1982 (válaszként erre: 1. - Kovikike)
2013. febr. 11. 15:52

Szerintem nagyban függ a kérdés attól is hogy milyen területen szerzed azt a diplomát. A nyelvtudás persze elengedhetetlen.

Én szereztem egy diplomát (még osztatlan képzésben), és lett belőle jó állásom, jó fizetéssel.

3. Sibetti (válaszként erre: 1. - Kovikike)
2013. febr. 11. 15:48
Többre mész, ha inkább több nyelvet beszélsz jól!
2013. febr. 11. 15:44
szép dekorációnak jó, esetleg levélnehezék, legyező nyáron, (hátsó kitörlésére szerintem ergonómiailag nem alkalmas mert látszólag fájdalmas bár nem próbáltam)
2013. febr. 11. 15:40
Kell-e, vagy inkább szakma kell. Ha kell akkor elég vajon egy? És az milyen? Alapképzés, vagy jöhet a mesterképzés is? Rendelkezünk hozzá nyelvtudással, vagy letudjuk valahogy a nyelvvizsgát. Ki mit tanulna szívesen? Költséges-e a továbbtanulás és megéri-e az áldozatot? Vagy ez egy befektetés? De akkor vajon mikor és hogyan térül meg. Sok ilyen dolog foglalkoztat, mert ma elég vegyes hírek jönnek a felsőoktatási kérdéseket illetően, és nem csak a továbbtanulást, vagy a felsőoktatási intézménybe való jelentkezést illetően. Azt is kérdezhetném, hogy továbbtanulás mindenáron? Vagy ha már tanulás, akkor mi az intézmények választásának alapja. Mondjuk vegyük azt az esetet, hogy nem folyton a pénzre hivatkozással napoljuk a kérdést. Szóval?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook