Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mire használjak tojásfehérjét, ha megmaradt? fórum

Mire használjak tojásfehérjét, ha megmaradt? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
22. emagdi (válaszként erre: 20. - 'szti)
2006. ápr. 2. 13:40
jól hangzik:)) finom lett?
2006. ápr. 2. 12:33
nalunk dietas tojasrantottanak csinaljak persze 1/2 sargakat is hozzakeverve, hogy azert ize is legyen valami....:-)
20. 'szti (válaszként erre: 19. - Emagdi)
2006. ápr. 2. 11:43
Őzgerinc formában készült fehér piskóta-habcsók hibrid süti lett belőle.Liszt helyett szójatejporral, cukor maradt, mert az édesítőkkel nem vagyok kibékülve. Szórtam bele csokidarabokat, mazsolát és fagyasztott ribizlit.
19. emagdi (válaszként erre: 17. - 'szti)
2006. ápr. 1. 11:11
Igazán megírhatnád mi lett végül a fehérjék sorsa, mert itt izgulunk már napok óta! :)))
18. Ekka
2006. márc. 31. 21:36
Éhség esetén befalni!!!:D:D:D
17. 'szti (válaszként erre: 16. - Zazuka)
2006. márc. 31. 17:04
Baj csak annyi,hogy tegnap volt a kollegális evészet :-)
16. zazuka (válaszként erre: 15. - Emagdi)
2006. márc. 31. 15:44
Ez eddig a legjobb ötlet:)
15. emagdi (válaszként erre: 14. - 'szti)
2006. márc. 31. 09:32
akkor a fehérjéből csináld meg a habcsókokat (amit itt alább ajánlottak), és etesd meg azokat is a kollégákkal:)))
14. 'szti (válaszként erre: 13. - Emagdi)
2006. márc. 30. 10:16
A sárgákból sajtos rúd lett, céges bulira, nem én eszem :-)))
13. emagdi (válaszként erre: 12. - 'szti)
2006. márc. 30. 09:59

na de mit csináltál az 5 db sárgájával?? :-)

szerintem hagyd egyben a tojásokat, és süsd meg őket rántottának reggelire:))))

12. 'szti (válaszként erre: 9. - Jay)
2006. márc. 30. 09:52
Most előtérbe helyeztem a takarékos énem (hónapvége van) :-)
11. 'szti (válaszként erre: 10. - Mariann)
2006. márc. 30. 09:51

Köszi a tippet. Mikor olvastam, hogy cukor és liszt...hm...de látom a végére pótlókkal is odaírtad.

Vajon próbálta már vki?

2006. márc. 29. 22:28

Süssél fehér piskótát!

Hozzávalók: 1 tojásfehérjéhez 2 dkg cukor, 3 dkg liszt, 1 1/2 dkg vaj, vagy 1 dkg zsír, vaníliás cukor, reszelt citromhéj, sütőpor.

Elkészítés: A tojásfehérjéket habbá verjük, hozzáadjuk a cukrot, amivel tovább verjük. Beleszitáljuk a sütőporral elkevert lisztet, a langyosra olvasztott és lehűtött vajat is belekeverjük. Kizsírozott-lisztezett formába öntjük. Lehet őzgerincformába is, én gyümölcstorta-alapnak csináltam.

Atkinsosítva: cukor helyett édesítőszer, liszt helyett szójatejpor (és nem 3 dkg, hanem 2 dkg kb....)Így még nem próbáltam.

9. Jay
2006. márc. 29. 20:23

És ha csak simán kidobod?

Nálam az mindig bejön. :))))

2006. márc. 29. 20:01
Isteni habcsókot lehet belőle csinálni!
7. 'szti (válaszként erre: 6. - Emagdi)
2006. márc. 29. 14:32

pfff :-))))) annyira konstruktív vagy!

vagy inkább destruktív? ;-)

2006. márc. 29. 14:17
megeteted a kutyával:))
5. 'szti (válaszként erre: 4. - Rekus)
2006. márc. 29. 13:59
Szuper vagy, kösziiiii :-)))))
4. Rekus (válaszként erre: 3. - 'szti)
2006. márc. 29. 13:28

Ezeket találtam, de még egyiküket sem próbáltam ki:


Sajtos gombóckák

Hozzávalók:

6 tojásfehérje

36 dkg sajt

bors

pirospaprika

zsemlemorzsa

metélő hagyma

A tojásfehérjéket kemény habbá verjük, belekeverjük a reszelt sajtot , sózzuk, borsozzuk és a pirospaprikát is belekeverjük.

Gombócokat formálunk, zsemlemorzsába beleforgatjuk, bő forró olajban piros ropogósra sütjük. Metélőhagymával megszórjuk.


Ribizli hab


25 dkg ribizli, édesítő, 2 tojásfehérje, 2 dl light tejszín, fél citrom. Szemezd le a ribizlit, keverd édesítovel és citromlével, majd turmixold össze. Verd a tojásfehérjét habbá és a tejszínt is, majd ezt a hármat keverd össze. Hűtött poharakba rakd, ribizlivel díszítheted.


Medvetalp

Hozzávalók:


20 dkg liszt

31 dkg cukor

6 dkg darált dió

3 tojás

18 dkg vaj

eper-, málna- vagy ribizlilekvár

6 tojásfehérje

20 dkg durvára vagdalt dió

5 dkg reszelt csokoládé


Elkészítés: A lisztből, 6 dkg cukorból, a darált dióból, 1 tojásból és a vajból tésztát gyúrunk, 1/2 cm vastagra nyújtjuk, és megfelelő nagyságú tepsiben megsütjük. Amikor készen van, egészen vékonyan megkenjük tetszés szerinti lekvárral. Azután a 6 tojásfehérjét a durvára vagdalt dióval, a megmaradt cukorral és a csokoládéval gőz fölött addig főzzük, amíg elég sűrű lesz ahhoz, hogy rákenhessük a tésztára. Langyos sütőben megszárítjuk, és kockára vágva kínáljuk.


Almás-narancsos muffin


Hozzávalók:

1 csésze liszt

1/2 csésze narancsos (vagy natúr) joghurt

2 tojásfehérje

2 evőkanál almaszósz

3 evőkanál cukor

1/4 teáskanál só

3/4 teáskanál sütőpor

3/4 teáskanál reszelt narancshéj

1/2 teáskanál vanília aroma (vagy 1 csomag vaníliáscukor)

1 csésze apróra vágott (vagy durvára reszelt) alma

1 evőkanál almalé

1/8 teáskanál szódabikarbóna

1/8 teáskanál fahéj


A sütőt 200 °C-ra előmelegítjük, a muffinformákat kivajazzuk. Összekeverjük a lisztet, sütőport, sót, fahéjat és a szódabikarbónát. A tojásfehérjéket habbá verjük, majd hozzáadjuk a joghurtot, az alma szószt, cukrot, az aromát, az almalevet, a narancshéjat és az almadarabokat. Hozzáadjuk a lisztes keveréket, majd a masszát a formákba (2/3-ig) töltjük, 20-25 percig sütjük.


A barackos-mákos hozzávalói


A tésztához: 20 dkg margarin, 30 dkg liszt, 8 dkg cukor, 2 vaníliás cukor, 1/2 csomag sütopor, só, 1 citrom reszelt héja, 1 tojássárgája, 2 evokanál tejföl

A töltelékhez: 5 dkg mazsola, 1/2 dl rum, 1 barack konzerv (50 dkg), 5 dkg margarin, 6 tojás, 5+5 dkg (por)cukor, 1 citrom reszelt héja, 1/2 kiskanál szegfuszeg, 1/2 kiskanál fahéj, 30 dkg darált mák, 3-4 evokanál zsemlemorzsa.

Hab: 4 tojásfehérje, 2 kiskanál citromlé, 20 dkg porcukor

1.) A tészta hozzávalóit összegyúrjuk, és a hutobe tesszük egy órára.

2.) A töltelékhez a mákot összekeverjük a rummal.

3.) Lecsöpögtetjük és kockára vágjuk a sárgabarackokat.

4.) A tésztát kivesszük a hutobol, kinyújtjuk, és egy sütopapírral kibélelt tepsibe tesszük, megszurkáljuk, majd elomelegített sütoben 180 fokon 10 percig sütjük.

5.) Felverjük a 6 tojás fehérjét egy csipet sóval, hozzáadunk 5 dkg porcukrot, és addig keverjük robotgéppel, amíg kemény habot nem kapunk.

6.) A tojássárgákat összekeverjük 5 dkg cukorral, 5 dkg olvasztott margarinnal, a reszelt citromhéjjal, a fuszerekkel, a mákkal és a mazsolával, végül pedig kanalanként hozzáadjuk a 6 db tojásfehérjébol felvert habot.

7.) Az elosütött tésztát megszórjuk zsemlemorzsával, ráterítjük a kockára vágott barackokat, arra a mákos tölteléket, majd 40 percig sütjük a tésztát.

8.) Végül rátesszük a 4 tojásfehérjébol, 2 kiskanál citromlébol és a 20 dkg porcukorból készült habot is, és 7-8 percig bent hagyjuk a sütoben, addig, amíg megszáradt a hab teteje.


Nagymacs mákos bélese

40 dkg liszt, 20 dkg margarin, 1/2; sütőpor, 10 dkg cukor, 1 tojás, kis tejföl

Töltelék: 25 dkg darált mák, 20 dkg cukor, 5 dkg dara, 3 dl tej, 5-10 dkg mazsola, 1/2; citrom reszelt héja, 2 tojásfehérje, 10 dkg baracklekvár, vagy más lekvár

Először a tölteléket készítjük el: A tejet a cukorral felforraljuk, belefőzzük a darát és a mákot. Kihűlés után hozzá a citromhéj, mazsola, 1-2 reszelt alma és a két tojás habja.

A tésztához valókat összegyúrjuk, két lapba sodorjuk. Az alsó lapot a tepsiben megkenjük lekvárral, rá a mákos töltelék és a másik lap. Felvert tojással megkenni, megszurkálni és sütni.

3. 'szti (válaszként erre: 2. - Rekus)
2006. márc. 29. 13:18

Köszi, nekem is ez a bajom vele :-)

Más ötlet?

2006. márc. 29. 12:57

Például habcsókot lehet csinálni belőle.:) A habcsókot lehet kicsi reszelt csokival, vagy darált dióval mandulával cifrázni, a tetejére is lehet tenni egy fél diót.

Kár hogy nem szeretem...

2006. márc. 29. 12:51
Mit lehet kezdeni 5 db nyers tojásfehérjével?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook