Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mire gondolhat, aki öngyilkos lesz? fórum

Mire gondolhat, aki öngyilkos lesz? (beszélgetős fórum)


1 2 3
83. 89f0630ffb (válaszként erre: 82. - Fdd93feee0)
2012. dec. 28. 22:13

Vagy arra ,hogy elfogyott az erő belőle.

Nem akar tovább önmagával harcolni.

Már felfogja,hogy mindaz tényleg megtörtént a háta mögött évtizedekig ,amit képtelen volt sokáig elhinni.


Rájön ,hogy ez nem kell így neki.

Hogy akivel évtizedekig élt valójában soha nem tartozott igazán hozzá.

2012. dec. 18. 19:40
beszűkül a tudata, semmi másra sem tud gondolni, csak a gyors elmúlásra
81. 89f0630ffb (válaszként erre: 80. - Töprengő)
2012. dec. 18. 19:39
Jobban vagyok!
2012. dec. 17. 06:23
Nee!!!!
79. 89f0630ffb (válaszként erre: 78. - Töprengő)
2012. dec. 16. 18:15

Ha már nem talál kiutat ,ha úgy érzi csak vergődés az élete,ha azt érzi hogy életén keresztül minden "kamu" volt amit a párja mondott.


Akkor azt gondolja minek is tovább küzdeni.

Ő még szereti azt az ember akit a párjának hitt?

Na nem azt aki valójában a férje volt.


És felmerül benne a végső lehetőség ,ha érzi mekkora hibát követett el azzal ,hogy bízott élete párjában évtizedeken át.


Heteken -hónapokon át önmagát marcangolja-hibáztatja.Miért nem volt MÉG JOBB.Miért nem adott MÉG TÖBBET!


Érzi milyen balek volt,mert fel sem merült benne ,hogy a férfi akihez tűzön-vízen át ragaszkodott egy öncélú ,csak a saját szexuális kielégülését kereső ember.


Amikor valaki rájön hogy a párja egy

olyan ember akinek fontosabb a tiltottt gyümölcs izgalma , a kíváncsiság , a vadászat..mint a párja..a családja..


Aki rájön ,hogy a férfi akit szeret ,akiről azt gondolta együtt öregszik meg vele , egy egész életen keresztül , a háta mögött ,őt kijátszva

válogatás nélküli gyönyöröket hajszol..az bizony egyre gyakrabban fontolgatja a végső utat.


Az aki azt hitte ,hogy a férje a legőszintébb ember a környezetében.

Az a nő akivel azt is elhitették ,hogy boldog házasságban él ,hogy megvan minden ágyban-asztalnál,és egyszer csak évtizedes együttélés után,felnőtt gyerekekkel,biztonságosnak hitt társadalmi és anyagi háttérrel

egy ostoba sms olvasása kapcsán rájön ,hogy bizony az ő párja még útszéli prostit is felszedett,mert már semmi nem tudta kielégíteni,

abban bizony MINDEN összeomlik.


És bizony gyakran megfordul a fejében :minek is?


HÁT ILYENEKRE GONDOL KB AZ AKI MÁR HÓNAPOK ÓTA FONTOLGATJA ,HOGY BEFEJEZI..


Persze gyáva.Nem meri ...még...még latolgat és mérlegel..és még mindig arra gondol ,hogy mi lesz azokkal akik VALÓBAN SZERETTÉK..


De már vannak tervek.. a hogyanról.

Hogy balesetnek látszódjék ,és így megkímélje azokat akik VALÓBAN szerették a gondolattól ,hogy ők segíthettek volna..Ha észreveszik ,vagy tudják.


Pedig erre nincs segítség.Vannak okos tanácsok ,bíztatások..Segíteni azonban nem lehet..

2012. dec. 15. 13:32

Ennél rosszab már nem lehet, az tuti benne van a listába. Sok más mellett.

Egy pasi a házat ( társas szerintem ) magára robbantotta. Szerelmi bánat.

Még mindig azt mondom aki annyira van hogy itt a vég, az összes lehetségesmegoldást megkereste az ő bajára, az ne ilyet válasszon..

2012. dec. 7. 21:56

Arra gondol, hogy ennél rosszabb már nem lehet.

Azt gondolja, hogy nincs megoldás.

Azt gondolja, hogy most aztán jól megmutatom nektek.

2012. dec. 7. 21:47

Azt, hogy értéktelen, nulla, semmirekellő, felesleges.

és fél.

2012. dec. 7. 21:44

Arra ,hogy neki ez az élet már nem jó.


Neki ez már nehéz.


Nem tud már tovább harcolni önmagával ,a méltóságával egy olyan ember miatt aki kijátszotta ,elárulta .


Arra gondol ,hogy nincs értelme a küzdelmének..

Fájdalmának..

Arra gondol ,hogy amikor az árulja el akit élete társának gondolt ,akiben bízott akkor mit várhat az idegenektől.


Arra gondol ,hogy a fájdalom ami benne él már nem elviselhető..

Soha többé nem gyógyítható..

És arra gondol ,hogy ő már ezt a terhet leteszi.


"OKOS FEJÉVEL BÓLINT, S TÖBBÉ NEM REMÉL"

2012. nov. 11. 10:32

Teljesen meg tudom érteni, a mai világban kevesebb a szerelmi indittatásu öngyilkosság, inkább egzisztenciális anyagi okai vannak, kilátástalanság, bankok, APEH és egyéb kegyetlen szervezetek eljárása, kapzsisága miatti reménytelenség, teljesen kifosszák a jószándékú , nem ügyeskedő embereket, egyszerűen nincs megoldás vagy olyan lehetőség igérkezik, amit már nem vállal be az egyén. Ha nincs olyan örömforrás, ami ezt a veszteséget vagy reménytelen helyzetet kompenzálja, bizony akkor az öngyilkosság az egyetlen menekülés.

Luca 63-ra reagálnék, nem arra gondoI, hogy értelmetlen az élete, hanem hogy a jelen rendszer teljesen tönkretette és ellehetetlenitette. Ebben az országban nincs a munkájára szakértelmére egyéniségére szükség, ellehetetlenült, ha elég bevállalós, még külföldön talpra állhat.

És talán egyetlen visszatartó erő, ha viszonylag kis gyerekei vannak, és többet vesztenének ha öngyilkos lesz, mintha tönkretéve a családdal marad.

2012. nov. 11. 10:10
Beszükült tudata csak egy dologra tud figyelni arra hogy ő milyen értéktelen ember
2012. nov. 11. 09:23

A fórum címére reagálnék:


Arra gondol ,hogy értelmetlen az élete..


Hogy lezárja , mert képtelen folytatni...


Mert nem tud feldolgozni olyan eseményeket amik tudta nélkül végigkísérték a múltját..


Mert az árulta el 26 együtt töltött éven át akire az egész életét alapozta...


Mert elege lett...nincs már kedve harcolni senkiért és semmiért..

71. e0cc1567a0 (válaszként erre: 70. - C445ab939a)
2010. szept. 20. 21:51
Lehet h komoly problémái.. de ha vki igy gondolja heklyesnek akkor ne legyen az h megállitsák sztem..
70. c445ab939a (válaszként erre: 68. - Dani19)
2010. szept. 20. 19:42

Az igaz, hogy nem vicces téma, de akkor is kit érdekel !

Aki odáig eljut, hogy véget vessen az életének annak komoly problémái vannak.

És szerintem ez nem tartozik senkire.

69. 68b1114f6e (válaszként erre: 68. - Dani19)
2010. szept. 20. 19:39
Dani, dani, danikám, ne vedd már olyan komolyan magad. Nem akarok senkit megbántani. Ettől függetlenül azt gondolom, hogy nincs olyan téma a világon, amin ne lehetne egy kicsit poénkodni.:)
68. Dani19 (válaszként erre: 67. - 68b1114f6e)
2010. szept. 20. 19:33
Ez nem vicces téma,nem ide kell járni szórakozni...
2010. szept. 20. 19:30

"Úristen, vajon elzártam a gázt?"

:DD

2010. szept. 20. 18:09

"Mire gondolhat, aki öngyilkos lesz?"


Sok mindenre gondolhat.. sok dologból lehetnek öngyilkosak.. Kérdés hogy épp min és kicsoda..

65. df2a740c00 (válaszként erre: 60. - Spinneli)
2010. máj. 5. 18:12
Ezt bebizonyították tudományosan? Ha jól tudom, akkor a depresszióra való hajlam például örökölhető, és köztudott, hogy a depressziósok nagy százalékban követnek el öngyilkosságot.
64. df2a740c00 (válaszként erre: 62. - Abarta)
2010. máj. 5. 18:09
"Egyebkent az egesz a mi hibank "-Szerintem meg mindenki saját magáért felelős.
63. Kmeli
2010. máj. 5. 17:48
Ez egy nagyon érdekfeszítő kérdés,én is rengeteget gondolkodtam rajta.Ugyanis nekem is igy halt meg egy igen közeli hozzátartozóm,konkrétan az apám,tavaly nyáron.Legmerészebb álmaimban nem gondoltam volna,hogy ő ilyesmit megtenne. És mégis...Nagyon nehéz ezt kielemezni,söt szerintem nem is lehet.Soha nem fogja megtudni az,aki ittmaradt,hogy az aki öngyilkos lett,miért tette.Ezt csak egyvalaki tudhatja,és az ő maga.Találgatni,elméleteket gyártani lehet,de azt,hogy az ő lelkében valójában mi volt ami erre késztette,azt egyedül ő tudja.Bizonyára nagyon nagy kétségbeesés,kilátástalanság-érzés,öngyűlölet és zavart elmeállapot kell hozzá.Szörnyű.... :(((
62. abarta
2010. ápr. 5. 19:36

En arra gondolnak hogy ezzel masoknak mit okozok. A mozdonyvezetokre. Van egy helyszinelo ismerosom. Olyan sokkot senkinek nem lennek kepes okozni amit naponta atel. A latvanyt amit nyujtanak majd neki holtan. Hogy nekik kelljen engem, utanam takaritani a mocskomat. Hogy masra hagyjam a szennyesem. Csaladapakra, depressziot en okozzak nekik, orok latvanyt amit felednenek.


Egyebkent az egesz a mi hibank - nem figyelunk elegge egymasra. Te figyelsz a tobbiekre es vigyazol rajuk? Ennel semmi sem lehet fontosabb. Mert igenis minden elet szamit. Megha nem hisszuk el akkor is. Nem szabad elpazarolni.

61. b5fcb0ba24 (válaszként erre: 59. - B643145122)
2010. ápr. 5. 19:26
nem tudom hajlam-e, de az tény, hogy a nagy anyám állami gondozásban nőtt fel mert az ö szülei is öngyilkosok lettek
60. spinneli (válaszként erre: 59. - B643145122)
2010. ápr. 5. 17:10
Az öngyilkosság nem hajlam kérdése, sőt nem is örökölhető.
59. b643145122 (válaszként erre: 58. - B5fcb0ba24)
2010. ápr. 5. 17:03
Nagyon sajnálom! Akkor nálatok jobban kell figyelni egymásra, mert a hajlam megvan?
58. b5fcb0ba24 (válaszként erre: 1. - B643145122)
2010. ápr. 5. 16:32

A mi családunkban halmozottan fordult elő sajnos.

A nagymamám pl: azért akasztotta fel magát mert a 4-éves lánya tüdőgyulladásban meghalt, 1945-ben meg a 20-éves fia elesett a háborúban. Anyukámék 6-an voltak testvérek

2010. ápr. 5. 16:26

valamelyik nap a mozdonyvezetőkkel volt riport csinálva a rádióban.

Hát elég kemény dolgokat mondtak,csak eggyet említek meg.

Az öngyilkos beállt a vonat elé,szembe a vonat vezetőjével és a szemébe nézett és integetett egy utolsót.

Az a vonatvezető nem dolgozik már ott...megviselte,na erre a szerencsétlen vezetőre nem gondolt akkor az az öngyílkos.....

2010. ápr. 5. 16:23
Van az a pillanast amikor az ember nem feltétlen másokra gondol,hanem egyszerűen csak megcsinálja.
55. cb53e790b2 (válaszként erre: 50. - B643145122)
2010. ápr. 5. 16:16
VAN PERSE:) DE A GONDOKAT NEM ELÉG MEG BESZÉLNI AZOKAT MEG OLDANI KELL ATTOL HOGY ELMONDOM VALAKINEK AZ MÉG NEM JELENTI AZT HOGY MEG IS OLDÓDIK
54. spinneli (válaszként erre: 42. - Borcsika)
2010. ápr. 5. 16:12
Elég ritkán találkozom a keresztények között olyanokkal, akik az egyetlen eléréséhez nemcsak az Ő útjukat látják üdvösnek.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook