Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mire allergiásak az ekcémások? Mitől alakulhat ki az ekcéma? fórum

Mire allergiásak az ekcémások? Mitől alakulhat ki az ekcéma? (beszélgetős fórum)


1 2
27. moonlight13 (válaszként erre: 26. - Moonlight13)
2012. okt. 30. 21:52
És ugye a hidegben használjuk a szőlőzsírt is, így jutott eszembe, ha a számra kenhetem, akkor az államra is talán.
26. moonlight13 (válaszként erre: 24. - Cooltim)
2012. okt. 30. 21:52
Nekem még azt ajánlotta a doki, hogy amikor a szteroidos helyrehozza, akkor folyamatosan hidratáló krémmel kenjem, hogy ne száradjon ki.
25. moonlight13 (válaszként erre: 24. - Cooltim)
2012. okt. 30. 21:51
Szerintem nem ételtől van. Nekem is a hideg időben jön elő, és a fiamnak is volt amikor kicsi volt. Van ilyen, hogy "hideg ekcéma".
24. cooltim (válaszként erre: 17. - Moonlight13)
2012. okt. 30. 21:42

Hat, emiatt erdeklodtem mas utan, mert nem szivesen kenem ra neki. :-( De iszonyatosan viszket neki es mar ejjelente sem aludt rendesen a vakarozastol!!!

A gyerekorvos is azt mondta, ne vigyem tulzasba. Napi egyszer vekonyan higitva.

Holnap kiprobalom az aloe verat ra, hatha az segitene inkabb.

Perzse, sokkal jobb lenne tudni, mi okozza nala. De a doki egyenlore nem akar allergia vizsgalatot nala.

Igazabol eleg erzekeny a bore es tavaly is, bejott a hideg ido, egybol szaraz volt a bore nagyon. Most is szaraz neki elegge. Nem szellozik eleget a hosszu nadrag, hosszu ujju poloban.

Csak remelni tudom, hogy nem valami etel okozza!!!

23. 2a69f78972 (válaszként erre: 21. - Moonlight13)
2012. okt. 30. 21:40

Ó te szegény!:(


Pedig ez egy csodaszer!:)

22. f3000dc5ef (válaszként erre: 1. - Raicho.)
2012. okt. 30. 21:32
Ez szerintem nem ekcéma. Az ekcéma más tüneteket produkál. Menj bőrgyógyászhoz. Itt az égés után nem jött helyre a bőrszövet.
21. moonlight13 (válaszként erre: 20. - 2a69f78972)
2012. okt. 30. 21:26
Legalábbis ami aloe verával be van vonva, azokra a termékekre igen. Tehát magát a növényt nem is mertem kipróbálni.
20. 2a69f78972 (válaszként erre: 15. - Moonlight13)
2012. okt. 30. 21:24

Allergiás vagy a természetes, Aloe vera növényre?

Ilyet még életemben nem halottam, ...de attól még lehet!:)


"Az Aloe verát ősidők óta használják gyógyításra. Évezredeken átívelő karrierjét annak köszönheti, hogy számtalan betegségre, bőrelváltozásra és emésztőszervi problémára sikeresen alkalmazható. Napjainkban a világ számos országában termesztik, olyan helyeken, ahol az éghajlat alkalmas a szabadföldben való nevelésére." (Wikipedia)

19. 2a69f78972 (válaszként erre: 14. - Cooltim)
2012. okt. 30. 21:20

Nem! Nem csíp.


Persze olyannak nem ajánlom, aki a növényekre allergiás.

De mielőtt a gyerekre kened próbáld ki a nyakadon, vagy az alkarodon, bár én már kentem vele 1,5 éves gyereket, amikor megcsípte a darázs.

Pillanatok alatt lelohadt neki és nem sírt tovább.

De minden gyerek más!

18. moonlight13 (válaszként erre: 16. - Cooltim)
2012. okt. 30. 21:18
Ennyire nem ismerem az aloe verát, csak annyira, hogy az apróbetűket is el kell olvasnom mindenen.
17. moonlight13 (válaszként erre: 16. - Cooltim)
2012. okt. 30. 21:17
Az Elocom szteroidos krém, vigyázz vele ilyen kis gyereknél! Nekem a szőlőzsír bevált tavaly. Az államat kentem én is az Elocom kenőccsel, bár nem higítva, de nem múlt el. Azt mondta a bőrgyógyász, hogy vigyázzak vele, mert elvékonyítja a bőrt, ha sokáig használják. Ekkor kezdtem el kísérletezni mással.
16. cooltim (válaszként erre: 15. - Moonlight13)
2012. okt. 30. 21:15

Koszi a tanacsot!

Van itthon aloe vera first spraym. Azzal mar fujtam be neki pl. sebet. Nem valtott ki allergiat. Attol meg a cserepes kivalthat szerinted?

Ma egyebkent kivaltottuk neki a gyerekorvos altal felirt Elocom szteroidos kremet, de ha nem muszaj, nem kennem azzal. Bar, ma este vekonyan bekentem ugy, hogy kevertem sima hidratalo kremmel. (igy ajanlotta a doki)

Es vegre egy het utan eloszor aludt el ugy, hogy egyaltalan nem vakarozott...

15. moonlight13 (válaszként erre: 14. - Cooltim)
2012. okt. 30. 21:11
Csak óvatosan! Én pl. arra is allergiás vagyok! A babafürdető kenőccsel nem lőhetsz félre, merthogy babáknak találták ki! Egyébként ekcémára a zsíros kencéket ajánlják, mert amúgy is száraz a bőr olyankor.
14. cooltim (válaszként erre: 12. - 2a69f78972)
2012. okt. 30. 20:50
A cserepes Aloe vera tenyleg jo ra??? Huuuu! 3 eves lanykamnak most jott elo a konyokhajlataban egy hete az ekcema. Nem tudjuk egyenlore mitol. Talan mez?!... De nem mertem rakenni neki az aloe verabol, mert feltem, hogy csipni fogja neki. Nem csipi?
13. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Raicho.)
2012. okt. 30. 19:31

Amelyik nagyon makacsul ragaszkodik Hozzád, az csak a szteroidos krémre tűnik el ideiglenesen.

Addig is megpróbálhatod: babafürdető kenőcs rákenni, vagy (ami nekem tavaly használt) rákenni a szőlőzsírt a foltodra. Nekem az államon szokott hideg időben kijönni, és tavaly egész jót tett neki a legolcsóbb, gyógyszertári szőlőzsír.

2012. okt. 30. 19:06

Lányok!


A cserépben növesztett Aloeból - akinek nincs, vegyen! - levágsz egy levelet, az oldalán megnyitod és úgy frissiben a trutyit rákened a foltra.


Nekem évekig tartó ekcémám, ami hol előjött, hol elment, ettől elmúlt! Legalábbis 3 éve nem jött elő.:)


Nem tudom, hogy minden ekcéma egyforma e, de a viszketést tuti, hogy megszünteti.

Jó szívvel merem ajánlani!

2012. okt. 30. 17:15
Amúgy okra nekünk genetikai hajlamot mondtak. Az immunrendszere nem hiszem, hogy gyenge, mert annak ellenére, hogy sajnos kezdetektől fogva tápszeres volt, nem volt anyatej, még egyszer se volt beteg. Köv. hónapban lesz 1 éves.
2012. okt. 30. 17:14

Sziasztok. Az én kisfiam atópiás dermatitises, de csak nagyon enyhén, nem viszket neki, nem gennyedzik, nem vakarja. Ez is áll. egy fajta ekcéma. Most leállítottak minket a tejről és tejtermékekről 2 éves koráig. De honnan tudjam, hogy tényleg ettől van?


Mit ehet, ha nem ehet olyat , amiben tejfehérje van?

9. EsztyMorgan (válaszként erre: 8. - Bnedora)
2012. okt. 30. 17:04
Tudom milyen ez, mert tesóm is évek óta szenved vele.
8. bnedora (válaszként erre: 4. - EsztyMorgan)
2012. okt. 30. 16:44
Nem hiszem, hogy ez is egyértelmű lehet. Maguk a bőrgyógyászok sem mondanak semmit kialakulásukról. Az én családomban senkinek nem volt ilyen bőrbetegsége, nekem pár éve jött elő. Iszonyúan szenvedek most is vele.
2012. okt. 30. 16:37
én tejfehérje érzékeny vagyok és attól jön elő ill., a hideg időjárástól.
2012. okt. 30. 16:34
Ekcéma és ekcéma között különbségek vannak, legalábbis a kialakulásukban.
2012. okt. 30. 16:08
Na meg akár a mosószerekben lévő foszfát és kőolajszármazék, az ételekben lévő durva vegyi anyagok..ez mind mind okozhatja. A gyerekemnek is volt, de amióta nagyrészt természetesen élünk, és házilag kutyulunk mindent, azóta nagyon ritka, hogy szükségünk lenne gyógyszerre vagy kencére..
4. EsztyMorgan (válaszként erre: 1. - Raicho.)
2012. okt. 30. 16:02
Nem hiszem, hogy összefüggésben van a kettő. Én úgy tudom, hogy az ekcéma egyrészt örökölt betegség, másrészt az immunrendszer gyengesége okozhatja.
2012. okt. 30. 16:02

Nálam pszihés alapon jön elő az ekcéma, vagyis csak jött elő. :)

Kezelésként a szteroidos krémek csak az elején segítettek (szerencsére, mert különben azóta is azokon élnék), utána már nem reagált rájuk a szervezetem. A tengeri sós víz és az olíva olaj / shea vaj az, ami végül eltüntette a kezemen az ekcémát.

2012. okt. 30. 15:53

Nem tudom mikor alakul ki. Én pl ehetek bármilyen csokit, mogyorót, diót, akármit és semmi bajom nincsen tőle, DE ha nutellát eszek, másnapra tiszta ekcéma lesz a két karhajlatom :(

Nekem az egyetlen dolog ami használt rá az a Dermovate kenőcs, de azzal csak óvatosan, mert mellékvesekéreghormont tartalmaz. De cserébe kb két nap alatt, azaz 3-4 vékony kenés után már sokat enyhül, de volt, hogy el is múlt.

2012. okt. 30. 15:50
Sziasztok! Én azt szeretném tudni, hogy mitől alakulhat ki az ekcéma és miért nem tűnik el? Nekem sosem volt bőrpeoblémám, de 1 éve megégettem a kezem és most ott ekcéma alakult ki. Sajnos nem foglalkoztam vele rendesen mikor kialakuló félben volt. Most akkor az égési sérülés elferőződött? Nem tűnik el, semmi nem hat rá, lehet hogy allergiás lettem az étolajra vagy más valamire? Megőrülök annyira viszket és fáj, ebben a hidegben kiszárad és néha vérzik is.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook