Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mióta megszületett a babám eltűntek a barátnők! fórum

Mióta megszületett a babám eltűntek a barátnők! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
39. timike.baba (válaszként erre: 35. - 92a7eaf480)
2011. júl. 25. 13:34
Amíg a pocakban volt "jobb" volt a helyzet.én akkor sem állandóan erről beszéltem csak ha kérdeztek és láttam az érdeklődést.Akkor azzal magyaráztam a kevésbé érdeklődést hogy nagy pocakkal úgyis tudják nem tudok menni...:-)
38. Anika70 (válaszként erre: 35. - 92a7eaf480)
2011. júl. 25. 13:33

Hidd el minden kismamának ez a legfontosabb téma, de azért a barátnőknek meg kell hallgatniuk ezt is, hiszen jómagam is meghallgatom az ő problémáikat is.


Nálunk ez működik....

37. timike.baba (válaszként erre: 32. - Marcsi1983)
2011. júl. 25. 13:31
Na akkor egy cipőbe járunk.Rossz ezt megélni.Én is veszélyeztetett voltam szintén táppénzen.engem se látogatott nagyon de nagy ritkán igen.Mióta szültem egyre rosszabb a helyzet.Pedig figyelmesen hallgattam amit mondott érdekelt is mert végre más volt a téma nem a popsikrém de ez van.:-)
36. kicsiharang (válaszként erre: 24. - Timike.baba)
2011. júl. 25. 13:28

Az tuti hogy a legtöbb anyuka gondolkodása megváltozik és jobban megérti egy másik anyuka a gondjait mint egy olyan barátnő akinek nincs még gyermeke.

De mondom, van rá ellen példa is :)

A lényeg hogy legyen akivel meg tudod osztani a problémáidat.

2011. júl. 25. 13:28

Én még nem szültem, most járok a 18. hétben, de én már most sem tudok másról beszélni... Ez valahol nagyon jó, de valahol rossz is.


Már most azt kell mondjam, nincs barátnőm, akik voltak, szépen leépültek.

Ha én nem keresem, ők sem keresnek,már nem akarnak átugrani, meg tanácsot kérni, esetleg csak csevegni, ami igazán furcsa, mert eddig mindig ők tették ezt meg :)


Nekem ez nem probléma, mert nem érdekel, ezek szerint addig voltam fontos, amíg átugrottak egy ü. pezsgővel és iszogatás közben kitárgyaltuk az Ő problémáikat...

34. Anika70 (válaszként erre: 23. - 645b490433)
2011. júl. 25. 13:28
Ez így igaz, nics is mit hozzáfűznöm!
33. timike.baba (válaszként erre: 30. - Lara20100617)
2011. júl. 25. 13:25
Ez bizony sokkal több örömöt ad mint bármi!:-))
2011. júl. 25. 13:24

Sziasztok!


Sajnos én is így jártam... A legjobb barátnőm volt az esküvői tanum 2009. májusában, és 2009. decemberében kiderült, terhes vagyok. Veszélyeztetett voltam, így táppénzre kerültem. Nem viccelek, azóta egyszer találkoztunk, mikor én 2010. áprilisban bementem a munkahelyre. Augusztusban megszületett Dorka, és ő még nem is látta a kislányomat... Soha nem kérdez, nem érdeklődik. Szörnyű ezt megélni, dehát ezt a sors így akarta nálam is..

31. timike.baba (válaszként erre: 28. - K-né Zsóka)
2011. júl. 25. 13:23
Én viszont nem beszélek a fiamról csak ha kérdez mert tudom hogy ez nekem fontos neki nem ez normális.amúgy a párommal anyuval megbeszélem a babás dolgaim.ő úgyse tudna semmibe tanácsot adni.de hiába nem akar találkozni így se csak annyi történik hogy tolom a babakocsit és a drágám úgyis alszik.mégis látom hogy zavarja a fiam.
30. lara20100617 (válaszként erre: 29. - Timike.baba)
2011. júl. 25. 13:22

nagyon helyes :D

nekem 1 éves a fiam és már lenne tőle pár szabad órám, pedig még követeli is a cicit (ami nagyon jó), de nálunk anya -fia szerelem van.. bár lehet hogy csak az anya felől ragályos :DDDDD

29. timike.baba (válaszként erre: 10. - F8528030f9)
2011. júl. 25. 13:19
Lehet de szerintem az még odébb van és ez csak rosszabb lesz.Nem baj majd lesz más.Pici fiamat meg nem mellőzném egy barátnőért se.:-))
28. K-né Zsóka (válaszként erre: 1. - Timike.baba)
2011. júl. 25. 13:17

Igazából nekem is megváltozott a kapcsolatom a legjobb barátnőmmel miután szült.

Próbálkoztunk, de valami megváltozott. Az egész élete a baba körül forgott és ez nagyon helyes. De egyszerűen nem volt más témája. Egy idő után nem bírtam részt venni a társalgásban. Hiába foglalkoztam gyerekekkel, sajátom nem lehet és kicsit unalmas kezdett lenni, hogy az együtt töltött 1-2 órában csak ő beszélt . Nem vesztünk össze, csak kezdtünk ritkábban találkozni. Szerintem jobban érzi magát kismamák, anyukák társaságában. De attól még a barátnőm .

27. Trinitas (válaszként erre: 14. - Timike.baba)
2011. júl. 25. 13:17
Htő, hog még nem hagyod magár a de fél év se jelent semmit, pik-pak eltelik.. én több barátnőmmel félévente tudok találkozni vagy ritkábba de ugyanúgy jókat beszélgetünk. Lehetnének türelmesebbek veled mert hamar eljön az idő, hoyg lesz néha pár szabad órád.
2011. júl. 25. 13:17

én is így jártam, de sebaj, most babás barátnőim vannak.... a régiekkel akkor találkoztam utoljára, mikor 7 hós kismama voltam én meséltem az uh-król, meg a babáról, miket érzek a pocakban, ők meg arról hogy megy a szakdolgozatírás, és milyen tárgyakat vesznek fel és hova járnak bulizni.. hát ez van.... azóta 2x próbálkoztak a babalátogatással, de nekik mindig közbejött valami.

én meg élem a vidám anyukák életét a csöpp 1 éves szépséges kiskirályfimmal :D

25. timike.baba (válaszként erre: 23. - 645b490433)
2011. júl. 25. 13:16
Köszi és remélem hamarosan boldog anyukája lehetsz egy csöppségnek.szorítok!:-)
24. timike.baba (válaszként erre: 16. - Kicsiharang)
2011. júl. 25. 13:14
azt hittem nálunk is így lesz de nem működik a részükről.részemről semmi sem változott ugyanúgy szerettem őket.de már nem nagyon foglalkozom velük.
23. 645b490433 (válaszként erre: 19. - Timike.baba)
2011. júl. 25. 13:11

:-)

Tudod én azért ugyanúgy jártam barátnőmhöz mikor a gyerekek kicsik voltak is meg most is mikor nagyok, mert nekem nincs csimotám.

Az igazi barátok melletted vannak nem csak a jóban hanem a nehéz időszakban is.

Viszont én itt hoxán is találtam igaz barátra egy az érdeklődési körünk neki már van én még várok örökbemanóra.

Sok sikert barátnő találáshoz és tartson sokáig és legyen önzetelen a barátságotok.

22. timike.baba (válaszként erre: 18. - SweetDelight)
2011. júl. 25. 13:11
Épp ez az hogy nem akarok a popsikenőcsről a pelusról meg a kakiról... beszélni mert egész nap ebbe vagyok.Pont jól esne másról is trécselni.attól még hozzá tudok szólni más témához is mert babám van.
21. Anika70 (válaszként erre: 8. - Timike.baba)
2011. júl. 25. 13:10

Ez akkor is nagyon-nagyon szomorú, de ezek valóban nem barátnők!


Ne is törődj velük, én itt a hoxa-n már 2 környékbeli leendő anyukát is találtam, akik szivesen töltenék velünk az időt, ha majd megszületnek a babáink.


Szerintem keress Te is ilyen anyukákat akár itt a hoxa-n:-)


Tudom én könnyebb helyzetben vagyok,hiszen az én barátnőim (41 éves vagyok), már nem akarnak bulizni, ráérnek babázni, az ő gyerekeik már huszonévesek:-)

20. f8528030f9 (válaszként erre: 18. - SweetDelight)
2011. júl. 25. 13:10
De látod,te ezt megoldod és veszed a fáradságot ,te mész!Na ez már barátság,átérzed a problémáját,gondját,dolgát....stb:-)
19. timike.baba (válaszként erre: 9. - A8972e6228)
2011. júl. 25. 13:07
így van csak most nem nagyon van egy sem.illetve egy anyukával már haverkodom együtt járunk babamasszázsra meglátjuk.
2011. júl. 25. 13:07

Szerintem ne sarkítsatok ennyire, hogy ha ritkábban találkoztok, akkor ők már rossz barátnők.

Szerintem egy barátságban sok szép emléknek kell lennie... elvégre is barátok vagytok nem?

Én baba nélküli vagyok, és sok barátnőm szült mindegyiküket látogatom. Viszont többször van, hogy a babás anyuka nem ér rá... Egyrészt gyerekkel vagy, gyerek mellől nem lehet bármikor elmenni egy moziba. Ez teljesen érthető. Plusz etetés, alvásidő stb.

Mi ezt úgy oldjuk meg, hogy én megyek át hozzájuk, igen így ritkábban találkozunk pl. akivel messze lakunk egymástól, de nem hiszem hogy rossz barátnő lennék. És valóban más érdekel, mint a büfiztetés, a pelekázás és melyik a legjobb popsikenőcs, de ettől még azt hiszem nem vagyok rossz ember.

2011. júl. 25. 13:05
Más lett az érdeklődési kör.Neked az életedet a kicsi teszi ki(nekem is van 2 pici)és nem tudsz olyan dolgokhoz hozzászólni amihez ő, ők, nem éled át velük, és ők sem a tiédet. Ha lesz gyerek ott is visszatalálnak hozzád...már ha érdemes velük még foglalkozni.Nekem is mindenki eltűnt és új barátságok alakultak ki a környékbeli kismamákkal.
16. kicsiharang (válaszként erre: 1. - Timike.baba)
2011. júl. 25. 13:05
Az én barátnőim, nem a haverok ha nem az igaz barátok kitartottak mellettem. Kettejük közül egynek már van egy gyerkőce a másiknak nincs, de mi hárman mégis tudunk találni közös témát.
15. psycheee (válaszként erre: 8. - Timike.baba)
2011. júl. 25. 13:04
Szerintem, ne írd le a csajokat. Természetes dolog, hogy nekik nem a babás programok az elsők és az is, hogy neked pedig igen. Ezért egyikőtök sem hibás. Idővel megismerkedsz majd 1-2 kismamával és ezeken a programokon már nem fog hiányozni a régi barátnő. Sőt! Hát, nem jobb, hogy ilyenkor van társa is a babának? :)
14. timike.baba (válaszként erre: 6. - Trinitas)
2011. júl. 25. 13:04
Nézd még nem tudom másra hagyni mert 4 hónapos és csak anyatejes.Ha úgy van kedve 1,5 óra múlva éhes a kaja után.Fejni nem tudok előre mert kereslet kínálat szuper arányba van.Nem is akarom hogy egyszer is cumisüvegből egyen.Később nyilván nem vinném de lehet teljesen elidegenedünk és kész.Annyira nem zuhanok meg ettől csak nem erre számítottam.Ja és a legjobb barátnőm hamarosan babát szeretne!
2011. júl. 25. 13:03
A barátnőim később szültek,de semmit nem változott a kapcsolatunk!
2011. júl. 25. 13:01

Szerencsére nálam van akivel ugyan olyan jóba vagyok de van akivel ritkábban találkozom. :D

Igazabból most ismered meg az igazi barátokat sajnos. :(

11. Sopianae (válaszként erre: 1. - Timike.baba)
2011. júl. 25. 13:01

Ne foglalkozz velük. Az igaz barátnők akkor is azok, ha gyereked van, haldokolsz......


Nekem 15 hónapos a lányom és vannak olyan barátaim akik több, mint 100km-re laknak és ha mennek Balatonra képesek tenni 50km kitérőt csakhogy velük mehessünk. Hozzáteszem: Soha nem kérték, h hagyjam otthon a gyerekem...

Nagyon sokszor grillezünk és bográcsozunk. Attól te még ugyanolyan ember vagy.

Ne keseredj el... az ilyenekkel nem érdemes foglalkozni.

2011. júl. 25. 13:00

Én szerencsés helyzetben vagyok!Két barátnőm van,de ők is babáznak illetve vannak gyerkőceik,ez egyiknek 2 a másiknak 1.Próbálunk olyan programokat csinálni hogy vagy gyerkőcökkel vagy nélkülük de összehozzuk.Pedig egyikünk20km-re lakik tőlünk.Ja és ott a telefon és az internet!Mindig megtaláljuk egymást!

Lehet hogy másképp állnak majd hozzád ha neki(k)is lesz babája(juk).

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook