Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mióta megszületett a babám eltűntek a barátnők! fórum

Mióta megszületett a babám eltűntek a barátnők! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
69. 16594e332e (válaszként erre: 67. - Cef15f164f)
2011. júl. 25. 19:02

hát egyáltalán nem. én úgy látom, te csak itt kötözködni akarsz. pedig ez a fórum nem arról szól, hogy hogyan oktassuk ki a másikat.

szerintem keress olyan helyet, ahol kiadhatod a dühödet.

2011. júl. 25. 19:01

Sziasztok!


Ez egy nehéz időszak. Sokszor még a babázós barátnőimmel is egy évben 1x-2x jutunk el egymáshoz. A fiúk sokáig dolgoznak este, 2-3 gyerekkel meg a városon át, elég messzire császkálni nem mindennapos dolog. Ettől még érzelmielg ugyanolyan fontos nekem, és beszélünk telefonon. Ha meg mégis összejön, örvendezünk...


Van olyan barátnőm is, akinek nincs gyerke. Ő a "legjobb" barátnőm. Vele nagyon ritkán találkozunk, de nem a gyerekek miatt, egyszerűen sűrű az élet. Viszont, ha mégis sikerül, annyira jó, mert ugyanott tudjuk folytatni, ahol abbahagytuk. Ilyenkor én is ha lehet, úgy csinálom, minél kevesebb gyerek legyen itthon, hogy rá tudjak figyelni...


Aztán meg persze, amikor terhes lettem mérnökhallgatóként, (ami igen ritka, ha valaki az lett, rohant abortuszra), sokak gyűlöletét éreztem. Nem értettem miért, hiszen innentől kezdve az én teljesítményeim fognak romlani, elém lehet kerülni...

Aztán rájöttem, hogy azért, mert irigyek. Azért, mert mertem azt csinálni, amit a lelkem mélyén akartam, és ami jó. A sok "jajénnekemnemleszgyerekem" csajszi szerintem valójában valahol nagyon mélyen nagyon szeretne gyereket, csak a napi kényszer, karrier, problémák mellett nem érzi magát képesnek erre a dologra. Ezt szégyelli, és úgy titkolja, hogy ő bezzeg soha, ő olyan kemény, mint a kő.... Ez persze nem tudatos dolog szerintem, csak valahogy erről szólhat...


Ezért is van az, hogy sok "barátnőnek" valójában fáj, hogy Te gyerekezel, férjezel, stb...


De aki igazán fontos, az marad. Persze, ha mi is teszünk érte, mert azt valahogy éreztetni kell az emberekkel, hogy még ők is fontosak nekünk. Másként nem fog menni..


"A víz szalad, de a kő marad..." /Wass Albert/

67. cef15f164f (válaszként erre: 66. - 16594e332e)
2011. júl. 25. 19:00
A téma tekintetében teljesen irreleváns.
66. 16594e332e (válaszként erre: 64. - Cef15f164f)
2011. júl. 25. 18:55
egy kérdés: neked van gyereked?
65. cef15f164f (válaszként erre: 56. - Timike.baba)
2011. júl. 25. 18:55
Az 54-es hozzászólásban írtad, hogy úgyis a babázás irányába megy a téma. Nem minden második mondatod, de előbb vagy utóbb oda lyukadsz ki. Valaki nem szeret erről beszélgetni, ezt is meg lehet érteni.
64. cef15f164f (válaszként erre: 53. - Timike.baba)
2011. júl. 25. 18:53
Meg lehet ám fordítani a kérdést: hogy nevezed magad barátnak, ha pár hónap miatt csak úgy kivágsz valakit az ablakon? Én nem értem ezt a felhangot, ami itt sokakban és benned is van ("állítólagos barátnőm"). Egy kis szösszenet miatt rögtön lefokozod őket, de elvárnád, hogy pattanjanak, és eltűrjék a te gyerekeddel járó nyűgöket. Azt várod, hogy együttérezzenek, veled legyenek, közben szemernyi megértést sem mutatsz affelé, hogy nekik esetleg nem szimpatikus a közös babázás. Nálam nem abból áll a barátság, hogy ha belepusztul is elvárom, hogy a sz*rt lenyelje. Vannak időszakok, amikor kicsit eltávolodunk. Lehet új, stresszes munkahely, vizsgaidőszak, új pasi/nő, vagy csak néha szimplán kevesebbet láttuk egymást, mert egy időre más utakat jártunk/járunk, de nem rovok fel ilyet már régóta.
63. cef15f164f (válaszként erre: 52. - Sysy66)
2011. júl. 25. 18:45
Ezt ugye nem gondolod komolyan? Miért akarna más babázni, azért mert te gyereket akartál? Ilyan fals feltételezésből nem csoda, hogy oda lyukatdál ki, hogy féltékenyek.
62. 16594e332e (válaszként erre: 61. - Timike.baba)
2011. júl. 25. 18:30

ez sajnos igaz:((((((((((

ehhez is legalább két ember kell.

61. timike.baba (válaszként erre: 57. - 16594e332e)
2011. júl. 25. 18:29
Persze próbálok mások felé nyitni de elég nehézkes egy jó viszonyt kialakítani hát még a barátságot.:-)
60. 16594e332e (válaszként erre: 46. - Bonti74)
2011. júl. 25. 18:28

ez érdekes....

az én húgomnak is van egy kislánya, de soha nem kérdez tőlem semmit. mi sem tudunk elbeszélgetni semmiről:((((((((((((( pedig lenne miről.

59. timike.baba (válaszként erre: 46. - Bonti74)
2011. júl. 25. 18:26
Az én öcsém meg imádja nagyon.Pont most volt magánéleti gondja és tudtunk beszélni tudtam segíteni és nem kezdtem el a pelenkacsere folyamatáról beszélni!:-)
58. 16594e332e (válaszként erre: 56. - Timike.baba)
2011. júl. 25. 18:22
nem akarlak elkeseríteni, de most már nem fog simán menni semmi sem. én két gyerekkel most már tudom.
2011. júl. 25. 18:21

nagyon sajnálom, hogy így vagy.

én is így voltam: még terhes voltam, akkor még elmentünk 1x-2x színházba, vagy előadásra. de amióta a kislányom megszületett, semmi. rájöttem, miért: mert nekik nincs gyerekük, családjuk. nem tudják mi az, hogy időben haza kell menni, és nem csinálhatom azt, ami nekem tetszik, hanem első a gyerek!!!!!!!!!!!

szerintem próbálj olyanokkal barátkozni, akiknek vagy hasonló korú gyerekük van, vagy megértik a helyzetedet.

56. timike.baba (válaszként erre: 47. - Cef15f164f)
2011. júl. 25. 18:20
Persze hogy változik de én tudom hogy hogy állok a dolgokhoz és hidd el nem minden második mondatom a bukás, gagyogás, fogzás... Csak annyit vettem észre ami előtte működött simán az most nem!
55. timike.baba (válaszként erre: 48. - Wienermelange)
2011. júl. 25. 18:18
:-))
54. timike.baba (válaszként erre: 51. - Bonti74)
2011. júl. 25. 18:17
Bizony kell de olyannal akinek szintén van babája úgyis a babás dolgok irányába megy el a téma és ezzel nincs is baj szerintem!:-)
53. timike.baba (válaszként erre: 45. - Cef15f164f)
2011. júl. 25. 18:10
De már leírtam hogy még nem tudom odaadni senkinek hogy vigyázzon rá mert csak anyatejet eszik és nem nagyon lehet órához igazítani!Ezt a pár hónapot kellett volna áthidalni és ha ezt nem lehet megérteni akkor sajna!Ebből látszik te is olyan lennél mint az én állítólagos barátnőm nulla együttérzéssel!De amikor neki volt rám szüksége én ugrottam segítettem még akkor is ha másokat esetleg kicsit megbántottam mert nekem ő fontos volt.
52. sysy66
2011. júl. 25. 17:47
szomoru ezt hallani lányok. azt hittem csak én vagyok igy...nekem is akadtak barátnoim de egyik sem volt olyan igazi. inkább elemtntek a fiatalabbakkal bulizni mint hozzám jonnének babázni és rájottem ám hogy mért mert tudatalatt féltékeenyek hogy nekik még pasijuk sincs nemhogy gyerekuk...:)
51. Bonti74 (válaszként erre: 50. - Cef15f164f)
2011. júl. 25. 15:49

Igen,minden viccet félretéve, szüksége van az embernek a barátokra. Lehet elinte nem érzi, mert annyira csak a gyerek, ami tök normál, de később...

Szóval kell egy-két óra, mikor végre nem a kakis pelenkákról kell beszélnem. Aztán persze mindig a gyerekekhez lyukadunk ki. Röhögünk is a barátnőmmel, hogy eltervezzük szóba se hozzuk őket. Ja max fél óráig van is más témánk...:)

50. cef15f164f (válaszként erre: 14. - Timike.baba)
2011. júl. 25. 15:37
Ha nem fogod fel "b+, nyuszika a létrádat" módon, akkor nem fognak elveszni ezek a barátságok. Nem sokára már nem mindig csak tejet kap a baba, és akkor mehetsz egyedül kikapcsolódni.
49. Bonti74 (válaszként erre: 48. - Wienermelange)
2011. júl. 25. 15:33
Ez tetszik!:)
2011. júl. 25. 15:32

Nagyon helyes, örülj neki!

Nem tűntek el a barátnők, azok sem voltak.

47. cef15f164f (válaszként erre: 45. - Cef15f164f)
2011. júl. 25. 15:28
Meg még annyi, hogy elég butaság azzal hietegni magát az embernek, hogy ő ugyanolyan, mint szülés előtt, mert nem, nem lehet ugyanolyan. Lehet, hogy maga nem érzékeli a változást, de attól még megváltozik.
2011. júl. 25. 15:24
Sajnos én még a tesómmal is így vagyok. Már annyira nincs témánk, ő nem tud a gyerekes témákhoz hozzászólni. Nem nagyon viseli el a gyerekeimet, kerüli a társaságunkat. Pl. a múltkor mikor kicsit hangosabbak voltak elmebetegeknek titulálta...
45. cef15f164f (válaszként erre: 1. - Timike.baba)
2011. júl. 25. 15:17

".Szerintem zavarja a fiam"


Ha egy barátnőm nem lenne képes lepasszolni egy pár órára a gyerekét, én sem szívesen találkoznék vele, mert úgysem figyelne igazán rám.

2011. júl. 25. 14:48

Ez majdnem mindenkinél így van,téged is más érdekel már mint őket és szép lassan lecserélődnek körülötted az emberek.

Magamon is észrevettem a régi bulizós barátnők kismamára cseréldőtek:)

2011. júl. 25. 14:48

Nekem is voltak barátnőim, akik elmaradtak mikor én terhes lettem illetve megszületett az első lányom. Aztán mikor ők is szültek valahogy visszatértek az életembe.

És voltak olyanok is, akik azért maradtak el mert a mai napig nem jött össze náluk sajnos a baba..:(

42. K-né Zsóka (válaszként erre: 31. - Timike.baba)
2011. júl. 25. 14:41
Akkor ne haragudj, de az ilyen nem barátnő. Én imádtam a barátnőm kislányát és szívesen vigyáztam rá, de számomra nyomasztó volt, hogy nincs más téma.Mikor nálunk volt pici a kislány , nekem is élmény volt minden új szava, tette, mégis jártak hozzám a kolléganők. Jó volt csevegni mindenről:).
41. marcsi1983 (válaszként erre: 37. - Timike.baba)
2011. júl. 25. 14:10
Hát mi elszakadtunk, ahogy teherbe estem, én írtam neki, hívtam, hogy jöjjön, azóta is egyszer próbáltam, hogy találkozzunk, Dorkát a férjemre hagyom pár órára, de az sem jött össze. És ő soha nem keresett, na már én sem...
2011. júl. 25. 13:36
Köszi az eddigi hozzászólásokat.Jó hogy nem csak én vagyok így.Most mennem kell mert felkelt a fiam és farkas éhes.majd még jövök úgyis és olvasom a véleményeket!:-))
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook