Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mióta a macska befeküdt a kutya házába, a kutya nem akar bemenni a helyére. Mit csináljak? fórum

Mióta a macska befeküdt a kutya házába, a kutya nem akar bemenni a helyére. Mit csináljak? (beszélgetős fórum)


2011. nov. 22. 21:54
Ez egy nagyon kemény fórum.
2010. dec. 8. 19:44
Ez jó hír!
2010. dec. 8. 18:14
Működik a dolog, bent aludt a házában. Reggel ki se akart jönni.
21. sonysony (válaszként erre: 20. - Negro888)
2010. dec. 7. 21:16
Várom! Köszönöm!
2010. dec. 7. 20:05
Beraktam a helyére, de pillanatnyilag nem marad bent. Beszéltem neki, simogattam, de kijött. Igaz, csak éjszakára használta eddig is a házát. Majd holnapra kiderül. Holnap este majd megírom a fejleményeket.
2010. dec. 7. 19:27

Letelt az egy nap .....

Bement?

2010. dec. 6. 18:51
Beszéltem az állatorvossal, azt mondta, hogy citromlével mossam át a házat, egy napig hagyjam száradni, utána takarítsam újra ki. Most éppen szárad a ház, kiváncsi leszek, hogy ezek után bemegy-e.
17. negro888 (válaszként erre: 15. - Sonysony)
2010. dec. 5. 20:12
Ezeket kipróbáltam már, ma kimostuk a házát, másik takarót tettünk be, mégis a háza mellett alszik. Most egy banános dobozba tettünk vastag szivacsot, rá takarókat, ezen fekszik a kutya, és jól be van takarva, csak a feje látszik ki. Megkérdezem az állatorvostól valamelyik nap, hogy mit csináljak. Egyébként addig mindig a házába ment, amíg a macska bele nem feküdt. Alig várta, hogy elkészüljön a háza, ott toporgott apukám mellett. Még csak félig volt kész a háza, de ő már belement. Azért nem értem az egészet.
2010. dec. 5. 12:54
* Jav: arréb
2010. dec. 5. 09:57

OKOSKODÁS, nem kell feltétlenül komolyan venni:

Állítólag ha egy szobába beengedünk egy kutyát meg kell figyelni hova fekszik le. Ott lesz jó helyen az ágy. Ha egy macskát (cicát) beengedünk és megfigyeljük hogy hol fekszik le azt jól jegyezzük meg, mert oda nem szabad az ágyat elhelyezni. Ezt a födben lévő vízerek okozzák.

No mármost ha a macska befeküdt a kutyaházba akkor talán ott a negatív vízerek vannak, melyek az ebnek nem megfelelőek.

Ezeket félretéve: Én kicsit alrébb tenném a házat, kicserélném az almot, beraknám (tolnám mérettől függően) a kutyust símogatnám egy darabig és elmagyaráznám neki, hogy ez az ő háza és azért kapta hogy ebben lakjon.

Símogasd meg egy picit helyettem is! Nekem a körülmények miatt nem lehet kutyám, de gyerekkoromban volt. Nagyon szeretem a kutyákat.

2010. dec. 5. 07:44
Igen szalmát mindenféleképpen tegyél,de lehet kapni citromos illatú szag elűzőt,az nem zavarja a szaglást.Nálunk a cicák télen a kazánházban vannak,vágtunk az ajtóra,kis nyílást,ahol közlekedhetnek.Egyébként jó barátságban vannak egymással,a kutyák nem bántják a cicákat.2kutyának egy nagy háza van és egy cicát be is engednek.
2010. dec. 5. 06:39
Próbálj bele szalmát tenni. Azt a kutya jobban szereti, mint a rongyot.
12. negro888 (válaszként erre: 10. - Zebracsikó)
2010. dec. 5. 00:38
Igazad van, erre nem is gondoltam.
11. negro888 (válaszként erre: 9. - 99279bb06f)
2010. dec. 5. 00:37
Fából van, belülről hungarocellel szigetelve. Nincs benne semmi állat, kiszedtem belőle a gyapjú párnát, ami benne volt és jól kiszellőztettem. Ha a kutyába nincs bolha, a házba lehet?
10. zebracsikó (válaszként erre: 6. - Negro888)
2010. dec. 5. 00:33

szerintem ne hipózz!!!

nekünk is bántja az orrunkat, hát még a tökéletes szaglású ebnek!!

9. 99279bb06f (válaszként erre: 7. - Negro888)
2010. dec. 5. 00:33

Nem tudom miből van a ház, de lehet esetleg egy meszelést is csinálni benne.

Nem lehet, hogy bolhás lett a ház? Ha nem megy bele, akkor a cicán kívül mehetett bele akár patkány vagy egér is...

8. 99279bb06f (válaszként erre: 6. - Negro888)
2010. dec. 5. 00:31

:) most már biztos, hogy a macska győzött és ő megpróbálja visszaszerezni a hatalmát - reméljük sikerül, mielőtt odafagy szegény. :(

Besegítenék azzal, hogy kap egy másik házikót. Ha már újat kap, akkor az legyen hőszigetelt, és legyen benne egy "vészvilágítás" lámpa, hogy meleg legyen bent neki. Ma is - 16 Celsius várható! :(

7. negro888 (válaszként erre: 5. - 99279bb06f)
2010. dec. 5. 00:29
Már 3 napja nem megy be a házába, akkor volt bent a macska. Mióta megvan a kutya, ugyanott van a háza, eddig szerette.
2010. dec. 5. 00:27
Egy alapos takarításra gondoltam én is, nem tudom, hogy van-e olyan szer, ami elűzi a macska szagát. Hypóra gondoltam. Nem akar a lakásban megmaradni. A háza előtt fekszik egy vastag szivacson, remélem nem fázik meg. Jó hosszú szőre van, meg hozzá van szokva a kintléthez. A macskával folyamatosan hatalmi harcot vívnak, egyik sem akar engedni.
5. 99279bb06f (válaszként erre: 4. - 99279bb06f)
2010. dec. 5. 00:24

...bővebben, mert nem biztos, hogy érthető voltam...

Egy családnál lévő állatok falkában élnek. Van a falkavezér - ez biztos a cica (nálunk is). A többi állat neki kell engedelmeskedjen. Nincs ezzel semmi baj - meg kell figyelni, hogy lehet, hogy csak néhány órát van a kutyus távol a háztól, addig míg "szolgálatot ad", aztán bemehet a házba, ha átveszi más a dolgot.

De az is lehet, hogy rossz helyen van a ház, ahonnan nem lehet belátni mindent jól, ezért is van kívül a kutyus.

2010. dec. 5. 00:20

Valószínűleg a cica a "vezér" és amit ő elfoglal, ahhoz a kutyának már nem lehet köze, csak ha a cica megengedi.

Csinálj még egy házat, ahova a kutyus is be tud menni. Nagyon hideg van, nehogy megfagyjon szegény!

3. cel
2010. dec. 5. 00:16
Valószínűleg érzi a cica szagát és ez zavarja. Segíthet egy alapos kitakarítás és friss alom a kutyaházba.
2010. dec. 5. 00:15

a macska überbrutál, ezért imádom!

nálunk is kiűzte a kutyát , az meg gálánsan átadta a helyét :))))


a kutyát inkább beengedik a szüleim a ház hátsó, fedett, fűtött részébe ilyenkor már.

2010. dec. 5. 00:13
Mióta a macska befeküdt a kutya házába, a kutya nem akar bemenni a helyére. Mit csináljak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook