Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mióma - Mire számítsak? fórum

Mióma - Mire számítsak? (beszélgetős fórum)


2014. márc. 3. 17:51

Nálam is találtak kettőt,fél évente röntgen.Semmilyen gyógyszert nem írtak fel rá,doki azt mondta,csak akkor kell foglalkozni vele,ha gyors növekedésneknek indulna.Változókor közeledtével/után az esetek 90%-ban el szoktak sorvadni.Nagyon gyakori 30 év feletti nőknél,az esetek nagy többségében problémákat sem okoz.

Én homoktövist fogyasztok rendszeresen(igaz,ezt főleg petefészek és mell ciszták miatt kezdtem,jó eredménnyel)de reménykedem benne,hogy a miómákra is jó hatással lesz.(Ártani mindenesetre nem fog)

2014. márc. 3. 17:16
14. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - Bb439e0ca9)
2014. márc. 3. 08:49

Nővéremet kb 3-4 éve műtötték gyerekfej nagyságú 1 kg miómával. Szerencsére műtét közben derült ki hogy nem kell kivenni az egész méhét mivel nagyon kicsi volt a burjánzási felület.

Neki sok gondot okozott a menzesz időszakban, sokkal fájdalmasabb és erősebb vérzéssel járt mint normális esetben, és a beleket is nagyon nyomta, tehát a wc ügy sem volt valami egyszerű.

Nagymamámat elég fiatalon 37 évesen ez miatt teljesen kipakolták mert állandóan vissza tért neki és egyre nagyobbak és több lett.

Nővéremnél is úgy fest ismét kiújjult. Nagyon nagyon ritka esetben rákosodik el, viszont sajnos ez a jó indulatú tumor végtelen nővekedésű. Műtétet elsősorban akkor javasolnak ha gyorsan nől és olyan helyen helyezkedik el ami panaszt okoz.


Mik a mióma tünetei:

A myomás betegek 8-10%-a teljesen tünetmentes. A panaszok egy része a myomát kiváltó hormonális egyensúly felborulásának következménye:


Elhúzódó, alvadékos, fájdalmas havivérzések (hypermenorrhoea),

Vérzéskimaradás,

A havivérzés közeledtével fokozódó emlőfeszülés,

Ismétlődő korai vetélések vagy meddőség.


Más tünetek a daganat által okozott térszűkítő folyamat rovására írhatók:


alhasi fájdalom,

székelési, vizelési panaszok,

rendellenes erősségű vagy idejű menstruációs vérzés,

vérszegénység,

ismétlődő húgyúti fertőzések (pl. hólyaghurut, vesemedence-gyulladás),

különösen szubmukózus myomák esetén: késői vetélés, koraszülés, idő előtti lepényleválás, méhlepény-elégtelenség.

2014. márc. 2. 20:33
Köszönöm a hozzászólásokat! Ha van még valakinek tapasztalata, legyen szíves, írja meg.
12. moonlight13 (válaszként erre: 11. - Moonlight13)
2014. márc. 2. 18:39
kéznél
11. moonlight13 (válaszként erre: 9. - Azúr)
2014. márc. 2. 18:39
Jobb kénzél a keresőbe beírod, hogy "mióma", és kiad egy csomó fórumot erről.
10. moonlight13 (válaszként erre: 2. - 4740439ec6)
2014. márc. 2. 18:23
Az biztos, hogy mióma volt?
2014. márc. 2. 18:23
Sziasztok,ez a téma engem is érdel,kel.Linket tudsz adni az említett fórumhoz LeoNóra?
2014. márc. 2. 18:11

Szia!

Egy évvel ezelőtt méh eltávolító mtétem volt a mióma miatt.Előtte pár évvel laporoszkópiás műtéttel eltávolítottak néhányat, de hagytak emlékbe, mivel az rossz helyen volt.

Gyere a méheltávolítás fórumra.

Ha rossz helyen van a mióma, egyre több problémát fog okozni, azon kívül hogy sokat és sokáig vérzel.

Ne hanyagold el.Sok nőnek semmi problémát nem okoz, de sokunknak emiatt távolították el a méhét.

2014. márc. 2. 17:56
Igen, lehet a mióma miatt az elhúzódó vérzés. Ha növekszik, akkor lehet, hogy fog kelleni a műtét, de sajnos kiújulhat.
6. kisj (válaszként erre: 1. - Bb439e0ca9)
2014. márc. 2. 17:47

Az elhúzódó vérzés simán a mióma miatt lehet.

Természetesen menj vissza 3 hónap múlva egy ultrahangra.

Csak akkor távolítják el, ha növekszik, vagy egyéb problémát okoz.

Nagyon ritkán rákosodik el, de ha rendszeresen jársz szűrővizsgálatokra, akkor nem lehet gond.

Az sem mindegy, hogy hány éves vagy.

5. Kistanítónéni (válaszként erre: 1. - Bb439e0ca9)
2014. márc. 2. 17:42
Nekem is van miómám. Ikerterhességet kihordtam mellette. Most is megvan, köszöni szépen, néhány centis. A 35 fölötti nők igen nagy százalékának van. Nem kell vele foglalkozni, hacsak nem okoz panaszt, vagy nem növekszik nagyon. Azért félévente nem árt a nőgyógyász. Ha bármi gondom lenne, akkor azonnal elmennék.
4. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Bb439e0ca9)
2014. márc. 2. 17:39

A mióma jóindulatú elváltozás! Olvass utána. Csak akkor műtik, ha problémát okoz.

A menzesz elhúzódása más miatt is lehet. (felfázás, stb) Ne stresszeld magad. Ez igen gyakori a nők körében, de egyáltalán nem szabad egy napon említeni bármiféle más daganattal.

Ha az említetten kívül más egyéb észrevételed nincs, ne aggódj.

3. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Bb439e0ca9)
2014. márc. 2. 17:38
Nyugi, a statisztikák szerint minden 3. nőnek van! Attól függ, hogy okoz-e problémát, ill. tüneteket, hogy hol helyezkedik el, ill. hogy növekszik-e.
2014. márc. 2. 17:32
Nem rákosodhat el?Dehogynem.Élő példa rá a lakótársam,aki 2 év alatt babafej nagyságút növesztett,elrákosodott és majdnem belehalt.Úgyhogy menj orvoshoz,mert ez nem játék!
2014. márc. 2. 17:20
Tavaly nyáron felfedeztek nálam egy miómát a méhemben. Januárban voltam kontrollon, nőtt egy kicsit. Az orvos azt mondta, nem veszélyes, nem rákosodhat el, mivel erre rákérdeztem. 3-4 hónap múlva kell visszamennem. Viszont észrevettem, hogy egy ideje elhúzódik a menstruációm, 5 napos volt régebben, most 7-8 nap után múlik el teljesen. Ez a mióma miatt lehet? Visszamenjek az orvoshoz?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook