Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mióma, legyőzhető, műtét nélkül? fórum

Mióma, legyőzhető, műtét nélkül? (beszélgetős fórum)


1 2
2021. jan. 27. 07:55

Sziasztok


A segítségeteket, véleményeteket szeretném kérném hogy milyen vérvételi vizsgálattal tudják megállapítani hogy a mióma nem fog kiújulni az embolizáció után?


Genetikai vizsgálatra gondoltam, de pontosan mi a neve?


Köszönöm előre is a segítségeteket

34. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 33. - Töprengő)
2016. jún. 7. 10:23
Voltam kontrollon tegnap volt 1 éve az embolizáció szépen össze is ment 11 cm-ről 5-re viszont hiphopp lett egy másik is ráadásul már 10 cm :((( dec.ben még nem láttak másikat fel nem foghatom miért nő ilyen gyorsan :(
33. töprengő (válaszként erre: 32. - Zakkantcsajszi)
2016. jún. 4. 07:41

Jelenleg mi van veled??

( bocs de újból rá kell cuppannom a témára. és ahogy böngészem van jó pár kérdés ezzel kapcsolatban ).

32. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 28. - Kata09)
2015. dec. 16. 16:49
Nem biztatott semmivel azt mondta nőni már nem fog és ha zsugorodik akkor is le kell majd műteni de így már könnyebb lesz.
2015. dec. 16. 16:48
Egy db nagy 11 cm-s miomát embolizált ami most 7-8 cm lett esmyát próbáltam de nem bírtam sokaknak nem használ.Én kb 4 éve tudok a miomáról és az utóbbi másfél évben nőtt meg rohamosan.
30. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 27. - Kata09)
2015. dec. 16. 16:47
Igen az első volt.
29. kata09 (válaszként erre: 25. - Zakkantcsajszi)
2015. aug. 2. 02:06

Mikor fedezted fel a miomadat?

Esmyat nrm ajalotta a pecsi orvos?

28. kata09 (válaszként erre: 25. - Zakkantcsajszi)
2015. aug. 2. 02:05

Mekkora miomat es mennyit probalt Dr Harmat Zoltan lezarni?

Milyen remennyekkel biztatott ???

27. kata09 (válaszként erre: 25. - Zakkantcsajszi)
2015. aug. 2. 02:03
Ez volt az elso embolizaciod???
2015. júl. 27. 18:29
4-én csinálták és műtőben,bocs nem jó a billentyűzet.
2015. júl. 27. 18:28

Mióma embolizáció én jún -én voltam igaz ,űtőben csinálják de nem altatnak nem vágnak nézz utána:

[link]

24. kata09
2015. júl. 26. 14:43
MILYEN lehetőségeket tudnátok ajálani ,ami nem műtéttel jár????
23. kata09
2015. júl. 24. 00:20

Sziasztok!


Néha beugrok ide és olvasgatom a hozzászólásokat,lenne párkérdésem az ide látogatokhoz.

Van itt olyan nő aki 3 doboz ESMYA-át beszedte es utána pozítív dolog történtek vele?

Tudot valaki babát vállalni és egészséges babát szülni a tabletta szedése után?

A gyógyszer szedése után a miómája nem nagyobbodott?

Az tabletta szedése alatt volt akinek a bokája bedagadt és vízesedett,mit tett ellene?

Olvastam ,hogy gyógyteával lehet egy vízhajtó kúrát csinálni ,6 hétig egy csésze csalán tea.

Milyen tapasztalataitok volt az utolsó doboz beszedésénél,ugye 3 doboz az előírt egy kúrának ,majd 1 hónap pihenő és ha nem történik meg a kívánt eredmény, akkor még egyszer meglehet ismételni a 3 havi ESMYA szedédét.

Volt akinek javasoltaaz orvosa?

Ha igen nem terhelte le a szervezetét?

A súlygyarapodás mennyi idő után kezdödött el a gyógyszer szedése alatt?

Köszönöm előre a hozzászólásokat ,tapasztalatokat!

Jó egészséget mindenkinek!

22. zsu42
2014. ápr. 2. 17:53

Sziasztok! Valakinek van Esmya tablettája 1 doboz?Megvenném. Hiányzik az utolsóbol 6 db,ezért kéne. Sürgös!!

Előre is köszi!

Zsuzsa

21. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 20. - Szöszcilla)
2014. ápr. 2. 14:36
Szia! Bocs hogy így ismeretlenül zavarlak olvastam hogy sikerült megszabadulnod a miómától.Nekem is ez a problémám sajnos 3 db van a legnagyobb most kb 7 cm kb. 1.5 év alatt lett ilyen a méhemet most nem látta a doki az uh.-n utoljára és a másik 2 miómát sem ezért elküldött Mr-re ,utána kiderült hogy menthető-e a méhem.én ezt nem akarom elfogadni mert még gyereket szeretnénk a férjemmel 6 éve nem estem teherbe.Szóval érdekelne hogy Te milyen módszerrel gyógyultál ki belőle,jó lenne ha minél hamarabb válaszolnál mert az idő sürget és ha lehet akkor nem szeretnék kés alá feküdni a méhemtől meg pláne nem akarok megválni.Előre is köszi.Szép napot!Krisztina.
2014. jan. 16. 12:25

Sziasztok!

Myomás tapasztalataimat osztanám meg, hátha segítségére lehet még sokaknak. Terhességem alatt vették észre először a myomát de nyilván akkor nem volt vele teendő, majd a szoptatás utáni csomós vérzés kapcsán jött a kérdés, hogy hogyan mulasszuk el alternatív módon. Az ugye egy ismert tény, hogy az ösztrogéntöbblet és ezáltal a progeszteron hiány az előidézője, mivel megborul a kettő egyensúlya még akkor is ha percre pontos a menstruáció.

Nekem sikerült alternatív kezeléssel eltüntetni, és figyelek a megelőzésre is, mert akinek egyszer volt annak nagy az esélye, hogy a klimax felé haladva egyre jobban kialakulhat.

Ami nekem segített: schüssler só szedése, gyógyteák és egy speciális myómakezelés sorozat biorezonanciával.

Kerülni kell az ösztrogén tartalmú ételeket (szójatejek, és minden ami szóját tartalmazhat, lucerna, körömvirág, stb stb)És erősíteni a progeszteront.

Ha érdekel akkor priviben meg tudom adni a kezelés elérhetőségét és a részleteket. (főleg Budapestieknek lehet érdekes)

2013. nov. 25. 10:57

Sziasztok, én 40- éves kettő gyermekes anyuka vagyok, soha nem volt semmi gondom a havimmal, mint kb ez évben vettem észre, hogy nagyon sok alvadtt vér barabok vannak a wc-ben pisilés után, és elég sok vér távozik.

Amúgy 4 napnál soha nem tart tovább, de mivel furcsának éreztem magam igy elmentem a Nőgyogyászomhoz, elmondttam neki, hogy nagyon sok van ,és méhnyak ultrahangot csinált, majd egyből közölte velem a Doktor úr , hogy Miómám van , 4, 5 cm -es.

Attól van ez a sok vérzés.

Irt fel gyógyszert a neve Esmya ezt most 3 -hónapig kell szednem , most kezdtem el az első dobozt a 3 szemnél tartok, semmi mellékhatást nem érzek, a vérzésem éppen úgy meg van tőle és most is nagyon sok van, dehát még az elején vagyok.

Most 3-hónapig szedem majd vissza megyek az orvosomhoz, és utána újra meg csinálja a méhnyak ultrahangot, mert ettől a gyógyszertől összemegy.

És a vérzést is szünteti.

A rák szürésem jó, 2-es, amúgy évente járok rákszürésre, 2 - 3 évente szoktam mindig kérni a méhnyak ultrahangot is , de tavaly csak rákszürésen voltam, igy már a Miómát tavaly kiszürhettem volna, de a Doktor úr azt mondtta semmi gond nem kel megijedni, mivel semmi más panaszom nincs, csak évente mindig legyek rák szürésen és méhnyak ultrahangon.

Ha esetleg más is úgy látja, hogy sok a darabos vérzése, és sokat vérez, az menjen el egy méhnyak ultrahangra mert megéri !

2012. ápr. 21. 15:37

Szia Newgirl!


Igen régiek a hozzászólások , de kíváncsi lennék bevált-e az ösztrogén tartalmú ételek csökkentése és beváltotta-e ez a hozzá fűzött reményeket?

Nálam is vannak ösztrogénnel , myomával kapcsolatos problémák, így nagyon kiváncsi lennék a tapasztalataidra.Köszi ha van időd válaszolni a 3 gyerek mellett!

17. pethoevi (válaszként erre: 16. - Newgirl)
2011. jún. 27. 22:26
Nagyon drukkolok,h beváljon!:-)
2011. jún. 27. 14:52

Köszönöm a hozzászólásokat!


Novemberig kaptam haladékot,mivel nincs folyadék, és olyan koros dolog ami sűrgős műtétet indokolna.

Ezt a krémet ki fogom próbálni, és az ösztrogén tartalmu ételeket, bevitelét a lehető legkevesebbre csökkenteni, kávé, édesség, fehér kenyér stb.

Sok paradicsomot céklát, és aszalt szilvát fogok enni addig, meg fekete ribizli levet, és meglátjuk sikerül-e csökkenteni a méretét ennek a vacaknak addig!

Ha panaszom lenne, akkor azonnal menni kell, addig, várunk...!!4És ez nagyon jó hir!!!

15. 9536810fa1 (válaszként erre: 1. - Newgirl)
2011. jún. 26. 09:21

Szia!

... mikor engem műtöttek, azt mondta az orvosom, hogy ha nem muszáj, akkor nem veszi ki a méhem... hát muszáj volt, nem a mioma volt a méhemen, hanem a méhem a miomában. 38 éves voltam... 2 gyermekem van és nem szerettem volna már szülni, tehát a lelki megrázkódtatás igaziból úgy két hónapig tartott. Megnyilvánult abban, hogy nagyon féltékeny lettem a páromra, rengeteget sírtam... aztán jött a nagy felszabadulás... remekül érzem magam, nincs havibaj... 45 éves vagyok, de semmiféle tünetét nem érzem, hogy menne az idő felettem (mármint szóval változókor meg hasonlók). A dokim azt mondta akkor, lehet, hogy meghízom, hát ez nem jött be, kb. 30 évesen voltam ilyen formában, a szex pedig jobb mint valaha. ... petefészek nálam is megvan.

Tehát nyugggiiiiii... van élet a műtét után, és nem is rossz! ;)

14. szakalyadri (válaszként erre: 1. - Newgirl)
2011. jún. 26. 09:14

Én a helyedben az orvosomra hallgatnék.Nem hinném hogy indokolatlanúl szeretne műteni.

Nekem szerencsém volt,nem engedtem a műtétet mert babát akartunk.Nagyon nehezen sikerült,2év után.Császárnál távolította el az orvos a miómát,akkor már az sem érdekelt volna ha mindent kivesz,de megmaradt mindenem.Én azért nem feküdtem kés alá mert nem tudták garantálni hogy utána teherbe eshetek,ha te már nem akarsz gyereket nincs értelme kísérletezni szerintem!

Sok szerencsét!

13. pteri (válaszként erre: 2. - Newgirl)
2011. jún. 26. 07:16
A szervezet akkor kezdi az izmot emészteni, ha már minden zsír elfogyott. Olyat ismertem, aki drasztikus diétával próbált rákból gyógyulni, de nem sikerült.
12. pethoevi (válaszként erre: 7. - Newgirl)
2011. jún. 25. 22:25

éppen emiatt az ösztrogén túlsúly miatt lehet jó a women's care,mert az egyensúlyba állítja az ösztrogén,progeszteront.remélem,megtaláltad!:-)

Erre gondoltam:

[link]


(és alul a termékre kattintva,plusz info.És bocsi,mert nem care,hanem cream.:-))

11. c130f7eb3b (válaszként erre: 1. - Newgirl)
2011. jún. 25. 13:39

Ebben az esetben ne kísérletezgess, hanem hallgass az orvosodra! Nekem is kivették a méhem, és mivel amúgy sem akartam már több gyereket, nem csináltam belőle presztízskérdést. A kívánt számú szülések után már a méh megléte nem befolyásolja a nő értékét.

A mór megtette kötelességét, a mór mehet! :)

2011. jún. 25. 12:34

Megnézem majd, köszönöm!

Nem hinném,hogy olyan súlyos lenne a helyzet,hogy 2 hónap már késő lenne.

Majd megmondja a doki hétfőn

9. era06 (válaszként erre: 7. - Newgirl)
2011. jún. 25. 12:07

Cickafark-ülőfürdő [szerkesztés]


Minden szempontból a lehető legkedvezőbben befolyásolja a női medence szerveit. Petefészek-gyulladásnál gyakran már az első cickafark-ülőfürdő megszünteti a fájdalmakat, és fokozatosan elmúlik a gyulladás is. Miómákat cickafark-ülőfürdővel szüntetünk meg, melyeket naponta hosszabb ideig alkalmazunk. 100 g cickafarkfüvet éjszakára hideg vízbe áztatunk, másnap felforraljuk és hozzáöntjük a fürdővízhez.

8. era06 (válaszként erre: 7. - Newgirl)
2011. jún. 25. 12:04

Próbálkozni lehet, csak ne sokáig!!

Sok szerencsét.

7. Newgirl (válaszként erre: 6. - Era06)
2011. jún. 25. 11:54

Szia!

Köszönöm, de nem akarnék semmilyen beavatkozást!

Most olvasgatok napok ota erről a témárol, és most találtam azt, hogy ezt a miomát a szervezetben az ösztrogén hormon tulsulya okozza.

Tehát hétfőn kérek egy laborba beutalot a vérből határozzák meg,hogy valóban ez van.

Ha igen, olyan ételeket nem fogok enni, amikben sok az ösztrogén, gondolom, van 2-3 hónapom, megpróbálom, ha nem lesz javulás, akkor műtsenek meg.

6. era06 (válaszként erre: 1. - Newgirl)
2011. jún. 25. 10:34

[link]


Tapasztalatom nincs benne.


A kipakolás nem nagytakarítást jelent minden esetben. A petefészek és a méhnyak maradhat. Így marad minden a régiben, csak baba lakás nem lesz.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook