Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mióma és terhesség? fórum

Mióma és terhesség? (beszélgetős fórum)


1 2
21. Andela (válaszként erre: 20. - CsengiBoti)
2013. máj. 25. 22:29

a fundus a méh "teteje", és nekem a hasüreg felől van, kívül. A dokik annyit mondanak: majd meglátjuk, mi lesz. Hmm.....

A terhesség alatt nőtt a hormonoktól, főleg mivel lombikos vagyok, így sok hormont kaptam is. kb 4 cm körüli értéknél kezdtük, első két inszemes szuriktól jó egy centit nőtt, a lombik alatt pedig folymaatosan növekedett tovább, és a terhesség alatt se "hagyta abba". A babát nem zavarja, azt mondják, mivel kívül van a méhet borító hártya alatt (nem tudom a pontos nevét), nem az izomban.

20. CsengiBoti (válaszként erre: 19. - Andela)
2013. máj. 25. 22:09

Nem igazán tudom,mert mikor legutóljára mérték,akkor volt kb 2,5cm.

az,hogy fundusban van,pontosan mit jelent?A méh üregében?

Nekem a méh falában van,és mikor terhességi uh-ra mentem,egy orvos sem vette észre (?).Csak a saját orvosom tudott róla,de azt mondta,lehet,azért nem látták,mert a baba takarásában volt.Ez is elég érdekes volt számomra,mert azt gondoltam,hogy a hormonok hatására növekedni fog.Bár hozzá kell tennem,én semmilyen nőgyógyászati témában nem úgy "működöm",ahogy számítunk rá.

Van saját orvosod?(vagy szülésznőd)ők mit mondtak?9cm-re nőtt a terhesség alatt,vagy ez volt a kiindulási méret?

19. Andela (válaszként erre: 18. - CsengiBoti)
2013. máj. 25. 21:00
Mekkora volt a miómád szülésnél? Szeretnék én is simán szülni, de nem tudom, közel 9 cm-rel engedik-e. Nekem a fundusban van, jobb felől, kívül.
2013. máj. 25. 20:52
Sziasztok!Nekem lassan 2éve missed ab. műtét után derült ki a myoma.(nem emiatt halt el a terhesség) Tavaly nyáron terhes lettem,kedden lesz 8hetes a kísfiam :) A myomám mellső fali, a lepény a hátsó falon volt,szerintem a myoma miatt,mert az előző terhességeimnél a lepény elől volt. (bár lehet,hogy anélkül is ott tapadt volna meg)A terhesség alatt sem okozott gondot,nem is nőtt és simán szültem :) Hamarosan meg fogom nézetni,de csak kíváncsíságból,mert most sem okoz semmilyen gondot.
17. a589b039c1 (válaszként erre: 16. - Andela)
2013. máj. 25. 20:31
Bizony,rohan az idő..))
16. Andela
2013. máj. 24. 15:44
Ma voltam védőnőnél, mostmár két hetente szeretne látni. Te jó ég, közeledik az időpont, amikor végre láthatom a Babámat! Érezhetem az illatát, hallhatom a hangocskáját, érezhetem pihe-puha bőrét, hajacskáját, és ahogy szuszog. El se hiszem. Már nem fáj az elmúlt három év, amíg küzdöttünk érte, hiszen végre annyi idő, próbálkozás és kezelés után szülővé válunk, úgy igazán. :-) El se hiszem. Végre eljön az időpont, amikor a Kaáli Intézetbe küldhetem a Babáról készült képet. Hát nem csodálatos? :-)
15. a589b039c1 (válaszként erre: 14. - 2hounds)
2013. máj. 18. 17:14

Gratulálunk neked is..)

Biztos nincs semmi baj,majd írd meg ha megvolt a kontroll,mit mondott a doki,de nem hinném hogy köze lenne.Vigyázz magatokra..)

2013. máj. 17. 13:54

Nekem is van egy 2 cm körüli, 5 eve a terhesseg utan vettek eszre a 6 hetes kontrollon, nem tudom, miota volt ott. Ha mar regebben, akkor a teherbe esesnek sem es a terhesseg-szüles alatt sem akadalyozott semmit. kb. masfel eve nezettem meg, ugyanakkora volt, a doki szerint nem akadalyozhatja sem a teherbe esest, sem a kihordast.

A 2. gyerekre 2 evet vartunk (az elsö minimalis "probalkozasbol" lett, gyakorlatilag becsuszott, tök nem terveztük), nem tudom, hogy a mioma közrejatszott-e, vagy inkabb az eletkor, stressz, tul keves akcio, stb. volt a nehezitö körülmeny. Most vagyok 31 hetes, az eddigi UH-kon a miomat meg sem emlitettek, en sem erzem, hogy barmit befolyasolna. Viszont a baba lassabban növekszik, 2 hettel le van maradva. Most, hogy ebbe belegondoltam, ra fogok kerdezni a köv. kontrollon, hogy lehet-e köze hozza.

13. a589b039c1 (válaszként erre: 12. - Andela)
2013. máj. 16. 19:15

Szia

Örülök,hogy minden rendben van veletek.Naná hogy megy a drukk.......:)

12. Andela
2013. máj. 16. 17:39
Tegnap voltam ultrahangon. Baba csodaszépen fejlődik, gyönyörű, és a miómám nem nő! Most csak egyik oldalról mérték meg, 7,6 cm-t mértek. Ez jó, mert mértek már kilencet is, és hallottam olyat, hogy a méh növekedése elnyomja valamennyire. Hátha a végén szülhetek rendesen. Még van két hónap, hogy változzon a helyzet, ami még sok idő ahoz, hogy bármi megtörténjen. Drukkoljatok. (Tudom, el nem tűnik, nem szokott, de azért hátha történik csoda!)
11. a589b039c1 (válaszként erre: 10. - Pieta4)
2013. máj. 12. 09:57
Köszönöm.
10. pieta4 (válaszként erre: 8. - A589b039c1)
2013. máj. 12. 09:51
Ha nem okoz panaszt akkor nem piszkálják, mondván nagy lehet a vérzés. Én is féltem a műtéttől, hátha úgy ébredek, kivették a méhem. De nem volt semmi gond. Anyukámnak a 2 terhesség alatt növögetett, aztán szülés után nemsokkal ki is pakolták. Nem tudom megítélni a Te eseted, de elég rizikós lesz a terhesség a leírt előzmények alapján. De a dokid tudja. Ha bizonytalan vagy, nézesd meg mással is
2013. máj. 12. 06:02
Nagyon szép napot kívánok nektek!
2013. máj. 12. 06:01

Sziasztok!


De jó,hogy írtatok!:)


Igen,van panaszom,sajnos.

Van egy öt éves lányom,vele a terhesség alatt,a 17. hétnél kezdődött először,a méhösszehúzódások már akkor gyakoribbak voltak mint kellene,akkortájt látta először a doki hogy miómám van.A 25. héten majdnem elvesztettük,aztán erős infúziókkal sikerült megállítani a szülést.Utólag derült ki,hogy gyakori hólyaggyulladás okozta,és szintén nemrég derült ki,hogy a gyulladás okozza a gyakori méhösszehúzódásokat,ami így nem terhesen is jelen van időnként.Vagyis nekem is a hasüreg felé türemkedik,és a doki szerint simán még teherbe tudok esni,csak ijesztőek ezek a tünetek,de mivel még szeretnénk babát így nem akar hozzányúlni.Lányomnál császár volt, a műtét alatt erős vérzés lépett fel.Most ha megműtene előre attól fél a nagy vérzés miatt baj lehetne,így inkább azt mondja nem lesz baj,belevágunk a terhességbe,és odafigyelünk.Én mégis félek.Ha most még nem is vagyok terhes és vannak panaszok,akkor mi lesz ha a mióma még tovább nő,hisz a terhességgel is nő.DE bízom benne nagyon szeretnénk a babát és olvasva titeket is csak reménykedni tudok,és köszönöm nektek hogy írtatok.

7. Kistanítónéni (válaszként erre: 1. - A589b039c1)
2013. máj. 11. 22:21
Nekem egy kb. három centis miómám volt, amikor ikrekkel spontán terhes lettem. A terhességet nem befolyásolta, a szülés császár lett, de nem e miatt. Az orvosom azt mondta, hogy ha nem nő nagyon, akkor nem gond.
2013. máj. 11. 18:04
Harmatcseppecske, kérdeztél a szülés kimeneteléről is! Ennyit tudok az én esetemben, hogy ha a mióma elhelyezkedése megfelelő lesz a szülés pillanatában, akkor engednek simán szülni, ha bármi zavart okozhatna, akkor császár lesz, de ez még a jövő zenéje.
2013. máj. 11. 17:56
Sziasztok! Nekem is van miómám, de szerencsére olyan helyen, hogy nincs vele semmi gond. :-) Fontos, hogy hol helyezkedik el, ahogy pieta4 is írta!
4. pieta4 (válaszként erre: 3. - A589b039c1)
2013. máj. 11. 17:37
Nem jött a baba, ezért elmentünk egy meddőségi központba. Kiderült, hogy a férjemnél van bibi, ezért inszemináció vagy lombik jöhet szóba. Ehhez kellett egy átjárhatósági vizsgálat, s ott derült ki, hogy van 5 miómám, s ezek közül van amelyik a méhfalban, ami vetélést okozhat. Így volt egy nagy hasi műtétem, ami olyan jól sikerült hogy 4 hónap múlva már mehetünk inszeminációra. Azt nem tudom, h nálunk a meddőségben szerepet játszott-e a mióma, mert ugye a férjemnél van bibi. Van valami panaszod?
3. a589b039c1 (válaszként erre: 2. - Pieta4)
2013. máj. 11. 17:25

Szia


Neked hol volt?Írnál erről? Lehet privit is ha neked az jobb.Köszi

2. pieta4 (válaszként erre: 1. - A589b039c1)
2013. máj. 11. 16:33
Nem mindegy, hogy hol helyezkedik el a mióma. Nekem ki kellett műteni. De az anyukám a tesómat és engem is úgy szült meg, hogy megvolt a miómája.
2013. máj. 11. 15:44

Sziasztok



Tapasztalatok érdekelnének miómával kapcsolatban.Meglévő,még ugyan kicsi de lassan növekvő mióma melletti terhesség és annak kimenetele érdekelne.Sikerült kihordani a babát,voltak-e problémák a mióma miatt,és ha igen ,mik?

Szülés alatt esetleg volt-e valami gond?

Orvos a továbbiakban mit javasolt?


Előre is köszönöm a véleményeket.


Mindenképpen személyes tapasztalatok érdekelnének.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook