Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mintha sose jönne el fórum

Mintha sose jönne el (beszélgetős fórum)


10. henkoki (válaszként erre: 9. - Jucusmucus)
2010. máj. 7. 17:26
A helyzet az, hogy amikor már egy-két (vagy több) kisgyerek rohangászik az ember körül, közben háztartást vezet, próbál jó anya és feleség is lenni egyben, de közben már azon filózik, hogyha visszamegy dolgozni, hogyan fogja "összelogisztikázni" a dolgokat; akkor természetes, hogy változik a fontossági sorrend. Nem az lesz a fő cél az életben, hogy 36-os legyen a méretem, hanem hogy a gyerek egészséges legyen, a férjem szeressen, legyen (majd) munkám és meg tudjunk élni. Ezek persze csak a főbb irányvonalak, nehéz lenne leírni mindazt, ami csak az elmúlt másodpercben éppen foglalkoztatott. Ráadásul a férjem úgy (is) szeret, amilyen 2 gyerek után vagyok (pedig ez 40 kiló többletet jelent!). Én mégis fogyózok, mert ha másért nem, azért kell lefogynom és formába lendülnöm, mert a gyerekeimet még hosszú-hosszú évekig szeretném látni... Mindenki találhat motivációt, csupán az évek alatt megváltozik, hogy mi az. Kitartás!
9. jucusmucus (válaszként erre: 1. - Nyárinő)
2010. máj. 7. 13:11

Huh, akár én is írhattam volna ezt....

6 éve lettem terhes a pici fiammal. Előtte elértem az álomsúlyom, bár sosem voltam vékony. De elégedett voltam.

Amikor terhes lettem, már az első hetekben jöttek a kilók rám.... A terhesség végére több mint 30 kg-ot híztam :(((

A szoptatás után elkezdtem fogyózni, le is ment kb. 20 kg. Ennek már négy és fél éve. Azóta belőlem is hiányzik az a bizonyos tűz. Én sem értem magam, vajon hová tűnt. Én is fogyózom, de nem sok eredménnyel. Lelkileg is próbáltam kutakodni, vajon ennek mi lehet az oka, de nem jöttem rá.

Nagyon együttérzek veled..... Bár tudom, hogy ez nem vigasz :DDDD

2010. máj. 7. 11:48
Köszönöm a válaszokat!
2010. máj. 7. 10:49

Nekem is épp most van egy kis csüggedés, hogy nem megy lejjebb a súlyom, bár én sajnos nem veszem még annyira szigorúan a dolgot, így érthető...


Viszont tegnap este szekrénypakolás közben kezembe akadt egy-két régebbi, nagyon aranyos nyári cuccom, és újra belelkesedtem. Próbáld meg esetleg ezt, hogy előveszel egy ilyen ruhát, és kiteszed valami jól látható helyre!


A másik: sokan láttuk a youtube-on a kéz és láb nélküli embert, Nick Vujicic-et. Nagyon megragadott, mikor mondta: ha százszor megpróbálok felállni, és újra és újra nem sikerül, akkor állni fogok? Nem! Tehát tovább kell próbálni! nyilván ez általában a sokkal komolyabb dolgokra vonatkozik, de nekem a fogyókúrához is ad lendületet, mert igaz.

Ha pedig semmi nem segít: gondolj arra, hogy a fogyózás, bár fontos, nem te vagy, nem az egész életed, csak egy része, és a fogyókúrán kívül is van élet :)

Nem oktatni akarlak, mert saját tapasztalatból írok. Nekem ezek segíteni szoktak. Neked is kitartást és jó eredményt!

6. 84882672dc (válaszként erre: 1. - Nyárinő)
2010. máj. 7. 10:04
rossz a hozzáállásod!!
5. 5e48d37001 (válaszként erre: 1. - Nyárinő)
2010. máj. 7. 09:55

Sokszor éreztem ezt én is,hogy szélmalom harcot víok a kilóimmal.Másfél évig tartott,de megéte ki tartani.

Sikerülni fog,ne keseredj el,csak valószínű náld is hosszabb folyamat lesz.

2010. máj. 7. 09:55
Fogalmam sincs, de elég depresszív hangulata van annak amit, és ahogy írtál... Én a helyedben a lelkemben kutakodnék az okokat keresve, nem biztos, hogy a diéta a hibás. Egy sikeres fogyáshoz nem elég egy jó diéta; agyban kell, hogy minden eldőljön, különben csak "jójózni" fogsz. Szerintem...
2010. máj. 7. 09:53
Talán azért érzed így, mert azt vártad, hirtelen látványos lesz az eredmény.
2010. máj. 7. 09:52
Mindenkinél van egy holtpont. És nem csak olyan értelemben, hogy megáll a fogyás, hanem úgy is, hogy besokall. Próbáld végig gondolni, miért kezdtél fogyózni, mi ezzel a célod, mi lesz más, ha véghezvitted. Ha arra jutsz, hogy igen szükséged van a fogyókúrára, akkor menj neki, újult erővel! Sok sikerült, ne add föl!
2010. máj. 7. 09:48

Éreztetek olyat a diétátok során, mintha sose jönne el a változás? Mintha hiábavaló lenne az egész és míg világ a világ így maradnátok? Csinálom és várom is a változást, de mintha sose jönne el. Hiányzik az a tűz belőlem ami régen megvolt mikor fogyóztam. Bárkit akár 30kg felesleggel is esélyesebbnek látok a céljai eléréséhez, mint magam. Miért lehet ez?

Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook