Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mini LÜK. Használja valaki, tapasztalatok? fórum

Mini LÜK. Használja valaki, tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


15. trapiti (válaszként erre: 14. - Matrice)
2012. márc. 4. 11:11

Nagyon jól összeszedted :)

Néhány kiegészítéstírnék csak...

Nálunk egymást váltva kerültek használatba, elöször a Logico Primo, aztán a LÜK Bambino, utána a Mini LÜK és most fog a lányom Logico Piccolo-t kapni.

A Logico Primo-t már máfél-két éves kora körül használtuk, természetesen csak válogatott feladatlapokkal, amikről úgy gondoltam, hogy tudhatja. Nagyon sokszor a képeket nézegettük csak, aztán a legkönnyebb feladatoknál megtanultuk a korongok mozgatását és hogy milyen rendszer szerint kell használni. 4 éves múlt, a Primo-t is használja a mai napig, de már teljesen önállóan. A LÜK-höz kell technikai segítség, rendezni a lapokat, lapozni stb. nem annyira egyszerű a használata. Viszont a Logico után a LÜK Bambino-n tényleg hamar átlépett, és hamar váltottunk mi is a Mini LÜK-re. A Logico-nál én szeretem hogy több témakörben is vannak hasonló feladatok, többször előjön ugyanaz a feladattípus, jobban begyakorlódnak dolgok, mégsem unja meg a gyerek :)


Én mindkettőt javaslom, ha van rá lehetőség. Az is jó, ha sok feladatlap áll rendelkezésre, hogy ne kerüljön sor túl gyakran ugyanarra. Mi mindkettőt teljes feladatlapsorral használjuk, csak néhány csomag nincs használatban ami még nagyon korai. A kislányom 10-15 Logico felatatlapot csinál meg egyszerre, ha eszébe jut akár 2x is egy nap. Így hamar végigér az összesen...

2012. febr. 21. 08:15

Sziasztok,


Összegyűjtöttük a mi tapasztalatunkat Logico és LÜK-el kapcsolatban.


A Logico előnye:

- utazáshoz is jó, kocsiban

- az ellenőrzés egyszerűbb (színeket kell ellenőrizni)

- témánként, vagyis fejlesztési területenként talán jobban csoportosított

- finommotoros mozgást is fejleszti, mert tologatni kell a korongokat


Logico hátránya:

-több az átfedés a primo feladatcsomagok között, sok az azonosság. Hasonló feladatok csak más témákra “ráhúzva”



LÜK előnye:

- játékosabb, a darabokat nem tologatni, hanem rakosgatni kell, ezáltal gyorsabb, pörgősebb a játék. Hamarabb megvan az eredmény, hamarabb ellenőrizheted a megoldás helyességét.

- témánként, vagyis fejlesztési területenként talán jobban csoportosított

- a feladatok jobbak, talán kicsit nehezebbek, mint a Logico, jobban differenciáltak

- ár-érték arányban jobb, olcsóbb

- a LÜK a gyorsabban fejlődő gyerekek számára lehet megfelelő kihívás

- LÜK az otthoni házi feladat nagyon jó kiegészítése, az iskolai feladatokhoz nagyon hasonló, így megkönnyíti a differenciált fejlesztést vagy a felzárkózást ha valaki lemaradt valamilyen területen.

-az ellenőrzés is szinte egy feladat,hogy stimmel-e az ábra, mert nem csak színeket kell ellenőrizni


LÜK hátránya:

-a tábla elcsúszhat a füzeten, ha nem teljesen egyenes felületen játszuk, kocsiban nem lehet utazás közben játszani

-az ellenőrzés összetettebb kicsit (előnye is)


Mindkettő kipróbálható a XVI. ker. Okosáték Játékboltban, ki van rakva a LÜK Bambinoból és Logico Primobol mintapéldány, a gyerek is kipróbálhatja, játszhat vele, hogy melyik tetszik jobban.

Weboldaluk pedig, további info:

[link]


Remélem, hogy segíthettem.

Matrice

13. Matrice (válaszként erre: 1. - 342bae44d8)
2012. febr. 19. 13:45

Szia,

Nekünk is van LÜK Mini és Bambino is. Lányommal a minit 5 éves kora óta használjuk, előtte a Bambinot 2,5 éves kora óta.

Nagyon szeretjük a LÜK Minit, de néha "lazítás képpen" még a Bambinoval is játszik, pedig 7,5 éves.

Logico-nk is volt, de a LÜK jobban bejött.

Mi a www.okosjatek.hu-n szereztük be, aztán nyitottak is boltot a XVI. kerületben, így most már oda járunk.

Mégegy dolog: A Timi Tomi Topihoz is visszatértünk, mert most már tud annyira olvasni, hogy ő olvassa el, és saját maga oldja meg a feladatokat. Szerintem nagyon jó olvasás gyakorlásához játékosan.

12. Jean07 (válaszként erre: 12. - Trapiti)
2011. szept. 3. 20:50

A bambínót 3.5 évesen használtuk,de pár hónap alatt túlontúl egyszerűvé vált neki,ezért csomagban/6-8 füzet/ rendeltem a mini LÜK készletet 1-2 hónappal a 4. szülinap előtt.Amikor megérkezett,úgy láttam túl korai lesz neki,s el akartam tenni /5-7 éveseknek ájánlják/,de a lányom meg akarta nézni...s legnagyobb meglepetésemre tudja használni,mivel a feledatok úgy vannak összeállítva,hogy fokozatosan nehezedik a megoldásuk.Átnéztem a feladatokat és mellé írtam a nehézségi szinteket a lányomhoz igazítva..pl:4 éves...4.5...5 éves.

Gondolom ez már nem három hónapig lesz használatban.A lányom nyáron töltötte a negyedik évét és sikerrel,önállóan tudja használni.

Kellemes időtöltést kívánok hozzá.

11. Gy.Ibi
2010. dec. 12. 23:31
Köszönöm,már vettem,mindkettőt.3 csemete van,majd cserélgetik.
2010. nov. 29. 10:31
JA EZT A LÜKRŐL ÍRTAM
2010. nov. 29. 10:31
az aLAPLAP 2500FT. ÉS EGY FÜZETBEN KB 10-12 JÁTÉK VAN.
2010. nov. 28. 21:39

Én nem tudom melyiket vegyem?A Logico drágább,de alap nélkül is használható szines csipeszekkel,három lap ára így megspórolva.Ismertebb,viszont kevesebb feladatlap van hozzá.

A LÜK-ről nem tudok sokat,a lapok 500Ft körül vannak,ami kedvező.Ahhoz muszáj megvenni az alapot?

2010. nov. 22. 18:12
köszi az eddigieket, de még várok véleményt
2010. nov. 21. 19:47
Én is csak azt mondhatom amit az előttem szólók. Nagyon jó fejlesztő játék, a gyerekek is szeretik, mert kihívás számukra, érdekes, gondolkodtató.
5. misz
2010. nov. 21. 19:17

Én a Logico-t jobban szeretem, mert sokkal egyszerűbb a használata, mint a LÜK-é.

Fejlesztő pedagógusként azt mondom, hogy igazából mindkettő jó és hasznos. :)

2010. nov. 21. 10:59

Rengeteg kapható a Bp. Damjanich u-i Krasznár és fiai könyvesboltban, a 7. kerületben.


Itt nagyon jó fejlesztő kiadványokat és szakkönyveket lehet kapni, logopédiai-gyógypedagógiai jellegű bolt

2010. nov. 21. 10:58

én pedagógusként használom és nagyon szeretem


középső csoportos ovis már tudja használni

2010. nov. 21. 10:58

[link]

ha valki nem tudná miről van szó

2010. nov. 21. 10:57

Az érdekelne elsősorban, hogy mekkora gyerek használja, mióta és mik a tapasztalatok. Honnan szoktátok beszerezni?

Voltunk tegnap az ADHD találkozón és ott vettem meg a 12 négyzetes alaplapot és 6 fejlesztő füzetet, eddig nagyon tetszik a gyerkőcnek ( 6 éves fiú).

Köszi aki ír

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook