Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » "Mini" kutyusok... fórum

"Mini" kutyusok... (beszélgetős fórum)


1 2
2009. nov. 19. 13:02

hellosztok!

CSATLAKOZHATOK A BESZÉLGETÉSBE?

a könyvet a freesnapfba láttam ha még nincs meg

ha szereteda különlegeset akk ajánlom a biewer yokriet nem azok jobban tetszenek :)de a "simák" is szepek :)és shi-tzu rajongó vok :)

2009. aug. 20. 16:59

Szia nekem mini uszkárom van.igaz kicsit nagyobb mint a yorky de 5 kg-nál nem több.

Én más fajtát el sem tudtam volna képzelni, csak is uszit.

Fekete fiúcska DOMINO a neve.

38. 3e2c6f27c9 (válaszként erre: 37. - Csillag.virág)
2009. júl. 29. 11:10
Értem. :)
37. csillag.virág (válaszként erre: 35. - 3e2c6f27c9)
2009. júl. 28. 13:31

Deee, jó könyv!

Csak volt amit másképp mondott az orvos! És most már én is másképp tapasztalom! De ezek olyan dolgok amit mindenki eldönthet!


Pl a fürdetéssel kapcsolatban.

36. 3e2c6f27c9 (válaszként erre: 34. - Csillag.virág)
2009. júl. 28. 13:25
Most néztem a képeket a kutyusodról. Nagyon édes! :)
35. 3e2c6f27c9 (válaszként erre: 34. - Csillag.virág)
2009. júl. 28. 13:21
Ezzel kezdted!? És nem vált be?? :) Esetleg valami baj volt vele? Ha gondolod írj róla bővebben. :)
34. csillag.virág (válaszként erre: 30. - Ftimi77)
2009. júl. 28. 11:26

Én is ezzel kezdtem!

Az alapokat megtudtam belőle, mielőtt tulaj lettem, de aztán rá kellett jönnöm, hogy nem minden van úgy ahogy...

De majd magától mindenki rájön, mikor mi jó az ő kicsi "gyermekének"! :D

33. 3e2c6f27c9 (válaszként erre: 32. - Ata06)
2009. júl. 27. 22:20
Köszi! :) Aranyos ez a fajta kutya is, de még mindig a Yorki a nyerő. Már készülök rá, van 2 rucija, megvan a takarója... :) Szépen lassan meglesz minden, aug. közepéig van még idő. :)
32. Ata06
2009. júl. 27. 18:56
Most jutott eszembe, hogy pici még a jack russel terrier is.Ez egy hihetetlenül energikus kutyus.
31. 3e2c6f27c9 (válaszként erre: 30. - Ftimi77)
2009. júl. 25. 14:37

Szia! :)

Gratulálok a kutyushoz. Biztos nagyon édes. ;)

Köszönöm a tanácsot, megfogadom! Beszerzem a könyvet. :)

Ezzel is csak felkészültebb leszek, bár még nem döntöttem véglegesen, hogy Yorkit szeretnék e vagy sem.

Dehogy tűnik unalmasnak a dolog! :D

Rendben, köszönöm! :)

2009. júl. 25. 09:39
Szia! Én két hete vagyok yorki tulajdonos :)Mielőtt megvettem volna a kutyust a kislányomnak én egy nagyon jó hasznos ötletet kaptam az egyik ismerösőmtől!!! Létezik egy olyan könyv ami csak yorkikról szól nagyon jó könyv Varga Mónika írta és a kutyatár sorozat egyike A YORKSHIRE TERRIER címmel!!! Ebből mindent megtudhatsz amit csak lehet! Érdemes előtte mindenképpen elolvasni mert igazán ezek után fogsz tudni dönteni, hogy valóban ezt a fajtát szeretnéd-e!!! Nekem nagyon sokat segített és segít a mai napig! Az én kutyusom kislány Suzynak hívják és igazi családtag nagyon okos és igényli a foglalkozást, játékot és nagy a mozgásigénye! Nem is gondolná az ember amilyen kicsike :) Ő mini, az anyuka normál méret és az apa mini méretű ezért ő olyan közép mini lesz mire megnő :)A könyvet nem könnyű beszerezni de a libribe rendelhető!Nekem 2 hét utána járásomba került mire rátaláltam. Remélem hasznos tanácsokkal tudtam neked segíteni :) Olvasd el a könyvet hidd el érdemes! 1750ft nem drága és nagyon sok hasznos imformáció van benne a fajtáról, vásárlásról,gondozásról, betegségekről,etetésről, játék, stb.... na nem fokozom tovább mert már biztos unalmasnak tünnik a dolog :) :) :) Sok sikert!ha bár mi kérdésed lenne írj, szívesen segítek amiben csak tudok.
29. 3e2c6f27c9 (válaszként erre: 28. - 2360913678)
2009. júl. 23. 17:48
:) Ahogy mondod! :D
2009. júl. 23. 17:46
Nem lehet őket nem szeretni. Imádnivalók!
2009. júl. 23. 17:27
Olyan édes kutyus. :) Várom már, hogy én is megkapjam. Nagyon fogom szeretni, az biztos. :)
26. 3e2c6f27c9 (válaszként erre: 25. - 2360913678)
2009. júl. 23. 17:26

Te is az vagy! ;)

Eltalálta..., nekem egyből megtetszett. :)

25. 2360913678 (válaszként erre: 24. - 3e2c6f27c9)
2009. júl. 23. 17:20
:) Aranyos vagy! Én rengeteg nevet találtam a pasimnak nem tetszettek És nem fogod elhinni de ő találta ki a Mini nevet. Rögtön teszek fel róla képet. :)
2009. júl. 23. 16:38
Ma már megvettem a kis takaróját. Bele hímzem a nevét... :) Szaporítom a Mini-k táborát. Nagyon megtetszett amikor katinka.k írta. :) Nézegettem a kutyanévnaptárat, hátha van másik név is, ami tetszik. A Dixi-n gondolkoztam, de nem győztem meg magam. :)
23. 3e2c6f27c9 (válaszként erre: 21. - E773b192c8)
2009. júl. 23. 15:43
Aranyos kutyus. :)
22. 3e2c6f27c9 (válaszként erre: 20. - Manilu)
2009. júl. 23. 15:39

Szia!

Ezt a fajta kutyust is nézegetem... :) Bár aug. közepéig még lesz időm eldönteni, hogy milyet szeretnék pontosan. A Bichon, Yorki, Bolognese kutyusok nagyon tetszenek. :)

2009. júl. 23. 14:40
Én a törpe snauzert szeretem, de nagyon aranyosak ezek a fajta kutyusok is:))
20. Manilu
2009. júl. 23. 11:39

Sziasztok!

Nekem mini bishon havanese-m van ezüst-fehér rajzos,akármerre megyek vele mindenhol megállítanak,nagyon édesek a bishonok is.Ő 2-2,5kg-s lesz felnőtt korában.Ugyanúgy mint a yorkik ez a fajta is sok plussz kölcséget igényel az általánoson felül.Elég gyenge az immunrendszerük ezeknek a kutyáknak,valószínű a túltenyésztés miatt.

19. 3e2c6f27c9 (válaszként erre: 18. - Babbbbaaa:D)
2009. júl. 22. 22:13
Igen. :) Egy olyan megfelelne... ;)
2009. júl. 22. 22:04
De az jo, amilyen mondjuk nekem van? Tudod, hogy jol elfer a karodban, de azert nem 10 centi, hanem olyan atlagos yorki. Normal meret!:) Nem otthon vagyok, azert irok igy....:D
17. 3e2c6f27c9 (válaszként erre: 16. - Babbbbaaa:D)
2009. júl. 22. 20:45
:) Igen, azért szeretnék mini kutyust, hogy kicsi legyen! :D Nem feltétlenül extra mini-t... hogy mondjam?! :) Pl. egy normáli shith-tzu még belefér. Nem szeretném, ha nagyra nőne... maradjon kis pici. Az a baj, hogy nem nagyon ismerem a kutyafajtákat és így nem tudok sok fajtát nézegetni, szinte csak azokat, amiket itt írtatok. Én is nagyon szeretem az kutyákat. :) Édes lehet. ;) A Csivava (hát nem szép dolog ilyet mondani egy kutyusról:[) nekem nem tetszik. Inkább a Yorki.
2009. júl. 22. 20:33

Megvan az a méret, amin fölül nem szeretnél menni??:)

Lehet ez hülye kérdés, de na...azért szeretnél mini-kutyust, hogy az kicsi legyen.:) Igaz?

Az én yorkim normál, nem tudom az túl nagy-e neked?!...

Nem olyan picike, vagyis az egyik markomban nem fér el, de a karomon nagyon szépen tud ülni.:) Imádom!

Most épp alszik és úúúgy horcog....olyan ennivaló!:D

Csivavára nem gondoltál? Vagy a yorki a kedvenc? Őszintén szólva nekem is ez az imádott fajta, őket találom a legszebbnek, habár én minden egyes kutyust imádok!!!:)

15. 3e2c6f27c9 (válaszként erre: 14. - A6d5a14c21)
2009. júl. 22. 20:20
:) Azt hiszem, én is így szeretnék érezni! ;) A szülinapomig még van majdnem egy hónap, addig még lesz időm gondolkozni és nézelődni, választani. :) Egyenlőre ez a fajta tetszik a legjobban. :) Végiggondoltam már sok mindent a kutyussal kapcsolatban. Először megveszek minden kelléket, amire szüksége lehet. Kialakítom a helyét, bár mindenhol mászkálhat majd a lakásban, de az ágyának és magának a kutyusnak is lesz egy külön helye. Már kinéztem pár dolgot... Tényleg azt szeretném, hogy nagyon jó dolga legyen mellettem. :) Aztán a végső dolgom lesz kiválasztani, hogy pontosan milyen fajta kutyusom legyen. Nem egy olcsó dolog, de meghálálja. :) Alig várom... :) Persze, mindenképpen töltök fel képeket, ahogy meglesz a kutyus! :)
14. a6d5a14c21 (válaszként erre: 13. - 3e2c6f27c9)
2009. júl. 22. 20:11

A Shith-zuk is édesek:)bár rólam mindenki azt mondja,nekem nincs olyan,hogy nem édes kutya,ha lehetne haza hordanám az összeset:)

A pincsimet 10évesen kaptam,tehát már 13.éve,hogy velem van.Kaptam azóta nagyon sok mindent Hála Istennek,elég sok értékes ajándékot,de Ő életem legjobb és legnagyobb ajándéka:)Egyszerűen nem lehet pénzben mérni:)

Szerintem az a lényeg,hogy gondold végig hol és hogyan fogod tartani.Légy őszinte Önmagaddal(a kutyusnak is ez a legjobb)és ha úgy érzed,hogy mondjuk nem tudod vállalni,hogy sűrűn fürdesd,és kertes házatok van,akkor pl nagyon hosszú szőrű fehér kutyust ne válassz.Vagy pl olvass utána a mozgás igényüknek,a kistermetű kutyáknak meglepően nagy a mozgás igényük,de vannak azért köztük is fokozatok,és gondold végig neked napi hányszor hány perc séta fér az idődbe,mert az oké,hogy megtanul pelenkára wc-zni,tehát emiatt nem gond,ha kimarad 1-1 séta,de ha nagy a mozgás igénye,aminek nem tudsz idő/energia/hely vagy bármi más okból eleget tenni,akkor attól is szenvedhet.De ezek csak példák,hogy mit érdemes végig gondolni amikor kutyust választasz,azon túl,hogy tetszik e neked külsőleg és édes legyen:)

Életed egyik legnagyobb barátsága vár rád,olyan mérhetetlen hatalmas önzetlen szeretet,amilyet soha másmilyen módon nem élhetsz meg,csak válassz okosan:))És majd rakj fel képet mindenképp,ha meglesz:))

13. 3e2c6f27c9 (válaszként erre: 12. - A6d5a14c21)
2009. júl. 22. 19:29
Köszönöm az infókat! :) Azért jó tudni ilyen dolgokat, te azért mégis csak megtapasztaltad már ezeket a kutyus mellett. Olvasgattam én is róluk, hogy mi minden az ilyen kis mini manóknak. Azt hiszem fel vagyok rá készülve. :) A költségekben segítenek a szüleim és a párom is, így azért valamivel könnyebb, egyedül nem vállalnám be. Nekem is volt egy Palotapincsim, kb. 1 hétre. Kóbor kutyus volt, befogadtuk, megfürdettük, megetettük, egy darabig elvolt nálunk (benti kutyusként), de sehogy nem tudott hozzánk szokni, pedig mindent megkapott nálunk. Aztán egy óvatlan pillanatban kiszökött az ajtón, utána sokáig nem láttam. Később megint találkoztam vele, de úgy gondoltam, már nem hozom haza, éppen eléggé fájt a szívem érte akkor, amikor elszökött tőlünk. Mára már egy másik családnál van. Még Shith-tzu-n is gondolkodtam, az is kb. Palotapincsi méretű és már van némi tapasztalatom velük kapcsolatban. :)
12. a6d5a14c21 (válaszként erre: 8. - 3e2c6f27c9)
2009. júl. 22. 19:18

Yorkit csak akkor válassz,különösen minit vagy extra minit,ha tényleg van rá pénzed és nem csak megvenni,hanem "fenntartani".Nem lebeszélni akarlak,mert nekem is az van,és tündériek,imádni valóak,de rettenet sok pénzbe kerülnek és nem csak megvenni őket.Persze minden kutya jár költségekkel,oltások,stb...de a yorkinak állandóan ruha kell,télen,nyáron.Fodrászhoz 3 hetente járunk,mert a szeme alatt ugye mivel terrier típusú állandóan könnyezik és a szőr a szeménél beragacsosodik könnyen,szóval azt muszáj vágni mert ronthatja a látását,és hát ki mer a kutyának ollóval a szeménél nyúlkálni?Én biztos nem,szóval kutyakozmetikus,újabb költség....Minden nap törölgetni kell nedves popsitörlővel,lehetőleg olajossal,stb.Szóval sok idő,energia,és pénz igényes kutyus.

Persze kutyát csak úgy szabad vállalni,hogy akarsz és tudsz is áldozni rá időt,energiát,de tény az is,hogy vannak sokkal kevesebb költséggel járó kiskutyák is.Nekem a másik kutyusom palotapincsi(őt azért nem ajánlottam,mert hát ő nem épp 3kg,de azért kicsi a szentem:))na ő volt meg nekem először,és ő fele annyi költséggel nem jár,mint a yorkim,mert neki az előbb leírtakra nincs szüksége.

11. 3e2c6f27c9 (válaszként erre: 9. - 2360913678)
2009. júl. 22. 19:10

Bocsi :)

Most olvastam vissza :)

Hát te már írtál az előbb :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook