Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » MINERVA Érettségizettek Szakközépiskolája fórum

MINERVA Érettségizettek Szakközépiskolája (beszélgetős fórum)


2011. júl. 24. 18:40
Nekem igazából az ilyen helyekkel az a gondom, hogy esetleg olyanokkal kerülök össze, akik nem azért mennek oda, hogy rendesen kitanulják a szakmát, hanem csak lopják a napot, zűrösek, meg hasonlók. :/ Meg esetleg a tanárok sem úgy állnak hozzá a dolgokhoz...
10. abcd85b849 (válaszként erre: 8. - Safirah)
2011. júl. 24. 18:00
igazából nekem pont ezt az iskolát nem ajánlották, állítólag nem túl jó a hozzáállás de ezt 1 ember mondta, szóval annyira nem mérv adó. Azért nézegess még más iskolákat is, biztos van, a közeledben is, újságíró szakon. Biztos találsz.:)
9. Safirah (válaszként erre: 7. - Hiroyuki)
2011. júl. 24. 17:28

Én a fotógalériában felnőtteket láttam a képeken, nem középsulis korosztályt!:)

A neten történt jelentkezésemre ez a mail jött:


"Örömmel vettük jelentkezését a 2011/2012 tanévre iskolánkba, megadott adatait rögzítettük.


A beiratkozás személyesen lehetséges az alábbi helyszínen és időszakban:

Minerva Gimnázium és Szakközépiskola

1085 Budapest, Horánszky u. 20.

2011. július 4-től augusztus 19-ig

H-CS: 9:30-15:00 óra között

Péntekenként: 9:30-13:00 óra között

A beiratkozáshoz szükséges dokumentumok:

- személyi igazolvány

- TAJ kártya

- OM kártya (tanulói azonosító)

- érettségi bizonyítvány

- ha van, akkor nyelvvizsga bizonyítvány

- külföldi állampolgár esetén oktatási célú tartózkodási engedély

- 3 db igazolványkép (3,5*4,5 cm)

- OKJ bizonyítvány, amennyiben rendelkezik vele (aki rendelkezik OKJ-s szakképesítéssel, csak a költségtérítéses képzésben vehet részt)

A beiratkozáskor a tanulók egy rövid nyelvi szintfelmérőt írnak. Ennek eredménye alapján kerülnek a megfelelő szintű nyelvi csoportba.

Ha a későbbiekben felvételt nyer felsőoktatási intézménybe, és mégsem nálunk folytatja tanulmányait, kérem, hogy feltétlenül jelezze a gimnazium@mszki.hu e-mail címen.


Amennyiben további kérdése merülne fel, állunk rendelkezésére az gimnazium@mszki.hu -n, ill. a 398-7010-es telefonszámon.


Üdvözlettel:

Bereczkiné Molnár Éva

igazgató"


Szóval holnap még pontosítok telefonon, aztán majd fölmegyek beiratkozni, ha tényleg okés a dolog!:)

8. Safirah (válaszként erre: 6. - Abcd85b849)
2011. júl. 24. 17:24

Én újságíró szakra szeretnék menni, ezzel gyerekkori álmom vál(hat)na valóra!:) 2 éves suli lenne és minden pénteken + szombaton du lennének az órák! Én Egerben lakom, de ha ez kell hozzá, akkor följárok majd....

Várom már, hogy megtudjam, hogy van - e még hely!?

2011. júl. 24. 14:40
Én is gondolkodtam ezen az iskolán, barátnőm már beadta a jelentkezését. Írtam nekik, hogy megkérdezzem az egyik szakon milyen tantárgyakat tanítanak, de visszaírtak, hogy eddig olyan képzésük nem volt és amúgy is csak júliusban derül ki, hogy indul e, menjek el egy nyílt napra... Egy csöppet csalódtam. :/ Meg amúgy is félek ilyen helyre elmenni, tényleg azért, mert mi van, ha az én korosztályomból nem járnak ide vagy hasonló.
2011. júl. 24. 11:22
Hívd fel mindenképpen! :-) Én most iratkoztam be 21 évesen nappali tagozatos cukrászra, nekem kellett vinni minden papírt+születési anyakönyvi kivonatot. Ha estire mész, kapsz diákot. Ami ugye mint tudjuk itt Pesten olcsóbb közlekedést jelent. Remélem összejön neked. :)
2011. júl. 24. 10:30

És megnéztem az oldalon található képgalériát is és csupa idősebb ember ül a padokban, semmiképpen nem gyerekek!:) Szóval reménykedem....

Elküldtem a jelentkezésemet online és jött vissza egy levél, hogy mikor kellene menni beiratkozni +, hogy milyen papírokat kell vinni.....

Majd holnap azért fölhívom őket telefonon is, mert csak az a biztos....

Jó lenne bekerülni....:)

2011. júl. 24. 10:23

Ez áll a honlapjukon:


"Felvételi tájékoztató (esti tagozat)

Szakközépiskolánkba esti tagozatára a 2011/2012-es tanévre a jelentkezés folyamatos.



Szakközépiskolánk érettségire épülő képzéseket indít. Az esti tagozaton jelentkezési korhatár nincs. Azaz várunk mindenkit, aki érettségivel rendelkezik vagy a képzés megkezdésekor rendelkezni fog.



Azoknak a hallgatóknak, akiknek még nincs iskolarendszerben megszerzett szakképzettségük mind a beiratkozás, mind a tanulás tandíjmentes (azaz sem beiratkozási díj, sem regisztrációs díj, sem tandíj, sem alapítványi hozzájárulás

nincs). A képzés finanszírozása állami támogatásból történik. A hallgatót csak a tankönyvek ára és a szakmai vizsgadíj terheli.



Azon tanulók, akik már rendelkeznek iskolarendszerben szerzett szakmai bizonyítvánnyal, költségtérítést kell fizetniük, melynek összege 15e Ft/hó szeptembertől júniusig, 10 hónapon keresztül.



Túljelentkezés esetén a jelentkezések elfogadása a jelentkezési lapok beérkezési sorrendjében történik."



[link]


Nekem érettségim van + néhány tanfolyam, de egyik sem OKJ-s és nem iskolarendszerű képzésben szereztem, ergo úgy veszem ki, hogy nekem is ingyenes lenne a képzés, hiába vagyok 37 éves.

2011. júl. 23. 21:48
Ha még nincs okj-s szakképzettséged, és nem töltötted be a 22. életéved (év vesztes esetén 23) akkor az állam az első szakmád állja iskolarendszerű képzésben. Azaz nappali vagy esti tagozaton, de levelezőn már nem.
2011. júl. 23. 18:58

Ismeri valaki ezt az iskolát vagy esetleg jár oda?

Az esti szakképzések keltették föl az érdeklődésemet, mert a leírás szerint ingyenesek! Lehetséges ez? Jó lenne, ha valakinek lenne tapasztalata náluk...

2011. júl. 23. 18:57
MINERVA Érettségizettek Szakközépiskolája

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook