Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Minek minősül a nyílászáró (ablak), a ház szerkezeti elemének? fórum

Minek minősül a nyílászáró (ablak), a ház szerkezeti elemének? (tudásbázis kérdés)


2010. aug. 1. 08:02
Nem.
12. Tücke (válaszként erre: 11. - Db4f1eff6b)
2010. aug. 1. 07:37
feltehetően a forum indítónak válaszolt a legelső kérdésére:)
11. db4f1eff6b (válaszként erre: 10. - 0a6ce1d48d)
2010. aug. 1. 06:37
Bátya, ha valamire válaszol, akkor kattintson a "Válasz erre" gombra, mert így nem tudjuk, kinek válaszol.
2010. aug. 1. 06:35
Nem.
2010. júl. 31. 22:09
Tudjátok, minden olyan bonyolult. Nálunk a társasházban felszereltek például hőfokmérőket a radiátorokra és az után kell fizetni.Igen'ám, de aki (ez négyemeletes) középen és a 2. vagy a 3. emeleten lakik, annak több a szorzója, mert azt a szomszédok fűtik. Továbbá nálunk minden lakásban 4 db vízóra van felszerelve 2-hideg, 2-meleg, de a vizmű az csak hidegvizetg ad (jól tudom), a társasház fűti fel - kazán - de azt viszont már nem a fogyasztás alapján számolja ki, hanem a lakás négyzetmétere után. Nekem a kettő nagyon üti egymást, ha ebben is mondanátok néhány ötletet, azt megköszönném.
8. Tücke (válaszként erre: 7. - Napfenyvirag)
2010. júl. 30. 08:07
én dolgoztam az építőiparban ... a radiátor nem szerkezetkész állapothoz tartozik max a fűtésrendszer vagyis a csövek... a nyílászárók se tartoznak bele már csak azért se mert az akár 5-10 éven belül le is cserélheted ellenben a falakat és a tetőszerkezetet nem cseréled ki
7. napfenyvirag (válaszként erre: 4. - T.Ili)
2010. júl. 30. 08:04
Akkor, miért nem ablakok nélkül vesszük át a lakást? Csak azért fordult ez meg a fejemben, mert a radiátor az szerkezeti elem? Nem viszem magammal egy köldözködéskor. Ugyan így az ablakokat és a bejárati ajtót sem. Csak hülye gondolataim vannak.
2010. júl. 29. 11:00

Ha jól tudom, a tàrsashàz a lakók tulajdonàban van a lakàsuk területének arànyàban. Pl. mi valami 10/1000-ed arànyban vagyunk tulajok a hàzban.

A felhalmozott tartozàst is velünk fizettették ki.

Tehàt nincs olyan, hogy a tàrsashàz fizeti...

De lehet, hogy tévedek.

2010. júl. 29. 10:43
ha a tulajdonod akkor neked kell gondoskodnod a cseréről maximum a társasházat egy lakógyűlésen kell rávenni arra hogy pályázzatok mint ház egy nyílászáró cserére és a 6-800ezer forintos költségből nektek olyan 150-300ezer forintot kell kifizetni
2010. júl. 29. 10:11
Az ablaknak csak a helye tartozik a szerkezetkész állapothoz.
2010. júl. 29. 09:47

ablakot akartam írni!


Ha a ház szerkezeti eleme, akkor a társasháznak kell gondoskodnia a cseréről. Egyébként nekem tulajdonosnak csak karban kell tartanom. Vélemény?

2010. júl. 29. 09:46
nem, a szerkezetkész ház azt takarja hogy : pince ( ha van) falak, tető, keretek a nyílászárónak, lépcsők
2010. júl. 29. 09:44
Minek minősül a nyillászáró (abla) a ház szerkezeti elemének?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook