Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Minek kell szerepelnie a lakcímkártyámon? fórum

Minek kell szerepelnie a lakcímkártyámon? (tudásbázis kérdés)


12. geridina (válaszként erre: 9. - Klenca)
2012. nov. 30. 11:52
A jelenlegi törvények szerint állandó lakcím nélkül nem lehet élni. Ha senki nem enged bejelentkezni, kapsz egy kártyát, hogy lakcím néklüli vagy, magyarul hajléktalan. Sajnos pont tegnap volt egy ilyen ügyfelem, nem tudtuk őt bejelenteni, mert az albérletbe csak tartózkodási helyre engedik, amit meg is értek. MInden második ügyfelem azért jön, hogy kényszerkijelentést ügyintézzen, mert nem tudja kitenni akit beengedett.
2012. nov. 30. 10:38
Én ma voltam "elintézni", bejelentkeztem, de ahhoz, hogy a tartózkodási helyet is bejelenthessem, be kell mennem pesten is azt elintézni, mivel ott lesz a tartózkodási helyem. Hát hihetetlen mi megy ebben az országban 40 helyre kell elmenni, hogy 1 ügyet elintézhessek. A diákigazolványomról már nem is beszélek, ( február óta nem jött még meg). Mikor lediplomázom lehet akkor fogom megkapni. :D vicc!
2012. nov. 29. 23:49

[link]


Nem javallanám a "hontalanságot".. hogy vállalsz munkát,ha váltanod kell? Háziorvos, munkanélküli hivatalos ügyek, ahol igazolnod kell magad? Google a barátunk :)

2012. nov. 29. 17:33

Jelenleg egy állandó lakcímem van, amit egy ismerősöm engedett meg. Most ezt ő megtagadta, kötelez hogy jelentkezzek ki. Saját tulajdonú ingatlanom vagy telkem nincs ahova bejelentkezhetnék. Akkor beírják hogy HONTALAN???


Ha az albi ahol lakom megengedi hogy bejelentkezzek, akkor az elég? Van olyan, hogy valakinek nincs állandó lakcíme?

8. Pampi12 (válaszként erre: 7. - Geridina)
2012. nov. 29. 17:14
Tartózkodási helynek nincs megadva semmi, mert az okmányirodában annó, azt mondták h nem lehet. :O Na mindegy. Szóval lakcímem van megadva a Budapesti. Onnan ki kell először jelentkeznem? De nem hiszem, mert, mikor átírattam akkor nem kellett vidékről kijelentkeznem. Húú elvesztettem a vonalat. Akkor, hogy is van ez?
7. geridina (válaszként erre: 2. - Pampi12)
2012. nov. 29. 09:23

Először ki kell jelentkezned a tartózkodási helyről, ha a mostani tartózkodásit akarod állandónak. Ha kérdésed lenne, szólj, én ezzel

foglalkozom::)

2012. nov. 26. 18:42
Értem, köszönöm szépen a segítséget. :)
2012. nov. 26. 18:38
És a tulajdonos -vidéken- szépen hozzájárul ahhoz (aláírással), hogy bejelentkezhetsz hozzá állandóra...ez lesz a feltétele..
2012. nov. 26. 18:31
Persze,hogy visszajelentkezhetsz vidékre,nekik nem kell mondani,hogy van lakásod!Bemész megmondod,hogy új lakcímed van,és ennyi
3. r-iett (válaszként erre: 2. - Pampi12)
2012. nov. 26. 18:30
igen,lehet
2012. nov. 26. 18:28
Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy van egy lakásom Budapesten, de csak az iskola miatt vagyok ott, vidéken élek a szüleimmel. A lakcímkártyámon a budapesti lakcímem szerepel, de már kezdettől fogva nem így akartam. Szerintetek lehet, hogy visszajelentkezem vidékre, és ez a címem a tartózkodási hely lesz úgy, hogy az én nevemen van a lakás?
2012. nov. 26. 18:25
Segítsetek! Minek kell szerepelnie a lakcímkártyámon?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook