Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Minek érdemes tanulni anyaként? fórum

Minek érdemes tanulni anyaként? (beszélgetős fórum)


13. kisj
2019. aug. 24. 15:53

Szerintem nem tudod mit akarsz.

Mihez érzel a kedven kívül tehetséget, affinitást is?

2019. aug. 24. 08:56
A szépség + a könyvelés messze van egymástól. Egyikhez is kell érzék és gyakorlat, a másik meg bonyolultabb és a matek is komolyabban kell. Ugyanakkor a tanulás kevés, kell mellé akitől valóban a gyakorlatban is megtanulod. Szóval először befektetés és majd idővel jönnek a bevételek. Csak tudd hogy valóban mit is akarsz csinálni. Elkezded és abbahagyod, kitartásod kérdése lesz.
11. Bözsi néni (válaszként erre: 1. - Lorevi)
2019. aug. 23. 21:45

Ha már így indítasz, inkább bele se kezdj.


Először is, mi az, amihez értesz? Mert a szépség és alakformálás dolgokhoz is érteni kell, nem elég a Nők Lapja vagy Nlc café néhány cikke.


A saját vállalkozáshoz is érteni kell, pénzügyi tervezés, adózási ismeretek - legalábbis olyan szinten, hogy ha egy tanácsadóhoz, könyvelőhöz mész, megértsd, amit mond és tudj döntéseket hozni.


Aztán ismerni kellene, mire van kereslet, ahol laksz, van-e konkurencia. Mert ha te lennél az ötödik szépségszalon egy kistelepülésen, az eleve bukás.

Tudnod kellene, mekkora tőke kell hozzá, mikorra várható, hogy kitermeli a költségeket, stb.


És csak ezek után jön, hogy a gyereket hogyan tudom mindebben intézni, anyaként ez hogyan is nézne ki, az apuka hol, hogyan lenne ebben jelen, stb.

10. fincsi5 (válaszként erre: 8. - Amaunet)
2019. aug. 23. 17:14

Az ugyancsak ő? Naponta 2 fórum is mehet már?



Amúgy épp azért nehéz az alakformálás és társai, mert sokan vannak már a piacon.



De 33 évesen első szakma?:(

9. michelle.r (válaszként erre: 1. - Lorevi)
2019. aug. 23. 16:56

A legjobb ötletem, hogy derítsd ki, alkalmas vagy-e vállalkozónak. Alkalmazotti attitűddel gyors lesz a bukás, de van benned üzleti véna, azt érdemes előbb fejleszteni.

Aztán végig gondolni, mennyi pénzt tudsz kockára tenni, majd csinálj egy üzleti tervet. Mennyi ideig tudod úgy finanszírozni a költségeket úgy, hogy nulla a bevétel?

A gépek elég drágák, számold ki, mennyi lesz a rezsi, a berendezés, a bérköltség, a reklám, ehhez képest mennyi bevételt kell elérned, hogy ne legyen veszteséges.

8. Amaunet (válaszként erre: 1. - Lorevi)
2019. aug. 23. 15:32

"Ezek a szépség és alakformálás dolgok nagyon mennek."


Ez mit jelent? Kevés az, hogy nagyon mennek, ahhoz, hogy ilyen területen szolgáltass meg kell tanulni a szakmát, szakvizsgát kell tenni.


De nem könyvelni akarsz? Két perccel ez előtt arról nyitottál fórumot.

7. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Lorevi)
2019. aug. 23. 14:22

Még nincs szakmád?

Tanulj dietetikusnak.:))

2019. aug. 23. 11:22

Igen, pont tegnap voltam én is kozmetikusnál, aki egyben műszempillás is. Pont szóba jött ez is, hogy mindenki délután ér rá.

A körmösömnek a kisfia egyidős az enyémmel, egy csoportba járnak, ovisok. Évek óta hozzá jártam körmözni, de most a férje munkahelyet váltott, nem ér haza emberi időben, nem tud neki besegíteni, így a délutáni vendégeinek felét nagyjából le kellett mondani.

Gyerek mellett szerintem nehéz a szépségiparban dolgozni úgy, ha nincs segítség.

De ha van is segítség, egy idő után lelkiismeret furdalása lesz az anyukának, hogy keveset van a gyerekkel.

5. gabbbicica (válaszként erre: 1. - Lorevi)
2019. aug. 23. 10:36

A szépség dolgokhoz annyit, hogy lehet most ez furán hangzik, de a körmösöm, fodrászom és kozmetikusom is mindig panaszkodik, h miért akar mindenki délután menni hozzájuk, amikor ők is inkább hazamennének...


Én ezt elhiszem, de ők se gondolhatják komolyan, hogy aki 8-16-ig dolgozik, az havi 2-3 szabadnapot kivesz azért, hogy hozzájuk járjon. Az éves szabadságom rámenne :(

2019. aug. 23. 10:34
Az anyaságnak mi köze a tanuláshoz? Csak olyanba fogj, ami érdekel. Sok sikert!
2019. aug. 23. 09:49

Tanulni bármit,ami érdekel.


Vállakozás?

Attól függ,mennyi pénzed van.


Inkább tanulj valamit.

2. Perla del Mar (válaszként erre: 1. - Lorevi)
2019. aug. 23. 09:48
Ha az érdekel, szereted csinálni akkor igen! 🙂
2019. aug. 23. 09:39

Sziasztok!


Érdekelne, hogy anyaként minek érdemes tanulni, vagy mibe érdemes kezdeni? Van egy 5 éves kisfiam és nagyon azon gondolkozom, hogy magán vállalkozásba kezdek. De mibe? Ezek a szépség és alakformálás dolgok nagyon mennek. Ezekbe érdemes befektetési? Ötlet? Te mibe kezdenél?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook