Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Minecraft fórum

Minecraft (beszélgetős fórum)


1 2
2023. ápr. 16. 15:53

Játszik valaki még ezzel a játékkal?

Régóta nem játszottam. Sok az új dolog benne. Melyik szinten vannak a gyémántok? :)

48. f8db0709b8 (válaszként erre: 47. - Candytuft)
2019. dec. 29. 20:26
4.osztályban volt ez :)
47. Candytuft (válaszként erre: 46. - F8db0709b8)
2019. dec. 29. 15:55
Nekünk nem volt ilyen feladat,bár idén februárban még talán ő se nagyon ismerte a játékot..úgy rémlik,valamikor nyár szünetben kezdődött nála ez az őrület,bár hála annyira azért nincs rákattanva. :)
46. f8db0709b8 (válaszként erre: 45. - Candytuft)
2019. dec. 29. 15:15
Tankönyvben volt..
2019. dec. 29. 15:14
Most találtam erre a fórumra. Melyik iskola ez? Micsoda feladat? :O addig örülhet a szülő,amíg nem ismerik a játékot,nehéz leszakadni róla. Most említettem a 10 évesemnek,annyi reakciója volt:'wow! De jó nekik,én imádnám,ha ez lenne a házi..' én nem igazán,bár egy biztos ötös mindig jól jön :D
44. Guruljka (válaszként erre: 43. - F8db0709b8)
2019. febr. 25. 15:03
Nagyon örülök! A fiam is biztosan örülni fog a hírnek.
43. f8db0709b8 (válaszként erre: 42. - Guruljka)
2019. febr. 25. 15:01

Igen:)

És igy ma mosolyogva jött haza a lányom😍😘💖

Hatalmas segitséget kaptunk,köszönjük😊

42. Guruljka (válaszként erre: 41. - F8db0709b8)
2019. febr. 25. 14:51
Kivédtük az egyest? Hurrá!
2019. febr. 25. 14:44

Jelentem a tanár elfogadta igy:)

Köszönjük a segítséget😘

40. f8db0709b8 (válaszként erre: 39. - Guruljka)
2019. febr. 25. 05:38

Kicsit..

Majd jelzem a tanár mit reagált😘

39. Guruljka (válaszként erre: 38. - F8db0709b8)
2019. febr. 24. 19:04
Szegénykém! Eléggé sokkos állapotban lehet.
38. f8db0709b8 (válaszként erre: 35. - Guruljka)
2019. febr. 24. 19:01

Lánykám is köszöni a segitséget:)

Azt mondta ez bőven elég:)😘

37. Guruljka (válaszként erre: 36. - Guruljka)
2019. febr. 24. 18:29

Az utóbbinál azért másoltam a közvetlen szövegkörnyezetet, hogy látható legyen, semmi nem indokolja, hogy "a fém alkatrészek nemesacélból vagy műanyagból készüljenek." Fordítóként nem írhatom át a szöveget, itt jó lett volna azt írni, hogy ezért célszerű, ha az alkatrészek nemesacélból vagy műanyagból készülnek.

Sőt, egyetlen megoldás volt arra, hogy a gyanútlan német ügyfél ne szidja a fordítót: fordítói megjegyzésben odaírtam, hogy ezt a mondatot szó szerint fordítottam.

36. Guruljka (válaszként erre: 30. - Fcica)
2019. febr. 24. 18:02

Ne haragudj, kicsit ellenkeznék. És tudom, hogy nagyon sokat számít a tanár egyénisége is.

Én humán beállítottságú vagyok, de a matekról mindig azt hallottam, hogy az élet alapja. Ma már ezt be is látom, de még most is feleslegesnek tartom a matek oktatás mértékét. Hogy miért nyúztak a deriválással, mikor maximum az aránypárt használom.

Humán munkát végzek, fordítok. A legtöbb fordító amiatt szenved, ha egy műszaki szöveget az anyanyelven nem értünk. Tehát a jó képességű műszaki szakembert odaültetik, ugyan írja már meg a termékismertetőt, vagy a gyártási leírást. Láthatóan szakmailag pontosan tudja, mit kell tennie, de képtelen írásban kifejezni magát. És ez esetleg egy versenypályázatnál hátrányt fog jelenteni. Hiába a legjobb fordító, hiába a sok éves gyakorlat műszaki szövegekben, sírunk vagy sírva nevetünk, határidőtől függően.

A fordítóknak azt oktatják, hogy a nyelvhelyesség az egyik fő szempont. És bizony gyakran fordítunk értelmesre is, nem csak a célnyelvre.

Minden fordító előbb-utóbb elkezdi gyűjteni a fura nyelvi megoldásokat.


Ki kivel van hol??? (Egy weblap németre fordítását kérték)

„Mindezek segítségével olyan megoldásokat alkotunk, melyekkel a folyamatosan változó igényekkel szembesülő logisztikai rendszerek a körülmények változásához adaptívan alkalmazkodnak, és optimális erőforrás felhasználás mellett tervezik és felügyelik a hektikusan változó feladatok végrehajtását.”


avagy



„Az XX által elvégzett impregnálási tevékenység a YY telephelyére visszaszállított impregnált öntvények szállítólevelével kerülnek bevételezésre, mely igazolja a szolgáltatás elvégzését.”


De ez a kedvencem:


„A hűtőpanelek belső hőcserélő felületének PVC anyagúnak kell lennie, az a panelből könnyen kivehető, magasnyomású mosóberendezéssel mosható, kémiai szerekkel szemben ellenállónak kell lenniük. Fém alkatrészei nemesacélból vagy műanyagból készüljenek. A megfelelő hűtőkapacitás ellenőrizhetősége miatt a beépített panelek kapacitását tanúsítvánnyal igazolni kell.”


Szóval nem árt, ha egy jó műszaki szakember is tud fogalmazni.

35. Guruljka (válaszként erre: 34. - F8db0709b8)
2019. febr. 24. 17:30
Tudom, holnap már hétfő, de ha kérdés van, esetleg tudunk rá választ.
34. f8db0709b8 (válaszként erre: 33. - Guruljka)
2019. febr. 24. 13:24
Köszönjük:)
2019. febr. 23. 22:10
Megkérdeztem a fiamat, mi a jó fenéért játszik néha még mostanában is a Minecraft-tal. Azt mondja, hogy a speciális határok közé szorított kreativitást serzetei benne, és hogy bármilyen házat tud építeni. Néha papírom megtervezi, mit hogyan tud kockákból megjeleníteni.
2019. febr. 23. 21:59

A Minecraft játékban meg kell szerezni az alapvető ellátásod, megélhetésed. Pár angol szót megtanulhatsz általa. Minden egyes eleme kocka, ezekből építheted meg a környezeted. Saját karakteredet az F5 gommal teheted láthatóvá.

A játék a nulláról indul. Minden anyagot a terepen kell megkeresned, kattintással kerül a raktáradba. Hogy miből mit tudsz csinálni, az a Receptek között található.

Több szintje van: a Creative Mode-ban építgethetsz minden tét nélkül. Veszély nincs.

A Survivor Mode-ban pl. éhenhalhatsz, ha az ellátottságot jelző futó csík vége előtt nem szerzel be újabb élelmet. (Alap élelmiszerek: búza, répa, krumpli. Állatokban a tehén, a bárány, a nyúl. Ha ezeket valami alkalmas fegyverrel leütöd, akkor levágtad, és a raktáradba hús kerül.Hogy pl. fából hogy lesz bunkósbot, az is a receptek között van.)

Az alapanyagok, amiket találhatsz, a fa, a vas, majd a gyémánt. Szerszámokat, eszközöket ezekből csinálhatsz, a receptek alapján.

Vashoz úgy pl. juthatsz, hogy fa csákánnyal vasat bányászol.

Ha bármi baj történik (“meghal” a karaktered), a Survivor módban még újjáéled.

A Hard Core módban egy életed van, ha elveszíted, kezdheted az egész játékot elölről.

A vadonból fenyegető veszélyek (elfutsz vagy megölöd):

Mindig támad a zombi, a bébi zombi és a csontváz. Ezek éjszaka fenyegetnek, a napfény elégeti őket.

A creeper és a pók bármikor jöhet. A creeper-t el kell pusztítanod, vagy elfutnod. A pók csak akkor bánt, ha piszkálod. Kivéve a bányapókot, amivel ha a bányában találkozol, akkor inkább előre öld meg, és vigyázz, ne marjon meg, mert a marása lassan, de biztosan öl.

Az Enderman akkor bánt, ha a szemébe nézel.

A farkast háziasítani lehet, kutyát nevelhetsz belőle. Ha a farkast megütöd, akkor az egész falka támad. Úgy szelídítheted meg, hogy egy megölt csontvázból származó csontot dobsz feléje. A kutyád már nem bánt, ha megütöd sem.

A háziasított állatok úgy szaporíthatók, ha két példányt addig etetünk, míg szívecskék nem repkednek körülöttük.


A végcél a Végsárkány megölése. Ehhez a Pokolba kell lemenni, mert a fontos Lángrúd is ott szerezhető be. Vigyázni kell, hogy az a kapu, amin bementél, nyitva maradjon, mert ha nem találsz vissza, a Pokolban éhenhalhatsz és meg is támadhatnak.

A Lángrúddal tudsz Végszemet összerakni, kell 10-15 darab. Egy Végszem eldobásával megtalálhatod a Végsárkányt. Az őt védő élettöltő tornyokat kell először lerobbantani, azután vívhatsz meg a Végsárkánnyal.

Ha legyőzted, a játék újabb verzióiban megkapod a levegőben siklás képeségét.

A régebbi verziókban pontokat kapsz a győzelemért.

31. 4f5e1b17e5 (válaszként erre: 1. - F8db0709b8)
2019. febr. 23. 12:27

Az én két lányom,sőt a nagylányom osztálya-4.oszt.- majd minden tagja szokott játszani vele ..néha még én is :)

Az alapokat a Google-n megtalálod,rengeteg fórum van,de itt is írták a Wikipédia oldal segítségével könnyen megírhatja a fogalmazást.

Egyfajta kalandjáték van egy- illetve több játékos mód. Építhetsz házat,bányászkodhatsz,van olyan szerver ahol egy adott tárgyat kell kreatívan megépítened,s a többi játékos "pontozzák",illetve te is az ő müvüket.


De ami a lényeg lesz az a fogalmazás felépítése,tagolása.

Egész nyugodtan bele írható ,hogy nem ismeri a játékot,de ezt és ezt találta róla -fontos hogy FORRÁST MEGNEVEZZE.

30. Fcica
2019. febr. 23. 07:19

Lanyoknak nem egy szerencses kerdes, de a fiam (12 eves) sirna a gyonyorusegtol egy ilyen feladattol. Ausztralaiban elunk, itt imadjak a fogalmazasokat, ellenben a fiammal, aki kocka es minecraft orult.


Nem akarok okoskodni, meg arrol irni, hogy milyen is a jatek, de sajat tapasztalatbol a kovetkezoket tudnam hozzatenni, hatha tudtok belole valamit hasznalni:

-a fiam rengeten angol szot megtanult, mielott meg Au-ban kotottunk ki. Tobb fafajtat, szerszamot stb elnevezest ismer, mint en :)

-Mivel erdekelte a dolog, igy minimalis angollal is elkezdte a youtuber-eket nezni, igy ert is angolul, nem csak olvas es ir.

-iskolai feladat volt, hogy epitsen fel egy onellato farmot. A tanarno kiadta projektmunkaba, amit online le is ellenorzott. Mondanom sem kell, hogy elveztek a gyerekek :)


Egyebkent reszvetem, a fogalamzas iras az egyik 'legjobb' kinzoeszkoz a sulikban. Legalabbis annak, aki real beallitottsagu....

2019. febr. 23. 07:06

Az én gyerekeim is csak néztek egy nagyot, mikor mondtam nekik, mi a feladat, pedig a nagyobbik 13 éves, azért ezen megdöbbent. Ők is ismerik, játszanak is vele.

Írja le a kislányod, hogy nem ismeri ezt a játékot és nem is érdekli. Talán eljut a tanár agyáig, hogy más témájú fogalmazást kellene íratni a gyerekekkel...

28. f8db0709b8 (válaszként erre: 27. - Piroska52)
2019. febr. 22. 19:37
Mi nem..hallottunk már róla ezt azt de nem vagyunk ezeknek híve .
27. Piroska52 (válaszként erre: 26. - F8db0709b8)
2019. febr. 22. 19:28
pedig ő 6-ikos,és tudja is mi ez a játék,
26. f8db0709b8 (válaszként erre: 24. - Piroska52)
2019. febr. 22. 19:25
El is hiszem.
2019. febr. 22. 19:09
Nem is normális, ilyet házinak feladni.
24. Piroska52 (válaszként erre: 22. - F8db0709b8)
2019. febr. 22. 19:07
a 11-éves unokám szeme felakadt,mikor mondtam milyen házit kapott a lányod,
2019. febr. 22. 19:04

Kockából kell "birodalmat" építeni. De szerintem már nem annyira menő játék...


Röhejes, hogy ilyen feladatot ad a tanár.

22. f8db0709b8 (válaszként erre: 20. - Guruljka)
2019. febr. 22. 18:09
Köszönjük szépen😘
21. unom
2019. febr. 22. 16:59

A Minecraftot néhány helyen használják az oktatásban is. Kémiát, fizikát tanítanak vele.

Lehet vegyészkedni, űrhajót építeni is.

20. Guruljka (válaszként erre: 18. - F8db0709b8)
2019. febr. 22. 16:56
Na akkor a fiam majd összeszedi az alapokat, és abból tud a lányod majd kérdezni.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook