Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mindent szertartásosan végzek fórum

Mindent szertartásosan végzek (beszélgetős fórum)


14. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 13. - Annie1130)
2012. nov. 23. 18:28
Nincs itthon ilyen.De a kertbe sem jöhetne szóba :)
13. Annie1130 (válaszként erre: 11. - 6ee0ffb012)
2012. nov. 23. 13:23
Akkor tuti bajban lehetsz a kerek asztalokkal!:)
2012. nov. 19. 07:53

Szerintem ne aggódj.Az írásra rákészülés teljesen érthető ráhangolódás, a többi meg még simán belefér.

Szerintem az a probléma,ha valaki 10szer mos kezet,vagy 5ször megy visza megnézni,h elzárta-e a gázt,bezárta-e az ajtót.

2012. nov. 18. 17:44

Ezek lightos dolgok :D Nálam a telefon nem lehet csak úgy az asztalon,szépen párhuzamos kell legyen az asztal szélével.Vagy a könyvek szigorúan "tornasorban" állhatnak csak.

Folyton kezet mosok,állandóan takarítok.Soroljam? :)

2012. nov. 18. 17:17
Nem baj az, nekem is vannak "defektjeim" bőven. ;)
9. Annie1130 (válaszként erre: 1. - 4dbf508c8e)
2012. nov. 18. 17:04
Szerintem szükség van ezekre a kis szertartásokra. Szükség van arra, hogy az embernek legyen egy olyan világa is, amely csak az övé. Ezt nem kell, hogy értsék, illetve megértsék. Szerintem nem kényszeresség ez, hanem épp ellenkezőleg!Nagyon is felszabadító érzés az, hogy valami azért van úgy ahogy, mert NEKEM úgy jó és kész!Éld meg nyugodtan a pillanataidat önmagaddal és kellemes ünnepélyes kávézást kívánok!:)
2012. nov. 18. 11:12

Erre azért figyelj oda, ez nagyon könnyen átmehet kényszeres cselekedetbe. Lehet hogy most úgy érzed szertartás, később pedig majd nem tudsz elszakadni ettől és úgy érzed majd hogy muszáj.

Addig igazán szerintem nem jelent gondot amíg nem nehezíti meg a minden napjaidat, vagy a családtagokét.

Amúgy mindenkinek vannak apró dolgai amit szeret és nem akar másképp csinálni, a "jól bevált" dolgok, vagy olyan amihez hozzá szokott.

Nővéremnek is volt egy időszaka amikor neki állt takarítani majd lezuhanyzott, neki állt főzni majd lezuhanyzott, a takarítást túlzásba vitte mert már már kórház szinten ragyogott a lakás és szaglott a túl sok fertőtlenítőtől. És persze a bőrének se tett valami jót az állandó síkálás.

Szóval ne ess át a ló másik felére. Olvass utána, mire figyelj oda, nehogy kényszeres cselekvő legyél.

2012. nov. 17. 21:11
Szerintem ez akkor gáz, ha megnehezíti az életedet, illetve zavarja a veled együtt élőket is. Akkor érdemes segítséget kérni
6. Alanah (válaszként erre: 1. - 4dbf508c8e)
2012. nov. 17. 21:04
Miben nyilvánul meg ez még nálad? Megnehezítik a szokásaid az életedet?
5. 73b76d9063 (válaszként erre: 1. - 4dbf508c8e)
2012. nov. 17. 20:57
Amikor ponthegesztéshez készülsz, akkor milyen a szertartás? Jézusom...
4. inta
2012. nov. 17. 20:57
Szerintem nem beteges, bár nem szokványos. Igaz, ha magamból indulok ki: én utálok könyvet olvasni, ha rendetlenség van körülöttem. Tanulni sem szerettem úgy. De a lustaság tud győzni:).
3. 0ce5acb30f (válaszként erre: 1. - 4dbf508c8e)
2012. nov. 17. 20:56
Ezt hívják kényszerességnek. Erről sokat lehet olvasni, érdemes.
2012. nov. 17. 20:54
Ez már nem is szertartásos hanem kissé beteges:)
2012. nov. 17. 20:52

Najó, nem mindent, de nagyon sok mindent. Körülfonja az életem. Például, csak azután ülök le írni (irodalmat), ha előtte lezuhanyoztam, kitiszítottam az arcom, és szépen megcsináltam a hajamat. Esténként kávézom, mert rájöttem, hogy olyankor jobban esik. Reggel is csak akkor iszom meg a kávét, ha már szépen kiöltöztem hozzá.

De csak akkor vagyok ilyen gondos magamhoz, ha valami ilyen van, amihez úgy gondolom illik, az ápoltság. Bocsi, biztosan több is van, de most csak ezek a kávés dolgok jutottak eszembe...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook