Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mindent a szolizásról... fórum

Mindent a szolizásról... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2013. máj. 3. 10:31
Sziasztok. Hogyan álljak az álló szoliban hogy a vállam is lesüljön?
2011. máj. 31. 14:31
A heti egy az én tapasztalatom szerint csak szinten tartásra jó, ha folyamatosan barnulni akarok, akkor 3-4 naponta (kb heti 2x) el kell mennem. Ha elértem a kívánt színt, utána heti 1x megyek h megtartsam.
159. keszani
2011. máj. 29. 20:21
én csak heti 1x tudok menni. de nekem elég lesz az is ha nem fehérke leszek :D
158. mmacus (válaszként erre: 157. - Keszani)
2011. máj. 29. 20:15
Én négyszer voltam két hét alatt, minden alkalommal 6-6 percet, már szépen látszik. Előtte nem kentem magam, nem égtem le. Utána Do.e bőrnyugtató testápolót használtam.
157. keszani
2011. máj. 29. 19:29
köszi a válaszokat/tanácsokat csajok! szombaton megvolt az első szolim. állo volt, előtte bekentem magam vmi szolis krémmel, és 9percet voltam bent. nem égtem le, igazábol semmi nem változott, de majd legközelebb :D
156. caffi (válaszként erre: 155. - 889bb5ec67)
2011. máj. 25. 17:04
Ha jó szolit talál,akkor igen így van....de sajna nem minden esetben van így:S...és ha nem ért hozzá a pultos kislány,akkor egy életre el tudja venni a kezdő napozó kedvét a szolizástól!
155. 889bb5ec67 (válaszként erre: 154. - Caffi)
2011. máj. 25. 16:56
azért néha olyan feneket tudnak keríteni egy szolizásnak...:) lehet táblázatokat számolgatni, meg utána olvasgatni, de szerintem akkor is az a legjobb ha az adott szolárumban kérünk tanácsot, a bőrtipusunknak megfelelőt, hiszen minden gép más (nem mindegy h hány wattos a cső, mikor volt csőcsere, stb.), s ezeket az ott dolgozó tudja a legjobban, és azért van ott h segítsen. (Nekik is az az érdekük, h meg legyél elégedve, hiszen így lesznek akár törzsvendégeik).
154. caffi (válaszként erre: 153. - 889bb5ec67)
2011. máj. 25. 14:18

Örülök h tetszik....és legalább szakértő....tuti h nem mond össze vissza dolgokat!

Több fórum is van a szoliról....az ész néha meg áll,h milyen tanácsokat kapnak a kezdő szolizók.....jobb ha ezen az oldalon érdeklődik akinek még nincs rutinja!

153. 889bb5ec67 (válaszként erre: 151. - Caffi)
2011. máj. 24. 18:15
ez tényleg szupi, tök érthető, és nem is bonyolítja túl a dolgokat.
152. keszani (válaszként erre: 151. - Caffi)
2011. máj. 23. 18:12

köszi-köszi-köszi!

utána olvasok :D

151. caffi (válaszként erre: 149. - Keszani)
2011. máj. 23. 16:40

Bőrtípus meghatározást itt találsz:

[link]


Itt meg sok kérdést,hasznos,értelmes válaszokkal:

[link]

150. caffi
2011. máj. 23. 16:31

Az egészséges barnulás 10 arany szabálya!


1,Ne menj szoláriumba,ha le vagy égve!


2,Barnulás előtt bőröd alaposan tisztítsd meg a sminktől,púdertől,rúzstól,portól,stb...


3,Barnulás előtt ne használj,parfümöt vagy dezodort,mert ezek a szoláriumozás során az érintett bőrfelülettel pigmentzavarokat okozhatnak!


4,Ne használjál napfényvédő krémet,feleslegesen hátráltatja a barnulási folyamatot!


5,Napozás előtt használjál,jó minőségű szoláriumozási előtti kozmetikumokat,mellyel elősegíted a tökéletes barnulást!


6,Bizonyos gyógyszerek fokozzák a fényérzékenységet.

Gondosan tanulmányozd a gyógyszerekhez mellékelt leírást!!


7,Szoláriumozás közben szemedet tartsd csukva,és/vagy használj védőszemüveget!


8,A bőrtípusodnak megfelelő időt töltsél a szoláriumgépben!


9,Szolárium használat után,használj bőrödnek megfelelő típusú szoláriumozás utáni kozmetikumokat(vagy hidratáló testápolót)


10,És mindenekelőtt:Szoláriumozzál rendszeresen,de mértékkel!

"Orvosi és tudományos körökben egyöntetűen elfogadott tény, hogy az ember természetes állapotában a D vitamin 90 %-át a bőrön keresztül kapja, mégpedig a napfény által. Az ember úgy van „tervezve”, hogy csak 10 %-ot kapjunk táplálkozás által, tehát a napfény életfontosságú a számunkra oly szükséges D vitamin előállításában.


Manapság legtöbbünk mesterséges megvilágításban éli az életét, és nem részesülünk napfényben, melyet elődeink bőven élveztek a szabadban végzett munka folyamán. Ez nem segíti elő az optimális D vitamin szint fenntartását, és D vitamin raktárak építését, hogy a napsütésben szűkös téli hónapokra is kitartson. Megváltozott életvitelünk miatt legtöbbünk elégtelen D vitamin szinttel rendelkezik, még a tavaszi és nyári hónapok alatt is, nem beszélve a téli tartalékolásról. Ezért tanácsolnak elismert D vitamin szakértők legalább heti kétszeri ésszerű mértékű napozást, szoláriumozást. "

149. keszani (válaszként erre: 148. - 889bb5ec67)
2011. máj. 23. 11:22

köszi szépen.


azért érzékeny bőrűnek nem nevezném magam, csak nehezen indul be a barnulás de ha elértem egy enyhe barna színt, utána már gyorsan barnulok és sajna oktoberre már semmi látszatja :S

148. 889bb5ec67 (válaszként erre: 147. - Keszani)
2011. máj. 23. 11:00
naptejet semmiképp, az nem enged barnulni szoliban, dezodorra ha a hónalj-deora gondolsz az is fedi a bőrödet, ott nem fogsz barnuli. Én már olyat is hallottam h ha parfümmel vagy befújva, foltos lesz az a bőrfelület. Szerintem nyugodtan használhatsz szoli-kozmetikumot, nyilván azért ez a neve is, mert javasolt. De bemész egy szoliba, és elmondod az ott dolgozó lánynak h érzékeny bőrű vagy, ajánljon neked egy gyengébb gépet amiben tuti nem égsz meg, segíteni fog, hiszen ő ismeri a gépeket.
147. keszani
2011. máj. 22. 20:17

nahjo, akkor most kenjem magam v sem? és mivel? sima naptejjel?

én heti max 1x szeretnék járni, v lehet még annyi sem jön majd össze.

amit leíratok, abbol kiderül,h első alkalommal 5-6 percre menjek be.

és akkoe előtte smemi kozmetikum? dezodort sem szabad?

146. caffi (válaszként erre: 142. - Keszani)
2011. máj. 21. 19:30

Szia!Első alkalomnál ne használj krémet....ha valami elváltozást észlelsz a bőrödön könnyebb behatárolni h csak simán megégtél,vagy a fertőtlenítőre vagy allergiás....ha használod a krémet,kicsit nehezebb a választás!

De ha rendszeresen jársz majd mindenképp,ajánlott a krém!

Csak ismételni tudom magam,0.3as csövekkel dolgozó stúdiót keress!

De vigyázz...attól h barna leszel...a strandon épp úgy leéghetsz majd!

Hiszen az új csöveknek,az UVB értékét vitték le(ez a káros,gyakorlatilag csak arra volt jó,h sz@rrá égjen a vendég)

Az UVÁ érték maradt az adja a szép barna színt!

De így a bőröd nem lesz hozzászoktatva,a nap nyújtotta "b" értéknek!

Hmmm,lehet h kicsit,értelmetlenül fogalmaztam?...Szólj nyugodtan,majd megpróbálom érthetően!

145. 889bb5ec67 (válaszként erre: 144. - Keszani)
2011. máj. 21. 19:17
Nyár előtt ajánlott egy kicsit megalapozni a színedet, így tényleg kevesebb az esély hogy megégsz a napon. Ha nem rendszeresen jársz szoliba, kezdd 5-6 perccel és érdemes szolizás elötti krémet is használni, mivel ezek még jobban elősegítik a barnulást, a bőrödet is hidratálja, és nem szárad ki szolizás alatt. Ha van még kérdésed, szivesen válaszolok, jártas vagyok, szoliban dolgoztam:)
144. keszani (válaszként erre: 143. - Hope1104)
2011. máj. 18. 14:04
koszi a választ. én ugy gondoltam,h ha az idom engedi majd, akkor csak 5perccel kezdenék csak és heti 1x. mivel állítolag utána konnyebb barnulni a napon.igaz?
143. Hope1104 (válaszként erre: 142. - Keszani)
2011. máj. 18. 11:52

Szia:)

Én szoktam járni, nem rendszeresen, de azért, hogy legyen némi színem. Én nem kenem be magamat előtte semmivel, kivéve a májfoltomat, mert azt muszáj sajnos :( Pattanásokra végülis annyira jó, hogy leszárítja meg kevésbé látszik, de nem egy csoda módszer. Előtte nagyon alaposan fürödj meg (én legalábbis így szoktam) valami bőrradírt használj, mert különben utána hámlik a bőröd. És aznap, miután voltál, használj valamilyen hidratáló testápolót :) Plusz még az sem mind1 hova jársz. Régen (kb másfél éve) még nem ezek az EU-s csövek voltak, és 10 perc után megégtem. Most ki vannak cserélve, úgy hogy nyugodtan befeküdhetnék akár 20 percre is, semmi bajom nem lenne tőle, de annyit nem szeretnél, mert az már nem olyan természetes szín.

142. keszani
2011. máj. 17. 15:43

sziasztok!

nem tudom,h mennyire aktiv még ez az oldal. lenne pár kérdésem ezzel kapcsolatba. én még soha nem voltam, sokáig elleneztem, de suliknak vége, melo mellett nem nagyon lesz idom napozni.

nem vagyok sem fehér, sem barna, inkább halvány barna :D lassan fog be a nap is, 1hetes víz melletti napozás után is csak épp látszodik a bikini csik. szoli elott be kell kenni magunk vmivel? v speciális krémmel, sima naptejjel v semmivel? + volt ismerosom, aki pubertás korába nagyon pattanásos volt és ezért néha elment szoliba. elgondolkodtam azon,h ha segit azon, akkor pl a begyulladt szortuszokon is segithet?

141. 889bb5ec67 (válaszként erre: 139. - Caffi)
2010. júl. 10. 15:23
Hát igen, ha a 10-nél több anyajegyeseknek nem ajánlott a szoli, akkor nem sokan járnának szolizni. Amúgy gondolom mindenki észre vette már a szaporodó apró fekete pötyiket magán, lehetetlen helyeken is...na ez is a szolitól van állítólag.
140. liome (válaszként erre: 139. - Caffi)
2010. jún. 21. 14:14
Köszi szépen, akkor elkezdek keresgélni, hátha találok vmit!
139. caffi (válaszként erre: 138. - Liome)
2010. jún. 19. 14:20

Igen,az anyajegyre oda kell figyelni....bár ez a "10-nél több"egy kicsit szűk behatárolás:)....én azt mondom a kiálló anyajegyekre kell nagyon odafigyelni,vagy leragasztani,vagy ha észre veszed h nő azonnal doki....azokat az uv fény be indíthatja!

Próbálj olyan szolit keresni ahol már dolgoznak 0.3-as csövekkel....nagyon szép szint ad,és nem éget....ezt már a bőrgyógyászok is jóvá hagyták:)))!

Kellemes barnulást:)

138. liome
2010. jún. 19. 13:42

Sziasztok!

Még nem próbáltam a szolizást, de most gondoltam belefogok. Kicsit olvastam róla, és egy olyat találtam, hogyha a testemen 10dbnál több anyajegy van, akkor nem ajánlatos a szolizás. Ez tényleg így lenne?

Nekem a hasamon van egy pár -pedig pont ezt kéne süttetni- meg a karomon is van.

Nem akarok hirtelen lesülni, nekem elég lenne, ha annyira barnulnék, amennyire amúgy a nap megsüti a karomat amikor kint vagyok (nem napozok). Amúgy barna haj barna szem, és szerintem könnyen barnulok.

Ha valaki tud választ erre, azt megköszönném!

Üdv.!

2010. máj. 22. 23:30
És még egy személyes megjegyzés. Szerintem krémet mindig kell használni, mert véd és hidratál. Ne ezzen spóroljon az ember! Én még a számra külön vettem egy 30 faktoros ajakápolót, mert korábban égett a szám széle 1-1 pirulósabb szolis élmény után, így meg kellemesen hűti.
2010. máj. 22. 23:26
Én először egy régebbi típusú szoliba jártam(a gépeket tekintve),ahol 6 perc kevés volt, 12-nél meg folyton megpirultam, hiába mentem már több alkalommal.(kb 2 hetente) Aztán kipróbáltam a Bio szolit, itt már nem volt pirulás, de nagyon szinem se. Ezután jött a Csoki cső, először 5 majd 10 percre. Egy kicsi pír itt is mindig volt és a másnapon úgy telt, hogy kenegettem a dekoltázsom meg a hátam. Lett színem, de ahhoz képest, hogy már hetente jártam és a Chocolate csövesbe... Aztán a tesóm kipróbálta ezt az új 0,3-as EU-sat. 15 pecre ment és tök jó színe lett. Gondoltam kipróbálom, bár úgy voltam vele, hogy ha a csokis nem fogott annyira, akkor ettől mit várhatok. 20 percre mentem biztos ami biztos, mivel a szolis csaj a kezdőknek ajánlotta a 15-öt. Mivel előttem pont haszálták a gépet, már akkor nagyon meleg volt, amikor befeküdtem. Aztán menet közben szidtam Magam, hogy minek mentem ennyire és 2szer még fel is nyitottam, mert már kész voltam (ment a ventilátor, de mégis) Hazaérve megszemlélve az eredményt olyan voltam, mint egy néger/rák és egyből bekentem Magam neogranomonnal (mint korábban mindig, ha piros lettem szoli után) és már előre féltem, hogy holnap még feküdni se fogok tudni, ez úgy fog fájni. Hát nem ez történt. Szép barna lettem (lehelletnyi pirral) és semmim nem fájt. El se akartam hinni. Ezek után Én tuti, hogy csak ilyen gépbe fogok feküdni. Bár lehet, hogy csak 15 percre :-)
2010. máj. 21. 09:57
Csajok valaki probalta mar a szoliban torteno fogfeheritest? Valami kremmel kell bekenni a fogakat es mosolyogva szolizni:) Tapasztalatok?
2010. máj. 15. 14:48

Hoi!

Ha megfelelő mennyiségű cink van a szervezetben,akkor az is védi a bőrt.Cinket algával és tengeri kütyükkel lehet bevinni a szervezetbe,és persze bogyóformájában.

133. caffi (válaszként erre: 132. - Adri0507)
2010. máj. 15. 14:03
Szerintem a 2x9,sokkal hatékonyabb/látványosabb....
2010. máj. 15. 11:50
hetente 3×6 percet vagy hetente 2×9-et ajánlatosabb?:)
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook