Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mindent a hízásról/hízókúráról fórum

Mindent a hízásról/hízókúráról (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mindent a hízásról/hízókúráról

2013. aug. 25. 14:36
Sziasztok, látom nem vagyok egyedül a problémámmal. Én is hízni szeretnék,sajnos nem megy. :( 1-2kg feljön rám aztán pár hét múlva le is megy. Dokinál is voltam, de nem tudnak mondani semmit azon kívül, hogy egyek. Igazából ez sohasem volt gond, mindig imádtam enni, főleg tésztaféléket. A mozgással viszont gond van, bármikor kezdtem bármilyen sportba, egy-két hét után mindig rosszul lettem, ekkor derült ki, hogy gyors az anyagcserém, és nincs elég tartalékom, de pótolni meg szinte lehetetlen ha sportolok valamit. Ezt most nehezíti még az is, hogy két éve allergiás vagyok, sajnos eddig nem sikerült mást megállapítani csak azt, hogy bármikor, bármire allergiás lehetek. Ebből kifolyólag el vagyok tiltva minden olyan kajától amiben tartósítószer van, tojástól és a tejtermékektől is. Természetes eredetű élelmiszereket fogyaszthatok és azokat is fokozatosan kell bevezetnem. Mindezek ellenére hízni szeretnék. Szívesen fogadok, minden ezzel kapcsolatos ötletet! :)
2013. ápr. 15. 09:11
Nem tudom ajánlották-e már, de szedjetek vitamint különösen a b6 vitamin javítja az étvágyat. Aztán ahogy szeplakisz mondja lehet menni erősödni az edzőterembe.
24. Szeplakisz (válaszként erre: 15. - Sena)
2013. ápr. 14. 19:25
Amúgy én is rettentő keveset iszok. De emellett rendesen ettem. Már mások is mondták, hogy lehet többet kéne inni. De én is, ugyanúgy mint te "elfelejtem".
2013. ápr. 14. 19:24
Ja, még annyi jutott a témával kapcsolatban eszembe, hogy még a műtét előtt jártam edzőterembe. Ahol én nem fogytam, hanem erősödtem. Ha összeszedem magam, és már mehetek majd dolgozni is, akkor újra elkezdek mozogni is. Elvégre ha mozgok, többet is eszek. Legalábbis nálam ez a cél. :)
2013. ápr. 14. 19:22

Sziasztok! Nekem lassan két hete, hogy mandulaműtétem volt. Igaz, most már tudok enni, de az első hét az katasztrófa volt, és nagyon lefogytam.


Amúgy is mindig is nagyon vékony voltam, sokáig ez nagyon is zavart engem, de az utóbbi időben felment a súlyom 55 kg-ra, és úgy már elfogadtam magam. Bár a 172 cm-es magasságomhoz még talán az 55 kg is kevés volt. De ezt az 55 kg-t már kb. 6 éven át tartottam. Nem mozdult soha se le, se föl.


Most 4-5 kg-t fogytam a műtét után, de ez nálam nagyon látványos.

Szeretném összeszedni magam nyárra, hogy valahogy kinézzek a fürdőruhában, mert most olyan vagyok mint egy giliszta. Remélem ugyanolyan gyorsan vissza fognak jönni a kilók, mint amilyen gyorsan most eltűntek.

Majd megpróbálom én is a béres cseppet, meg még jövőhéten itthon leszek táppénzen, és elkezdem a hízókúrát. (Régebben nem nagyon reggeliztem, most majd bevezetem.)

2013. ápr. 10. 10:02
155 cm vagyok. Én is próbálom dúsítani az ételeket.Mindent beleteszek a szenvicsbe ami csak van itthon.Vagy pl.tegnap délután sütöttem két tojást,ettem hozzá vajas kenyeret kolbásszal,majonézzel és vegyes savanyusággal.A gyümölcsökért nem vagyok oda,kivéve ami édes(pl.eper,málna,cseresznye,dinnye),de arra odafigyelek hogy mindig egyek az ételekhez valamilyen zöldséget,uborkát,paprikát,paradicsomot vgy valamilyen savanyuságot. Inni szerintem eleget iszok.Reggel és este egy bögre kakaót,napközben meg főleg teját.Jó lenne valami olyan táplálékkiegészítő amitől ténleg lehet is hízni és nem ártalmas.
20. Sena (válaszként erre: 19. - I.ritus)
2013. ápr. 9. 13:10
Milyen magas vagy ehhez a súlyhoz?
2013. ápr. 9. 10:01
Én is nagyon nehezen hízok.Mindig is ilyen voltam,már gyerekként is.Most már 30 éves elmultam.5 gyermekem van(a legkisebbek 3 éves ikrek).A legnagyobb 13 éves.Mielőtt a legnagyobbal terhes lettem 43 kg voltam.Őt 46 kg-mal szültem.Aztán lefogytam 40 kg-ra.Két év mulva jött a második gyerkőc.Őt csak 43 kg -mal szültem.Utána lefogytam 38 kg-ra.5 év mulva jött a harmadik gyerek.Őt 46 kg-mal szültem.Három év mulva jöttek az ikrek őket szintén 46 kg-mal szültem.Most jelenleg 35,5 kg vagyok.Étvágyam van,mindig is volt.Napi ötször eszek,még késő este is tudok enni.Mozgás a gyerekek mellett bőven meg van.Sokat emelgetem őket.Autónk nincs ezért sokat tolom az ikerbabakocsit,sokszor megpakkolva cuccokkal,sokszor kb.fél fél órás távokon is dombon fel-le. A vérképem jó,a pajzsmirigyem is.Vitaminokat már többször próbáltam szedni,de semmi értelme. Már nagyon szeretnék hízni legalább egy pár kilót.Mit próbáljak ki hogy sikerüljön?
2013. márc. 20. 13:24
sziaztok én 22 éves fiatal anyuka vagyok nagyon vékony sajnos voltam kivizsgáláson semmi bajom nincs csak annyi hogy 2 kg-ot sem tudok magamra szedni!!terhességem alatt hiztam fel 51 kg de azota eltel egy pár honap és most vagyok 43 kg!!mit tegyek hogy legalább 10kg-ot felszedjek nagyon nem érzem igy jól magam!! aki tud segitsen köszi mindenkinek
2013. márc. 16. 16:18

csak gyökeres életmód váltással sikerül a "hízás", de nevezzük inkább erősödésnek!

Mozgás - állóképesség javítás érdekében, és valóban a megnövekedett energia igényt ki kell elégíteni - enni kell!!! Többször kevesebbet, de rendszeresen.

én eleinte nem javaslom minden féle táplálék kiegészítő alkalmazását... először tanuljunk már meg helyesen étkezni: reggeli - ebéd - vacsora - és a köztes időszakokban is zöldség, gyümölcs mehet... sok folyadék...

a dohányzóknak: leszokás a cigiről, tuti többet cigizel, mint eszel..és ha éhes vagy, akkor is inkább rágyújtasz - mint ennél!!!

később ha megy a normális - egészséges kajálás, és fél óránál többet vagy képes mozogni - tornázni - erősíteni, akkor mehet az edzések után a fehérje turmix, meg egyéb táplálék kiegészítők...addig nincs értelme, míg nincs rendszer az életedben... és az élethez szükséges kalória bevitelre nem vagy képes!! csak így máshogy nem. a zsír meg az édesség zabálástól csak betegek lesztek...a normális evéshez is hozzá kell szoktatni a szervezetet különben megbetegszik - főleg ha eddig sanyargattad.

2013. márc. 11. 18:11
Én hiába eszem, nem szívódik fel. Az étel nagy része csak átmegy rajtam... Ez ellen lehet valamit tenni?
15. Sena (válaszként erre: 14. - Lexibaba)
2013. márc. 11. 14:21
A napi víz adag a másik nehéz ügy. Ma kb fél liter folyadékot ittam, de lehet hogy annyit se, és már délután fél 3 van. Egyszerűen elfelejtek inni. Tudatosan figyelnem kell rá, mert nagyon ritkán jut eszembe csak úgy.
2013. márc. 10. 23:22

Ha hízni olyanokkal akarsz, hogy ZSíros tejszín, ZSírban tocsogó kaja, ZSíros vaj,(tehát az állati eredetű zsiradékok) stb, akkor csak a koleszterin szint lesz sokkal magasabb mint aminek lennie kellene!


REcept egyszerű:

Reggeli ebéd vacsora, kötelező szinten. Átlag nő energia bevitele 2000 kcal. Fogyáshoz 1500kcal, Hízáshoz 2500 kcal kell naponta. Aludj eleget, legyen meg a szervezeted napi rutinja, kevesebbet kávézz, cigizz, mert elveszik az étvágyadat. Ezeket és a nasikat hagyd a kaja utánra, vagy teljen el min 1 óra a főétkezés elött. ÉS idd meg a napi víz adagodat! ennyi :)

13. Sena
2013. márc. 10. 08:55

Lusta vagyok izmot építeni, pedig kéne. :(

Sokan azt mondják hogy örüljek, hogy nem kell meggondolnom minden falatot. Ennek örülök is. De a kis mellnek, piszkafa lábnak, és lapos fenéknek nem annyira...

Nassoljatok mogyorót, mandulát, pisztáciát, aszalt gyümölcsöt! Ezeknek is elég sok a kalóriatartalma.

2013. márc. 9. 21:24

Sok-sok vitamin (nem átlépve a megengedettet)! Meg az előbb említett fehérje, izomépítés...

Még az állattenyésztésben is (részben) vitaminokkal hizlalnak. Na persze a genetika erősebb sokszor :)

de mindkét irányba (hízás, fogyás) az egészséges életmód a hosszútávú megoldás.

2013. márc. 9. 19:50

Én is örökletesen vagyok vékony, pajzsmirigyemet nézték, nincs gond.:) Egyszer sikerült egy nyáron (szóval teljesen stresszmentes időszakban) híznom pár kilót, ami már egészen tetszett, de fogalmam sincs hogy hogyan, azóta sem ment.:)


Igazad van Szilviaaa, hogy az úgy nem egészséges, sokan mondják is a hízni vágyóknak, hogy ha hízik és nem sportol, rögtön hasra megy, de én már annak is örülnék ha oda menne valami, legalább hogy lássam.:D Soha az életben nem volt rajtam sehol felesleg. A torna meg sajnos bokát, csuklót nem vastagít.:P Viszont combom, karon, stb. lehet javítana egy kicsit a helyzeten.:)

10. Sena (válaszként erre: 5. - LucaDora)
2013. márc. 9. 19:12
Én próbálom dúsítani az ételeket. Szendvicsbe majonéz, kávéba tejszín, stb. De ha kicsit is stresszesebb időszakom van, akkor rögtön fogyok, mert nincs semmi étvágyam.
9. Sena (válaszként erre: 6. - Annie1130)
2013. márc. 9. 19:10
Nekem egyszer volt jópár évvel ezelőtt, azóta mindig figyelek, úgyhogy tuti hogy most nincs. Genetika is. Szüleim is vékony alkatúak voltak fiatal korukban, sőt apukám kifejezetten sovány volt kb 40 éves koráig.
2013. márc. 9. 18:33
nem zsíros ételekkel kell hízni, mert akkor valójában zsír rakódik le ami nem tesz jót a belső szerveknek. Sokkal inkább izmot kell növelni, amihez viszont sok-sok fehérjére van szükség... Szóval ha valaki egészségesen akar gyarapodni akkor sok-sok zöldség, gyümölcs és fehérje... Persze náluk mehet a szénhidrát is rendesen:)
2013. márc. 9. 16:51

szerintem olyan esetben, amikor valaki sokat eszik, és mégis nagyon sovány, először pajzsmirigy hormont kell vizsgáltatni!!!

de persze ha azért nem kóros, akkor nem hiszem, hogy egyből hormonprobléma van a háttérben, aki csak szimplán vékony alkat, az örüljön, hiszen manapság az sokkal divatosabb :D de ha már kóros, és akármennyi evés sem segít, akkor hormonvizsgálat!!!

6. Annie1130 (válaszként erre: 4. - Sena)
2013. márc. 9. 14:09
Ismertem egy lányt, aki hasonló gondokkal küzdött. Eleve vékony típus volt, így +/- 2-3 kiló is nagyon meglátszott rajta. Egyszer 3 kg-t lefogyott, és nem tudta visszaszedni, pedig mindenfélét evett ő is,-a saját szememmel láttam- nem is keveset!Nem mentruált, elkezdett hullani a haja, és pattanások kezdtek el megjelenni az arcán. Tetőtöl talpig kivizsgáltatta magát és kiderült, hogy valami bélférge volt, amin egy parazitaírtó gyógyszer plusz egy parazitaírtó kúra segített. Azóta rendben van és tartja a versenysúlyát.
2013. márc. 9. 14:08

Igen, azt mondják, a magas kalóriatartalma miatt ajánlott hízókúrázóknak étkezések mellé, de nem próbáltam.

Nálam is így van, ahogy mondod, simán van, hogy éjfélkor bedobok egy pörköltet, a szendvicseim is tele vannak sajttal, felvágottal, de ennek ellenére semmi. Van tipped, amivel Te is híztál, vagy csak úgy észrevétlenül felszaladt?

4. Sena (válaszként erre: 3. - LucaDora)
2013. márc. 9. 13:50

Bébi tápszer??

Én is küzdök. Nemrég lefogytam 46 kg-ra, most felhízlaltam magam 48-ra, de itt megálltam. Pedig 2-3 kiló még kéne. És eszek mindent pörkölttől kezdve a spagettin át az édességig, este 10-kor nasi, gyakran főzök tészta félét ebédre, mégis nagyon lassan hízom.

2013. márc. 9. 12:47
Örülök, hogy erről a témáról is lehet olvasni.:) Egyébként a hízókúra drága mulatság sajnos, a magas kalóriatartalmú italok, bébitápszerek, vagy esetleg egy nagy adag gyros (amik nagyban segítenének a hízásban) egy vagyonba kerülnek. Az ételeimet mindig próbálom dúsítani, sok zsíros ételt eszek, de mégsem jönnek fel a kilók.:(
2013. márc. 9. 09:49
Ha valaki idegenkedik a súlyzóktól, de a jóga érdekli, érdemes utána olvasni, mert léteznek erősítő jóga gyakorlatok is, amik megfelelő étrend mellett nagyon hatékonyak.
2013. márc. 9. 09:08
Igazából a hízókúra ugyanúgy életmódbeli változásokkal is jár, mint egy fogyókúra.

Ugrás a teljes írásra: Mindent a hízásról/hízókúráról

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook