Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mindent a babaúszásról! Érdemes most el kezdeni, vagy várjunk a jobb időre? Megbetegedhet tőle a baba? Meddig van búvár reflex? fórum

Mindent a babaúszásról! Érdemes most el kezdeni, vagy várjunk a jobb időre? Megbetegedhet tőle a baba? Meddig van búvár reflex? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
9. Sz.Csirke (válaszként erre: 8. - Krizsanevi)
2008. okt. 27. 17:15
Mi 2 fele keppen probaltuk, de mindkettonel fulladozott. Eloszor rafujtunk az arcara merules elott, azutan pedig spricceltunk. Nekunk ezeket mutattak, de nem jott be. Szerinted mit csinaltunk rosszul akkor?
8. krizsanevi (válaszként erre: 4. - Sz.Csirke)
2008. okt. 27. 17:00
Pontosan az a búvárreflex! Ha víz éri az arcát, szippant egy nagyot, ezzel nagy levegőt vesz, majd lezárja a garatot, hogy ne kerüljön bele víz. A babaúszáson úgy tanítják, hogy mondják a babának, hogy "merülünk" ekkor veszi a nagy levegőt és utána megy a víz alá!
2008. okt. 27. 16:17
Úgy tudom, hogy kb. fél éves korig van ez a reflex, és ezért is ajánlják már 3-4 hónapos korban a babaúszást, mert ekkor még a víz emlékezteti a csecsemőt az anyaméhben eltöltött időre. De a szülőknek sem kell aggódni a fulladástól, mert az úsztatást eleinte pár másodpercig engedik csak és ott van az oktató is.
2008. okt. 27. 16:14

Sziasztok.

Sok jót olvastam a babúszásról,a kislányomat 5hós korától vittem.

Eleinte nagyon nem szerette,csak sírt(új,hangos környezet,új emberek..)így abba akartuk hagyni,de mégsem tettük.Később imádott a többi gyerekkel találkozni,imádta az éneklést,de nem szeretett merülni,így azt kihagytuk.Emiatt is abba akartam hagyni,de a férjem lebeszélt.

Most 15hós a lánykám,imádja a vizet,a többi gyereket,a közös éneklést és tornázást,az úszást,a merülést - egyszóval mindent.Múlt héten készült róla fotó a víz alatt,és ő is mosolyog:)

Szóval mindenkinek ajánlani tudom!Ha tartasz tőle,akkor azokat a mozdulatokat/fogásokat/gyakorlatokat ne csináld.De mindenképp előnyére válik,nem csak az izomzatot erősíti!

Mi sem voltunk betegek 1x sem emiatt.

2008. okt. 27. 16:00
uh. lenne gyerekem nagyon fosnék tőle, hogy megfullad és baja esik. amúgy tök jó dolog..
2008. okt. 27. 15:57
Mi is vittuk a lanyt mar 4 honaposan, nagyon szereti a vizet. Valami miatt o azonnal nagyot szippant ahogy viz eri az arcat, ugyhogy mi nem merulunk. Meg a furdokadban is fulladozik neha, meg attol is, ha csak arcara locsolom a vizet, mert azonnal beszivja. Ugyhogy nem minden babanal van meg a reflex, vigyazni kell.
3. Raistlin Majere (válaszként erre: 2. - Raistlin Majere)
2008. okt. 27. 15:50

Utána olvastam:

"Az újszülöttek nagyjából 6-7 hónapos korukig reflexszerűen zárják el külső orrnyílásaikat és szájukat, ha az arcukat víz éri. Ez a bizonyos búvárreflex akadályozza meg, hogy vizet nyeljenek le vagy lélegezzenek be. Számukra a merülés egy már korábban jól megszokott közegben történő mozgást idéz fel, hiszen az anyaméhben is hasonló élményben volt részük. Ha levisszük gyermekünket a víz alá, meglátjuk, hogy nyitott szemmel és/vagy nyitott szájjal merül le, és nem tűnik úgy, hogy zavarná ez az állapot. Nincs annál szívet melengetőbb látvány, mint amikor egy ilyen baba nagy kerek szemmel mosolyog a víz alatt."


A mi kislányunkról is készült olyan víz alatti fotó amin nyitott szemmel mosolyog :-)

2008. okt. 27. 15:48
Szia! Az én kislányom anno 3 hónapos korában kezdte a babaúszást. Akkor február volt. Soha nem lett beteg tőle, hiszen az usziban extra meleg van, utána meg úgyis felöltözteted. Úgy tudom, hogy 7-8 hós korig van meg a búvárreflex.
2008. okt. 27. 15:39
Mindent a babaúszásról!Érdemes most el kezdeni, v. várjunk a jobb időre?Meg betegedhet tőle a baba?Meddig van búvár reflex?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook