Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mindent a babaúszásról! Érdemes most el kezdeni, vagy várjunk a jobb időre? Megbetegedhet tőle a baba? Meddig van búvár reflex? fórum

Mindent a babaúszásról! Érdemes most el kezdeni, vagy várjunk a jobb időre? Megbetegedhet tőle a baba? Meddig van búvár reflex? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
39. Sena
2008. okt. 27. 20:53
Én nem vittem a fiam babaúszásra. Az a véleményem, hogy egy olyan reflexet nem szabad erősíteni, aminek egyébként el kéne tűnni. Lehet hogy ez hülyeség, de én természetellenesnek érzem a kisbaba vízbe merítését. De aki úgy látja hogy jóttesz a gyereknek, az vigye! :)
38. Vikó 26 (válaszként erre: 35. - Krizsanevi)
2008. okt. 27. 20:36

Azt meg köszönném!

13-dik kerületi érdekelne!

2008. okt. 27. 20:36
a szupergenerácoió poén volt sok sci.fit néztem:D krizsanevi midjárt megnézem a képeket csak kikapom az almát mert szétsűl:D
36. Danica16 (válaszként erre: 21. - Raistlin Majere)
2008. okt. 27. 20:33

Nálunk is csak a gyerekről kellett egy igazolás, plusz mi olyan medencében vagyunk ahol akkor csak a babák mamák lehetnek.


Mi egyébként márciusban kezdtük az úszást akkor 5hónapos volt a fiam, és az első pillanattól imádta, ő volt a "hangadó" a társaságban :) Ahogy vízetért kaján vigyorral kezdett csapkodni. Egyedül a merülést nem nagyon szerette, de ahhoz is hozzászokott.

35. krizsanevi (válaszként erre: 34. - Vikó 26)
2008. okt. 27. 20:33
Én nem ismerem, máshová járunk, ha gondolod megírom priviben az elérhetőséget (IX és XIII kerület)
2008. okt. 27. 20:31

Szerintem nincs szó szuper generációrol!Ha korábbanis nyilt volna rá lehetőség,biztos mások is éltek volna vele!

Én döntöttem megyünk!Tud valaki valamit mondani a Bárányfelhő programjáról?Azért akarnám oda vinni mert közel van hozzánk a BVSC!

Nem ez az elsődleges szempont,szívesen viszem máshová is ha ezen múlik!

33. krizsanevi (válaszként erre: 31. - 3a35a2b906)
2008. okt. 27. 20:30
A naplóm 4-5 oldalán találsz képet :)
32. krizsanevi (válaszként erre: 31. - 3a35a2b906)
2008. okt. 27. 20:28
Tudod, látom a saját gyermekem: 19 hónap alatt nem volt beteg, nagyon hosszú ideig képes visszatartani a lélegzetét tehát nagyon jól fejlett a tüdeje, erős kiscsaj,az úszáson "kötelező" gyakorlatok vannak ez még a nevelésben is segít, addig is gyerekek közt van, az Apukájával úsznak, a kettőjük kapcsolatát is erősíti, és nem utolsó sorban: ragyog az arca a vízben, sőt a víz alatt is :)
2008. okt. 27. 20:23
jah értem. szupergeneráció nevelése:D amúgy ebben az egyben van valami. ott otthon érzi magát, többet mozog azaz gyorsabban fejlődik ami azért margarita az előnyére válhat. lehet mindenkinek ugyan az a célja de ha valaki hamarabb éri el újabb lehetőségek nyínak elötte....
2008. okt. 27. 20:23
Aha értem.......
29. 0260f21e84 (válaszként erre: 28. - Krizsanevi)
2008. okt. 27. 20:21
6
28. krizsanevi (válaszként erre: 27. - 0260f21e84)
2008. okt. 27. 20:18
Hány gyermeked van?
2008. okt. 27. 20:17
Tehat semmi extra, ami normalis mozgasfejlodessel ne alakulna ki. Kicsit olyan lehuzosszaga van, mint az ovodai angolnak
2008. okt. 27. 20:09
Mert már három hónapos kortól a vízben sokkal intenzívebben mozognak, mint a szárazföldön, és nemcsak a tüdejük, légző izmaik fejlődnek, ezek a babák kiegyensúlyozottabbak, edzettségi szintjük nő, ellenálló képességük fokozódik a fertőzésekkel szemben. Könnyebben tanulnak meg egyéb mozgásformákat is. Segít megelőzni a rossz testtartást. stb
2008. okt. 27. 20:05

Jo, hogy emlitetted az elonyeit. En nem tudom, mik azok?


Par honapos babat kloros, akarmilyen vizbe en ettol fuggetlenul sem raknek bele.

Raistlin, annyira rossz es kiforgato peldakat irogatsz. Nem a levegorol van szo, hanem hogy ennel maradjak, olyan mintha rafujnad a dohanyfustot. Es nem az egyuttfurdesrol, mert vadidegen, azt sem tudod, honnan jott nokkel azik, ez meg hogy apakkal (mot epp a gomba jutott eszembe) is, meg durvabb! Nincs meg olyan immunrendszere egy babanak, hogy megbirkozzon ezekkel.

Ja, a domestost nem, de a klort igen.


Okes, en sok sikert kivanok. Majdcsak sikerul a merules is siras nelkul.

2008. okt. 27. 19:57
valaki elárúlná miért jó amúgy ez a babaúsztatás amúgy? értem hogy az anyaméhben is ez volt, megnyugtatja de ez a korszak is elmúlik....mármint kitolható ezek szerint kb egy fél évvel az az állapot ami a méhben is volt. de mire jó ez a plussz pár hónap? boldogabb lesz a gyerek ha felnő?
2008. okt. 27. 19:55

Először kértek csak a babáról. Az anyukától nem, hisz akkor minden héten kérhetnének, mert bármikor kaphat valami fertőzést, nem? Mi 5 hós kora óta hordjuk, most 19 hónapos és semmi baja nem volt eddig.

Sz.Csirke,szerintem vidd nyugodtan, 8 hós korig marad meg a búvárreflex, ha jó oktatóhoz viszed, elő tudja varázsolni :)

Eleinte lehet, hogy nyel egy kis vizet, de semmi baja nem lesz tőle. Egyébként az oktatónk azt mondta, hogy a baba tudja mit kell csinálnia, a szülőket kell tanítani.

Rengeteg előnye van a babaúszásnak!

2008. okt. 27. 19:55

Ráadásul a régi uszodában, ahol kezdtünk még nem volt vízforgató berendezés sem. Szombaton este leengedték a vizet és vasárnap délelőtt a kismedence csak a babaúszásra volt fenntartva. Most már szép, modern, új termál és gyógyfürdője van a városnak. :-)

Ja és egyébként akkor az apukáknak is el kellene menni orvoshoz, mert ugye ők is benne vannak a vízben. A mi városunkban legalábbis ez családi program volt.

És akkor az ember otthon is úgy fürödjön a gyerekével, hogy előtte orvosi papírt szerez?

Mondjuk én soha nem volta az a túlféltő, túlfertőtlenítő fajta. Nem hiszem, hogy domestossal kell a konyhapultot lemosni, vagy külön mosni a kis ruhácskákat...

Nem kell inkubátorban nevelni a gyerekeket.

21. Raistlin Majere (válaszként erre: 19. - Vikó 26)
2008. okt. 27. 19:50
Nálunk a gyereknek kellett igazolás a gyerekorvostól, hogy nem fertőző, közösségbe mehet. Ha azon múlt volna a babaúszása, hogy nekem el kell mennem nőgyogyóhoz papírért, akkor biztos nem járt volna úszni és sztem sokan vagyunk ezzel. Hiszen sokan akkor sem mennek el a nőgyogyóhoz, ha muszáj.
20. Sz.Csirke (válaszként erre: 19. - Vikó 26)
2008. okt. 27. 19:29
Szerintem nem sokan jarnanak uszasra, ha minden alkalom elott orvoshoz kellene menniuk igazolasert. En meg ilyenrol nem hallottam, hogy barhol kernenek.
2008. okt. 27. 19:15

Ezt nem hiszem el hát nem kérnek egy eg.ügyi igazolást a babától anyukától?

Nálam felsem merült,hogy nem!

Uszisok mondjátok hogy nem így van!Vagy tanodája válogatja?

18. Sz.Csirke (válaszként erre: 17. - 0260f21e84)
2008. okt. 27. 18:43
Ezert van a viz agyon klorozva. En szemely szerint azert remelem, hogy egy anyuka nem megy be a medencebe ha fertozo.
17. 0260f21e84 (válaszként erre: 16. - Raistlin Majere)
2008. okt. 27. 18:19
Jo, mindenki abbol indul ki, amibol tud. Ide meg az volt irva: Mindent a babauszasrol. Hat az uszoda vize es a mas nok aztatasa is idetartozik szerintem. Belefer a mindenbe. Take it easy :D
16. Raistlin Majere (válaszként erre: 15. - 0260f21e84)
2008. okt. 27. 18:15
Nahát azért nem ebből kellene kiindulni... Akkor sétálni sem lehet kimenni a gyerekkel, mert a kipufogógáztól telített levegő többet árt, mint használ. Mint említettem a lányom 3 hónapos kora óta "úszik", most múlt hét éves és még semmiféle betegséget sem kapott el az usziban.
2008. okt. 27. 18:11
En magam sem jarok uszodaba, nemhogy egy kisbabat belerakjak abba a vizbe. Sose lehet tudni egyik- masik anyukanak mi baja.
14. Raistlin Majere (válaszként erre: 13. - Sz.Csirke)
2008. okt. 27. 17:53
Nem. De mint mindenre igaz, lehetnek kivételek...
2008. okt. 27. 17:35

Itthon szultem, tehat siman ment a szules.

Mi meg mindig jarunk uszni, de nem merulunk. Mostmar mondjuk nem is probalkozzak, mivel ma 7 honapos a lany, ugye?


Es amikor a fejere boritjatok a vizet, akkor nem szivja be?

12. krizsanevi (válaszként erre: 10. - Raistlin Majere)
2008. okt. 27. 17:19
Na igen, minden oktatónak megvan a maga módszere :)
11. krizsanevi (válaszként erre: 9. - Sz.Csirke)
2008. okt. 27. 17:17
Elvileg jól csináltátok. Meddig jártatok úszásra? Mert olyan nincs, hogy egy babának nincs búvárreflexe! Normál szülés volt, nem született meg nehezen?
10. Raistlin Majere (válaszként erre: 4. - Sz.Csirke)
2008. okt. 27. 17:16
Nálunk úgy volt, hogy először vinni kellett műanyagpoharat és "csukd be a szád HOPPÁ" felkiáltásra a hoppá szó végére a fejére kellett burítani a pohár vizet úgy hogy avíz az arcába folyjon. Aztán hasonfektetve ugyanez, csak kézzel az arcába locsolni a vizet. Otthon a kádban gyakorolni, és a harmadik alkalommal merítették először nem a szülő, hanem az oktató. Innen már sínen volt a dolog :-) Mi kb 7-8 tízalkalmas bérletet jártunk le annyira szerette ő is és mi is.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook