Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mindenkinek tökéletes a gyereke fórum

Mindenkinek tökéletes a gyereke (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mindenkinek tökéletes a gyereke

1 2 3
2010. márc. 14. 12:00

Van aki gyorsabban, van aki lassabban fejlődik. Ki ebben, ki abban jobb. Sajnos vannak beteg babácskák is, de az a lényeg, hogy vannak nekünk!

Mi nem terveztük a miénket, sőt egy hónapja ismertük egymást párommal, amikor is össze jött. Életem legnagyobb,legnehezebb és legjobb döntése volt, hogy megtartottuk.

Boti nem aludta még át az éjszakát egyszer sem, most 4szer mentem át hozzá, de én szeretem amikor félálomba van még, rámmosolyog és még gagyarászik is valamit hozzá.

Az sem számít, hogy még nincs foga, legalább ha kicsit nagyobb lesz, talán jobban viseli majd. Egyébként 3 hónapos kora óta nyálzik és mindent összerág, mindig azt hisszük, na most jön az a fog, de semmi. Nem utolsó sorban a cicimnek se mindegy, hogy van e foga a gyereknek, vagy nincs.

Nagyon jól megvagyunk annyi dologgal, amennyit produkálni tud, amire eddig képes.

Aki meg el van szálva a saját gyerekétől előbb utóbb úgy is pofára esik!

Jó babázást mindenkinek!!!

40. 3388f1d995 (válaszként erre: 19. - Azure_)
2010. márc. 14. 10:56

Már bocs de én hülyét kapok az ilyen emberektől mikor ezt elkezdik még nincs fogatok még ezt vagy azt nem csinálja br..........

Minden gyerek más Adriánt is azért tórnásztatam mert nagyon nagy baba és nem akartam,hogy később tanulási gondjai legyenek,{mint a testvérének}

Mikor jött a védő nő és elkezdte mondani,hogy ezt meg azt még nem csinálja mondtam neki,hogy nyugodtam be csukhatja a könyvét mert az ami nekik van az egy nagy általánosság nem lehet a gyerekeket be skatulyázni mind más!!

39. Ncilány (válaszként erre: 27. - Misz)
2010. márc. 14. 08:14

Azért szívesen olvaslak benneteket.

Te okosabban csináltad " taktiailag változtattál".

38. Ncilány (válaszként erre: 23. - 2c2de63135)
2010. márc. 14. 08:08

Hát igen mikor kaptam az epés sértő megjegyzéseket, úgy döntöttem " ilyen barátnőkre nincs szükségem. " Azóta sincs, olyanra akik kibeszélnek nincs szükségem.

21 is elmúlt a lányom. Discos nem volt, nem csavargott. És mégis akadt nekivaló fiú, akihez elköltözött. Szereti a szakmát amit választott, és nem akarnak külföldre menekülni, mert olyan a helyzet amlyen.

Kisgyerek kis gond, nagy gyerek nagy.

37. Ncilány (válaszként erre: 22. - Da5a93d992)
2010. márc. 14. 07:58
Sajna ilyen tapasztalatom van.
36. Ncilány (válaszként erre: 17. - 7130b15964)
2010. márc. 14. 07:56
Akkor szerencséd van, hogy megértőbbek az anyukák. Szinte keserű emlékek jutnak eszembe, inkább nem írom le.
2010. márc. 13. 23:57

Mennyire jó ez a téma!:)

A barátnőmnek 4 hetes a babája, mondja hogy átalussza az éjszakát. Kérdezem tőle, hogy hánytól hányig? Este 8-kor leteszik és csak éjjel egykor kel:D Naaa!

Én is sokszor szembesülök ilyen dolgokkal, meg a jóakarókkal, akik mindig tudták, hogy nem elég a tejem, ha meg mondtam hogy még tudok fejni is, akkor hogy biztos nem tápláló...mert az unoka nem tudott szoptatni. Ma már csak röhögök rajta.

34. 7130b15964 (válaszként erre: 33. - Sajert)
2010. márc. 13. 23:19

Annak még veheti hasznát, mármint az eséstudományának.


Mi gondolkodunk, hogy minél hamarabb kezdünk valami küzdősportot. Csak ugye még korai. 2 évesen maximum nindzsákat képeznek, de azokat se itt :D


Mit mondtak a petősök, hogy mi lehet az oka, ennek a jelenségnek a fiadnál?


Az én fiam ebéd után szokott aludni, de nem azért, mert akar, hanem mert ez a program. De, amikor elalszik, akkor akár 3-3 és fél órát is durmol. Pontosabban mostanság fel szoktam ébreszteni kb. 2 óra alvás után, mert így is túl későn fekszik este.

33. sajert (válaszként erre: 32. - 7130b15964)
2010. márc. 13. 23:14

Na látod, erről a nem alvásról beszél nekem minden kisgyerekes ismerősöm :-DDD. Nekem azért furcsa a rengeteg alvása, mivel újszülött/csecsemőkorban keveset aludt (3*30perc nappal+12óra éjszaka). Ez a temérdek alvás/fáradékonyság cirka 1 hónapja kezdődött.


Még nézni is rossz, ahogy pl. megy. Másképp megy, fut mint a többi gyerek, olyan "szétszórtan". Mint aki épp szét akar esni. Ha a futását nézed, háááát nem épp felemelő látvány. Látszik, mintha nem tudna a kezével, lábával, testével mit kezdeni közben. Meg vagy előredől közben, vagy hátra, úgy egyensúlyoz, közben kalimpál a kezével.

Egyébként meg profi eső. Most már minimális fejsérülés nélkül is tud esni. Egy időben úgy nézett ki a feje, mint aki bokszol :-((. Púp, púp hátán, kék-zöld-lila foltok - az arcán, a fején.

32. 7130b15964 (válaszként erre: 31. - Sajert)
2010. márc. 13. 22:55

Jaj, az enyém pont nem akar menni aludni. Épp erről panaszkodtam valakinek a napokban. Biz Isten eszembe se jutott, hogy ennek örülnöm kellene! Persze, nem tartom kórosnak se, csak idegesítő :DDD

Hétkor kel és magától le se feküdne. Volt rá példa, hogy nem kellett neki aludni menni, mert programunk volt és egy perccel se lehetett letenni korábban este (ami nála fél tizet jelent, akkor se menne magától, csak akkor már általában le tudom tenni aludni anélkül, hogy egy órán át még óbégatna az ágyában)


Mit jelent, hogy "rosszul mozog"? Az eleséseit érted alatta?


A szemészetre nem kell beutaló. Mondjuk mi egy nagyon helyes doktornő magánrendelőjében voltunk. A vizsgálat 5 ezer forintba került, cserébe időpontot kaptunk két napon belül és 10 percet sem töltöttünk a váróban.


[link]


Legközelebb, ha megyünk az én szememet is megnézetem, így legalább nem kell külön mennem. Rám fér, vagy tíz éve nem látott szemész (nincs problémám a látásommal, de ugye bizonyos kor után nem árt még jobban odafigyelni:))

31. sajert (válaszként erre: 26. - 7130b15964)
2010. márc. 13. 22:47

A szakemberek miatt írtam.


Ott nem csak komoly mozgás-, értelmi fogyatékosokkal foglalkoznak, én is azt hittem, de ez nem igaz! BÁRKI az ország területéről elviheti a gyerekét, és megnézik, hogy tényleg rendben fejlődik-e. Ezt a sokadig telefon után tudtam meg!!! Kikérdezik a terhesség, szülés menetéről, nálunk ugye a fejlődését is (most, a két éves fiammal voltam).

Én voltam vele fizetős felmérőn is (nem Gekko). Már eleve ott is mondtak dolgokat, de sokat NEM HITTEM EL, mivel egy kimondottan mozgékony gyerekről van szó (meg ugye a védőnő, a gyerekorvos végig azt mondta nekem a két év folyamán: hogy majd kinővi stb..!). Ezért kerestem egy anyagi érdektől mentes szakembert is. A Petőbe még több rosszat mondtak. És csodálkoztak, hogy még nem látta neurológus a fiamat... Mozogni mozog, csak épp rosszul, meg fáradékony. Ami mostanában hatványozottan jön elő. Nagyon fáradékony lett az utóbbi időben, már emiatt is kezdek aggódni - paraanya előjött belőlem. Tegnap is pl. 8-kor kelt fel (12 óra alvás után) és már 1/212-kor befeküdt az ágyába, hogy alszik. Ki se lehetett onnan szedni. Aludt 3 órát, majd este 7-kor lefeküdt a kanapéra a nappaliba, és közölte: fáradt. Ma már 1/111-kor!!! akart menni aludni (8 órás kelés után, 12 óra alvás után), végül kihúztam vele 1/212-ig (de iszonyúan sajnáltam, mert látszott hogy majd leragadt a szeme)... Ma már délután 6-kor menni akart aludni... 3-kor kelt fel!!!


Máshoz hasonlítom (én is :-DD), és mindenki azt mondja, a korban hozzá illő gyerekekkel kapcsolatban, hogy nemhogy magától megy aludni, hanem még hisztizik is az alvás ellen.


Szemészetre még én se vittem. Majd utána járok, hogy kell-e beutaló.

30. 7130b15964 (válaszként erre: 29. - Misz)
2010. márc. 13. 22:39

Ez mekkora! Meg vagy áldva jóakarókkal :DDD


Én egyébként mindenkire legyintek, aki arról panaszkodik, hogy a gyereke nem alussza át az éjszakát. Ugyanis az én fiam decemberben volt két éves és konkrétan 3 éjszakát aludt át eddig. Úgyhogy nekem ne panaszkodjon senki, mert odaadom neki pár estére a fiamat :D


Egyébként nem gáz a gyerek, csak éjjel változó időpontban úgy dönt, hogy ő eleget aludt már az ágyában és átjönne hozzánk vagy ha ez nekünk nem jó, akkor hangosan virraszt. Inkább megengedjük, hogy velünk aludjon, mert ha áthozzuk,akkor egy pillanat alatt elalszik.

29. misz (válaszként erre: 28. - 7130b15964)
2010. márc. 13. 22:24

Hát akiknek ilyeneket mondtam, meg is érdemelték, hogy egye őket a fene egy kicsit. :DDD


Bár volt egy rokon, akit ezzel sem tudtam kicselezni. Mert, ha azt mondtam, hogy minden tökéletes, azzal jött, hogy ne éljem bele magam, mert lesz ez még sokkal rosszabb is. És elkezdte sorolni, mi minden fog elromolni, na és ha bekövetkezik, akkor majd miket kell csinálnom. És ezeket csak azért mondja el, mert biztos benne, hogy ha tényleg jönnek a gondok én úgysem tudom jól megoldani majd.

Ma már csak nevetek rajta. :DDD

28. 7130b15964 (válaszként erre: 27. - Misz)
2010. márc. 13. 22:17
Arra nem gondoltál, hogy szegény beszélgetőpartnereid mit össze stresszelték magukat, hogy neked ilyen mintagyerek jutott?! :DDD
27. misz
2010. márc. 13. 22:05

Ez a cikk a szívemből szól. :)

Rengeteget szenvedtem attól, hogy mindenki gyereke jól eszik, átalussza az éjszakát, és mozgásilag már most olimpiai bajnok. Csak az enyém nem. És hosszabb beszélgetés után kiderült, hogy a játszótéri kislány anyukájának az az "átalvás", hogy 11-től 5-ig alszik a gyerek. A kisfiú anyukájának meg azt jelenti, hogy csak inni kel fel a Kicsi este8 és reggel 6 között 5x. És ehhez hasonlók.


Egy idő után taktikát váltottam, és csak azzal beszéltem a számomra problémát jelentő dolgokról, akikről tudtam, hogy tényleg segíteni akarnak és jószándékúak. Vagy azokkal, akik tényleg segítséget, ötleteket szerettek volna kapni valamilyen gondjukra.

A többi, tökéletes gyerekkel rendelkező játszótéri anyukával, valamint a rokonság mindent jobban tudó tagjaival ilyen és hasonló beszélgetéseket folytattam:

- Jól eszik? - Hát persze.

- Átalussza már az éjszakát? - Hogyne.

- Nem sír, hisztizik sokat? - Á, sose.

- Van még elég tejed? - Pont elég.


Így megkíméltem magam egy csomó kioktatástól. Most a kisfiammal már sokkal lazább vagyok ilyen téren is. :)

26. 7130b15964 (válaszként erre: 25. - Sajert)
2010. márc. 13. 21:50

Nem túlzás egy kicsit rögtön a Petővel nyitni? Ott azért tényleg nagyon komoly esetek vannak. Persze, ha csak azért említed, hogy ők tele vannak nagyszerű szakemberekkel, akkor egyetértek veled.


Annyira összetett ez a dolog. Az én fiam is ordított anno, ha hasra fordítottam, aztán mégsincs gond a mozgásával eddig.


Azért igazad van, ha az embernek van egy megérzése, akkor ne engedje magát könnyen lerázni, főleg, ha a gyerekéről van szó. Inkább menjünk el egyszer-kétszer "feleslegesen" szakorvoshoz, minthogy későn érjünk oda!


Jut eszembe, voltunk szemészeten, ami ugye egyáltalán nem kötelező és általában nem is járnak el az anyukák a gyerekkel, hacsak nincs gond a könnycsatornával vagy nem látványosan kancsal a gyermek. Egy félév múlva megyünk vissza, valami kis fénytörés hibát észlelt a számítógép. Remélhetőleg kinövi a fiam. Ezt szabad szemmel senki nem venné észre és évekig nincs jele, amíg látványosan nem romlik a látás.


A szemészek szerint minden 1-2 éves gyerek megérdemelne egy szűrést, nem fáj, semeddig se tart és megnyugtatja a szülőt vagy éppen időben tudnak megfelelő kezeléssel segíteni a picinek.

25. sajert (válaszként erre: 19. - Azure_)
2010. márc. 13. 21:40

Nem akarok okoskodni, isten ments tőle, DE nekem a gyerekorvos, védőnő is ugyanezt hajtogatta, hogy majd kinővi, majd csinálja rendesen, nem minden gyerek egyforma stb....

A kétéves gyerekemet most kell gyerekneurológushoz vinnem, mert mozgásilag gond van vele (ezt már rég kellett volna fejlődésneurológiára vinnem, ha a gyerekorvos ODAFIGYELT volna a szavaimra, a fejlődésneurológiához "öreg" a fiam).

A korai tünetek közé tartozott az is, hogy utált hason feküdni, már amikor fordítottam üvöltött (azért 4 hósan fordult hátáról hasára, onnan vissza).

Most ott tartunk, hogy igaz megy, fut, de 10 métert nem tud egyfolytában menni, elesik, sima terepen :-((, van hogy szó szerint a saját lábába. Guggolni nem tud. Ülve nem játszik, csak állva. Meg olyan kis béna, ügyetlen :-((.


Azért - nem tudom, hogy pesti vagy környéki vagy-e, a Petőbe elviheted (beutaló nélkül, simán telefonon bejelentkezel, és kapsz egy időpontot kb. 1 hónap a várakozási idő). De egy gyógytornász is meg tudja mondani, hogy baj van-e vele, vagy "majd kinővi".


A következő gyereket én biztos elviszem majd pár hónapos korában, mert a fiamnak is születése óta kellett volna gyógytorna...

2010. márc. 13. 20:20
Nem mindenkinek ...
2010. márc. 13. 20:07

ezen tényleg nem érdemes idegeskedni, ha a saját babánk máshogy, más ütemben fejlődik, mint a szomszéd csemetéje! nekem 3 baba van (most várom a negyediket) és ők aztán 1 pától anyától vannak, mégis ég-és föld a 3 gyerek fejlődése! kislányom 8hónaposan állt, de csak 14hónaposan volt hajlandó elindulni(nagyon óvatos), viszont 10hónaposan saját szókincse vot, amit 1,5éves korára leváltott a normális, mások által is érthető beszédre, majd kisfiam 9hónaposan állt, 12hónapos kora előtt 3nappal ment, de a 4.nap már rohant is! (azóta is), de csak 2,5évesen szólalt meg!, harmadik gyerkőc, aki szintén fiú, 8hónaposan állt, de csak 17(!!!) hónaposan indult el, és még mindig óvatos nagyon...de már tud 1-2 szót mondani, valószínű előbb fog beszélni, mint a másik fiam!

szóval ezzel csak azt akartam mondani, hogy még a testvérek fejlődésében is ég és föld különbségek vannak, nemhogy a vadidegen gyerekekkel szemben! aki meg azt lenézi, hogy a másik gyerek nem olyan "ügyes", mint az övé, azzal nem kell foglalkozni...

hidd el a te gyereked is épp olyan okos, és ügyes lesz, amikor kell, mint a másé, ha foglalkoznak/foglalkozol vele!!

22. da5a93d992 (válaszként erre: 12. - Ncilány)
2010. márc. 13. 20:05
Hát aki lenézi a másik anyuka kisbabáját, hogy valamit nem csinál még, amit már az ő gyereke igen, az szánalomra méltó.... Az én kisbabám tényleg sokmindneben megelőzte/megelőzi a kortársait, de biztosan behozzák majd a többiek, és lesz olyan, amiben majd "lemarad" egy picit. Én minden kisbabát aranyosnak látok :), de persze mindenki a saját babáját tartja a legeslegtökéletesebbnek...és ez így van jól egyébként....
2010. márc. 13. 19:54

Ha beszélget két anyuka, előkerül az a téma is, hogy mit csinál éppen akkor a baba. Nem biztos, hogy a hasonlítgatás kedvéért (legalábbis én nem), csak érdekes ezt is megkonzultálni. Nekem a babám igen gyorsan fejlődik, sokmindenben előbbre tart most, mnit a kortársai, de lehet, hogy ezt vagy zat meg majd később fogja megcsinálni. Nem egyformák a gyerekek, én sosem versengésnek szánom az ilyenfajta beszélgetéseket.

Amúgy én is azt monodm végigalussza az éjszakát a kisfiam (hajnalban felkel pár perces szopira, meg néha éjjel 3 perces 'nyüszmörgésre'), de nekem ez már azt jelenti, hogy végig alszik :)

Ha tanácsot kérsz valakitől és az ad, attól még nem kell azt feltétlenül megfogadni. El kell dönteni, az jó-e a te gyermekednek, hisz te ismered legjobban...

20. moknika (válaszként erre: 19. - Azure_)
2010. márc. 13. 18:52

Mi is járunk babaúszásra. Nagyon jó. Kisfiam is szereti.

Az mellett, hogy megtanulnak úszni, igaz csak kb 2 éves koruk körül fognak önállóan úszni, nagyon jót tesz a mozgásfejlődésüknek is.

19. azure_ (válaszként erre: 18. - 3388f1d995)
2010. márc. 13. 18:18

Egyenlőre a doktornénink és a védőnénink sem látja indokoltnak, hogy vigyük tovább. Végülis 5 hónapos és azt mondják ő nyugisabb baba. Ami igaz is. Persze ha kell viszem én is tovább. Most jövő héttől babaúszásra fogjuk vinni. Talán segíteni fog ez is a mozgásfejlődésében.


Nálunk mindenkinek az a kérdése, hogy szopizik? Van tejed? Most meg már az lesz, hogy van fogacskája?! Hol van az még!!! :)

18. 3388f1d995 (válaszként erre: 10. - Azure_)
2010. márc. 13. 15:53

Az én kis fiamat el kelet vinni egy neorológushoz mert nagy baba volt mint a tied és tornáztatni kelet már három honapós korától ,hogy meg tudjon fordulni és később ne legyen vele gond szegénykém nem mindig akarta de ha sírt már abba is hagytuk.

Nem sokára egy éves és szépen utána ért a többi kis gyereknek.

17. 7130b15964 (válaszként erre: 12. - Ncilány)
2010. márc. 13. 15:22
Nálunk szerencsére nincs így. Inkább tapasztalatot cserélünk. Mindenkinek van olyan gyereke vagy a gyerekének olyan területe, amiben megelőzi a többit, más területen, meg inkább lemaradt. Nem lehet senki mindenben sokkal jobb, mint a többiek (annak már lódít az anyukája:)).
16. 7130b15964 (válaszként erre: 11. - Azure_)
2010. márc. 13. 15:20

Rájöttem :DDD


Azért egyszer-egyszer vedd rá magad, hogy megfordítás helyett hagyd küzdeni. Jót tesz neki is és neked is, ha látod, hogy pár alkalom után sikerül majd neki egyre jobban:)))


Nem kell ám minden egyes alkalmat megragadni, csak ne kedvezz neki mindig. Valahogy az arany középutat kell megtalálni :)

2010. márc. 13. 15:15
Számomra mindig a lányom etetése volt probléma. A többi anyuka szerint keveset eszik + ha megemlítem, hogy 1 hetes koráig és most 4 és 1/2 hónaposan néha tápszerrel pótolom és most már gyümivel is, szinte felháborodnak, hogy szarul csinálom. Ilyenkor olyan mérges tudok lenni. Sajnos a szülés után problémáim lettek (gyulladás) és kihat a tejem mennyiségére és minőségére, de szerintük nem ezen múlik. "Minden fejben dől el."
14. dzsigg
2010. márc. 13. 13:48

Ajaj,ezt a cikket irhattam volna magam is:)

Bizony ha csunyabban vagy öszintebben fejezem ki magam,akkor az anyukak szeretik a babaikat a masikhoz hasonlitgatni,van aki loversenyt rendez a gyermek fejlödeseböl.

Nekem a kislanyom 12 honaposan nem mutatott meg egy fogat sem,mig az ismerösöm gyermeke 4 honaposan 5 foggal rendelkezett.

Mai napig jön a kerdes:

-Ugye van mar foga?Nincs?Komolyan?jajjj...

Denem csak ebböl üztek versenyt velem,hanem sok egyeb dolgobol.

Rajöttem a gyereket sem mi tanitjuk felallni,felülni,maszni,jarni,mindent maguk csinalnak amikor ök jonak latjak.Ezert felesleges otthon ketsegbeesni hogy az enyem nem tud valamit,mig Jancsika mar reg tul van rajta.

Szerintem ne a gyerek igazodjon a szülö igenyeihez,hanem a szülö a gyerek igenyeihez.S ha nem alussza at az ejszakat akkor nem alussza at.

Majd atfogja idövel..

2010. márc. 13. 13:05

Az én 12 kg-os, 8 hónapos babám sem mászik még, holott a szomszéd, vele egydős kislány már 5 hónaposan tekerte körbe.

Orvos szerint semmi baj vele. Nem vagyok idegeskedő típus, de sokszor olyan nagy a nyomás a külvilágtól, hogy akaratlanul is megkérdem magamba: miért pont velünk, mit rontok el? Egyszerűbb volna egy legyintéssel és mosllyal leszerelni a kérdezőt. Ilyen az én gyermekem és büszke vagyok rá! Ennek ellenére tovább rágódok a dolgokon, a szomszéd gyereken. Anyósomékkal együtt élünk, akik még azért is stresszelik magukat, hogy mikor lesz beteg-mert még nem volt- s ha bemegyünk a városba rögtön jönnek, hogy orvosnál voltunk_e. Már meg sem merem mondani nekik, hogy nem alussza át az éjszakát!!!

2010. márc. 13. 12:57

Aki csemetéje lassabban fejlődött, nem nézte le a másik anyuka? Ilyenkor nagyon szeretnek egymás lelkébe gázolni.

( sok ével ezelőtt ezt tapasztaltam )

Nem forog, nem emeli a fejét stb.

Inkább apró ötletekkel lehetne segíteni, hogy igazítsd a lábát, hogy rájöjjön a csemete, jé megtudok fordulni...

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook