Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mindenki mindig rohan, nincs megállás, meg kell felelni fórum

Mindenki mindig rohan, nincs megállás, meg kell felelni (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mindenki mindig rohan, nincs megállás, meg kell felelni

161. 86d0584f0e (válaszként erre: 141. - Syria)
2018. ápr. 28. 14:59

"

141. syria 2018-04-28 07:35

Csalódtam benned, hogy csalódtál bennem. :)

Szinte megköveztek azért, mert egy szűk közösség által alig olvasott naplóba néha teszek fényképet. Szerintem nem sérti senki személyiségi jogait a mód és körülmény. "



Ez NEM véleményes. A naplód nyilvános, így a személyiségi jog sérelme fennáll. Bűncselekményt követtél el.

160. 86d0584f0e (válaszként erre: 149. - Channa*)
2018. ápr. 28. 14:57

Nos. Nem azt mondtam, hogy nem lehet. Azt mondtam, hogy az arra van időd, amire szakítasz egy ostoba hülyeség.


Mert nem mindenki h-p dolgozgat délután négyig vagy ötig.


Számos ember nem így, nem csak ennyit dolgozik, és mellette levelező képzésen hallgat, nyelviskolába jár, sportol és van 2-5 gyereke IS.


Jelzem, ez speciel én vagyok. Aki így sportolni reggel ötkor jutok el, hatig futok, heti háromszor. Így nekem lehet jönni azzal, hogy mindenre van idő, keresztberöhögöm, és akkor még finom voltam.


Jellemzően ezt az egy gyerekesek, a nem másoddiplomát és harmadik nyelvet tanulók, a nyugdíjasok, az átlagfizetésért h-p dolgozók mondják, vagy akiknek már kirepült a családjuk, és semmi dolguk minden nap öt után, maximum bámulják a sorozataikat.


Én éppen másoddiplomámat szerzem, a harmadik nyelvvizsgára készülök, van öt gyerekem, egy kertes házam, sportolok, életemben nem dolgoztam csak h-p,8-17, igaz nem is csak annyit kerestem, amit azzal meglehet keresni. Ja, és éppen a kórházban lábadozom, miközben egy projectmunkát végzek mellékállásban, infúzióval a karomon.


Na, ennyit arról, hogy mindenre van idő. Nem. Nincs.

159. selena78 (válaszként erre: 151. - Ab61752c45)
2018. ápr. 28. 10:56
És nem is kell füvet nyírnod többet.
158. selena78 (válaszként erre: 156. - Syria)
2018. ápr. 28. 10:56

Hát most én is belekukkantottam a naplódba, hogy lássam az ominózus képet.:)


Tényleg valamiért bánt a palánk. Nekem ugyan érthetetlen, de lehet csak azért, mert mifelénk mindenkinek ilyen van.


Mint mondtam, a szomszéd felé 2,5 méteres palánk van, viszont van rajta kiskapu. Ha elutazunk, etetjük egymás állatait, így egyszerűbb. Ráadásul kulcsunk van egymás lakásához, és ismerjük egymás lakásriasztó kódját.


A ciccedet viszont virtuálisan meggyömöszöltem.:)

157. ab61752c45 (válaszként erre: 155. - Syria)
2018. ápr. 28. 09:57
hát bakkecske nem is kell.
156. syria (válaszként erre: 146. - Ikebana3)
2018. ápr. 28. 09:55
Ahogy az a fórumokkal történni szokott. :)
155. syria (válaszként erre: 151. - Ab61752c45)
2018. ápr. 28. 09:54

De nőstény legyen! :) Két okból:

1: nyerhetsz tőle tejet

2: nem kell félned az akár 60 cm-esre is megnövő szarvától.

154. michelle.r (válaszként erre: 151. - Ab61752c45)
2018. ápr. 28. 09:51
Remek ötlet ;) ha ügyes vagy, és jól tarod, csinálhatsz sajtot, amit jó pénzért eladhatsz :D
153. syria (válaszként erre: 143. - Lonna4)
2018. ápr. 28. 09:47
Biztosan nem. :)
152. syria (válaszként erre: 135. - Érdekes73)
2018. ápr. 28. 09:46
Tiszta hard rock az élet? :)
151. ab61752c45 (válaszként erre: 133. - Ab61752c45)
2018. ápr. 28. 09:34
majd veszek egy kecskét.az csöndben legel.
150. Channa* (válaszként erre: 27. - Anyucikóni)
2018. ápr. 28. 08:46

És azt, hogy csinálod? Nem dolgozol?

Én délután 4-kor még melózok. Félre értés ne essék, nekem van mindenre időm úgy is, hogy fél 6-ra érek haza minden nap, takarítok, stb.

149. Channa* (válaszként erre: 15. - 86d0584f0e)
2018. ápr. 28. 08:43

Pedig ez teljesen igaz.

Miért ne lehetne család és munka mellett tanulni, sportolni, szórakozni?

Ha van az embernek mindenre igénye, akkor szakít rá időt.

Természetesen nem a fotelben ülve kell sopánkodni, hogy nekem semmire nincs időm, hanem csinálni kell.

148. Ikebana3 (válaszként erre: 141. - Syria)
2018. ápr. 28. 08:37
Semmi gond azzal, hogy a naplódba mit írsz le vagy milyen képet teszel fel, de jelenlegi formájában ellenőrizetlen számodra legfőképpen, hogy azt ki olvassa vagy ki látja. Ha titkos naplót vezetnél, számodra is egyértelmű lenne, hogy ki olvassa. Az, hogy hányan kedvelnek, az csak egy szám. A lényeg az volna, hogy tudj is arról a körről, akik olvassák. Azok közül sem fog mindenki mindig a te naplódban lógni, de mégis tudni fogod, hogy legbensőbb gondolataidat kivel osztod meg. Így elkerülheted az ironikus kibiceket. Ha pedig egy olvasóddal mégsem jössz majd ki, simán kiteheted a naplódból és nem kell tovább megtűrnöd.
147. 31bc25d879 (válaszként erre: 145. - Ikebana3)
2018. ápr. 28. 08:34
Van benne ráció:)
146. Ikebana3 (válaszként erre: 145. - Ikebana3)
2018. ápr. 28. 08:26
A cikkben feltett kérdésekre reagáltam,de közben látom, hogy egészen másfelé haladtak a hozzászólások. :)
2018. ápr. 28. 08:22

A válaszom egyszerű és az összes kérdésre válaszol: azért, mert az egyén életéhez szükséges életfeltételeket meg kell teremtenie.


Minden kornak megvan a maga sajátos, az egyén számára esetleg megterhelő közege, amelyben él. Csakhogy addig, amíg az előttünk járó korokban a többség elfogadta a ránehezedő terheket (persze nem mindenki, hiszen a fejlődésnek éppen ez a lényege), addig a mai kor emberének kinyílt a szeme a világra a technika jóvoltából és látja, hogy nem mindenkinek adattak meg azok a terhek ami neki, ezért próbál ezen változtatni. De addig, amíg más korokban ezeket simán eretneknek, ...forradalmárnak nevezték, addig a mai kor embere csak önmagában és önmagával vívja a harcait.

Ez pedig igen nehéz.

Nem, nem benned van a hiba. Csakhogy amíg ősanyáinban fel sem merült a gondolat, hogy élhetne másként is, netán hosszabb ideig, mint 35-40 év, addig mi azon kattogunk, hogy hogyan hozzuk ki a legtöbbet a mi 70-80 évünkből. Voltak mindig gazdagok(Sokan beleszülettek a vagyonba, mások csatákban nyerték vagy ahogy a hiszékenység vámszedői teszik: összelopják maguknak. Ilyenekből ma is akad bőven)és voltak szegények is. De a mai kor embere tenne a jobb életéért, dolgozik, próbál a valós vagy vélt elvárásoknak megfelelni, mert abban reménykedik így majd sikerül.

De az úri elitnek ez nem érdeke, sőt igyekszik minél jobban tudatlanságban és minél kiszolgáltatottabb helyzetben tartani azokat, akik őt kiszolgálják. Erre remek rendszer a vallás. (fogadd el a sorsod, ne lázadj, neked ez adatott és pont, téma lezárva. Ha tovább lázongsz pokolra jutsz - és ezzel jól meg is zsarolta lelkileg a háborgót, közben röhögve dörzsöli a tenyerét, mert ő továbbra is jól él. A befenyegetett, lelkileg megzsarolt, nyomorban élő alattvalónál nincs tökéletesebb rabszolga. Éhbérért, hűséggel robotol - közben naivul reméli, hogy egyszer majd máshogy lesz)

Szóval, ha a feltett kérdéseiden változtatni akarsz, akkor vagy nagyok okosnak vagy nagyon rafináltnak kell lenned. Okosnak, hogy felül tudj emelkedni a hétköznapi problémáidon és megteremted a magad világát, amiben magasról teszel a kicsinyes hétköznapokra vagy nagyon rafináltnak, hogy ügyeskedéssel és fondorlatokkal úgy tudd átverni a téged körülvevő világot, hogy abból te gyere ki győztesen. (Erre a saját szemünkkel is láthatunk példákat) Ha pedig egyik sem tudsz lenni, akkor maradnak a mindennapi harcok, vívódások.


A véleményemmel senkit nem szándékoztam megbántani, pusztán leírtam.

144. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 141. - Syria)
2018. ápr. 28. 08:04

"Szerintem nem sérti senki személyiségi jogait a mód és körülmény. Ugyanakkor közszereplők óvodásokat használnak biodíszletnek, és a TV-ben, fb-on mutogatják, s nem történik semmi."


Azért, mert más Hülyeséget csinál, nem muszáj követni, főleg akkor nem, ha nem tartjuk helyesnek. Egyiket sem tartom fair dolognak.


"Soha nem kényszerből, hanem egyéni elhatározásból akartam megfelelni, ott ahol úgy láttam jónak;"


Ez is valamiféle kényszer, csak ez önmagunk felé .

Majdnem mindannyiunkban jelen van egy korszakunkban, aztán ki előbb, ki később leveti ezt a béklyót magáról, és van aki csak ideiglenesen valamilyen célja eléréséhez alkalmazza, és vannak a szolgalelkűek, akik mindig megakarnak felelni.


Neked is van egy véleményed, másnak is és nekem is van. Nekem nem tetszik a szomszéd és annak telkének, lakásának a posztolása.

Nem vagyunk egyformák, mindenkinek a saját lelkiismeretével kell elszámolni, még akkor is, ha esetleg nincs belőle retorzió, bár ez akár büntethető is lenne, annak ellenére, hogy a "nagyok" ezt megtehetik. Ez olyan, hogy milliárdokat lopni dicsőség, egy bicikliért börtön jár.

143. Lonna4 (válaszként erre: 142. - Syria)
2018. ápr. 28. 07:40
De igen, nyugodtabb életed lesz.
142. syria (válaszként erre: 134. - Globus)
2018. ápr. 28. 07:36

Úgy, ahogy kb. 20-30 éve volt: kapa, kasza, sarló. :) Akkor nem volt fűnyírózaj probléma, mégse ért a gaz a bokánkig se.

S válaszul ne tessék nekem azzal jönni, hogy akkor költözzek barlangba, közlekedjek lovas kocsival, meg mossak mosógép helyett teknőben; stb, stb! :D

141. syria (válaszként erre: 129. - 9b10f3d7ff)
2018. ápr. 28. 07:35

Csalódtam benned, hogy csalódtál bennem. :)

Szinte megköveztek azért, mert egy szűk közösség által alig olvasott naplóba néha teszek fényképet. Szerintem nem sérti senki személyiségi jogait a mód és körülmény. Ugyanakkor közszereplők óvodásokat használnak biodíszletnek, és a TV-ben, fb-on mutogatják, s nem történik semmi.


A naplóim nézettségének nem célja, hanem következménye a cikk megjelenése, tehát nincs bennem megfelelési kényszer, ahogy soha nem is volt. A cikkből ezt is tévesen szűrtétek le. Biztosan bennem van a hiba, másképp kellett volna fogalmaznom.

Soha nem kényszerből, hanem egyéni elhatározásból akartam megfelelni, ott ahol úgy láttam jónak; ellentétben azokkal, akik nem ilyen szerencsések.

140. syria
2018. ápr. 28. 07:32
2011-ben még volt iwiw, akkori írásából idézhetett. :)
139. 51c8cb4e90 (válaszként erre: 137. - Ensiferum999)
2018. ápr. 28. 07:26

?

2011?

iwiw?

Csak én nem értem?

138. 9f9aa0ac88 (válaszként erre: 137. - Ensiferum999)
2018. ápr. 28. 06:54
Légy boldog és elégedett!
2018. ápr. 28. 06:15
Lezárul életemnek egy szakasza A MAI NAPTÓL 2011 03 nyugdíjas leszek. Örömmel tölt el, hogy sikerült jó egészségben fiatalos lélekkel megérnem ezt az időt is, kicsit furcsa az adatlapokon (facebook, iwiw) majd beírni nyugdíjas, de készülök ezekre az évekre. Igyekszem értelmesen eltölteni a rám szakadt sok szabadidőt, tervezem, hogy reggelente kocogni majd később, futni fogok egészségem megóvása érdekében. Hobbimnak több időt szentelek (gitározás, kertészkedés, kerékpározás, szaunázás, internetezés) fontos hogy lélekben is harmonikusak maradjunk. Én azt vallom nem szabad befordulni eltunyulni, értelmesen a megszerzett élettapasztalatokkal és a korom által megszerzett bölcsességgel, kell élni az életet. Továbbra is nyitott leszek új és értelmes dolgokra és önzetlenül segítem embertársaimat. Munkahelyemen továbbra is tartom majd a kapcsolatot kollégáimmal, tervezek utazásokat is, számomra érdekes helyekre és kamionos barátommal is jó nagyokat beszélgetve, elutazom pár országba. Életünk során, minden korszakunknak megvan a maga szépsége rajtunk áll, hogyan élünk milyen minőségben , egészségben, harmóniában. Sajnos kollégáim közül sokan csak pár évig élvezték a nyugdíjat ők már „odaát” találkoznak, nyugodjanak békében. Kívánok sok boldog nyugdíjas éveket barátaimnak, akikhez én is csatlakozom
2018. ápr. 28. 06:10
Meg kell találni a belső harmóniádat és akkor megnyílnak az emberek. Én is nyugdíjas vagyok tele tervekkel,energiával,hobbival amiben meglátom a szépséget. Sokat beszélek emberekkel,szólítsd meg őket.
2018. ápr. 27. 22:08

"..Oda vissza nap nap után

Gyorsfotó a táj

Oda vissza nap nap után

Közben nincs megállj

Oda vissza nap nap után

Ennyi a világ

Oda vissza nap nap után

Meggyötörten jár "

134. globus (válaszként erre: 133. - Ab61752c45)
2018. ápr. 27. 21:46
Nem szólva arról, hogy az éjszakások délelőtt alszanak, kisbabák, idősek délután. Hogyan legyen?
133. ab61752c45 (válaszként erre: 131. - Michelle.r)
2018. ápr. 27. 18:12
olyan korán nem nyírok füvet,általában fél kilenc körül érek haza.olyankor még csupa víz.délben sem nyírhatok,mert valaki olyankor lepihen?
132. Lonna4
2018. ápr. 27. 18:06

A válasz egyszerű. Megoregedtel. Elfogytak az eroid hogy a változó világban megtaláld a helyed.Ez a cikk olyan bezzeg az én időmben kiállítás.

Bezzeg régen minden más volt...ez nem jobb rosszabb. Más, és kész. Más a kommunikáció módja.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook