Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mindenki mindig rohan, nincs megállás, meg kell felelni fórum

Mindenki mindig rohan, nincs megállás, meg kell felelni (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mindenki mindig rohan, nincs megállás, meg kell felelni

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
191. Channa* (válaszként erre: 176. - Michelle.r)
2018. ápr. 29. 13:45

Pontosan!

Nekem is van, amikor már otthon vagyok 4-kor és olyan is, hogy a szombat délutánom munkával telik.

És igen, én szinte minden hétvégén ugyan úgy reggel 6 körül kelek, és ha elmegyek tornázni, vagy bárhová máshová, akkor este 11 előtt nem fekszek le, mert attól függetlenül, hogy már felnőtt a gyerekem, dolgom még van itthon is. Persze, csinálhatná bejárónő is, de én jobban szeretem magamnak csinálni:D

És valóban nem kellene minden odadobott kesztyűt felvennem, de ez konkrétan nekem szólt. Ráadásul 46 évesen úgy beszélt rólam, mintha 80 éves lennék:)))


Van egy unkaöcsém, akinek 5 gyereke van, és én nem látom azt, hogy nem lenne a gyerekek miatt idejük másra. Tehát, lehet úgy is csinálni, hogy mindenre legyen idő ennyi gyerek mellett is, és biztos vagyok benne, hogy nekem akkor is lenne mindenre időm és energiám, ha nekem lenne 5 gyerekem, mert én egy ilyen mintát hoztam a családomból és nem olyat, hogy mártírkodjak...

190. 31bc25d879 (válaszként erre: 188. - Globus)
2018. ápr. 29. 10:15

Én is így gondolom, mindkét hozzászólásoddal maximálisan egyetértek.

A mire van időnk tekintetében valahogy én is így vagyok és szerintem sokunk.

Az is nyilvánvaló, hogy aki huszonévesen szült annak 40-es éveire már felnőtt gyerekei vannak, kirepültek, élik az életüket mi segítjük őket, támogatjuk, de már jóval több magunkra fordított mennyiségi és minőségi idővel rendelkezünk. Én pl. nem rohanok, vagy csak nagyon ritkán. Tudom és akarom úgy szervezni a napjaim, hogy ne kelljen loholnom és az idő miatt stresszelnem.


Nincs annyi "kötelezően előírt program" és könnyebben tehetjük azt amihez kedvünk van vagy éppen nem amihez nincs. Lehet és szabad nemet mondanunk.

De butaság azt gondolnia bárkinek is, hogy a "rohanáson, időhiányon" mi nem estünk át. Akinek kiskorú gyerekei vannak, dolgozik, felnőtt fejjel tanul szülei is vannak annak bizony nincs sok ideje...egyelőre, de majd lesz.

189. globus
2018. ápr. 29. 09:53
Őszintén szólva, nálam úgy van, hogy amihez nincs kedvem, arra nincs időm :) Mert azt a dolgot csak tolom, halogatom, mások mögé helyezem, így végül tényleg nem jut rá idő. De sokkal jóképűbben fest ezzel takarózni.
188. globus (válaszként erre: 162. - 86d0584f0e)
2018. ápr. 29. 09:51
Szerintem akiknek ötvenesen már felnőtt gyerekeik vannak, a fiatal éveiket "áldozták" arra, amit leírtál. Csak fázistolódás van: hatvan-hatvanöt évesen ugyanott leszel.
187. csikil4ny (válaszként erre: 145. - Ikebana3)
2018. ápr. 29. 09:21

Azért azt se felejtsük el, hogy önként megyünk a vágóhídra. Ki kötelez arra, hogy az óvodásnak táblagépet vegyünk, miért kell ultramodern telefonokat venni s azokat évente lecserélni, miért kell jobbnál jobb autót hitelre venni, vagy egy gyerekes családnak emeletes házat építeni, aztán egész életen át sírni, hogy a gyerek elment külföldre, mi meg ott maradtunk a házzal, aminek az emeletére már fel sem tudunk menni, a fenntartási költségeit sem fizetni?


Fogyasztói társadalom vagyunk, ebben azért az egyénnek is van felelőssége, mi döntjük el, hogy melyik sorba állunk be.

186. syria (válaszként erre: 145. - Ikebana3)
2018. ápr. 29. 09:11
Velős gondolatokat írtál le, köszönöm. :)
185. csikil4ny (válaszként erre: 160. - 86d0584f0e)
2018. ápr. 29. 09:07

Minden választás kérdése. Az is, hogy 5 gyereket szültem és az is, hogy éjfélig dolgozom, meg a másik oldalon is, ha borozgatni akar a barátaival, neki belefér... Neked is van időd sportolni, mert szakítasz rá időt, más meg 1-2 gyerek mellett épp arra panaszkodik, hogy nincs ideje sportolni...


Egyikünknek sem lesz más/jobb az élete, ha a másik felet szapulja. Igaz, akkor sem, ha igen.

184. fincsi5 (válaszként erre: 183. - PöttyösPanka)
2018. ápr. 29. 08:36
Nem, nem; ennyi volt. :))
183. PöttyösPanka (válaszként erre: 179. - Fincsi5)
2018. ápr. 29. 08:26
Ebbe tényleg ne menjünk bele, mert nem szoktam politizálni, most lenne pár keresetlen szavam ahhoz a jóemberhez.
182. PöttyösPanka (válaszként erre: 177. - Michelle.r)
2018. ápr. 29. 08:23
Tényleg micsoda felelőtlen egy ember vagy :D
181. 12d083b51b (válaszként erre: 178. - 31bc25d879)
2018. ápr. 29. 08:22

Talán mert a szomszéd kertje mindig zöldebb.

És mindenki annak az életnek a súlyát, terhét érzi, amit éppen él. Ezért azt gondolja, hogy a másiké sokkal könnyebb. Pedig semmi más nem történik, mint mindenki hozzátesz a világhoz valamit azzal, amit éppen csinál, azzal amit éppen tesz.

És ha belegondolna abba, hogy attól kerek a világ, hogy egyik is, másik is megteszi minden nap amit éppen tennie kell, talán eszébe sem jutna irígykedni, féltékenykedni a másikra.


Másrészt ha mindezek ellenére mégis úgy véli, hogy a szomszédnak jobb, hát mi akadályozza meg abban, hogy legalább pár napra ő is azt tegye, ő is úgy éljen, mint a szomszéd - két kezével építsen kerítést, nyírjon füvet, metsszen fákat, kapáljon, locsoljon... a napi munka után.

180. fincsi5 (válaszként erre: 179. - Fincsi5)
2018. ápr. 29. 08:19
Nem, a szám címe: 100 évvel az utolsó háború után...
179. fincsi5
2018. ápr. 29. 07:52

A rossz tetőtől, a kerítés felhúzásától eljutottunk az új nemz. konzultáció témájáig.

A fegyverkovács balladája c. Omega szám jut eszembe.

178. 31bc25d879 (válaszként erre: 174. - PöttyösPanka)
2018. ápr. 29. 07:27
Talán nem lenne ennyi sehová nem vezető konfliktus, féltékenység és irigység a világban.
177. michelle.r (válaszként erre: 174. - PöttyösPanka)
2018. ápr. 29. 07:22

De hát ezt a cikket éppen az ihlette, hogy mindenki a maga dolgával törődik, meg palánkot húz, hogy a magánéletét óvja :DDDD


Tudom, hogy egy felelőtlen disznó vagyok, mert két gyerekkel nem járulok hozzá a magyarság fennmaradásához ;) De fegyverrel sem lehetne kényszeríteni többre.

176. michelle.r (válaszként erre: 170. - Channa*)
2018. ápr. 29. 07:16

Remek lesz, akkor majd az én gyerekem fizetheti a sok-sok adót, amiből eltarja a menyedet, aki nyudodtan szülheti sorba az 5-6 gyerekét :DDD


Neeeeee csináld, te ennél sokkal értelmesebb vagy, mint hogy minden odadobott kesztyűt felvegyél. Nekünk is azért van kettő, mert pont így szeretnék élni, így még magamra, magunkra is jut idő, és rájuk is van energiánk. Nem fél hatra, van, hogy négyre otthon vagyok, meg tízre érek be. De tegnap este is doloztam három órát, pedig sose dolgozzuk le, és most is azért ülök a gép előtt, mert mire felébrednek, be akarok fejezni egy anyagot, ezért 6-kor keltem, csak kávézás közben ide lődörögtem.


És igen, én is azt mondom, mindenre van időm, ami fontos. Még arra is, hogy a barátaimmal borozgassak.

2018. ápr. 29. 06:46
Pedig nagyon is igaz, hogy mindenkinek arra van ideje, amire akarja, hogy legyen. Persze ezt nem úgy kell érteni, hogy mindenre, hanem hogy mindenkinek 24 óra egy nap, és mindenki ezt osztja be a számára fontos dolgokra. Akinek van öt gyereke, az azt választotta, hogy rájuk van ideje, úgyhogy fölösleges előadni az áldozatot, hogy bizony öt gyerek mellett nincs ideje akármire.
174. PöttyösPanka (válaszként erre: 170. - Channa*)
2018. ápr. 29. 06:41
Én sem értem azokat az ősanyákat, akik sorban poryogtatják a gyerekeket, és ettől úgy érzik, hogy valami felsőbbrendű pozícióba kerültek, ahonnan egyrészről eljátszhatják a mártírt, mert nekik milyen nehéz, semmire sincs idejük, és a kevésgyerekesek el sem tudják képzelni. Másrészről úgy érzik, beszólhatnak mindenkinek, akinek kevesebb gyereke van, hogy az túl későn szült, amaz meg mindig elsőnek viszi be a gyereket a bölcsibe, és utolsónak megy érte, mert sokat dolgozik, a harmadik elkényezteti az övét, a nagyediknek nincs 400ezres babakocsija, stb. Tudom, hogy valaki minél jobban nincs megelégedve az életével, annál jobban szeret ítélkezni mások felett, de mi lenne, ha végre mindenki a saját dolgával törődne?!
173. 31bc25d879 (válaszként erre: 170. - Channa*)
2018. ápr. 29. 02:40

Hát semmiképpen ne szégyenkezz miatta. Istenőrizz!

Felnevelted, útra indítottad, nem a nulláról kezdi, megtetted amit megtudtál tenni. Magadat is menedzselted és őt is. Nyilván egyet könnyebb mint ötöt, négyet vagy hármat.


Az 1-2 gyerekeseknek kétségtelen, hogy több énidejük van, többet tudnak magukra fordítani és többet megengedhetnek maguknak. Ez nem baj, Sőt!

És igen, kívánom, hogy legyen sok unokád:)


Van egy kolléganőm, egy idősek vagyunk. Neki két gyereke, az egyik 15, tovább tanulás előtt, a másik 22, egyetemista. Ég és föld a kettőnk élete.

Ő szokta nagy sóhajokkal megfogalmazni, hogy nem tudja mikor fog ott tartani ahol én, de már nagyon vágyik rá. Késő este zuhan ágyba, nem látja az alagút végét, hulla fáradt, na neki tényleg nincs ideje semmire, de lehet, hogy csak rosszul csinálja és nem ossza le a feladatokat. De az biztos, nem tudnám és nem szeretném csinálni amit ő. Nem vagyunk egyformák. Más élethelyzetben vannak az emberek. Mindenki maga tudja, hogy alakítja az életét. Ami van abból kell kihozni a számunkra legmegfelelőbbet és legoptimálisabbat, hogy tartalmas, színes életünk legyen. Kinek mi a fontos.


És azt, hogy én mikor érek haza, le sem merem írni, mert még felnégyelnek és a vár fokára kitűzik a fejem;)

172. Channa* (válaszként erre: 165. - 86d0584f0e)
2018. ápr. 29. 00:14

És még ennyit: lehet, hogy nekem csak 1 gyerekem van, de neked volt rákos a férjed? Neked temették el úgy az anyádat, hogy nem tudtál ott lenni a temetésén, mert épp szültél? És még mondhatnék ilyeneket, de örülj az egészségeteknek és ha valamit bevállaltál, akkor azt viseld méltósággal és ne úgy, hogy mások teljesítményét lekicsinyled.


Te az 5 gyerekeddel 46 évesen mennyit is jártál be a munkahelyedre? Mennyi adót fizettél be a közösbe? Az 5 gyereked vajon fog annyi adót befizetni mint én egyedül? Lesz e olyan állásuk, hogy megkeressenek annyit, hogy be tudjanak fizetni ennyit, mint én vagy az én 1 gyerekem? Mert ugye nekem könnyebb volt és így olyat tudtam a gyerekemnek adni, hogy ő is befizessen annyi adót, amennyit 5 ember fizet be közösen....


Jó lenne ha a több gyerekesek gondolnának erre is, hiszen ha mi nem lennék, akkor nem lenne miből kifizetnie az államnak sem a gyest, gyedet, családit, stb. és akkor lehet, hogy nem lenne ekkora kedv ennyi gyereket szülni...

171. Channa* (válaszként erre: 168. - 31bc25d879)
2018. ápr. 29. 00:05
Áhh, én ezt nem értem!
170. Channa* (válaszként erre: 165. - 86d0584f0e)
2018. ápr. 29. 00:04

És erről én tehetek? Nem hiszem, hogy bárki fegyverrel kényszerített volna arra, hogy 5 gyereket szülj, én meg pláne nem. Ha meg megtetted, akkor ez van, ez a te utad. Én 1 gyereket szültem, mint már leírtam többször és nem hinném, hogy szégyenkeznem kellene emiatt. Közel 34 éve fizetek adót azért, hogy a több gyerekesek nyugodtan nevelgethessék otthon a gyerekeiket, mert addig amíg ők nevelgetik a gyerekeiket én reggelente bemegyek dolgozni és este fél 6-ra hazamegyek és teszem a dolgomat, befizetem a sok-sok adót és így van miből finanszírozni azokat, akik szülik a gyerekeket.


Nem tudom miért törölték a hozzászólásomat. Nem hiszem, hogy én bántanék itt bárkit, sőt! Azt gondolom, hogy velem szembe alkalmaznak itt diszkriminációt, mert én 1 gyereket neveltem fel, de ki tudja? Lehet lesz vagy 5-6 unokám, nem? És akkor majd az egy szem gyerekem megmutatja, hogy lehet ezt másként is csinálni.



Az én szüleimnek csak 3 gyereke volt, de úgy láttam, hogy nekik is van mindenre idejük. Ja, nekik majdnem félszer kevesebb volt mint neked. Bocs!


Hát nem is értem az ősanyákat, hogy minek szülnek ennyi gyereket, ha utána a kevesebb gyereket nevelők orra alá dörgölik, hogy nekik nagyon rossz és nehéz, bezzeg másoknak a sokkal kevesebb gyerekkel és kisebb lakással mennyivel könnyebb!


Hol élünk? Te mikor mentél be utálja a munkahelyedre H-p ig úgy, hogy hazaértél fél 6-ra? Szerinted az a 4 év számít, mármint a kettőnk közötti korkülönbség? Szerinted én öreg vagyok, te meg fiatal? Azért, mert a te gyereked még iskolás korú? Az enyém akkor volt iskolás, amikor még nem voltam 30, és? Szerinted azért nincs időd semmire mert ötször annyi gyereked van? Szerintem nem. Mindenkinek annyi ideje van és arra, amire igénye van. Én is heverészhettem volna a fotelben a TV előtt a főiskola helyett és most tolhatnám minimálbérért akár hétvégén is az igát, de miért is tenném, ha én abban szocializálódtam, hogy kiegyensúlyozott és boldog életem legyen? És tényleg sajnálom, ha valakinek ez nem jött össze, de ugye mindenki tudja, hogy nem én tehetek erről!?


Na, ezt is lehet törölni, de remélem el tudja olvasni aki akarja....

169. syria (válaszként erre: 168. - 31bc25d879)
2018. ápr. 28. 19:16
Köszönöm, szépen összefoglaltad. :)
2018. ápr. 28. 18:55

Máriaaanyám!:)


Hát jól elszabadultak az indulatok.


Nyilvánvaló, hogy öt gyereket nem érdemes összehasonlítani eggyel. Semmilyen tekintetben.

Ezen vitatkozni meg végképp butaság. Teljesen más élethelyzet, napi elfoglaltság és kilátások a jövőre nézve is.

Négyzetmétereken, diplomákon vitatkozni meg, hogy kinek mire van ideje...háát:)


Channa már második fény korát éli, felnevelt egy gyereket bőven van ideje magára és mindenre amire akar. Pömplöm 4 évvel fiatalabban még nagyon benne van a sűrűjében. Neki még sok-sok év, hogy megtehesse és úgy éljen, ahogy "akar".

Ez az élethelyzetükből adódik, nem rosszabb és nem jobb egyik a másiknál. Egyszerűen más és mindenki maga választotta/alakította az életét.

167. Guruljka (válaszként erre: 166. - Syria)
2018. ápr. 28. 18:50

Jéé, tényleg. Azt is írtam, hogy most is van kaszánk.


De kaszálni tudni kellett, és kellene. Már nem él olyan régebbi parasztember, aki meg tudna tanítani rendesen kaszálni.

166. syria
2018. ápr. 28. 17:58

Channa*, Pömplöm: a cikket nem azért írtam, hogy bárkik egymást tromfolva próbálják meggyőzni a másikat a maga igazáról.


Erre járt a radírpók, csak nem értem az okát: teljesen ártatlan bejegyzés volt fűnyíró eszközzel kapcsolatban.

165. 86d0584f0e (válaszként erre: 164. - Channa*)
2018. ápr. 28. 15:32

Szerintem fél hatra hazaérni kifejezetten korai, így van időd.


Szerintem egy gyerek sokkal kevesebb, mint öt gyerek.


Szerintem h-p dolgozni sokkal kevesebb, mint más napokon is.


46 éves vagyok. Ötször annyi gyerekem van, mint neked, s mind iskoláskorúak, egyik sem felnőtt még, bőven nem. Tehát ötször annyi munka és elfoglaltság, mint egyetlen gyerek. Amíg nekem is csak egy volt, addig nekem is volt időm barátnőzni, filmet nézni. Ötször annyi gyerekkel nincs annyi időm.


A házam több, mint kétszer akkora, mint a lakásod. Teljesen mindegy,ki minek örülne vagy nem örülne: alapterület sokszorosa és kert is van. Amíg én is csak olyan kis lakásban éltem, addig nekem is csak annyi doglom volt vele, és akkor még kert sem volt.


Úgyhogy úgy gondolom, hogy öt gyerek ötször több, mint egy gyerek, egy nagy kertes ház sokkal több munka, mint egy kis lakás. Ezek tények.


Úgyhogy nem, nem tudod, hogy miről beszélsz, amikor megpróbálsz arról meggyőzni az egy gyerekes, lakásos, egy főiskolás tapasztalatoddal, hogy de, mindenre van idő. Mert egyszerűen nincs, a nap 24 órából áll. Ezért járok reggel ötkor futni. Ha bírok.


Nem gondolom, hogy nincs időm semmire. Pontosan tudom, hogy egy nagy kertes ház, teljes állás, ami nem addig tart, hogy fél hatra már otthon is legyek és nem csak hétköznap van elfoglaltságom, öt kiskorú gyermek, egy másoddiploma, egy nyelvvizsga mellett úgy gondoljuk mindketten, a férjemmel, hogy velünk bizony egy hónapra előre kell egyeztetni mindent, mert percre be vagyunk táblázva.


És valóban, mindez nem volt így egyetlen gyerekkel, annak idején, de még kettővel sem.

164. Channa* (válaszként erre: 162. - 86d0584f0e)
2018. ápr. 28. 15:12

Na igen, most már nincs kis gyerek, de volt nekem is kicsi a gyerekem:D és akkor főiskolára jártam, dolgoztam, nyelvet tanultam, tornázni jártam, háztartást vezettem, stb., azaz volt mindenre időm, mert még olvasni is volt időm, vagy filmet nézni, barátokkal találkozni, moziba és színházba járni, stb.


És bár a gyerekemet már nem kel edzésre, suliba, stb. hordanom, de azért még itt van, a lakás lehet, hogy kicsi hiszen csak 65 nm-es, de sok fiatal örülne, ha csak a fele meglenne neki.


Te hány éves vagy? Miért is gondolod úgy, hogy csak neked van dolgod, és neked nincs időd semmire? Szerinted 50 évesen már nem él az ember? Nincs dolga? Vagy, hogy is gondolod? Szerinted fél 6-ig dolgozni mi is Semmi?

163. 86d0584f0e (válaszként erre: 142. - Syria)
2018. ápr. 28. 15:03
20-30 éve 1998 és 1988 volt. Nem tudom, hol nyírták akkor sarlóval meg kaszával a füvet, de nagyon elmaradott vidék lehetett.
162. 86d0584f0e (válaszként erre: 150. - Channa*)
2018. ápr. 28. 15:01

Ja, most látom: elmúltál 50, egy kis lakásban élsz, tanulni nem tanulsz, egy felnőtt gyereked van és fél hatkor már otthon is vagy a munkából.


Ezért nem érted.

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook