Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mindenki akinek visszatérő húgyúti fertőzése van, ide! fórum

Mindenki akinek visszatérő húgyúti fertőzése van, ide! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
31. 30b881df48 (válaszként erre: 30. - Aa84065182)
2013. szept. 27. 11:58
Nekem azt mondta az orvos mielőtt a tenyésztést csináltuk, hogy ha negatív lesz akkor egyértelmű más irányba kell keresgélni! Engem az ortopédiára küldött volna mert azt mondta lehet a gerincemről fáj a vesémnél!
2013. szept. 27. 11:53
Ha jár még erre valaki: tegnap este és ma reggel is elég vacakul voltam, sűrű és nagyon sürgető pisilhetnék, tompán fáj a derekam felett, de időnként kicsit bele is nyilall, rossz közérzet és hányinger. Reggel ugyanez pepitában, irány - munka helyett - az urológia. Ahol negatív minden leletem... csináltattak sürgős vizelettenyésztést is, negatív. Úgyhogy most passz.
29. 80ASIQ (válaszként erre: 28. - 80ASIQ)
2013. szept. 21. 22:16
Egy féle baci van.
28. 80ASIQ (válaszként erre: 22. - Ata06)
2013. szept. 21. 20:52
Nem tudok részleteket. Majd megkérdezem.
27. 80ASIQ (válaszként erre: 26. - 30b881df48)
2013. szept. 21. 20:51
Nem akarok vészmadár lenni, de ettől tartok én is. Meglátjuk.
26. 30b881df48 (válaszként erre: 20. - 80ASIQ)
2013. szept. 21. 17:04
Ugyan ez volt nálam is a tenyésztésnél, kapok antibiotikumot, 2 hónapig tök jó és kezdődik minden előröl.
25. b486c9cf7d (válaszként erre: 7. - Aa84065182)
2013. szept. 21. 10:03

Mindkeppen menj orvoshoz, ne foglalkozz vele, hogy minek nez!


Viszont valamit az eletedben nagyon nem jol csinalsz, az immunrendszered rendbe kellene hoznod.

2013. szept. 21. 10:00

Ugy tudom a malic acid jo hugyuti fertozest okozo patogenek ellen es megse antibiotikum.

Kiprobalnam a helyedben.

Nekem nincsenek ilyen panaszaim, de magnesium malate formajaban eleg nagy mennyisegben szedem, kellemes az ize.

23. Ata06 (válaszként erre: 19. - 30b881df48)
2013. szept. 21. 09:36
Szerintem meg igen is a nőgyógyászhoz is el kellene menni, vegyen ő is váladékot és tenyéssze ki, mert lehet az is, hogy onnan fertőződöl.
22. Ata06 (válaszként erre: 20. - 80ASIQ)
2013. szept. 21. 09:35

A tenyésztésben bízhatsz. Ilyen előfordul, hogy az adott baktérium több mindenre is érzékeny. Csak egy bacit találtak, vagy többet is?

Ha többet akkor viszont olyan gyógyszert kéne választani a felsoroltak közül, ami mindet üti. ha nem jó mindegyikre ,akkor több fajtát is be kell szedni, mert hiába pusztul el az egyik baci, ha a másik tovább okozza a panaszokat.

21. aa84065182 (válaszként erre: 18. - 30b881df48)
2013. szept. 21. 06:03
Na én meg pont ezért kapálózom, ettől félek, hogy engem is megtalál egy ilyen, és sajnos egyáltalán nincsen kizárva.:((((
20. 80ASIQ (válaszként erre: 10. - Ata06)
2013. szept. 20. 18:32
Röhej! A kitenyésztés azt adta ki, hogy a baci sok mindenre érzékeny, tehát válogatni lehet a tablettás antibiotikumok közt. Itt valami nem stimmel...
2013. szept. 20. 17:38
Nem szeretnék idáig jutni megint! Emellett szokott a hüvelyem is fájni és a nőgyógyászt jártam állandóan mert én sem tudtam eldönteni h most akkor kihez is kéne menni! Aztán mondták h felejtsem el a nőgyógyászt mert amit ő felír az erre nem lesz jó!
18. 30b881df48 (válaszként erre: 17. - Aa84065182)
2013. szept. 20. 17:36
Hát nem irigyellek téged se! Én Nolicint szedtem egy hétig a vesemedence gyulladásomra és majdhogynem az életemet mentette meg, mellette injekciót ittam! Mert 40-41º-os lázam volt egy hétig kétszer vitt el a mentő 2 kül. kórházba! Senkinek nem kívánom!
17. aa84065182 (válaszként erre: 15. - Ata06)
2013. szept. 20. 08:26

Én is azt hittem, hogy a Nolicin a ludas, de már egy hete nem szedem és még tegnap este is hányingerem volt, szerintem kizárt, hogy emiatt.

Ma reggeli első középsugaras, mosakodás utáni vizelet nem lett zavaros - igaz, 2 napja megint medveszőlő levél teát iszom, úgy látszik, segít.

UH-nál a veséimet is megnézték.

A tenyésztést a gyógyszer előtt kellett volna leadnom, de bebandzsítottam a dolgot, otthon felejtettem a beutalót és így nem vették be a mintát, és az orvosom is szabira ment már addigra. Tehát amit most mutatni fog az eredmény, az sajnos a Nolicin végigszedése utáni állapotot fogja mutatni, szóval nem csodálkoznék, ha negatívat mutatna!

16. 80ASIQ (válaszként erre: 10. - Ata06)
2013. szept. 19. 22:45
Értem amit mondasz, én sem gondolom másként. Most már tényleg odajutottunk, hogy az immunrendszer már sajnos kevés. Tud a feleségem a tükrözésről, de hát "fázik" tőle. Annyit már tudunk, hogy a pisa + lett valamire, de azt még nem, hogy pontosan mire. Ha minden jól megy, hétfőn már mindennel tisztában lesznek és mehet az injekciókúra. Mivel nejem eü dolgozó, furcsán jönne ki, ha én mondanám neki, hogy mit csináljanak. Mondom, úgysem hallgatna rám. Arra egyelőre gondolni sem merek, hogy az inj kúra sem lesz eredményes. Hát, ha nem, akkor előbb-utóbb rákényszerül a tükrözésre. Reménykedjünk ebben is és minden jelenlévő beteg fórumtársunk gyógyulásában. :)
15. Ata06 (válaszként erre: 14. - Aa84065182)
2013. szept. 19. 20:54

A Nolicintől én olyan rosszul voltam, hogy azt se tudtam, hogy szedem végig. Pedig általában bírom a gyógyszereket, de ennél alig vártam, hogy elfogyjon.

Valószínű akkor az a bűnös.

A tenyésztést még a gyógyszer megkezdése előtt kellett leadnod? A tesztnél már szedted a gyógyszert, vagy csak akkor kezdted el?

Az UH-nál a vesédet is megnézték, vagy csak a kismedencei szerveket?

Nem azért írtam ,hogy gond lenne a tesztnél az nem első, csak arra gyanakodtam, hogy azért volt zavaros, mert zsúfolva volt bacival. Gondoltam azért látszódott jobban, mert hogy reggeli első volt. Még mindig fent áll a problémád? Ha igen a tenyésztésnél ki fogja mutatni, hogy az adott baci mire érzékeny és olyan gyógyszert fogsz rá kapni.

Majd írd meg mi lett az eredmény és milyen gyógyszert kaptál!

2013. szept. 19. 20:43

Köszi mindenkinek aki válaszolt! :)

Vizeletet kértek le tenyésztésre (elvileg holnapra már kész lehet), de az nem reggeli első vizelet volt, hanem azután kellett produkálni, hogy bent jártam az urológusnál, és utána rögtön levinni a laborba. Holnap megpróbálok itthon kimosott üvegbe egy középsugarasat produkálni, ha megint zavaros lesz, irány az orvos.


Én is a gyógyszerre gyanakodtam (Nolicin) hogy az okoz hányingert, de majdnem egy hete nem szedem és még mindig hányingerem van naponta többször is.

Amíg szedtem az antibiotikumot, csináltak egy teljes hasi uh-t, de semmit sem mutatott ki, mindent rendben találtak.

A tesztet nem reggeli első vizelettel csináltam, hanem késő délután, de elolvastam a használati utasítást, és nem volt feltétel a reggeli első.:)

13. .Ági.
2013. szept. 19. 19:08
Nekem hála istennek elmúltak a problémáim! :-) Nem reklámozok, gyertek privibe! ;-)
12. Ata06 (válaszként erre: 8. - Aa84065182)
2013. szept. 19. 15:20

Mikor pisiltél a vizelet mintánál?

Mert a tesztet valószínűleg az reggeli első pisivel csináltad.

Mindig reggeli első pisit vigyél vizsgálatra. Akár a körzetitől is kérhetsz egy beutalót és az urológiát megkerülve megcsináltatod. Akkor már vérvételre és UH-ra is kérjél, mindegyikre jogosult a körzeti orvos is.

A reggeli pisit, pedig mosakodás után tiszta kimosott üvegbe ,középsugaras vizeletet tegyél.Ez azt jelenti, hogy az elejét és a végét a WC-be pisiled, csak a közepét az üvegbe.

A zavaros vizelet ,pedig általában gennyre utal, úgyhogy sürgősen járj utána, nehogy komolyabb bajod legyen!

11. Ata06 (válaszként erre: 7. - Aa84065182)
2013. szept. 19. 15:14

Valamilyen gyógyszert kaptál? Az is okozhat hányingert. De maga a fertőzés is, ha gyulladás alakult ki. Ultrahangot vizsgálatot, vérvételt csináltak? Mert ez alapvető lenne! Meg nálad is egy tenyésztés pisiből.

Nőgyógyász levett tenyésztésre váladékot?

10. Ata06 (válaszként erre: 6. - 80ASIQ)
2013. szept. 19. 15:11

Tudod át tudom érezni a nejed problémáját, mert én is küszködök ezzel. Mikor az embernek szétszakad a hasa, véreset pisil és le se szállna a WC-ről ,akkor nem olyan egyszerű azt mondani, majd az immunrendszer. Ráadásul ez nem is mindig állja meg a helyét, mert a fertőzés, ha az és nem steril gyulladás ,akkor feljebb a vesére is húzódhat.

Viszont mindenképpen kellene egy tükrözés! Nem olyan szörnyű, mint amilyennek hangzik! Csodálkozom ,hogy az orvos ezt nem említette meg! :/

9. 80ASIQ (válaszként erre: 7. - Aa84065182)
2013. szept. 19. 12:54
Amit írsz az nekem annyira nem tetszik, hogy javaslom, beszélj egy másik orvossal.
2013. szept. 19. 12:03
Ja igen: két napja adtam le vizeletmintát, ránézésre tiszta volt. Tegnap otthon a hányinger miatt terhességi tesztet csináltam, és üvegbe kellett hozzá pisilni, hát zavaros volt a vizelet. Az urológusnál kedden voltam, nem írt fel semmit, 2 hét múlva menjek vissza...
2013. szept. 19. 12:02

Itt vagyok!

Hadd kérdezzek tőletek, akik nálam nyilván tapasztaltabbak (kb. 2 hónapja szenvedek, de ez idő alatt többször visszatért, illetve igazából el sem múlt)

- hányingerrel hogy álltok? nekem minden nap hányingerem van vagy két hete (vettem tesztet, terhes nem vagyok), a doki szerint ez nem ettől van

- hogy is fogalmazzam, szóval odalent csíp és éget az egész. Nem a pisilés, mert az nem fáj, viszont utána az egész mindenségem éget (a szeméremtestem, na). Nem tudom eldönteni hogy ez most urológiai probléma vagy nőgyógyászati, mindenesetre amikor akkor szokott előjönni, amikor az urológiai problémim is súlyosbodnak, tehát a kettő egyszerre.

- fáj a - szerintem - vesém. nem a derekam, hanem fölötte kb. 15 centivel, mind a két oldalon, mozgásra roszsabb, és a hányinger is fokozódik mozgástól. az urológus szerint ez sem urológiai probléma (sztem egyébként az orvos engem komplett hülyének néz).

6. 80ASIQ (válaszként erre: 3. - Ata06)
2013. szept. 19. 08:36

Tegnap vitt nejem pisát a laborba, majd meglátjuk mi sül ki belőle. Mivel ő is eü dolgozó, pont az esetleges tükrözéstől tartva halogatta ezt a vizeletvizsgálatot is. A tablettás antibiotikumok teljes(?) skáláját végigszedte már és feltételezhetően rezisztensek a bacik. Sajnos képzettsége ellenére (vagy azért??) elég hamar gyógyszerhez nyúl, ahelyett, hogy hagyna valamit a saját immunrendszerére. Dehát hiába beszél az ember.

Tükrözést nem is akartam írni, hogy ne riasszam el a kérdezőt az orvoshoz fordulástól. De úgy tudom, a törvény értelmében semmit sem erőltethetnek az emberre. De mégis, az egészség a legfontosabb, még a kellemetlen dolgokra is rá kell szánnia magát az embernek ha szükséges.


Figyelemre méltó az előttem szóló.

2013. szept. 19. 07:01
Nekem 14 évesen kezdődött,általában évente 2-szer jött elő.Olyan 17 éves korom körül kezdett egyre gyakoribbá válni a dolog,majd eljutottam oda,hogy havonta-két havonta szenvedtem vele.Orvostól orvosig,gyógyszertől-gyógyszerig,egy idő után már az sem hatott.Nekem nem csak a pisilés fájt,nekem majd szét szakadt az egész medencém...aztán eljutottam egy dokihoz,aki azt mondta most már felejtsem el a gyógyszereket,mert ezért sűrűsödnek a panaszaim.Akkor nagyon haragudtam rá,de már úgy voltam vele,ha a gyógyszerek nem segítenek,akkor hátha a homeopátia.Vesevédő tea,tőzegáfonya,meg van a patikában egy szirup,nem jut eszembe a neve,nagyon rossz íze van,alkoholos,de hatásos az is.Nagy nehezen elmúltak ezektől a panaszaim,majd mikor ismét előjött már nem nyúltam gyógyszerhez csak ezekhez,illetve C-vitamin 2000-3000 mg minimum,de mehet több is.Szépen elkezdtek ritkulni a "felfázások" 20 éves koromra pedig teljesen abba maradtak.Már 6,5 éve semmi.Nem tudom az én esetem egyedi-e,de szerintem a gyógyszerek csak amúgy is még fogékonyabbá tettek a felfázásra.Megjegyzem nekem hüvelyi fertőzésnél is ugyanez volt.Míg kúpokat használtam,gyakran előjött,akkor is már volt,hogy havonta,két havonta.Azok használatát is befejeztem,most már elő sem jön...
2013. szept. 19. 02:10

Akkor átérzem a feleséged helyzetét a párom meg a tiédet... nekem akartak vénásan adni gyógyszert, de aztán úgy döntöttek mégse!

Igen tenyésztés volt, tükrözés nem! Ez még fel sem merült!

2013. szept. 18. 23:27
Tenyésztést csináltak a vizeletből? Tükrözést nem vetették fel?
2013. szept. 18. 23:18
Csak megjegyzem, ugyanez a feleségem problémája is. Valószínúleg nagyon erős, injekciós antibiotikumos kúrára lenne szükség.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook