Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Minden napra egy bölcsesség fórum

Minden napra egy bölcsesség (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
2007. aug. 2. 12:25

A tudós biztosra vette, hogy előbb utóbb megfejti a létezés titkát; biztosra vette, hogy csak idő kérdése az egész. Úgy érezte, ha tüzetesen megvizsgálja a dolgokat, akkor minden kérdésére sikerül választ kapnia.

Egy nap egy piros rózsát vett észre az ösvény mellett.

- Gyönyörű! - suttogta. Kíváncsi lett a rózsa titkaira, ezért leszakította, és elvitte haza, hogy megvizsgálja. Otthon aztán apró darabokra tépte a rózsát, de hiába, mert képtelen volt megtalálni benne azt ami széppé tette. Értetlenül állt a széttépett virág fölött.

- Egy nap, ez titok is ki fog derülni, erre a kérdésre is választ fogunk találni. Talán éppen én leszek az, aki megteszi ezt a felfedezést!

Ugyanazon a napon egy művész is végigment ugyanazon az ösvényen, és ő is megpillantott egy gyönyörű rózsaszálat. Letépte, hazavitte, beállította egy vázába, és nekiállt, hogy lefesse. Miközben festett, a rózsa elhervadt és elpusztult.

- Se szavakkal, se ecsettel nem tudom visszaadni ezt a szépséget. Talán egy nap valaki majd megfejti a titkot, mitől ilyen szépek a virágok. A képem is szép, de közel sem olyan gyönyörű, mit a rózsa volt!

Ugyanazon a napon egy szerzetes is végigment ugyanazon az ösvényen, és ő is megpillantott egy gyönyörű rózsaszálat. Leült mellé, beszívta az illatát, elgyönyörködött benne, és úgy belemerült a szépségbe, hogy el is feledkezett arról, hol van. Végül mosolyogva felállt, és elsétált. Később elmesélte az esetet az egyik barátjának.

- És mire sikerült rájönnöd? - kérdezte a barát.

- Arra, hogy a létet át kell élni, meg kell tapasztalni, el kell fogadni, és ünnepelni kell, és sosem szabad kísérletet tenni arra megismerjük a részleteit. Nézz csak! - mutatott körbe a kertben. - Nézz és láss, és fogadj el mindent olyannak, amilyen!

548. inci47
2007. júl. 29. 19:34
"Az egyetlen dolog, amit az emberi természetről biztosan tudunk,az, hogy változik." /Wilde/
2007. júl. 29. 16:43
„…minden szenvedélyes szerelem mélyén végzetszerűen van valami félreértés, egy nagylelkű illúzió, az ítélőképesség tévedése – egy hamis fogalom, amit egyik ember a másikról alkotott.”
2007. júl. 29. 16:39

A Holnap gyümölcse


Ha a holnapra gondolsz, nem tudsz ma jó munkát végezni,

és ez, holnap megbosszulja magát.


Legyél minden pillanatban tudatos,

és engedd a szeretetet minden gondolatodban, cselekedetedben hatni.

Így elég tennivalód lesz ma, és megszabadulsz a jövőtől.


Mert ez előbb-utóbb úgyis jön, akár akarjuk, akár nem.

De a jövőd alapja a jelen.

Gondolj a mostra, és a most legyen tökéletes, mert

Ekkor, a jövőben is jó gyümölcsöt aratsz majd.

545. klaresz
2007. júl. 25. 21:42
A kezelőorvosom nagyon gazdag. A bankszámláján egy rakás pénz van. A bankszámláján egy rakás pénzem van.
544. inci47
2007. júl. 24. 11:56
"Az ember ne azt nézze, hogy az emberek mit tartanak normálisnek, hanem hogy ő maga , hogy maradhat meg önmagának." / Németh László/
2007. júl. 24. 11:52

"A semmittevés nagyon nehéz munka. Sosem tudod, hogy mikor érsz a végére."

Leslie Nielsen

542. mixy 12
2007. júl. 24. 09:55
Az igazság gyakran gyűlöletet szül.
541. tina68
2007. júl. 21. 10:32

Az élet a jövőre való előkészület; a jövőre pedig úgy tudunk a legjobban felkészülni, ha úgy élünk, mintha nem is létezne jövő.

Hubbard, Elbert

2007. júl. 21. 10:10

A legfontosabb dolgokat a legnehezebb elmondani. Ha ezekről beszélsz, nevetségesnek érzed magad, hiszen szavakba öntve összezsugorodnak - amíg a fejedben vannak, határtalannak tűnnek, de kimondva jelentéktelenné válnak. Ám azt hiszem, többről van itt szó. A legfontosabb dolgok túl közel lapulnak ahhoz a helyhez, ahol a lelked legféltettebb titkai vannak eltemetve, irányjelzőként vezetnek a kincshez, amit az ellenségeid oly szívesen lopnának el. Ha mégis megpróbálsz beszélni róluk, a hallgatóságtól csak furcsálló tekinteteket kapsz cserébe, egyáltalán nem értenek meg, nem értik, miért olyan fontos ez neked, hogy közben majdnem sírva fakadsz. És szerintem ez a legrosszabb. Amikor a titok nem miattad marad titok, hanem mert nincs, aki megértsen.

Stephen King

539. mixy 12
2007. júl. 20. 08:59
Minden átélt dolgot a feledés keresztvizébe merítenek,hogy elnyerhesse az emlékezés örök életét.
2007. júl. 20. 07:14

"Nevethettek rajtam, mert furcsa vagyok, de én is kacagok rajtatok, mert átlagosak vagytok!"


(tigoletta)

2007. júl. 20. 07:13

"Nem azért szeretlek, aki te vagy,

hanem azért, aki én vagyok melletted."

2007. júl. 20. 06:24
A legvégén nem az fog számítani, hogy mennyi év volt életedben, hanem hogy mennyi élet volt éveidben
2007. júl. 19. 05:59

"Ha az igazság az utadba áll, akkor az azt jelenti, hogy rossz úton jársz!


/J. Billings/

2007. júl. 19. 05:45
"Megtanultam, hogy egy embernek csak akkor van joga a másikra felülről lenézni, amikor annak talpra állni nyújt segítő kezet"
533. klaresz
2007. júl. 18. 20:14
Próbálj meg úgy élni, hogy ne vegyék észre, ott ahol vagy, de nagyon hiányozzál onnan ahonnan elmentél. (Victor Hugo)
532. toro32
2007. júl. 16. 23:36
sovány szakácsban sose bízz!!!:)
2007. júl. 16. 22:56
Ha már minden mindegy, akár élhetek is...!(én)
530. mazsi-drazsi (válaszként erre: 524. - Klaresz)
2007. júl. 16. 22:54

Ez nagyon találó!!!

Köszi

529. inci47
2007. júl. 16. 12:25
"A múltat csak előrefelé lehet élni,de csak visszafelé lehet megérteni:" /Kierkegaard/
2007. júl. 16. 11:43

"A boldogság más mint az öröm. A boldogsághoz hozzátartozik a küzdelem,a tudás,a teljesítmény."

(George Sheehan)

2007. júl. 15. 18:45
Ha elönt minket a sötét kétségbeesés fogadjuk el, hogy nem fürödhet minden napunk fényben. Jusson eszünkbe csak az éjszaka fekete egén világítanak a csillagok és azok a csillagok hazavezetnek minket. Ne féljünk attól, hogy hibákat követünk el, ne féljünk a botladozástól vagy a zuhanástól. Sokszor épp az tartogatja számunkra a legnagyobb örömöt, amitől félünk.
526. Korzika
2007. júl. 12. 08:49
„ A szerelemben a tapasztalat mit sem ér. Ott a vérmérséklet és a jellem az úr. Amikor fagyos a szívünk másnak kitűnő tanácsokat adunk. De nevetünk azokon a tanácsokon, amelyeket más ad nekünk, amikor mi lángolunk , ő pedig kigyógyult már.” (Létaud)
525. Korzika
2007. júl. 4. 22:46

„ A lélek bántalmai olyanok, mint a test sebei: akármilyen gondosan gyógyítjuk is,

forradásuk mindig meglátszik, és minden pillanatban az a veszély fenyegeti őket, hogy ismét felszakadnak.” ( La Rochefoucauld)

524. klaresz
2007. júl. 3. 22:32
Amikor felkelek, tudom, hogy egy jó dolog vár rám: a lefekvés
523. inci47
2007. júl. 3. 21:16

"Mindennap megszűnik valami,

amiért az ember szomorkodik,

de mindennap születik valami

amiért érdemes élni és küzdeni." /Herakleitos/

522. manna30
2007. jún. 30. 12:40

Jobb világot gyújtani, mint szidni a sötétséget.

(Kínai bölcsesség)

2007. jún. 30. 12:34
Az élet egyikünk számára sem könnyű. De nincs semmi baj, ha az embernek van kitartása és némi önbizalma.Hinnünk kell, hogy tehetségesek vagyunk valamiben. És ezt a valamit mindenáron meg kell találnunk. (Marie Curie)
520. mixy 12
2007. jún. 30. 11:24
Aki pirulni tud,az még nem elveszett ember
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook