Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Minden napra egy bölcsesség fórum

Minden napra egy bölcsesség (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2008. jan. 26. 14:04
Az a baj a semmittevéssel, hogy nem tudod mikor végeztél.
2008. jan. 20. 20:38
A munkahelyemen ÉN vagyok az Isten!Még senki se látott,de mindenki tudja hogy létezem!
2008. jan. 20. 20:11
"Mondjuk, az élet az olyan, hogy én itt állok, és millió labda jön felém. Vannak kék labdák, piros labdák, fehér labdák, fekete labdák, mindenféle színű labdák repülnek felém, Ha van egy ideálom, akkor az olyan, mintha azt mondanám, hogy nekem fekete labdák kellenek. S akkor hiába jön felém mindenféle labda, egyik sem kell, várom a fekete lab-dákat, és káromkodom, hogy olyan kevés fekete labda van, sohasem jön fekete labda, De már egy piros elment, amit elkaphattam volna, vagy tizenöt sárga, meg rózsaszín, meg mindenféle, nekem azonban nem kellenek, mert én olyan ember vagyok, aki feketére vágyik. Tehát, ha az embernek van egy ideálja, akkor rengeteg dolog történhet meg, de ő elsétál mellettük. Észre sem veszi az ilyen kegyeket, mert van egy ötlete, van egy elképzelése arról, hogy neki mi kell, s ki ő, s közben elveszíti azt, amije éppen van, mert valami másért küszködik. Szerintem ez rettenetes dolog. Mikor pedig végre kap egy feketét, akkor rájön egy év múlva, hogy a fekete nem is jó."
2008. jan. 18. 08:14
Együnk, igyunk mert ki tudja, hogy holnap mit hoz a jövő!
2008. jan. 15. 15:52

A boldogság emléke már nem boldogság, de a fájdalom emléke még fájdalom.

Byron, George Gordon Noel

2008. jan. 15. 14:43

Ellophatod valakinek az aranyóráját és visszaadhatod megint. Ellophatod a pénzét és megtérítheted a kárt. Csak egyvalami van, amit nem téríthetsz meg soha. Ez az idő. Ha valakinek ellopod az idejét. Ha megvárakoztatsz valakit. Ez olyan, mintha ellopnál ennyi meg ennyi időt valakinek az életéből. Nem térítheted meg soha. Az idő az ember legnagyobb és legfontosabb kincse. Ellophatod valakinek a lovát és visszaadhatod megint. Mindenét ellophatod és megtérítheted. Csak az ellopott időt nem lehet megtéríteni soha. A várakozásban eltöltött időt semmi földi hatalom nem hozhatja vissza. Nincs, elveszett, vége. Örökre elveszett.

Wass Albert

2008. jan. 15. 14:16

Beszélj figyelmesen. Vetélytársaiddal óvatosságból, a többiekkel illemtudásból. Mindig ráérsz kimondani egy szót, de visszavonni nem.

Gracián, Baltasar

602. Zizisicc (válaszként erre: 601. - 923b9fc8b4)
2008. jan. 10. 16:57

:o))))

Nagyon igaz!

2008. jan. 10. 16:52

Ne legyél dühös!


Kalandozás közben egy nagy kutya egy szobában találta magát, amelynek falait tükrök borították. Így hirtelen azt látta, hogy sok-sok kutya veszi körül. Dühös lett, vicsorgott. De a többi kutya is ezt tette. Tehetetlenségében nekiugrott egyik ellenségének, tükörképének. Összevérezve esett vissza a földre, hiszen a tükörbe ütközött. Ha csak barátságosan csóválta volna a farkát, a többi kutya is ezt tette volna.


Minden más lenne, ha mosolyognál a másikra. Olyannal találkozol, ami benned van

2008. jan. 8. 10:55
Ha van a lakásodban risztó , akkor 50%-70%, hogy nem törnek be hozzád!
2008. jan. 5. 17:36

Egy ember fuldoklott a tengerben.



Arra ment egy hajó, és azt mondták neki:

“Nem kell egy kis segítség?”


Ő azt válaszolta: “Nem, köszönöm. Isten majd megment.”


Aztán arra ment egy másik hajó. Azt mondták:

“Nem kell egy kis segítség?”


És azt mondta megint, “Nem, köszönöm. Isten majd megment.”


Később aztán megfulladt, és a Mennyországba került.


Azt kérdezte, “Istenem, miért nem mentettél meg?”


Isten azt felelte, “Két nagy hajót is küldtem érted, te bolond.”


(A boldogság nyomában / The Pursuit of Happyness)

2008. jan. 5. 11:57
"Aki szeretetben él, nem büszke, nem akar másokon uralkodni, nem halljátok soha, hogy hibáztatna, vagy gúnyolna másokat. Nem kutat mások szándékai felől, nem hiszi azt, hogy ő jobban cselekszik, mint mások, és soha nem tartja többre magát embertársainál. Aki szeret, az amennyire csak lehet, elkerüli, hogy fájdalmat okozzon." /Vianney Szent János/
2008. jan. 4. 23:19
Légy jó mindhalálig
2008. jan. 4. 22:53

Hét tulajdonságáról ismerni meg a bölcset: nem beszél az előtt, ki tudomány - és korra nézve őt megelőzi, nem szakítja félbe más beszédét, nem válaszol elhamarkodva, kérdez s felel, amint illik, rendet tart a beszédben, megmondja, ha nem érti, s helyesli az igazat.

Talmud

2007. dec. 31. 15:16

Az élet a maga módján zavar össze.

Az élet a maga módján tanít.

Az élet a maga módján változtat meg.

Az élet a maga módján lep meg.

Az élet a maga módján sebez meg.

Az élet a maga módján gyógyít.

Az élet a maga módján ösztönöz.

594. inci47
2007. dec. 30. 17:26
"Ai idő , mondják, nagy tanítómester.Csak az a baj, hogy megöli a tanítványait." /Berlioz/
2007. dec. 30. 16:52

Aki egy ügyért áldozatot hoz, nemcsak azért teszi, mert győzelmét várja, hanem mert hisz benne. Hit nélkül nem lehet értelmesen élni, és értelem nélkül nem lehet hinni.

Hit nélkül megbotlasz egy szalmaszálban, hittel legyőzöd a hegyeket.

592. inci47
2007. dec. 25. 11:31
"Az idő igaz, s eldönti, ami nem az." /Petőfi Sándor/
2007. dec. 25. 11:19
Aki adni tud az kapni si fog .
2007. dec. 14. 21:42
Minden nap tégy jót,hidd el megtérül...
2007. dec. 11. 20:41
Nézz és Láss!
2007. dec. 4. 21:04
Minden nap újabb lehetőség a változásra,és a változtatásra...
2007. dec. 3. 20:17
A múlt és a jővö mind csak illuzió,csak a jelen létezik.Mostban élni maga a boldogság.Nem az számít hogy mi volt vagy mi lesz,örüljünk minden napnak, percnek ami megadatott,ne keressünk kifogásokat hogy miért nem jó,inkább kérdezzük azt:miért jó mindaz ami velünk történik....
2007. dec. 3. 19:50

Az idő ára


Egy hivatalnok úgy érezte, hogy túlságosan sokat ül a hivatalában, ezért megkérdezte Takuant, a Zen mestert, hogyan lehetne felgyorsítani az idő múlását.

Takuan néhány írásjegyet firkantott egy papírra, amit aztán a hivatalnok kezébe nyomott.


A papíron ez állt:


Minden perc elmegy egyszer,

bármily lassú is a lába.

Unalmas, szürke a napod, mégis

felbecsülhetetlen az ára.

2007. nov. 12. 23:39
Az élet értelme, hogy nincs értelme.
2007. nov. 11. 19:59
"Az élet értelmét nem keresni kell, hanem nekünk kell értelmet adni az életnek."
2007. nov. 9. 07:54

Tanulni

annyi, mint felismerni,

amit régóta tudsz.


Cselekedni: bizonyságot tenni

arról, hogy tudod.


Tanítani: emlékeztetni másokat,

hogy tudják ők is, ugyanolyan jól.


Valamennyien tanulók,

cselekvők, tanítók vagytok.

2007. okt. 5. 15:12

Hazugság, ó lélek, hogy a világ megcsalja az embert, s hogy tele van káprázattal, és látszattal. Ezt csak az mondja, aki nem tett szert belátásra. Jó lenne, ha az ember, első lépéstől az utolsóig, jólétben és gazdagságban élhetne. De nem ez a helyzet. Ismételten boldog, majd boldogtalan, jólétben majd nyomorúságban él. Nem a világ csapja be az embert, hanem az ember önmagát. Így rontja el a létét.

Az ember azt hiszi, boldogságát ennek a világnak az adományai biztosítják, s ezek örökre maradandók. Aztán belepusztul a jó és a rossz váltakozásába.

Bár ez a világ egymással hadakozó ellentétekből áll, a jó és a rossz szüntelen ütközetéből, megvannak benne a magasabb és valóságos dolgok példázatai és tükröződései is. Emiatt a lelket itt fel lehet kelteni, és arra lehet késztetni, hogy figyelmét önmagára irányítsa, s ezzel belátáshoz jutva megtudja az igazságot.

A lélek azért jött erre a világra, hogy megkülönböztetési képességre és belátásra tegyen szert. Itt viszont elhanyagolja a megbízatását, elfelejti lényegét, mire ennek a világnak a javai felszippantják, s földi léte célját így szem elől téveszti. Érzékszerveit az ember helytelenül használja. Így nem nyer betekintést, holott ez a világ olyan hely, ahol meg lehet ismerkedni az igazsággal. Az érzékszervekkel észlelhető formák elmúlnak ugyan, mégis egy igazán örök élet árnyképei és példázatai.

2007. szept. 28. 09:19

Lin-csi kolostorában egy reggel így szólt az apáthoz ifjú tanítványa, Jen-csao szerzetes.


- Mester! Éppen kerek egy évet töltöttem kolostorodban. Részt vettem foglalkozásokon, szorgalmasan dolgoztam, számos alkalommal vonultam vissza meditációra. Lelkem nyugalmát mégsem lelem. Most tehát elmegyek!


- Járj szerencsével, Jen-csao! - válaszolta hűvösen Lin-csi, s otthagyta a szerzetest. Jen-csao megsértődött.


- Várj, Mester! Meg se kérded, hová megyek?


- Mindegy neked, hogy merre mész, Jen-csao! Lelked békéjét úgysem leled.


- Azt mondtad egy éve, hogy itt nálad meglelem. Egész éven át nem kíméltem magam, minden percem ezért áldoztam. Ennyi erőfeszítés nem lehet hiábavaló! Rossz mesterem voltál, Lin-csi - panaszolta az ifjú, majd végtelen szomorúsággal hozzátette. - Lelkem békéje távolabb van tőlem, mint valaha. Félek, ezután már valóban sehol nem lelem.


- Egyszer, még ifjú szerzetesként, lent délen, a hegyek között többször is találkoztam egy öreg paraszttal- fogott példázatba a Mester, hogy megvigasztalja a tanítványát. - Ez az öreg paraszt mindig ugyanazon az úton járt meglátogatni a gyerekeit a hegy túlsó oldalán. És akárhányszor találkoztam vele, mindig egy marék földet vitt a zsebkendőjében. Egyszer aztán megkérdeztem tőle, hová viszi a földet.

- A családunk egyik fele a hegy túlsó oldalán él, a másik fele meg ideát. Nehéz átmásznunk a meredélyen, amikor meglátogatjuk egymást. Ezért odébb hordjuk innen ezt a hegyet. - Azt mondtam neki: Öreg, ez a hegy nagyon nagy. Nem tudjátok elhordani. Hogy képzelitek?


- Minden úton mindegyikünk elvisz a hegyből egy marékkal. Az itteniek is meg az ottaniak is - és majd az unokáink is. A hegy egyre kisebb lesz, mi pedig egyre közelebb kerülünk egymáshoz - felelte az öreg.


- Jen-csao - emelte fel a tekintetét az ifjúra a Mester. - Te is így kerülhetsz közelebb a lelked békéjéhez. Csakis így. Ne legyen a munkádban erőfeszítés. Ne siess! Ne kapkodj! S meglásd, elhordjuk a hegyet, észre sem veszed - szólt a tanítványához Lin-csi apát egy reggel, kolostorában, a Huo-to folyó partján.

2007. szept. 16. 21:13
"Próbálj meg úgy élni, hogy ne vegyenek észre ott, ahol vagy, de nagyon hiányozz onnan, ahonnan elmentél. "
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook