Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Minden napra egy bölcsesség fórum

Minden napra egy bölcsesség (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
2007. márc. 20. 10:55

" Vagy megtaláljuk az utat, vagy építünk egyet. "


Hannibal

428. Rika1
2007. márc. 14. 06:38

Jónak lenni,vagyis megfelelni annak,amit hagyományosan a jóság követelmény rendszerének neveznek,meglehetősen egyszerű dolog.Elég,ha az ember nem követ el borzasztó dolgokat,ha kiírtja magából a képzelőerőt,és szert tesz némi tiszteletre méltóságra.


Oscar Wilde

2007. márc. 14. 06:31

"A szavak olyanok, mint a röntgensugár. Ha megfelelőképpen használja őket az ember, bármin keresztülhatolnak."

Aldous Huxley

426. Rika1
2007. márc. 12. 01:14
A férfi álma nem az öröm vagy a szenvedés,hanem egyszerűen:az élet. Az életet egészen átélni,a maga teljességében,a maga mélységében. Aki így tud élni,anélkül,hogy magát elnyomná;akinek az élet örömet okoz,az egészségesebb,fejlettebb,és egyénibb lesz.
2007. márc. 12. 00:20
Add meg minden napnak az esélyt, hogy életed legszebb napja legyen!
2007. márc. 11. 21:57
A bukást felfuvalkodottság előzi meg.
423. ViBo
2007. márc. 11. 21:55

Azokat a problémákat, amelyeket egy bizonyos szintű gondolkodásmód okozott, nem lehet megoldani ugyanolyan szintű gondolkodással.

Albert Einstein

422. ViBo
2007. márc. 11. 21:54

Mindenki azokat a dolgokat ítéli meg helyesen, amelyeket ismer.

Arisztotelész

2007. márc. 11. 20:40

Egy tudós tíz évet töltött annak kutatásával, hogy a vizet hogyan lehetne átalakítani petróleummá. Meg volt győződve róla, hogy csak egy elemre van szükség, ami előidézi a kívánt reakciót. Ám akárhogyan próbálkozott, nem tudta megragadni a formula lényegét.

Egyszer csak tudomására jutott, hogy fent, Tibet hegyeiben egy "mindentudó" hírében álló láma él, aki így - a kutató reményei szerint - a keresett formulát is ismeri.

Hogy eredményesen járjon, három feltételt kellett teljesítenie. Teljesen egyedül kellett odautaznia, és az út veszélyes volt. Gyalog kellett mennie, és az út meredek volt. És ha el is jutott a láma színe elé, akkor is csak egyetlen egy kérdést kérdezhetett tőle.

Több hónapig küszködött, mire nehézségek és veszélyek közepette az első két feltételt sikeresen teljesítette. Hanem amikor a láma elé vezették, képzelhetik mennyire meglepődött, hogy elképzelésével ellentétben nem egy ráncos, szakállas embert látott ott, hanem egy vonzó fiatal hölgyet, akinek szegsége minden képzeletet felülmúlt.

A láma kedvesen rámosolygott, és mennyei hangon így szólt hozzá:

- Gratulálok, utazó! Eljutottál hegyi erődünkbe. Nahát, mit szeretnél tudni?

A tudós meglepődve hallotta a saját hangját:

- Drága hölgyem, megtudhatnám, hogy férjnél van-e már?

2007. márc. 11. 12:25
Óvakodnunk kell attól hogy megismerjük az embereket, mert akkor szép lassan megszeretjük őket!
2007. márc. 11. 01:14
Embereket kellene venni annyiért, amennyit érnek és eladni annyiért, amennyire tartják magukat!
2007. márc. 10. 18:26
Azok a kifejezések, amelyekkel másokat jellemzünk, keveset mondanak róluk, de nagyon sokat mondanak rólunk.
417. 3cf80f2b78 (válaszként erre: 331. - F772199837)
2007. márc. 10. 17:34
Ez nagyon tetszik,és ha belegondolok,még igaz is!:-)))))
416. dee
2007. márc. 10. 09:21
Ne azt nézd mit írt,hanem,hogy ki írta!
415. H MAYA
2007. márc. 10. 09:17

Kő az úton

Gondolod ,kerül életed útjába

Eggyetlen gátló kő hiába?

Lehet otromba, lehet kicsike,

Hidd el, ahol van ,ott kell lennie.

De nem azért, hogy visszatartson téged,

Se hogy lohassza kedved, merészséged.

Jóságos kéz utadba azért tette,

Hogy te megállj mellette.

Nézd meg a követ, aztán kezdj el

Beszélni róla Isteneddel.

Őt kérdezd meg,milyen üzenetet

Küld azzal az akadállyal Neked?

S ha lelked Istennel találkozott,

Utadba minden kő áldást hozott.

M. Feesche

Prohászka Otokár forditása

2007. márc. 10. 06:54
Higgy nekem: nem bölcs dolog úgy gondolkodni: Majd holnap másképp fogok élni. A másnap mindig késő - élj ma!
2007. márc. 4. 19:54

Ne adj tanácsot! A bölcsnek nincs szüksége rá, a bolond pedig úgysem fogadja meg!



Angol közmondás

2007. márc. 4. 16:54

- Mama miért sírsz? - kérdezi a kisfiú az édesanyját:

- Mert én nő vagyok - válaszolt a az asszony.

- Ezt nem értem! - mondja a kisfiú

- És ezt soha nem is fogod megérteni - válaszolta gyermekét átölelve az anya.

Később megkérdezte a fiúcska az édesapját is.

- Papa, miért sír a mama látszólag minden ok nélkül?

- Minden nő ok nélkül sír. - Ez volt minden, amit az apa válaszolt.

A fiúcska felnőtt, férfi lett, és még mindig kereste a választ, vajon miért sírnak időközönként a nők. Egyszer megkérdezte a Legfelsőbb Hatalmat.

- Mondd Atyám, miért sírnak a nők olyan könnyen?

Az Atya elgondolkozva válaszolt:

- Amikor a nőt teremtettem, valami különlegeset alkottam. Oly erőssé tettem a vállát, hogy a világ terheit elbírja, mégis oly gyengéddé, hogy vigasztalást is tudjon adni. Oly belső erőt adtam neki, ami lehetővé teszi, hogy akkor is tovább menjen, amikor már mindenki más feladja, hogy a betegségek és a bánat idején is ellássa családját panaszkodás nélkül. Oly mély érzéseket adtam neki, amelyekkel gyermekeit mindig és minden körülmények között szereti, még akkor is, ha a gyermek őt mélyen megbántotta. Oly erőt adtam neki, mellyel a férjét minden hibájával együtt szereti és elviseli, és azért alkottam a férfi oldalbordájából, hogy vigyázzon férje szívére. Oly bölcsességet adtam neki, hogy tudja egy jó férj soha nem sérti meg a feleségét, mégis néha próbára tesz a nő érzéseit, határozottságát és kitartását, hogy szikla szilárdan férje mellett áll-e? És végezetül könnyeket is adtam neki, hogy sírhasson. A könnyek kizárólag csak az övéi, és annyit használ belőlük, amennyire csak szüksége van.

Látod: Egy nő szépsége tehát nem a ruhájától függ, amit éppen visel, vagy az alakjától amilyen az ő formássága, de még nem is attól ahogyan a haját viseli.

Egy nő szépségét szemeiben ismered fel, mert az a szíve kapuja, ahol a szeretet lakozik.

2007. márc. 4. 15:05

Heinrich Spoerl

Várj csak, nem sokára


„Volt egyszer egy parasztlegény, akinek találkozója volt a szerelmével. Nagyon nyugtalan fiatalember volt, túl korán érkezett a találkára, és nem tudott várakozni. Észre sem vette a napsütést, a tavaszt, a virágok pompáját. Türelmetlenül heveredett le egy fa alá, és zsörtölődött magával és a világgal. Hirtelen egy pici szürke emberke állt előtte és így szolt: „Tudom, mi bajod. Fogd ezt a gombot itt, és varrd fel a kabátkádra. Ha valamire várnod kell és az idő szerinted túl lassan múlik, akkor csak csavard jobbra a gombot, és máris ugrasz egyet az időben, oda, ahová akarod.”

Ez aztán tetszett a fiúnak. Fogta a varázsgombot és mindjárt ki is próbálta, megtekerte: és lám előtte állt kedvese és ránevetett. Ez mind nagyon szép és jó, gondolta, de bárcsak már az esküvőnk lenne! Újra megcsavarta a gombot: és most ott ültek a lakodalmi asztalnál, körülöttük fuvolák és hegedűk szóltak. Ekkor felesége szemébe nézett: bárcsak már egyedül lehetnénk! Egy újabb titkos csavarintás: késő éjszaka volt és vágya beteljesült. És aztán a terveiről beszélt. Majd ha elkészül a házunk – és újból megtekerte a gombot: nyár lett, ott állt a tágas üres ház és befogadta őket. Most már csak a gyerekek hiányoznak, mondta, és ismét nem tudott várni. Gyorsan megtekerte a gombot: ekkor idősebb volt, fiai a térdén ültek, és az ablakon át a szemközti fiatal szőlőhegyet nézte. Milyen kár, hogy még nem terem! Egy titkos mozdulat, és újra röpült az idő. Mindig járt valami a fejében, soha sem tudott várni, csak csavarta, tekerte a gombot és az élete elröpült. Mielőtt észbekapott volna, öregember lett és a halálos ágyán feküdt. Most már nem volt miért csavarni a gombot és visszanézve rájött, hogy rosszul gazdálkodott. Meg akarta takarítani a várakozást és csak a beteljesülést élvezni, mint amikor az ember kiszedegeti a mazsolát a kalácsból. Most, amikor az élete elsuhant, rádöbbent, hogy milyen értékes a várakozás, hiszen az fűszerezi a beteljesülést. Mit adna azért, ha az idő kerekét kicsit visszaforgathatná! Reszketve próbálta a gombot egy kicsit balra tekerni. Ekkor egy lökést érzett, felébredt, s még mindig a virágzó fa alatt feküdt és várta a kedvesét. De most már megtanult várakozni. Minden sietség és nyugtalanság elszállt belőle; békésen nézte a kék eget, hallgatta a madarakat, játszott a fűben a bogarakkal és örült a változásnak.”

2007. márc. 2. 15:28

„Aki mások nyomában jár, sohasem kerülhet elébük.”


Michelangelo

2007. márc. 2. 15:10

LASSÚ TÁNC

Nézted valaha a gyerekeket játszani a körhintán?

Hallgattad, mint az esőcseppek földet érnek tompán?

Követted szemeddel egy pillangó szeszélyes röptét,

Nézted a tovatűnő éjben a felkelő nap fényét?

Lassítanod kéne.

Ne táncolj oly gyorsan.

Az idő rövid

A zene elillan...


Átrepülsz szinte minden napodon?

S amikor kérded: "Hogy s mint?"

Meghallod a választ?

Mikor a nap végetér, te ágyadban fekszel,

Tennivalók százai cikáznak fejedben?

Lassítanod kéne.

Ne táncolj oly gyorsan.

Az idő rövid..

A zene elillan...


Szoktad mondani gyermekednek, "majd inkább holnap"?

És láttad a rohanásban, amint arcára kiült a bánat?

Vesztettél el egy jó barátot, hagytad kihűlni a

barátságot,szerelmet

Mert nem volt időd felhívni, hogy annyit mondj: "Szia"?

Lassítanod kéne.

Ne táncolj oly gyorsan.

Az idő rövid.

A zene elillan.


Mikor oly gyorsan szaladsz, hogy valahová elérj,

Észre sem veszed az út örömét.

Mikor egész nap csak rohansz s aggódsz,

Olyan ez, mint egy kibontatlan ajándék.. melyet eldobsz szinte egy

perc alatt.

Az Élet nem versenyfutás

Lassíts, ne szaladj oly gyorsan

Halld meg a zenét


Mielőtt a dal elillan.

2007. márc. 1. 22:13
Próbálj meg úgy élni,hogy vegyenek észre ott ahol vagy és nagyon hiányozz onnan ahonnan elmentél!!
407. Rika1
2007. márc. 1. 21:59

A barátság sokkal tragikusabb,mint a szerelem.

Tovább tart.


Oscar Wilde

406. Rika1
2007. márc. 1. 21:52

A szerelem a képzeletből táplálkozik,mely bölcsebbé tesz minket tudásunknál,jobbá érzéseinknél, nemesebbé teljes valónknál: így láthatjuk egyetlen egységnek az életet:csakis általa érthetünk meg másokat is a maguk valós és eszményi kapcsolataiban.Csak az táplálhatja a szerelmet,ami szép,ami szépnek gondolható. A gyűlöletet azonban minden táplálja...A gyűlölet elvakít.Észre sem veszed. Szeretni: kibetűzni a szöveget a legtávolabbi csillagon,ám a gyűlölet úgy elvakít,hogy alacsonyrendű gyönyöreid kertjének szűkös fala felett nem látsz semeddig.


Oscar Wilde

2007. febr. 28. 07:25

"Az egyetlen dolog, ami számít az életben: magadat a második helyre tenni.”


Iván Turgenyev

2007. febr. 27. 23:26
"Mig az eszkoz megvan, addig kergessuk a celt, s aki a celig ert, az nem hiaba elt!"
403. KNM1947
2007. febr. 27. 23:17
"Aki nem emlékszik az elmúltakra,az megismétlődésüket kockáztatja meg" /Santayana/
2007. febr. 25. 07:32

„...egyes dolgok nem többek önmaguknál, nem tartanak sokáig,

helyet foglalnak a szívedben és legközelebb okosabb leszel …

ha annyira fontos vagyok neked,

tiszteld az érzéseimet és éljük tovább a saját életünket!"



Alex & Emma c. film

401. Rika1
2007. febr. 24. 23:11

Az ideális férfi az,aki úgy beszél a nővel,mint egy istennővel,és úgy bánik vele,mint egy kisgyerekkel.Aki a nőnek minden komolyságát megtagadja,és minden szeszélyét teljesíti.Aki szeszélyekre biztatja,és megtiltja neki azt,hogy életének célja legyen.Aki sokkal többet mond,mint amennyit gondol,és sokkal többet gondol,mint amennyit mond.


Osca Wildw

400. Rika1
2007. febr. 24. 23:03

A házasság a képzeletnek az inteligencia fölött aratott győzelme.A második házasság a remény diadala a tapasztalatok fölött.


Oscar Wilde

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook