Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Minden munkát megunok 2-3 év után, miért? fórum

Minden munkát megunok 2-3 év után, miért? (beszélgetős fórum)


21. syria (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 6. 12:54

Természetes, hogy ha valaki nem érzi jól magát egy munkahelyen, lépjen tovább amint lehetséges.

Viszont nem mindegy, hogy miért nem érzi jól magát: utálja a munkát, kollégá(ka)t, főnököt, egyebet. Azt írtad, hogy mindig az adott munkát untad meg. Erre már többen válaszoltuk, hogy találjad meg azt, ami érdekel, amit szívesen csinálnál, biztosan akad számodra is olyan. (Hacsak nem maga a munka büdös.) Én csak egyszer váltottam munkahelyet (s nem éreztem évtizedeken át történő rohadásnak egyiket se), mert nem voltam megelégedve a kapott feladatokkal, a munkakörrel. A kollégáimat nagyon szerettem, a mai napig tartom sokukkal a kapcsolatot. Az új helyen is jól kijöttem a munkatársakkal, főnökökkel, de egy idő után (úgy 2014 környékén) annyira megromlott a munkahelyi légkör, hogy home office-t kértem és kaptam, mert néhány undorító talpnyaló miatt nem óhajtottam másik munkahelyet keresni.

Szerintem egy önéletrajzban nem ellenszenves a sok munkahely, a sokféle munkakör; bár lehet, hogy ebben tévedek. Az életkor inkább lehet kizáró tényező. Képtelen vagyok megérteni, miért félnek a munkáltatók az idősebb, gyakorlott, tapasztalt munkaerőtől.

20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - Syria)
2021. máj. 4. 11:17

Jobb váltani nekem is, mintsem ugyanazon a helyen rohadni évtizedeken át.


A gond csak azzal van, hogy nem tesz jót az önéletrajzodnak és lehet egy idő után már nem vesznek fel sehová, főleg ha idősödsz. Nem csak rajtad múlnak a dolgok...

2021. máj. 3. 14:51
Just do it.
18. syria (válaszként erre: 13. - Pasionella)
2021. máj. 2. 18:41
Van egy „apró” különbség közted és a FI indító között: te jól érzed így magadat, ő viszont nem. Erre értettem, hogy nem érdemes...
17. 5da46c99ae (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 2. 17:22

Ugyanígy vagyok. Én vállalkozó vagyok, 2 munkahelyem volt, 1 és 3 hónapig még érettségi után, de így is csapongok. Pl. 3 éve még szépségiparban utaztam, most építőiparhoz kapcsolódó dolgot végzek. Nem a sikertelenség miatt szoktam váltani, egyszerűen másban jobb/több lehetőséget látok, így több kedvet érzek, az köti le onnantól minden gondolatomat. Így tudok csak hatékony lenni.

Miért ne lehetne így élni? Én legalábbis nagyon boldogan élek így. :D

2021. máj. 2. 16:51
Szerintem is azaz csatlakozom az előttem szólókhoz, hogy amíg nem találod meg mi az ami után teljes elhivatottságot érzel, addig nem is lesz az állandóság... Válts nyugodtan és a jövőben is sok sikert kívánok! Előbb utóbb meg fogod találni ami neked való lesz tovább is mint 3 év!
15. Epresturmix (válaszként erre: 13. - Pasionella)
2021. máj. 2. 16:46
Ezzel egyetértek nagyon is!!!! Dettó!
2021. máj. 2. 16:31

Van olyan munka is, ami mindig más. Ilyen a fordítás is, amit én csinálok.

Nemhogy megunnám, egyre jobban szeretem.

13. Pasionella (válaszként erre: 10. - Syria)
2021. máj. 2. 16:29
Miért ne lenne érdemes így élni? Nekem speciel megfelel, ahogy látom más is így van ezzel. Nekem pl a gyakori váltás hasznos volt, különböző területeket ismerhettem meg, a munkakörök is változatosak voltak, mindenhol sokat tanultam, jóval többet mintha már tizen éve ugyanazt a munkát végeznem rutinszerűen. A fizetésem is helyről helyre nőtt, a sok tapasztalat miatt bátrabban kértem magasabb fizetést. Szerintem mindenki éljen úgy ahogy neki megfelel, nem kell másoknak vagy valamilyen normának megfelelni.
2021. máj. 2. 13:28
Nem tudom miért van így de akkor válts. Nyilván nincs vagy nem olyan a szakmád amit lehet évtizedeken keresztül csinálni.
11. 84ecae6ff6 (válaszként erre: 4. - Alessandro)
2021. máj. 2. 13:17
Személy szerint nem értek egyet. Miért kéne megalkuvónak lennie..Miért ne válthatna három évente munkát? Nem muszáj mindenkinek beállni a sorba... miért kell megfelelni az elvárásoknak... Ha ő úgy érzi jónak váltson háromévente munkát, ezzel nem bánt senkit, az ő élete...egy szaros életünk van azt már éljük úgy ahogy mi szeretnénk...
10. syria (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 2. 13:09

Lehet így élni, de nem érdemes. Valószínűleg még nem találtad meg azt, amivel szívesen foglalkoznál, amiben örömöd leled, ezért unsz rá az adott szakmára akkor, amikor elérkezel arra a szintre, amikor még gyorsabban fejlődhetnél. 3 év egy adott területen arra elég, hogy eldöntsd: akarod-e tovább csinálni, vagy nem érdekel a dolog.

Ha így folytatod, igazi Mekk mester lesz belőled: mindenhez értesz egy kicsit, de igazán semmihez.

Nem csak embere válogatja; szerencse is kell. Nekem szerencsém volt a számítástechnikával, amihez az alapot a matek szeretete adta. Az IT egyike azon területeknek, ahol időnként mást és mást, más és más, új eszközökkel kell csinálni. Nem lehet megállni, folyamatosan tanulni kell, így nincs esély a rutinszerűség miatti megunásra. De mindenhol van fejlődés, amit követni kell; viszont ha nem érdekel a terület, nem fognak érdekelni a kihívások és jön a depi.

9. Epresturmix (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 2. 12:37
Egyszer volt olyan munkahelyem, hogy az idegösszeroppanás szélén álltam!!!! Szerencsére kirúgtak! 18 éve van munkaviszonyom, soha nem rúgtak ki a munkám miatt! Itt igen! Röhögve távoztam! Én olyan boldog sose voltam! 😀
8. Epresturmix (válaszként erre: 4. - Alessandro)
2021. máj. 2. 12:35
És ez sok emberen meg is látszik!
7. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 2. 12:35
Én is ilyen vagyok! Jellemhiba. 😀
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Pasionella)
2021. máj. 2. 12:30

Úgy látszik embere válogatja. Csodálom azokat akik 20-30 évig ugyanolyan motiváltan csinálják ugyanazt. Egy idő után minden munka rutinszerűvé válik és elveszti újdonság jellegét. Ilyenkor szoktam megunni.


A legelső munkahelyemen túl sokat vártam a váltással és idegösszeroppanást kaptam, emiatt 1 évet ki kellett hagynom és csak utána szedtem össze magam annyira, hogy új munkát tanuljak. Szóval szerintem arra is kell figyelni, mit mond a LÉLEK!

5. Pasionella (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 2. 12:18
Lehet. Én hasonlóan vagyok, a jelenlegi munkahelyemen most épp mar a 4.evet taposom de nagyon érik már a váltás. Nekem pl segített minél több tapasztalatot szerezni, mindig más területen és más munkakörben, igaz mindegyik irodai. Speciel én nem tudom elképzelni, hogy 5 évnél tovább maradjak egy helyen, eddig 3 évente váltottam és mindig úgy, hogy már másnap kezdtem az új helyen, tehát megszakítás nélkül dolgozom már 12 éve.
4. Alessandro (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 2. 11:56
Nem lehet állandóan szakmát váltani. Egy szakmát tanulj meg, de azt jól! Abban légy profi! Mit gondolsz, hogy az emberek döntő többsége két-három évente új szakmát tanul, mert elfogy a motivációja? Nem! Van aki 40 évig is ugyanazt csinálja, amit kitanult vagy megszokott. A munkát el kell végezni, ha unod, ha nem! Ha van motivációd, ha már nincsen. Dolgozni kell, hacsak nincs pénzed, mert enni kell, a számlákat ki kell fizetnie mindenkinek. Esetleg nagyon indokolt esetben lehet váltani és újat tanulni. Na, de nem 2-3 évente.
2021. máj. 2. 11:55
Meg kellene keresned, találnod, hogy mi az, amit valóban szívesen csinálnál. Amit jelenleg a szabad idődben leginkább örömmel teszel. Ha teheted, arrafelé venni az irányt, és ha kell, akkor elkezdeni tanulni azon a vonalon. Ebben az esetben sokkal könnyebb mellette olyasmivel foglalkozni, ami nem igazán köt le, de tudod, hogy a napi megélhetéshez szükséged van rá.
2021. máj. 2. 11:44
Így vagy "összerakva". Vannak mások is így. Tanácsot nem tudok adni, rajtad múlik a változás.
2021. máj. 2. 10:58

Más is van így ezzel.


Megunom 3 év után és beáll a depresszió, nem motivál már egyáltalán. Már 3x estem át a dolgon, mindig új szakmába fogtam, amelyek az elején motiváltak és hajtottak, de néhány év után, amikor már elérek egy jó szintet bennük, hanyatlik a motiváció és halálosan megunom.


Ez mitől lehet?


Lehet úgy élni, hogy néhány évente az ember szakmát vált?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook