Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Minden esetben szükség van a lenőtt fitymát visszahúzni az oviba menő gyereknél?/urológus segítségére gondolok/ fórum

Minden esetben szükség van a lenőtt fitymát visszahúzni az oviba menő gyereknél?/urológus segítségére gondolok/ (tudásbázis kérdés)


2010. szept. 2. 23:01
Köszönöm,ki fogom próbálni!Igaz még a pisilést nem befolyásolja,de azért nyugodtabb lennék,ha teljesen vissza tudnám húzni.Amúgy nem szoktam erőszakosan húzogatni,/azt a dokira bíznám/mert tudom,hogy abból csak baj származhat.
2010. szept. 1. 14:47

azt mondta max.4-6 hétig este fürdés után nagyon picit visszahúzva a bőrt kenjem be.

Nekünk 2 hét után segített, teljesen hátra tudom húzni a bőrt, pedig előtte talán 1 mm-t sikerült.

Azóta nem kenem, csak fürdésnél visszahúzom.

Szerintem beszéld meg a dokival, és irasd föl, másnak is segített már ez a krém.

2010. szept. 1. 14:44

Szia!

Kisfiam 3 éves, tavaly az urológus visszahúzta neki(kíméletes volt, elérzéstelenítette..)de utána nekünk nem ment, tiszta berepedés, gyulladás volt, ezért sebészetre vittem.

A doki jól letolt, hogy nem kellett volna erőltetni, 4-5 éves korig megoldódik, ha ne akkor nyúlnak hozzá.(persze ha a pisilést akadályozza az más)

Nyáron mégis visszavittem hozzá, mert fjt a kukija (szerintem a strandon kapott el valamit)

Kaptunk egy krémet(Ftorocort) aminek a mellékhatása, hogy elvékonyítja a bőrt, azt mondta

2010. aug. 29. 23:04
igen de nem kell neki teljesen hátra jönni! ! ha felszakítjuk még nagyobb bajt csinálhatunk vele mint egyéblént! ÉS EZT NEKEM EGY UROLÓGUS MONDTA! én is elvittem a fiamat mert már 5 éves de még nem jön hátra teljesen!! és azt mondta hogy hagyjam tornáztassam, és ha 1 év múlva sem lesz változás ad rá egy kenőcsöt ami fellazítja és ha így sem, akkor majd kezdünk vele valamit...
14. Sicike
2010. aug. 29. 23:03

Mikor a fiam pici volt 2-3 alkalommal vittem ez ügyben orvoshoz.

Az első alkalmat nagyon megbántam,ajánlották a sebész dr.-t.

Kár volt,bár műteni nem kellett.... de akkor kifogtunk egy kíméletlen dr.-t.

Onnantól kezdve,ha mentünk a gyerek dokinkhoz,szóltam neki és ő szerencsénkre 1 mozdulattal és a lényeg:de kíméletesebben megcsinálta.

Nem kell egyből a kés meg a szike.

1 jó gyerek doki ezt meg tudja oldani kíméletesebben is.Nem rántogatásra gondolok.

Már nem tom' ez a dokink hogy csinálta ilyen jól és tutin,de nála se nem volt sebes stb. mint anno a sebész doki által.....

Az otthoni húzogatás majd csak a doki után fontos,Úgy értem,mi ne próbálkozzunk vele,mert szakadhat és nagyobb is lehet a baj.Persze a fiúknál ez a fürdés fontos lépése.De otthon ne próbálkozzunk a letapadással.

13. manó 72 (válaszként erre: 10. - Bnedora)
2010. aug. 29. 22:21
Egyetértek!Én is így tudom!
2010. aug. 29. 22:21
Ez a mosogatási-húzogatási szertartás éveken át, folyamatosan, rendszeresen szükséges, amíg már tudja, hogy ez hozzátartozik a férfiegészséghez, a férfihigiéniához.
2010. aug. 29. 22:20
Naponta a fürdésnél hátrahúzom egy párszor,de nem tudom egy bizonyos pontnál tovább húzni.
10. bnedora (válaszként erre: 4. - Kiraroli)
2010. aug. 29. 22:20
Miért nagy baromság. Szinte már az első fürdetéskor meg kell próbálni visszahúzni, és minden nap megcsinálni neki. Sajnos az egyik unokámat nagyon csúnyán műtötték meg még másfél éves korában. Különben orvosa válogatja.
2010. aug. 29. 22:18
Nálunk sem jön hátra még teljesen, húzogatja esténként a kádba nem erőltetve mindig egy picit jobban jön. Kb a fele háromnegyede kint van.
8. a14deb9047 (válaszként erre: 3. - A14deb9047)
2010. aug. 29. 22:18
Gyakorlott fiús anyuka voltam. 2 éves korára nem volt semmi gond, minden este fürdéskor "ceremónia, de a reggeli mosdáskor is.
7. manó 72 (válaszként erre: 4. - Kiraroli)
2010. aug. 29. 22:17
Ez komoly???Az urológián azt mondták,vigyem minél hamarabb,mert akadályoztatva van a vizeletürítése.
2010. aug. 29. 22:16
persze azért otthon minden este tornáztatni kell...
2010. aug. 29. 22:16
Hát erőt kell gyűjtenem,hogy elvigyem dokihoz,mert annyira sajnálom szegénykémet!
2010. aug. 29. 22:16
ez egy naaagy baromság!!! dehogy kell!!!! 6 éves kora után nyúlnak hozzá.... ha már semmiképp nem haladtok ....
2010. aug. 29. 22:15
Ártani nem árt meg. Az se lenne hátrány, hagy ő maga is mindig megtenné, persze utólagos nagy-nagy dicséretek közepette!
2010. aug. 29. 22:15
Sajnos már egyszer visszahúzta az orvos,de újra letapadt szegénykémnek,pedig betartottam az utasításokat.Szükséges a beavatkozás újra?
2010. aug. 29. 22:13
Minden esetben szükség van a lenőtt fitymát visszahúzni az oviba menő gyereknél?/urológus segítségére gondolok/

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook