Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Minden értékét veszíti? fórum

Minden értékét veszíti? (beszélgetős fórum)


1 2
22. c0dfe81001 (válaszként erre: 20. - Szafaripók)
2012. nov. 11. 22:05
Hát igen. A kárcsonynak tényleg elég sajátos hangulata van. :)
21. c0dfe81001 (válaszként erre: 19. - 3716f68b4c)
2012. nov. 11. 22:04

Igazad van. Én is ezért írtam, hogy túl van misztifikálva a jelentősége.

Nekem nem kell karácsonynak lennie ahhoz, hogy ungyanúgy érezzem magam a családommal, mint karácsonykor.:)

20. szafaripók (válaszként erre: 15. - C0dfe81001)
2012. nov. 11. 21:52

Én ezzel tisztában vagyok. A legtöbb keresztény ünnep egy népi hagyománnyal esik egybe, nem véletlenül... Egyházi iskolába jártam, tudom én ezeket!:)

A karácsony számomra nem is "csak" azért fontos, mert keresztény ünnep, hanem mert volt egy olyan hangulata gyerekkoromban, amit semmivel nem lehet pótolni - számomra. Remélem ugyanezt sikerül megteremteni a fiam számára is...:)

2012. nov. 11. 21:50
Én sem vagyok vallásos igazából. Talán csak arra akartam rámutatni h ünnepekkor legyünk kicsit nyugodtabbak. Nem muszáj sok pénzt költeni ahhoz hogy jól érezzük magunkat, nem kell 10 fogásos vacsora sem. Nah és az ezekkel járó idegeskedés sem kell. Csak saját tapasztalatként mondom h anyumék az évek múlásával egyre idegbetegebbek karácsonykor meg minden ünnep közeledtével. Pedig nem kellene ennyire túllihegni.
18. c0dfe81001 (válaszként erre: 17. - 25800e2d09)
2012. nov. 11. 21:49
:)
17. 25800e2d09 (válaszként erre: 15. - C0dfe81001)
2012. nov. 11. 21:46
a karácsony egy olyan pogány ünnep ahol egy fát áldozunk meg valamilyen 2 vagy 4 lábú állatot (jobb híján halat) és a növényáldozat alá pakoljuk az isteneknek ajánlott ajándékokat amiket - mivel nem fogadják el rendszerint - kibontjuk mi és úgy örülünk neki mintha mi kapnánk :DDD
16. c0dfe81001 (válaszként erre: 11. - Szafaripók)
2012. nov. 11. 21:46
Jól tettétek, hogy nem hívtátok meg. Egy erőszakos, akaratos anyósnál nincs rosszabb.
15. c0dfe81001 (válaszként erre: 12. - Szafaripók)
2012. nov. 11. 21:43

Az nagyon jó ha, fontos a vallás. De például karácsony az pont nem Bibliai, keresztény ünnep. A katoloikusok találták ki, ők tették ünneppé.


Nem vagyok krácsony ellenes, csak ezt nem tudtam megállni, hogy ne írjam le. :) ÉN is szeretem a karácsonyt.

14. 3716f68b4c (válaszként erre: 8. - 5146e98818)
2012. nov. 11. 21:42
Én is valamilyen szinten egyetértek. Nyilván születnek jó dolgok. Talán az a legnagyobb baj h mindenki rohan. És mondjuk azzal marhára nem értek egyet hogy a 12 éves kislánynak nekem kell felhívni a szüleit mert ájultan fekszik a kocsmába. Persze személyiségfejlődés meg önállóság :D de azért túlzásokba nem kell esni. De azis lehet csak magyarországon ilyen szar a helyzet. Alapból a pénz állandó hajszolása is elveszi mindennek az értékét.
13. 25800e2d09 (válaszként erre: 1. - 3716f68b4c)
2012. nov. 11. 21:41

1 az ünnep aki úgy intézi ugyanolyan meghitt mint régen, ha kis szokásokat teremt az ember és tartja őket meg tud maradni


2, Védd a fákat egyél hódot :D avagy jó a kép digitálisan, digitális képkerettel ne használd a cellulóz alapú megőrzést. Ha azonban ragaszkodsz a papírképhez a digitálisból is megoldható ma is mint régen a filmtekercsből :)


3. erre sajna nem tudok mit mondani. van jó példa is, a szülőn műlik de ez igaz


4. ezek a készségfejleszők ma reneszánszukat élik, tömve vannak a játékboltok ilyenekkel


5. családi ebéd. Gondolok a szüleimre vasárnap a munkahelyemen ebéd közben... manapság kevesen ússzák meg a hétvégi melót. hazaesek este és berogyok sz ágyba...


6. akinek erre van igénye biztosan megoldja :)


+1 kiegészíteném a baráti kapcsolatok ápolásával és ezt nem fészbukon való érintkezésre értem. olyan jól tud esni beülni valahová és 3 órán kezesztül beszélgetni nevetni és úgy eleve társaságban lenni.

Manapság sokan beletemetkeznek a szürke hétköznapokba és se lát se hall mennek mint a gépek. Rám valószínűeg sokszor néznek furcsán mikor megállok az utcán és lefotózok egy fát vagy bármit, ha egy kicsit lelassítunk megláthatunk olyan dolgokat is amit mások nem.

12. szafaripók (válaszként erre: 9. - C0dfe81001)
2012. nov. 11. 21:41
Van, akinek tényleg fontos. Vallás, hit, hagyomány...
11. szafaripók (válaszként erre: 7. - 3716f68b4c)
2012. nov. 11. 21:39
Hát, a párom mellettem van. Tavaly már nem is volt itt anyós. De azért biztos ami biztos reggel még felhívta a fiát, hogy egy sírós, önsajnáltatós pár perccel teljesen gallyra vágja a hangulatot. Aztán ő elment a testvéréékhez, ahol saját bevallása szerint is remekül érezte magát, a fiának meg bűntudata volt a karácsonyfa alatt, miközben a fiával játszott. Mert ő ilyen: az eszével pontosan tudja, de mégiscsak az anyja... "Drága, kedves asszony"....
10. c0dfe81001 (válaszként erre: 8. - 5146e98818)
2012. nov. 11. 21:39
Egyetértek veled.
2012. nov. 11. 21:38
Szeintem meg a karácsony jelentősége, túl van eleve érékelve.
8. 5146e98818 (válaszként erre: 1. - 3716f68b4c)
2012. nov. 11. 21:37

Ez igaz, de közben születnek új dolgok is.


1. Új ünnepek, Halloween, Valentin nap...


2. Digitális fotók, melyeket bármikor bárkivel megoszthatunk.


3. nagyobb szabadság a gyerekeknek, nagyobb önállóság, személyiség


4. Számítógépes játékok, amik fejlesztik a a logikai készséget, vagy épp a műveltséget honfoglaló)


5. Ha nincs eggyütt a család, akkor is lehet látni egymást, beszélgetni videokamerán keresztül.


6. Sportolási kikapcsolódási lehetőségek kibővültek, kalandparkok, élményfürdők...

7. 3716f68b4c (válaszként erre: 3. - Szafaripók)
2012. nov. 11. 21:36
Teljesen megértelek! A karácsony nekem is szent. NE ADD FEL! A gyermeked megérdemli hogy azt érezze amit te annó. Ne arra emlékezzen h anya és apa már megint ideges Karácsonykor. Kapcsolj karácsonyi zenét, süssetek együtt, dekoráljatok. Mennyetek el a misére. Elhiszem h milyen nehéz helyzetben vagy. Talán a pároddal is beszélhetnél hogy jó lenne ha a 24.-ét csak szük családdal szeretnéd tölteni. Aztán többi napokon mehet a családlátogatás. Sok szerencsét kívánok és kitartást.
6. 7275fd03fa (válaszként erre: 1. - 3716f68b4c)
2012. nov. 11. 21:32
Ezek hangulatos és jó dolgok. Durva lehet, ahol ezekből csak 1-2 dolog van jelen. Annak természetesnek kellene lenni minden családban, hogy legalább hétvégén együtt ebédeljenek. A papír fényképek valóban sokkal szebbek és hangulatosabbak. Sokan a kirándulásokat csak az állandó fényképezéssel töltik, amióta mobillal fényképeznek ,és miután nem is lazultak ,otthon veszik észre a több száz egyforma fotót. Én a gyerekkoromat legozással vagy kinti játékokkal töltöttem, számomra szinte ismeretlen volt a kotlás a videojátékok előtt.
5. 6b006fc769 (válaszként erre: 1. - 3716f68b4c)
2012. nov. 11. 21:30
nyugi, csak felnőttél, ha lesz családod megteremtheted a saját családi meghittségeteket;)
2012. nov. 11. 21:29
Változnak az idők, vele változok én is...:)
2012. nov. 11. 21:28

Én az utóbbi években a karácsony meghittségét hiányoltam. De az okát pontosan tudom: anyósom, akivel nem vagyok jóban. Sose volt vallásos, a gyermekem (az unokája) keresztelőjén az volt a legnagyobb gondja, hogy 1. templomba kell menni, és 2. nem lesz pezsgős koccintás a sekrestyében...

Ennek ellenére mindenáron 24-én AKART velünk lenni, holott még csak jóban se vagyunk.

Nekem viszont fontos a szenteste, mindig is az volt: fadíszítés együtt délután, aztán este templom, hazafelé szánkózás (ha van hó), és csillagszórógyújtás. A 34 éves bátyámmal minden évben könnyes szemmel emlékszünk erre - ezt szeretném megadni a fiamnak is, és anyós folyton belerondít... Ha a jelenlétét meg is "ússzuk", a párom hangulatára rányomja a bélyegét a lelki terror, amit az anyja pont ezért mindig elő is ad...

2012. nov. 11. 21:27

Teljesen igazad van.


Kíváncsi lennék, mit írsz ezzel kapcsolatban mondjuk 20 év múlva.

2012. nov. 11. 21:23

21 éves lány vagyok. és kétségbeesetten keresem a régi dolgokat amik úgy vesztek el hogy szinte észre se veszi az ember. Pár példa.


1. Az ünnep meghittsége. Régebben együtt díszítettük a családdal a fát, együtt főztünk. Nem volt baj h kis ajándék van a fa alatt. Most csak a pénzről szól, csak azt látom h nincsen pénz és idő semmire.


2. A papíralapú fotók szépsége. Elmegyünk nyaralni. Visszük a digitális fényképezőt, és legalább 8 Giga memóriát. Csinálunk 300. Minek? Régebben mikor egy héten 20 fényképet csináltál majd kinyomtattad, bármikor szívesen visszanézed. Őszinte emlékeket őriz.


3. Szülő gyerek kapcsolat. Egyértelmű hogy csak azért mert a gyerekünk összes haverját elengedik már 12 évesen kocsmába, még nem jelenti azt hogy a saját gyerekedet is el kell. Nekem is tudtak nemet mondani annó mikor elakartam menni a haverokkal. Mégis sok barátom van és eljárok bulizni velük.


4. Régi igazi készségfejlesztő játékok. Babylon legó építőkocka kifestő homokozó mászóka társasjáték. Ne ültessed a gyerekedet 6 évesen tévéjáték elé.


5. Családi ebédek. Szánjál időt legalább vasárnaponként hogy együtt ebédeljél szeretteiddel. Ne a TV előtt. BESZÉLGESSETEK.


6.Járjatok túrázni kirándulni. Alacsony költségvetésből is lehet jól érezni magad. Menjél túrázni, piknikezzetek otthonról hozott ételt, amit együtt csináltatok.


Hirtelen csak ezek jutottak eszembe. Nem vagyok sznob!! De néha olyan hiányérzetem van, és rájöttem hogy ezek miatt. Ha családom lesz odafogok figyelni ezekre. Ha van időd olvasd ÉS SZÍVESEN ELOLVASOM A VÉLEMÉNYEDET EZZEL KAPCSOLATBAN. Mikre érdemes még figyelni??

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook