Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Minden áron gyereket, avagy mit tennél meg, annak érdekében, hogy babád születhessen? fórum

Minden áron gyereket, avagy mit tennél meg, annak érdekében, hogy babád születhessen? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
36. jozsi.38 (válaszként erre: 35. - Szemmelver)
2010. jún. 25. 17:28
ezt kétlem, inkább még nem jött el az ideje vagy el se jön
35. szemmelver (válaszként erre: 34. - Szemmelver)
2010. jún. 25. 17:20
szerintem ha egy nó nem tud teherbe esni annak jó oka van
34. szemmelver (válaszként erre: 33. - Agines)
2010. jún. 25. 17:19
sajnos olyan szinten,hogy kérnem kellett Hpxát a topik törlésére
33. Agines (válaszként erre: 32. - Szemmelver)
2010. jún. 25. 17:18

És ezért megköveztek?:) az ember kiváncsi mások szemszögére, más látásmódra, más véleményre....az emberek nem egyformák...

Ebben a témában is. Van,aki elfogadja, hogy ha nem jön természetes úton magától, van aki a küzdelmet is életfeladatának tekintik és megtesz mindent.

Erre a kérdésre, tényleg kinek mi fér bele a válasz.


Ha körülnézek egy játszon sok a lombikos gyerkőc. Vagy akárcsak a császáros. Nehéz lenne azt mondjam nekik, hogy nektek elvileg nem is szabadna lennetek.

32. szemmelver (válaszként erre: 31. - Agines)
2010. jún. 25. 17:11
Arra,hogy én milyern egy nő vagyok, mert azt mertem kérdezni,hogy miért akarnak a nők minden áron gyereket, feláldozva mindent
31. Agines (válaszként erre: 29. - Szemmelver)
2010. jún. 25. 16:32
Miért, mire jutottatok abban a topikben?
2010. jún. 25. 16:32
Szélsőséges dolog. Van egy ismerősöm: hormonnal kezelték, meghízott vagy 70 kilóra, de éveken keresztül nem jött össze a baba. Egy évvel ezelőtt 27 kilóval került sürgősséggel a kórházba. Soha nem fog már helyre jönni...
29. szemmelver (válaszként erre: 16. - C75565e593)
2010. jún. 25. 16:32
engem egyszer egy hasonló topikért majdnem megköveztek
28. jenny30 (válaszként erre: 16. - C75565e593)
2010. jún. 25. 16:29

Szia! Gondolom személyesen is érint a meddőség,

azért foglalkoztat a téma.

Neked kell eldöntened, hogy meddig mész el...

Én nem tudtam elfogadni a meddőséget, és küzdöttem a végsőkig: vagyis amíg meglett a kislányunk.

Ha igazán szeretnél gyereket, akkor úgyis mindent megteszel. De ha mégsem vágysz rá annyira, akkor úgysem keresed a lehetőségeket. Elfogadod, hogy ketten maradtok a pároddal.

Béranyaság nincs. Sperma és petesejt adományozás van.

27. sunshine24 (válaszként erre: 23. - Christineee)
2010. jún. 25. 16:28
Miért ne lenne a tiétek? Biológiailag nem, de én úgy gondolom, hogy ezerszer több függ a neveléstől, mint a biológiától. Ugyanúgy tudnak ők is szeretni, mintha a sajátod volna. Lehet én vagyok ilyen érdekes gondolkodású, de én nem azért akarok anya lenni, hogy átörökítsem a genetikai állományomat egy másik testbe. Ennél azért nagyobb és szebb dolognak gondolom az anyaságot.
26. Titánia83 (válaszként erre: 17. - Encsy75)
2010. jún. 25. 16:26
Nekem ugyanez az apai nagymamámmal esett meg. Örökbefogadtak egy fiút. Aztán végül jött még három fiú. :D
25. .nitaa
2010. jún. 25. 16:25
Mióta próbálkoztok? Voltál -e már valamilyen vizsgálaton vagy a párod?
24. sunshine24 (válaszként erre: 16. - C75565e593)
2010. jún. 25. 16:23
Ez egy nagyon ellentmondásos téma. Pár évtizede ez még szóba sem kerülhetett volna, akinek nem lehetett, az beletörődött. Én úgy gondolom létezik egy bizonyos szelekció és mindennek oka van. A gyermektelenségnek is. Én biztosan nem bombáznám magam hormonokkal csak azért, hogy saját gyermekem lehessen.
2010. jún. 25. 16:22

Május! Ugye tudod nekem is kellett egy kis segítség, de mindenkinél máshol van ez a bizonyos határ.. Nálam is van.


Én pl nem akartam lombikra menni....

Szép dolog az örökbefogadás de az nem az én gyerekem lenne és nem is a férjemé.

22. Agines
2010. jún. 25. 16:22
Szerintem, ha az Univerzumnak, Istennek baja lenne a tudománnyal,akkor nem hagyná, hogy e területeken fejlődjön az emberiség.
2010. jún. 25. 16:21
Ja és volt még egy kismama,nekik sem sikerült a baba.Végül lombikos babája lett.Még egy éves sem volt akkor terhes lett a lány.Persze egészségesen megszületett.A dolog drámája az lett,hogy a lombikos baba,azóta iskolába jár.tanulási és viselkedési zavarokkal küzd.
20. Szamó (válaszként erre: 10. - Agines)
2010. jún. 25. 16:20

Igen, szabad!

Sajnos nagyon rossz terhességeim voltak....

Első alkalommal is nagyon hánytam, 1 hónap kórház, infúziók.... Megszületett a fiam 4090 grammal :)

Második terhességemnél a hányás rosszabb volt, 1 hónap a városi kórházban, kiderült, hogy borult a májam, irány a megyei kórház. Ott is egy hónapig küzdöttek értem/értünk. Már életveszélyben voltam, ágyból nem tudtam felkelni, annyira legyengültem. Kimondták a végzetes mondatot: nem tudják garantálni, hogy egészséges lesz a baba. Ha tovább húzzuk rámegy a májam, vesém. Elvetettük....

Rengeteg kivizsgáláson voltam, minden doki azt mondta, hogy ne akarjak még egy gyereket, mert meghalhatok. Mégis megpróbáltuk.

Harmadik terhességem is borzalmasan alakult, de 1,5 hónap kórház után javult a helyzet és megszületett második kisfiunk 4360 grammal!


Én úgy gondolom, érdemes küzdeni!!!


Ha valakit érdekel a cikkeimben ott vannak a történetek. Harmadik terhességemét most írom, nemsokára az is megjelenik.....

19. c75565e593 (válaszként erre: 12. - Agines)
2010. jún. 25. 16:20
valamelyik adón foglalkoztak ezzel, itt nem engedélyezett ..de sokan átjárnak Romániába...szóval meg oldják..
18. Frontember (válaszként erre: 11. - C75565e593)
2010. jún. 25. 16:19
A férfi agy sajnos így működik,nem a kérdéssel van a baj.
2010. jún. 25. 16:18

Elmesélek egy történetet,a kis falunkban történt.:

Volt egy fiatal pár,gyereket szerettek volna.Évek alatt 7-szer volt terhes,mindig elvetélt.8 alkalommal,halva született a baba.Közben tönkre mentek idegileg,majd tizen pár év után örökbe fogadtak egy kis fiút.Pár hetes volt a fiúcska.Aztán 2 éves lett a kisfiú mikor megszületett a saját kislányuk,teljesen egészségesen.így már két gyönyörű gyereke van!

Az orvos ezt azzal magyarázza,hogy mivel megnyugodott a lány,és boldogan babázott a hormonháztartás is megváltozott.Ennek következtében kitudta hordani a babát.Pedig addig mindenféle kromoszóma bajt,diagnosztizáltak elmondtak nála.

2010. jún. 25. 16:18

Sok naplót át böngészek és látom...mindent megtesz egy nő, hogy babája legyen...és néha azt látom, nincs határ...

Csak azt nem tudom eldönteni, hogy ez így a helyes...vagy én vagyok régimódi??

nagyon felgyorsult a tudomány...és nem biztos, hogy ez a jövő szempontjából jó...

persze azt is tudom, hogy egy nőnek a gyermek, az egy kiteljesedés..őket is meg lehet érteni...

2010. jún. 25. 16:18
Én már nem szeretnék több gyereket,hála az égnek van három gyönyörű fiam! De ha ők nem jöttek volna össze természtesen, akkor örökbefogadás maradt volna!
14. .nitaa
2010. jún. 25. 16:17
Szerintem ezt az tudja igazán átérezni akinek nem jön a baba. Nekünk 7 év próbálkozás után sikertült, igaz 2 éve járok dokihoz. Nem mesterségesen lett a babám, de ha kellett volna gondolkozás nélkül bele mentem volna.
13. sunshine24 (válaszként erre: 3. - 47c2df9671)
2010. jún. 25. 16:17
Nem szép, hanem az egyik legszebb. Én még nem tervezek gyermeket az elkövetkező pár évben, de az biztos, hogy ha nem lehet majd, örökbe szeretnék fogadni. Lehet akkor is, ha természetes úton is lehetséges volna.
12. Agines (válaszként erre: 11. - C75565e593)
2010. jún. 25. 16:16
Ez a béranya dolog ez hogy van? Legális Magyarországon?
11. c75565e593 (válaszként erre: 8. - Frontember)
2010. jún. 25. 16:15

de mondjuk a szex nem segítene, mert a párodnak esetleg nem lehet babája???

Olvastam már azt is ha valakinek nem lehet gyermeke...van sejtbank és vehetsz spermát...

Vagy fogadhatsz béranyát, igazából erre szeretnék kitérni...talán a cím nem jó választás:(

10. Agines (válaszként erre: 6. - Szamó)
2010. jún. 25. 16:15
Hogy-hogy az életedet, mi történt? Ha szabad ilyet kérdezni.
2010. jún. 25. 16:14
Én ha nem születne(született volna) gyerekem,belenyugodnék egy idő után.Minden valami okkal történik,és soha nem lehet tudni,lehet jobb is úgy ahogy az élet hozza.
2010. jún. 25. 16:12
.....én először is szexelnék egyet.......
2010. jún. 25. 16:10

Azért, bátorkodom ezzel a témával foglalkoznom, mert azt látom, nincs határ...a nők bármi áron képesek, gyereket maguknak...

gyógyszerek, hormonok, szenvedések árán,

mi a határ egyáltalán?

vagy a mai tudományban már mindent lehet, és nincsenek határok?


Mindegy mi áron születik meg az a gyermek, egyáltalán gondolunk a jövőre?


Sok tudós, egyházi ember vitázik ezen hol a határ...és meddig mehet el a tudomány...

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook