Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Minden ami tengeri malac :) fórum

Minden ami tengeri malac :) (beszélgetős fórum)


8. Hami
2012. szept. 24. 20:23
Nem is zörögnek annyira! Az enyémek sosem visítoztak éjszaka. Viszont tényleg követelőzök. Rágták a rácsot, ha kellett, ha nem. Az nagyon idegesítő..
7. 6f257fd90e (válaszként erre: 5. - JustFree)
2012. szept. 24. 20:11
Jaj, igen, egyedül soha, semmilyen körülmények között ne tarts tengerimalacot. Az én hímem kb 2 hónapig egyedül volt, mert azt mondtam, jó az neki, nincs semmi baja. Hát ég és föld lett amikro mellé került a nőstény és amikor megszülettek a kicsik... Teljesen kibontakozott, megmutatta a valódi énjét.
2012. szept. 24. 20:10

Sziasztok,


Nekem egy komplett családom van, az apuci régebbi bútor, azaz már másfél éves, az anyuci úgy majdnem egy éves lehet. Született 3 aranyos kölykük, aztán az apuci ivartalanítva lett, megakadályozva a további malacszaporulatot (itt jegyezném meg, hogy attól a ponttól kezdve sokkal nyugodtabb és kevésbé frusztrált lett). Az egyik kölyköt megtartottam, kettőt elajándékoztam, így vannak most hárman.


Általában zöldséget adok nekik, a salátát imádják, csak hisztisek tőle, mert mindig azt akarnak ha kapnak egyszer, de a főbb zöldségtáplálékuk a répa, zeller, uborka. Kapnak száraztápként szénát, és magvakat. Szénát általában üzletből, de nyár idején a közeli mezőről hoztam nekik füvet/szénát, onnan, ahol még véletlenül sem vegyszereznek semmit.


Nagyon aranyosak, de csak akkor ajánlom hogy egy szobában aludj velük, ha jó alvó vagy. Engem mindig felvertek a sima motoszkálásukkal is, azzal is ahogy rágcsált. Elég követelőző jellemek, a zacskózörgésre már olyan visítást csapnak, hogy borzalom, akárcsak az ajtónyílásra, mert tudják, hogy akkor kaja van. Összességében azt mondhatom, hogy egy kis türelemmel fantasztikus élményt nyújtanak.

5. JustFree (válaszként erre: 4. - 1bb2e952a6)
2012. szept. 24. 19:21

Szia!

Nekem több malackám is volt. Szerintem, ha csak ennyire kevés időt tudsz rászánni, inkább ne tengerimalacot válassz.

Ha sokat vannak egyedül, akkor gyakran depressziósak lesznek, nem akarnak enni, csak gubbasztanak a házukban. Szeretik a társaságot.

Esetleg ékszerteknős?

4. 1bb2e952a6 (válaszként erre: 3. - Humor Helga)
2012. szept. 24. 19:17

Pont az a gond,hogy nem tudnék egy kutya/macskával tőrödni,mivel van,hogy nem vagyok itthon egész nap,vagy ha beesek akkor pár órára.

Ezért is érdeklődök a tengeri malac tartásáról. Visitósak? Nem lehet ezt megelőzni,vagy vmi?

2012. szept. 24. 19:15

nekem volt...


éjszaka visítottak de én nagyon kedveltem őket, kézhez kell szoktatni de ha naponta kiskorától kezdve "fogdosod" akkor simán.


zöldséget kaptak naponta meg volt előttük táp meg széna, én hetente takarítottam a kecójukat. és naponta friss víz, mondjuk ez sztem nem sok idő. De ne várj olyan élményt mint egy kutya/macska/görény(nekem az van:) ) adhat!

2. 26092879c1 (válaszként erre: 1. - 1bb2e952a6)
2012. szept. 24. 19:13
Nálunk volt egy, kölcsönben, nyaralás miatt. A két hét alatt egyszer sem láttam, úgy el volt bújva.
2012. szept. 24. 19:11

Szeretnék érdeklődni mi is lehet tudni róluk,hogyan kell őket tartani,mert szeretnék magam is egyet. Az ok ,hogy a fent van egy csomó tudnivaló róluk,de mégis megkérdezem itt.

Amugy mennyire időigényesek,mert nem mindig van időm két suliba járok ezért is nem tudnék pld kutya macskát tartani...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook