Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Minden, ami mandulaműtét, tapasztalatok fórum

Minden, ami mandulaműtét, tapasztalatok (beszélgetős fórum)


12. PBNora
jan. 14. 15:57

Sziasztok,

kb 6 hete műtöttek. Uszokiban. Elvileg ügyes volt a dokim. Velem együtt műtöttek egy lányt, ugyan az az orvos. Ő már jól van. Én komplikáltabb voltam, tény.

A legnagyobb problémám jelenleg nekem is ez az üres nyelés érzés. Folyton nyelnem kell, mert azt a valamit hátul, szeretném onnan lenyelni. Slejm? Hiába krákogok, mint régen, ez most nem segít, ott van.

Viszont azt hiszem rájöttem mi az. Én magam. Mintha szűkebb lenne ott minden, (így forrt össze, sok anyagot kellett elvenni?!) És ettől az uvulám rálóg a nyelvemre!

Ha akarom, rá is tudom ültetni, ha kifújom a számon a levegőt, rá libbentem. Nyomásra fájdalmas kicsit a kemény-, és lágyszájpad találkozása.

egyéb fájdalmam már nincs, de ez egy nagyon bosszantó érzés. Remélem elmúlik! :(

Ami még maradt, hogy reggelente fura ez a szájszárazság.

A fogaim azóta is nagyon lepedékesednek, pedig ezzel nem volt gondom. :/ pedig ugyan olyan alapos vagyok, sőt!

A furcsa nyelési nehézség nekem is volt, mintha a víz az orromba akarna hátul feljutni. Ez már nincs. de azért fura.

A hangomat néha nem érzem az enyémnek. Az uvulám berezeg beszéd közben és ott lifeg, fura. Erőteljesebben kell beszélnem, hogy jól jöjjenek kia hangok. Főleg a H.

Én eddig nem vagyok boldog, de nem volt igazán más választásom.

11. Rena2 (válaszként erre: 1. - Nemkutya)
2021. ápr. 25. 14:01
Szia! Ezt hogy sikerült elérned, hogy covid idején megműtötték a Mandulád? Engem mindenhonnan elhajtanak, de még magánkórházból is hogy le vannak ezek a műtétek állítva. Pedig már szenvedek.
2020. nov. 7. 11:00

Egész éjjel köhögtem, szerintem valami folyhatott le a garatban, mi másért köhögtem volna. Ittam sokat, de nem segített semmit rajta.

Reggel próbáltam kicsurgatni a nyálamat de sötét, alvadt, vér darabok jöttek ki a nyállal együtt.

2020. nov. 6. 13:33

Szia!

Saját tapasztalat nincs, csak férj által átélt 1 hét pokol😂

Nem tudom, hogy fiú vagy-e, de a férfiak ebbe simán bármikor belehalnak. Az enyémnek kivették, majd másnap úgy gondolta, neki semmi baja- ugye kemények a férfiak- és hazajön. A nővérke rábeszélte, hogy legalább várja meg a másnap reggelt. Az én uram másnap meg akart halni😀

Hazajött és 1 hétig hisztizett mindenen, pokolian fájt neki, kapkodta a Cataflant. Azt mondtuk neki, hogy ha nem vesz vissza, hazaküldöm az anyjához, küzdjön meg vele ő. Aztán napról napra jobb lett. Az volt a baja, hogy nem tudott-akart nyelni, mert rettenetesen fájt neki. Előtte mi nem ehettünk, mert jött a hiszti.

Azóta ez csak rossz emlék, de van hogy odadörgölöm neki.

Kitartás, nagyon car lesz, de napról-napra mindig kicsit megkönnyebbülsz!🍀

8. Lávli* (válaszként erre: 6. - Nemkutya)
2020. nov. 6. 13:14

Piskóta joghurttal, jégkrém, krumplipüré darált hússal, húsleves, puha kenyér bele májkrémmel, ilyenek. Legalább egy hétig. Sebkoptatásról még nem hallottam az egészségügyben.

Olyan vérbő a torok, és pláne benne a seb, hogy általában a Cataflamot is por alakban írják fel, vízben oldva.

Mielőbbi jobbulást!

7. Jucus43 (válaszként erre: 1. - Nemkutya)
2020. nov. 6. 12:25

Szia.

Én is ennyi voltam, amikor kivették a mandulám.

Igen, igaz, hogy darabosat kell eszegetni. Kenyér széle stb, de ne túl kemény dolgokat (mogyoró és társai).

Én 3 óránként Cataflamot ettem, vettem a gyógyszertárban jégzselét, azt behűtve, törölközőbe csavarva raktam a torkomra. Nekem 2 hét volt nagyon gáz, de ez mindenkinél egyéni.

Mielőbbi gyógyulást kívánok :)

6. Nemkutya (válaszként erre: 4. - Lávli*)
2020. nov. 6. 12:06

Akkor ilyen puha piskótás Caruso joghurttal mehet?


Fagyit mondták, joghurtot 1-2 napig, utána meg bármit ami nem száraz, nem karcol, mert állítólag ettől kopok le lassan a seb, elvékonyodik és amikor leválik akkor nem fog vérzést okozni mintha egy darabban, vastagon válna le...

5. andi6020 (válaszként erre: 3. - Nemkutya)
2020. nov. 6. 09:30

Nagyon nem. A műtét után tíz napig, míg a seb le nem válik nem ehetsz semmit, ami durva felületű és felsértheti a torkod. Plusz nagyon fűszerest sem ehetsz.

Egyél húslevest sok tésztával pl.

4. Lávli* (válaszként erre: 3. - Nemkutya)
2020. nov. 6. 09:30
Nem igaz 😱 a torkodban seb van, pépeset egyél.
3. Nemkutya (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2020. nov. 6. 09:28
Azt mondják erőltetni kell az evést, darabosat kell enni. Ez igaz?
2020. nov. 6. 09:21
Hideg víz, fagyi
2020. nov. 6. 09:15

Sziasztok. 40 éves vagyok,

November 04-én vették ki a mandulámat Székesfehérváron. A Covid miatt mindenkit kidobtak a kórházból másnap reggel. Így itthon vagyok tegnap óta.

Szeretnék tanácsot,tapasztalatot cserélni azokkal akik már meggyógyultak.

Szedem a fájdalomcsillapítót, de még így is nehéz és fájdalmas a nyelés, ivás is.

Várom a Tanácsot okát. Köszönöm szépen

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook