Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Minden ami Kréta fórum

Minden ami Kréta (beszélgetős fórum)


2012. ápr. 7. 18:07

A meleg talán nem vészes, mert a tengerparton a pára miatt nem érezni olyan fullasztónak. De Knosszosz (már ha megnézitek) nincs a parton, és homok van mindenhol, ott kicsit zavaró lehet a meleg. De ott úgysem egy egész napot nézelődsz.

Szerintem 35 fok felett nem igen van. Inkább jobban kell figyelni a 11-15óra között ne feküdj a napra.

2012. ápr. 6. 21:55
hát gondoltam erre is hogy nyár közepe nagyon meleg, de a szabit igy tudnám kivenni... augusztusba kibirhatalan a meleg? 35 fok feletti vagy azért annyira nem vészes?
2012. ápr. 6. 15:03

szia!

A szálloda csillaga szerintem sem mérvadó. A csillag száma a szolgáltatástól függ, de apróság is ér csillagot, ha jól tudom.

Aphrodite Hotel, 4 csillag, de nem kértünk all inklusivot. Mivel sokat mentünk, nem volt gond. Fiataloknak való hely. Hersonissosban is voltunk, szép hely, sok nyüzsi van, igazi vendég csalogató.

Ha mentek mindenképp menjetek el Santorinire kirándulni, megéri!

Mi szeptemberben voltunk, és nagyon jól tettük, mert még meleg volt, de "csak" 30fok. Nyár közepén nem túl meleg? Bár mi inkább kirándulós, mint egész nap napozósok vagyunk. De barnán jöttünk haza.

13. Jaffa87 (válaszként erre: 9. - 65fc7a4d84)
2012. ápr. 5. 16:33
Ha jól emlékszem Travel Service-el.
12. 65fc7a4d84 (válaszként erre: 10. - Rudi anya)
2012. ápr. 5. 15:02
Hersonissosban voltál? Neked hogy tetszett?
11. 65fc7a4d84 (válaszként erre: 10. - Rudi anya)
2012. ápr. 5. 15:01
Milyen jellegű volt a szállásotok?
2012. ápr. 5. 14:53

Szia!


Mi 2004-ben voltunk, Gouvesben. Közel van a fővároshoz. Mi a Neckermann-nal utaztunk. Nagyon szép sziget. Béreltünk kocsit, és bejártuk a szigetet.

9. 65fc7a4d84 (válaszként erre: 8. - Jaffa87)
2012. ápr. 5. 14:37

ok köszi az infokat... körbenézek , szerintem a hétvégén több időm lesz rá...


azt megirod még mivel repültetek? (melyik légitársasággal?)

2012. ápr. 5. 11:22

2009-ben voltam. Mivel a szakmában dolgozom és rengeteg szállodát, apartmant láttam már Európa országaiban, így nyugodtan kimerem jelenteni, hogy 5* és 5* között is van különbség. Voltam olyan 5*-os all inclusive-os szállodában, ahol enni alig mertem, és a szoba tisztaságával sem voltam megelégedve, pedig egyáltalán nincsenek nagy igényeim. Szóval, ez, hogy apartman, panzió vagy éppen szálloda a megnevezése valaminek ez a legkisebb dolog, amit figyelembe veszek. Ugyanis vannak apartmanok, ahol van recepció, és kb. 200 stúdióval, apartmannal rendelkeznek, van benne étterem is, de azért betettek egy konyhát is biztos, ami biztos a szobába.

Nyugaton van a Szamaria szurdok, ami szinte mindenhonnan látszik. Kicsi falvak, amelyek őrzik a régi krétai életvitelt. Sok szép partszakasz...A nyugati résznek hangulata van és krétai. A keleti csak az idegenforgalomról, nem sok görög/krétai hangulat érződik már ott.

Csak csomagban tudok neked árat mondani. apartmanban: 136.930 (tengerre néző studióban) 3* szálloda félpanzióval 183.060-188.120Ft/fő 4* félpanzióval 268.067Ft/fő (minden benne van az árban kivéve a BBP-t).

7. 65fc7a4d84 (válaszként erre: 6. - Jaffa87)
2012. ápr. 5. 10:50

Hát nem , pont ezért mert nem tudtam eldönteni hogy milyet válasszak... De ugy néztem hogy a görög 3* hotelek nem sokban térnek el akár egy appartman akár egy panzió szinvonalátol nem?


neked miért tetszett jobban a nyugati rész?Hersonissos miért nem?


mikor voltatok és kb mennyivel kalkuláljak szállás + repcsire?

2012. ápr. 5. 10:30

Hersonissoson átutazóban voltam, nekem nem annyira tetszett. Én Nyugat-Kréta párti vagyok. :) Mivel rengeteg helyre el tudtok menni kirándulni, szerintem felesleges "luxusszállodát" nézni. A görög szállodák nem éppen az olcsóságukról híresek. :( Én úgy gondolkodom, hogy legyen egy normális, tiszta szállásom akár önellátós apartmanban vagy szállodában félpanzióval, de ne legyen horror áron. Az az összeg, amit egy 4*-os krétai szálláson megspóroltok azt költhetitek autóbérlésre vagy fakultatív kirándulásokra. Elafonissit és Gramvousat ne hagyjátok ki, és ezek a helyek Hersonissostól igen messze vannak.

Én jobban szeretek utazási irodán keresztül menni, nekem kell az a biztonság, ha bármi bajom van ott legyen az idegenvezető, aki segít nekem. :) Néztetek már konkrét szállodát?

2012. ápr. 5. 08:25
Sokkal olcsobban jön ki az ember ha magának intézi a szállást meg a repcsit? Te irodán keresztül utaztál, milyen légi társasággal utaztatnak?
4. 65fc7a4d84 (válaszként erre: 2. - Jaffa87)
2012. ápr. 5. 08:24

Szia, Hát vagy Junius vége vagy Augusztus eleje...


Igazából vagy 4 csillagos hotelt szeretnék vagy a másik egy 2 csillagosat... : ) összegzem az ár érték arányt.. (vagy bevállaljuk a szép "puccos" hotelt drágábban vagy ha az nem akkor onnantól kezdve igazából mindegy csak tiszta legyen és igényes...


Hersonissos-t néztem mert közel van a fővároshoz, és nyüzsgős...

2012. ápr. 4. 15:59
Mikor szeretnétek menni?
2012. ápr. 4. 15:59
Szia! Én Nyugat-Krétán voltam, a Keleti részen csak átutazóban, és ha választhatnék most is csak a nyugati részre mennék. A szálloda/apartman választás árfüggő vannak nagyon jó, és vannak egyszerűbbek, de normális tiszta szállások többségében. A part itt nagyon változatos, előfordul, hogy csak a szálloda előtt van homokos rész, amit feltöltöttek.
2012. ápr. 4. 14:58

Szeretném több infot gyűjteni Krétáról, elsődlegesen személyes tapasztalatok érdekelnének...


Part szakaszról, hőmérsékletről, fakultativ programokról szerencsére neten elés sok info van, igy elsődlegesen a hotelek, üdülőhelyek érdekelnének. (fiatal pár részére )

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook