Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyenek a hőálló edények? Még sose használtam, de szeretnék. Anyámnak már egyszer felrobbant a sütöbe.. fórum

Milyenek a hőálló edények? Még sose használtam, de szeretnék. Anyámnak már egyszer felrobbant a sütöbe.. (tudásbázis kérdés)


2010. nov. 28. 15:16
Nagyon köszönöm a tanácsokat! :)
2010. nov. 28. 14:48

Kedves Nyafa!

A hőálló üvegből készült edények nagyon különbözőek a gyártók és az áruk, ennek megfelelően a minőségük alapján.Legismertebb talán a Pyrex, mely igazán jó termék.mostanában inkább a törökök által gyártott

áruval vagyunk leterítve, hirtelenjében nem is tudom a nevét.A lényeg:

-Mindig hideg sütőbe kell berakni!

-Használat közben(ha kinyitod a sütő

ajtaját) nem érheti huzat az edényt!

A hideg levegőtől szokott szétrobbanni!

-Ugyanez érvényes akkor is, ha már a

sütőből kivetted! Ne tedd le nedves,

és hideg felületre sem, mert könnyen

széthasad!

Ha ezeket a jó tanácsokat betartod, megkedveled, és hasznosnak fogod tartani ezeket az edényeket.A melegítésen túl, használjuk ételek és sütik sütéséhez is, rendszeresen.Egyébként nálunk ,37 éves házasságunk alatt egyetlen alkalommal sem tört el, vagy robbant szét

ilyen edény.Mosogatáskor csorbult esetleg, azért dobtuk ki.Nyugodtan ajánlom!

2. gne2
2010. nov. 28. 14:41
Nézd meg a vásárláskor (ha ki lehet bontani), hogy ne legyen benne buborék, attól pukkannak el. Amúgy nekem semmi bajom az ilyen edényekkel, nagyon sokat használom őket, van mindenféle. Mosogatógépben moshatók, jól tisztíthatók. És akár lehet bennük tálalni is sütés-főzés után, ami megint csak jó, ha nem szeretsz mosogatni. ;)
2010. nov. 28. 14:22
Milyenek a höálló edények? Még sose használtam, de szeretnék. Anyámnak már egyszer felrobbant a sütöbe..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook