Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyenek a bolognese kutyák? fórum

Milyenek a bolognese kutyák? (tudásbázis kérdés)


2013. aug. 6. 10:28

Sziasztok!


Tanácsot szeretnék kérni bolognese lakásban hagyásáról. Nagyon szeretnék egyet, de nem tudom felelős lenne e részemről. Ugyanis lakásban lakom, és egyetemre járok így sajnos nem tudok időközönként felugrani hozzá. Egy héten belül változó hogy végzek. Többségben 6-7 órát lenne egyedül, de sajnos lenne olyan mikor 9-10.

Már sok gazdit kérdeztem, és nagyon különböző válaszokat kaptam.

Köszönöm előre is a válaszokat.

2009. szept. 7. 20:54

Sziasztok, nekem egy 5hónapos bolognese kiskutyim van Nudli!Nállunk megváltoztatta a családi életet mert eddig mindenki rohant és a munkályát vagy a dolgait intézte, mióta ő megvan mindenki siet haza hogy foglakozzon vele.

Mi kertes házban lakunk de így is napi 3x visszük sétálni, reggel 1,5órára. Már abszolút szobatiszta.Járunk vele 7végente kutyaoviba is ahol a legokosabbak közé tartozik, mindenkinek ajánlom akinek kicsi a kutyája, mer nagyon jó szocializációs játszótér. Nem lesz agresszív a nagykutyákkal szemben nagykorában, és nagyon jó feladatokat is adnak ami segít abban h a kutya sokkal engedelmesebb legyen felnőttként!Ja és ingyenes!

Szóval én is mindenkinek ajánlani tudom, nekem az egyetlen kérdésem amit már a másik fórumon is feltettem, hogy egyáltalán nem göndörödik a szőre, míg a tesójainak meg nagyon göndör. Későnérő típus lenne vagy ez nem törvényes h begöndörödik...

További szép napot neketek!

2009. jún. 27. 22:45

sziasztok!


szeretnék infot kérni azoktól, akik szakértők bolognese terén. van egy 10 hetes bolognese kiskutyám. a héten tűnt fel, eddig szerintem az apró méret miatt nem is látszott, hoyg az egyik fülecskéje nem oldalra lóg, hanem előre. a másik oldalra. ez baj? vagy ez normális? esteleg ezt kinőheti? vagy egyáltalán melyik a normális? ha előre vagy ha oldalra hajlik? olvastam a fajtastandardet, de ott a fül irányára nem volt semmi. . csak hogy elálló, lefelé konyuló.

köszönöm a válaszokat!

2008. jún. 17. 15:13
Bocsánat mindenkitől,én mindig összekeverem a "márkáját",az enyém is havanese,a mini fajtából.
12. Donyta
2008. máj. 18. 12:30
Nekünk (lűányomnak) bolognese van, de egy tündéri kis vacak! Ajánlom mindenkinek aki teheti és kutyára vágyik. Főleg ha nem kertes házban él. Igaz itt is ki kell vinni sétálni és mozogni, de sokkal kevesebb gond van minden téren vele mint egy nagy termetű ebbel. A gyerekek mellé a leg kedvesebb játék és szerető kis lény!
11. ALLICS
2008. máj. 18. 12:26
Nekem Havanese-m van.Tündéri,szófogadó,barátságos...szereti a gyerekeket
10. ALLICS (válaszként erre: 6. - Maszatt)
2008. máj. 18. 12:25
Akkor ezek szerint neked nem Bolognese-d van:)
2008. máj. 18. 10:44

A Bichon Bolognese napjaink egyik közkedvelet társasági kutyája. Bolyhos, fehér hosszú szőrrel bórított teste mindösszesen 25-30 cm magas. Apró teste ellenére remek játszó pajtása a család minden tagjának.


Természet:

A bolognese határozott és élénk személyisége meghazutdtolja apró termetét. Kiemelkedő inteligenciája, vidám természete, szeretetteljes, gyengéd és türelmes természete miatt minden család számára ajánlott, gyermek mellett is jól tartható. Kiváncsi és vidám természetű, aki igényli és százszorosan vissza is fizeti a törődést. Ragaszkodó, simulékony néha kissé komoly. Az agresszivítást nem ismeri, ébersége ellenére nem csaholós. Rendkívül okos, gazdájához és a családjához nagyon odaadó és hűséges. Jó kedélyű, ugyanakkor nem túlságosan eleven. Vonzó vidám természetével rögtön mindenkit meghódít. Az idegenekkel többnyire tartózkodó, akár a ház dühös őrévé is válhat, anélkül, hogy állandóan csaholna. Vállalkozó kedvű és tanulékony. Nagyobb gyerekeknek igazi kis játszótársa lehet. Mérete ellenére robosztus, egyáltalán nem érzékeny kutya. Bár nem igényel mindennapi hosszú sétákat, alkalomadtán nem ijed meg egy-egy nagyobb erőpróbától.


Szőrzet és szőrápolás:

Mint minden fehér kiskutya, kissé több gondozást igényel. Lazán és selymesen leomló bundáját hetente két-három alkalommal ajánlott alaposan átkefélni és megfésülni. A szemek ápolása is legalább ilyen fontos, hogy elkerüljük, illetve halványítsuk a könny-nyomokat.

A bolognese szőrzete az egész testen hosszú, az orrháton rövidebb. Inkább lágy, de nem lesimuló, hanem bolyhos, sohasem képez rojtokat. Színe hófehér, bármilyen folt és minden más fehér árnyalat nélkül. Tartásával kacsolatos előny még, hogy szagtalan, szőre nem vedlik és nyírni sem kell.


Kialakulásának rövid története:

A Bolognese a Bichon család tagja (ebbe a családba tartozik még a Havanese, a Máltai Selyemkutya, Bichon Frise, a Coton de Tulear, a Bolonka Cwetna és a Löwchen is).

A Bolgnese Olaszország bichonja. Származása összemosódik a máltaiéval. Már a nagyon korai időkben az előkelő hölgyek finom, inteligens luxuskutyájának számított.

Sok híresség kapcsolódik a bolognese történetéhez, például Madame de Pompadur, az oroszországi Nagy Katalin. Mária Terézia osztrák császárnőnek is volt bologneseje, amelyet annyira szeretett, hogy haála után kitömette: ma is megcsodálható a bécsi Természettudományi Múzeumban. II. Umberto volt olasz király is bologneset ajándékozott a belga Jose hercegnőnek.

Sajnos a történelem viharos korszakai a bolognese fajtának sem kedvezett. Az érdeklődés visszaesésével az egyedszám nagyon lecsökkent a múlt század végére. Olasz és belga tenyésztők támasztották fel és tették újra népszerűvé a fajtát, majd viszonylag későn, 1986-ban az Egyesült Államokban is elindult a karrierje.

2008. máj. 18. 10:31

Sziasztok!

Én tenyésztem őket :-D

7. 533bb4d1fe (válaszként erre: 2. - Zümike)
2008. ápr. 6. 20:52
Hát az enyém nagyon messze van a negyven centis magassághoz,talán 20 ha van,és fehér,ezüst színű,nagyon jó jelzőkutya.Az egész családot imádja,a család is őt.Különben nem jól tudod,mert újabban sötétbarna,fekete példány is van,ezek már drágábbak.
2007. dec. 14. 17:39
Nagyon kényesek!!!!!
2007. dec. 14. 15:56
Nekem is ilyen kutyusom van,most 12hetes ,tündéri kiscsaj:) kb. 1hét alatt megtanulta,hogy a kutyapelusra végezze a dolgát,intelligens,könnyen tanul,nagyon hálás,rengeteg szeretetet ad!:) A szemét minden nap tisztítani kell,mert csipásodik,egy héten egyszer elég fésülni,nem hullatja a szőrét! Flatazorral etetem,de már szinte bármit szivesebben eszik,főleg a párizsit:) Sok törődést igényel,viszont ha dolgozom ő egész nap szinte alszik,bár nagyon sír,ha egyedül hagyom.:( Csak ajánlani tudom,mert imádni való:)
2007. jún. 28. 19:38
Csatlakozom Zümikéhez.Tökéletesen leírta milyen édesek.A húgom 3 éve befogadott egyet mert bántotta egy nem élőlénynek nevezhető jelenség és teljesen depressziós volt.Majdnem elaltatták.Évekbe telt míg helyrejött, de bájos imádnivaló és mindenki kedvence.Aki állatot még képen sem néz meg, Vandustól még az is teljesen elolvad.Olyan neki a tesim mint az anyukája.Két hátsó lábára áll és az elsőkkel tapsol, úgy tudja mutatni, ha örül.Csak olyan embernek ajánlom aki még egy "állatot" is képes szeretni, mert hálás, kedves társa egy ilyen kutyuska.(Nekem két cicám van a lakótelepi lakásban.)
2007. jún. 25. 16:35

Szia!


Nálunk a lakótelepen minden 4. embernek bolgnes kutyusa van.Egyenlőre a spánielek,uszkárok még túlerőben vannak:)

Nekem is havanesem van,4 éves elmúlt.Az enyim nagyon pincurka a többihez képest,láttam havanest jóval nagyobb "méretben" is.Egy hibája van,hogy elég gyakran bepisil éccaka:(

A gyerekeket imádja,nagyon játékos,mindenre rá lehet venni:)

2007. jún. 25. 16:09
külsőre kb 30-40cm magas fehér göndörszőrű kis pamacs, hatalmas sötét imádnivaló szemekkel. Lakásban kell tartani (legalábbis télen mindenképp mert a hidegre nagyon érzékeny).Szagtalan, nem hullatja a szőrét,viszon folyamatosan ápolni kell a bundáját.(fésülés) Természetre egy nagyon ragaszkodó, hihetetlen barátságos gyerek mellé a legideálisabb kutyus. Igaz pici, de nagyon inteligens tanulékony kutya. Nekem nem bolonese, hanem annak "unokatestvére" havanais kutyusom van ami annyiban különbözik a bolonese-től, hogy nemcsak fehérben, hanem szinesben is tenyésztik és talán nem annyira kényes. A képeslapjaim között meg tudod nézni a képét.
2007. jún. 25. 16:00
Van valakinek Bolognese kutyája?Pár sort Írj, milyen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook