Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Milyen volt a válásod? fórum

Milyen volt a válásod? (beszélgetős fórum)


1 2
2014. máj. 2. 08:05
problemamentes,de lassu.............
35. Hmv.
2014. febr. 28. 09:16
nem váltam
2013. nov. 20. 21:32
Gyors, még békítő sem volt!
33. Shanee
2013. nov. 20. 21:07
Dec. 11-én este elmondom. Remélem, nem lesz hosszabb 5 percnél....mármint a válás.
2013. nov. 5. 17:10
őő nem volt, de ha lenne zajos lenne.
2013. okt. 21. 13:49
rövid, csendes, korrekt. bruttó 20 perc.
2013. okt. 21. 12:20
Problémamentes
2013. okt. 15. 17:25

Az a problémám, sajnos személyes tapasztaltonm volt..Ha a kérdezőt nem megnyugtatni, hanem az esetleges akadályokra feklkészíteni szeretném, hogy lehetőleg ne járjon úgy, mint én:


Bármelyik fél meggonfdolhatja megát menet közben. Ha éppen olyanja van, hogy be akar tartani a másiknak, megteheti, hogy azt mondja, mégsem akar megegyezést.

Akkor viszont azonnal megváltozik a "meccs", jön egyik tárgyalás a másik után, amiket persze halasztgatni is lehet, ezzel is kikészítve egymást. (És az alperes érdeke, hogy mindegyiken ott legyen.)

Amiket írtok, a közös megegyezés persze a legnormálisabb, de ha a kérdező férje elnyikkantja magát, hogy ez vagy az nem felel meg neki, akkor sajnos nem lesz sima ügy. Hacsak egy nagyon bölcs bírót ki nem kapnak.

Avagy: ha a férjet mégis felvilágosította egy ügyvéd, és neki már van ügyvédje a háttérben...akkor szintén borul a bili.

Én így jártam, a volt férjem azt mondta, nem kell ide ügyvéd, elválunk hamar. De mégis felfogadott egyet, én nagy naivan ügyvéd nélkül mentem az első tárgyalásra. Utána nagyon gyorsan kellett találnom ügyvédet, nem is lett jó választás...

Majdnem két éven át váltunk.

2013. okt. 15. 16:03

Két tárgyalásunk(békítő,és az elválasztó) volt ,

a végleges elválásra elfelejtette a személyi igazolványát elhozni .

Ott hazaküldtem(nem akart volna elválni)

Közös megegyezéses sima ügy volt,a gyerektartás viszont más tészta.Soha nem volt benne normális,így az elmúlt 15évet megkeserítette.

27. Szilvamama (válaszként erre: 7. - Lecsó2)
2013. okt. 15. 10:15
"Lány" sosem leszel többet, mi már csak elvált nők vagy asszonyok lehetünk... :)
26. nojni
2013. okt. 15. 09:14

A fiam 1 éves volt mikor elváltunk. Ő volt a felperes, de közös megegyezéssel, az én elhidegülésemre hivatkozott a keresetben. (Ez nem egészen így volt, mert rajtam kívül minden nőt meg akart..., de nekem mindegy volt mit mond, csak legyünk túl rajta.)

A gyerek miatt két, ügyvéd nélküli tárgyalásunk volt, alig bírtam ki. De a kettő ha összesen fél óra volt sokat mondok. A ház, vagyon, kocsi, üzlet az övé lett, a gyerek az enyém. Ennyi. Nem igazságos? Nem érdekelt. Csak mehessek szabadon.


Nekem megérte! Most boldog vagyok! Van boldog családom. Lassan 8 éves házas vagyok. A fiam 10 éves, okos, szép. A lányom már lassan hét. És a férjem egy tündér.


A volt férjemet ritkán látom, épp olyan hideg és rideg, mint anno.


Kedves Lecsó2, ne aggódj. Sokan túl vagyunk rajta, neked is menni fog. Nem könnyű dolog, lelkileg lecsapja az embert. De fel lehet, fel kell állni. És élni!! Újra, szabadon, boldogan, nyitottan élni! Meglátod az első pár rossz hét után menni fog! Minden egyre jobb lesz!


Drukkolok neked!

2013. okt. 15. 08:49
Melyik? :DD
24. 17aadc1082 (válaszként erre: 16. - A0c1361e44)
2013. okt. 15. 08:27
Nagyon nálunk sem. De volt gyerek, ezért volt kettő. Lehet, hogyha nincs, elég az egy is. A lényeg, ha van közös akarat, akkor percek kérdése a dolog.
2013. okt. 15. 08:19
Kiskorú volt a lányom, mikor beadtam a válópert. Az első tárgyalás után-kiskorúra való tekintettel-90 napot kaptam arra hogy átgondoljam mégegyszer hogy tényleg akarok-e válni. 90 nap leteltével nyilatkoznom kellett, hogy fenntartom-e a szándékomat. Fenntartottam. A 2. tárgyaláson ő kijelentette nem akar válni mert még mindig szeret. Engem is és az akkori aktuális élettársát is:) Mindenben megegyeztünk, ezzel gond nem volt. Ha eltért a volt férjem a tárgytól, a bírónő azonnal rendre intette. Esély nem volt veszekedésre....Én amúgy sem szóltam hozzá. Ügyvéd nélkül váltunk el.
22. patapucs (válaszként erre: 20. - A0c1361e44)
2013. okt. 15. 07:42
Jogos, ott a két pont. :-)
21. r-iett
2013. okt. 15. 07:33

Közös megegyezéssel 1 kb 5 perces tárgyalás volt..a fellebbezési jogunkról lemondtunk így másnap már mehettem is a jogerős papírért.

Azt mondta az elején,hogy szó se lehet közös megegyezésről meg ha válni akarok adjam be én... én beadtam és mint kiderült ő is mert jött a papír,hogy egyesítették és így lett közös megegyezés.Gyerek nem volt az ingó dolgokat meg rendeztük amikor szétköltöztünk.

20. a0c1361e44 (válaszként erre: 18. - Patapucs)
2013. okt. 15. 07:33
anni=anno Nem?
19. a0c1361e44 (válaszként erre: 17. - Patapucs)
2013. okt. 15. 07:32

Nem vagyok jártas a válásban, bár mindkét testvérem elvált.

A húgomnak kis gyereki voltak. Nála sem volt sok herce-hurca. Ők is megbeszélték, hogy a gyerekek és a ház as húgomé.

18. patapucs (válaszként erre: 17. - Patapucs)
2013. okt. 15. 07:31
anni = azzal
17. patapucs (válaszként erre: 13. - A0c1361e44)
2013. okt. 15. 07:30

Ez sem mindig igaz.

Nálam 1,5 éves volt a fiam a tárgyaláskor és anni azzal fenyegetett az exem, hogy elveszi tőlem a gyereket.

Egy tárgyalás volt, a bírónő kimondta, hogy a gyerek nálam marad, nagy vagyon nem volt, ami meg volt, azt pikk-pakk elosztottuk.

Békéltető nem.volt, mert mindketten határozottan válni akartunk.

16. a0c1361e44 (válaszként erre: 15. - A0c1361e44)
2013. okt. 15. 07:28
És nem volt min egyezkedni sem, mit írtam.
15. a0c1361e44 (válaszként erre: 14. - 17aadc1082)
2013. okt. 15. 07:28

Én úgy emlékszem, hogy 1 volt, de majd megkérdezem.

Megkapta a papírokat decemberben, és márciusban volt a nem tudom mi, mert ugye ez nem is igazán tárgyalás volt.

14. 17aadc1082 (válaszként erre: 13. - A0c1361e44)
2013. okt. 15. 07:25
Közös megegyezéssel két tárgyalás, ha van egyezség. :)
13. a0c1361e44 (válaszként erre: 12. - A0c1361e44)
2013. okt. 15. 07:19
Persze, ha gyermek elhelyezés vagy vagyon megosztás van, akkor nem ennyi a válás.
2013. okt. 15. 07:19

A tesómnak 1 "tárgyalása" volt.

A felesége adta be a válókeresetet, mert kiszeretett a bátyámból. A lakás a tesómé, 2 akkor már majdnem felnőtt gyerekük volt.


A bátyám azt mondta, hogy nem akar válni, mert szereti még mindig a feleségét.

A feleségét megkérdezte a bíró, hogy: iszik a férje? Nem. Nem adja haza a pénzt? De haza adja. Bántja magát vagy a gyerekeket? Nem, dehogy! Akkor miért akar elválni? Mert nem szeretem. Hát tudja sokan boldogok lennének, ha ilyen férjük lenne....

Ennyi volt.

A történet megviselte a bátyámat, a kisebbik fiát, aki akkor 17 éves volt, de a feleségét nem. Néhány hónap múlva pedig újra együtt voltak...

2013. okt. 15. 07:15
Közös megegyezéssel, kétszer negyed óra alatt, utána meg beültünk kávézni egy cukrászdába, majd mindenki ment a maga útján.
2013. okt. 15. 06:16
Fél óra alatt dölt el, hogy elválunk 25 év után és a két tárgyalás kb egyenként 5 perces volt ( a második talán még annyi sem)
9. Guruljka (válaszként erre: 8. - Guruljka)
2013. okt. 15. 01:25
Küldök privátot, ha nem baj! Most találtam!
8. Guruljka (válaszként erre: 6. - Lecsó2)
2013. okt. 15. 01:22

A bíró előtt nem veszekedhet, és ha el akar térni a megállapodástól, akkor a bíró elég gyorsan fel fogja ismerni, hogy nem az az ember, akire számítani lehet...Csak a bíróság előtt Te legyél nagyon higgadt, még ha nehéz is.

De ezt persze én is csak gondolom. Normál ésszel.

Ha van még idő a tárgyalásig, utána tudsz kutakodni, hogy meg tudja-e torpedózni a válást.

7. Lecsó2 (válaszként erre: 5. - Shanee)
2013. okt. 15. 00:55

A hátamon futkos a hideg hogy hogy hagyott el téged...Ha a baba megmaradt volna, valószínű, hogy egyedül nevelted volna fel. :(

És ő megmondta, hogy miért hagy el?Vagy csak ködösítés volt a válasz?Szerintem jó az ilyet tisztázni, hogy még egyszer az ember ne kövesse el azokat a hibákat.

Én is szeretnék már idén "lány" lenni, de valószínű, hogy csak jövőre lesz vége ennek az egésznek.

Nekem még vannak érzelmeim a érjem iránt, de szinte csak laza baráti.Aztán eszembe jutnak a sértések és teljesen megkeseredek.Remélem, hogy ez is elmúlik majd.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook