Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen vizet igyon a baba illetve a kisgyermek? fórum

Milyen vizet igyon a baba illetve a kisgyermek? (beszélgetős fórum)


1 2
2006. aug. 8. 11:10
Egyékbként eddig is köszönöm a tippeket mindenkinek, most már kicsit magabiztosabb vagyok.
8. regineni (válaszként erre: 3. - DODICA)
2006. aug. 8. 11:09
Ha lehetséges, mindíg szopizunk, sosem voltam szívbajos, bárhol megszoptattam Lilcsit, de most, hogy egy kicsit már nagyobb, néha "kölcsönadom" a mamának, dédiknek, és olyankor van szükség más folyadékforrásra. Egyenlőre még eszem ágában sincs átszoktatni más folyadékra, nagyon szeretjük mindketten a szopizást. És egyre édesebb, ahogy jelzi, hogy kéri a cicit.
2006. aug. 7. 20:03
Az én kisfiam 13 hónapos.Még mindig szopizik,de már adunk neki ásványvizet is inni.Persze csak szénsavmenteset.
2006. aug. 6. 12:56
De egy 2 honaposnak miert kell vizet adni? Ha szopizik megkapja a kello folyadekot. Vagy a tapszert keveritek babavizbol?
2006. aug. 5. 11:38
A lányom a 2 hónapos babájának Human vizet ad, amit a gyógyszertárban lehet venni. Még a kamilla teát sem ajánlották a védőnő és a gyermekorvos
2006. aug. 4. 20:42

Én ásványvíz párti vagyok,de ha épp nincs ásványvíz akkor nagyon megteszi a csapvíz is.

Én 1 éves korukig forraltam a csapvízet,után rászoktunk az ásványvízekre.De csak a szénsavmentes jöhet szóba:)

2006. aug. 4. 14:20

Szerintem bármelyiket. 8 hónaposan már nem olyan kicsi, hogy gond lenne. Felváltva a legjobb, akkor senkinek sincs igaza, illetve mindenkinek. :))

Későbbiekben úgyis megissza majd a csapvizet is, nem? (Ugynígy hülyeségnek tartom a 3 éves korig javasolt babatejet is. A bölcsikben se használják!)

Nagyon féltjük gyermekeinket, de be kell látni, hogy nem tudjuk mindentől megvédeni őket, s ők is csak azt fogják enni-inni, mint mi. Külön vigyázni az első félévben a legfontosabb, mert a bélflórájuk még nem teljes.

Másrészt séta alatt is megoldható szerintem a szoptatás (én sokat szoptattam utcán, parkban padon, feltűnés nélkül.), ami azért is jó, mert az igénynek megfelelően több anyatej termelődik, aminek az eleje folyékonyabb "ivóvíz".(Ebből is több lesz értelemszerűen.) Ha a baba csak szomjas, akkor úgyis csak azt szopja ki. 2 perc alatt végez is vele.

2006. aug. 4. 14:14

Nalunk asvanyvizet iszik, olyat aminek keves az osszes asvanyianyag tartalma (5-600 mg/l koruli). Legjobb a Szentkiralyi, San Beneditto vagy az Obudai gyemant (ujabban Norbi viz).


Ugyesen csinalod, hogy nem teaztatod es gyumolcslevezteted, nagyon rossz a foganak es nem is oltja a szomjat.

2006. aug. 4. 13:29

A kislányom 8 hónapos még szopizik. De ezekben a meleg időkben séta, játék közben nem tudunk mindíg szopizni, ezért pohárból kezdtem itatni. Mivel nem vagyok cukros lé párti, ezért csak vizet adtam neki eddig. Ekkor kezdtem megzavarodni és lettem teljesen tanácstalan, mert alapos emberként utánanéztem hogy melyik víz ajánlott a babáknak. Hát mindenki mást ajánl. Valaki azt mondja, hogy jó a csapvíz, legfeljebb forraljam fel. Valaki azt mondja, adjak tisztított vizet, mert a csapvíz nem egészséges. Más meg azt mondja, hogy a tisztított vízben az állás során elszaporodnak a bacik. Aztán az ásványvizek sem jók, mert sok bennük az ásványianyag. (?) A babavizekre mag azt mondják, hogy szennyezettek. Most akkor mit ihat a babám?

Ha valakinek van ötlete, tapasztalta, megköszönném ha segítene egy tanácstalan anyukának!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook